Kikulka97 Kikulka97 komentáře u knih

Půlnoční palác Půlnoční palác Carlos Ruiz Zafón

Musím uznat, že knížka nebyla vůbec špatná. Oceňuji barvitý příběh minulosti, jeho mystické prolínání do budoucnosti. I konec jako takový. Příjemně zpestření toho, co CooBoo vydává. Je to knížka, kterou jsem si ráda přečetla, ale doma ji mít nemusím.

09.01.2019 3 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Pro studenta fyzioterapie jako dělaná. Ale potěší i srdce zvědavé, které se o phybu chce dozvědět více

02.01.2019 5 z 5

To je Život! To je Život! Dan Rhodes

Překvapivá, vtipná kniha nepředvídatelná jako sám Život :)

29.12.2018 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krásné vydání krásného příběhu. Není nad jasné poselství v pár slovech. Kam se na to hrabou některé romány.

29.12.2018 5 z 5

Vlasy dryád Vlasy dryád Renata Štulcová

Já už se na knihy nesmím těšit...neb pak to dopadá takhle. V komentáři je NEJEDEN SPOILER, takže varuji!
Předchozí díly Rafaelky zbožňuju, těžko bych vybrala favorita, bohužel patý se k nim řadit nebude. Je hezké, že kromě Marininé deprese jsme svědky toho, že se občas chová i jako budoucí královna. Na druhou stranu "děj" byl postaven hlavně na jejím novém objevu/maršálovi/týpkovi-co-chrlí-romantická-gesta -z-rukávu a pokud si neoblíbíte toho, nebudete ho milovat více než Marina, tak do knížky nemůžete být zamilovaní i vy.
Romantiku mám ráda, ale fakt jsem ráda, když je v knížce jiná hlavní dějová linie a láska ji jen tak doprovází. Tady to zprvu vypadalo, alespoň na milostný trojúhelník, ale nakonec ani to ne. Bohužel mě si ani Rowanova romanticá gesta nekoupila (a že se snažil: písně skládá, jak na běžícícm páse, keř růži i modré z nebe vám snese), na druhou stranu je vám stále v patách a ještě vám leze pořád do hlavy. Co je moc, to je příliš. Zabil to konec - když on začal oslovovat Marinu "Mar" a ona jeho "Ro". Zde romantický kýč dosáhl vrcholu a já zklamaně zavřela knihu.
Já jsem byla tým Arthos (i když po tom díle, kde se objevil asi čtyřikrát) by chlapec zasloužil profackovat pánví....a patrně ním stále jsem. Nechť Marina neskončí s Rowanem, to je mé asi jediné přání prozřetelnosti (další Ro a Mar bych nemusela přežít - tady snaha o nějaké moderní "přezdívky" se fakt nepovedla). A možná ještě - nechť její rychlé odmilování a zamilování taky s věkem nabere konce. Ano, je to víla, ale přijde mi, že u ní už je to diagnoza.
Každopádně knížka obsahuje i jiné věci, ale v poměru k mnžoství stránek, to nestačilo. Přesto si pokračování přečtu, prtoože mě zajímá, jak to s nimi bude dál.

27.12.2018 2 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Film jsem nikdy pořádně neviděla, ale chtěla jsem vyzkoušet knížku. Pár myšlenek tam bylo opravdu dobrých, ale styl psaní mě upřímně moc nezaujal

17.11.2018 2 z 5

Vlnění nymf Vlnění nymf Renata Štulcová

Skvělé! Už se nemůžu dočkat pokračování :)

09.11.2018 5 z 5

Rohy faunů Rohy faunů Renata Štulcová

Úžasná kniha, prozatím má nejoblíbenější ze série :)

09.11.2018 5 z 5

Všichni žijem' v blázinci Všichni žijem' v blázinci Radkin Honzák

Spousta zajímavých informací, které instinktivně víme, ale potřebujeme je příipomenout.

25.10.2018 4 z 5

Hodinová věž Hodinová věž Natalja Ščerba

U posledního dílu jsem se bavila. Tyhle knížky jsou neskutečně čtivé, ale od druhého dílu mám pocit, že to autorka natahuje. Kdyby tomu ta nebylo, série by mohla mt s klidem tři díly. Jak se dívám, tak už jsme na pěti.
Co se mi líbí, že jsou zde stále věci, které nelze předvídat a čtenáře stále spousta věcí překvapuje.

Srdce času Srdce času Natalja Ščerba

Druhý díl mě bavil více než první, líbil se mi zvrat s Fešem. Opět plusové body za krásnou obálku. Ke konci mi trošku přišlo, že to autorka natahovala. Snad se to neprojeví i dalších dílech.

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

První knížka docela povedáná. Docela mě ale štvalo, že jsem časodějnému světu rozuměla asi tak jako hlavní hrdinka - to znamená vůbec. Musím ocenit krásnou obálku a dobrý nápad. Co mě překvapila - že hlavní hrdinka neskončila v psychiatrické léčebně, i když kdo ví, jaké problémy z toho bude mít v budoucnosti :D

Barevné vody Barevné vody Tanya Stewner

První díl byl úžasný, o tom není pochyb, druhý díl byl jiný, ale taky dobrý. Bohužel na něm bylo hodně poznat, že se jedná o knihu psanou pro děti. Byly tam momenty, kdy jsem si říkala, že jsem se pustila do nějakého dívčího románku, ale autorka to naštěstí dokázala vykompenzovat.
Celkové hodnocení - na pokračování a druhý díl je to stále dobré a velmi čtivé. Autorčin styl je prostě okouzlující.

08.09.2018 3 z 5

Volání z hlubin Volání z hlubin Tanya Stewner

Některé věci jsou v knize předvídatelné, každopádně tento svazek vás nenachá ani na chvilku přestat číst. Z akce do akce, dobrodružství neustává. Jedna z nejlepších knížek pro děti, co jsem v poslední době četla.

05.09.2018 4 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Úžasná kniha pro děti. Velmi podobná filmu. Filmové i knížní podání považuji za srovnatelné. Obobjí je skvělé.

05.09.2018 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Nu, zklamání. První díl - skvělý, druhý díl - pořád dost dobrý na to, že je to pokračování a třetí jednoznačný propad. Kniha je něco, co by naše učitelka označila za "cestovací" literaturu, neboť hlavní hrdinové nedělají nic než jen pendlují sem a tam. Bylo tam spousta věcí, co mi drásalo nervy, nemluvě o "pokračování" "milostného" trojúhelníku, který vlastně ani neexistoval, ale autor ho měl tendenci pořád naznačovat.
Co mě potěšilo? Závěr. Konkrétně epilog. Do zbytku knihy jsem se musela opravdu nutit.

05.09.2018 2 z 5

Dračí kniha Dračí kniha Matthew Skelton

Jedna z mých oblíbených knih, kde se dva příběhy krásně prolínají. Řekla bych, že to pravé ořechové pro knihomoly, kteří se zábavnou a nenucenou formou seznámí s Gutenbergem, tvůrcem knihtisku.

11.08.2018 4 z 5

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Parádní vydání, osobně se mi moc líbí zpracování knihy a to, že je dost bytelná na to, že má zhruba 750 stránek. Za to palec nahoru.
Jinak série sama o sobě je skvělá, dobře se čte. Milovníkům Hunger games se dozajista bude líbit. První dva díly, stejne jako u HG velmi dobré, třetí, ale už nic moc. Zde to platí dvojnásob.

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Srovnatelné s prvním dílem, opět jsme zmatenější než hrdinové samotní a stále nevíme, co je dobré a co zlé. Ale opět děj svižně ubíhá a je to fajn oddechovka. Nemůžu porovnat s filmovým zpracováním, neboť jsem je neviděla.

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Jedna akce stířdá druhou, kniha velmi rychle ubíhá. Jedinou věcí, s kterou se mi těžko smiřovalo, byl slang, který v Labyrintu používali. Docela mě mrzelo, že většina slov neměla český základ a také nebylo jasné z čeho slova vycházejí (ano, výjimkou bylo guty).