Rohy faunů

Rohy faunů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156280/bmid_rohy-faunu-mgN-156280.jpg 5 148 25

Rafaelova škola série

Faunka Marina vstupuje do třetího ročníku Rafaelovy školy v Lesním sídle krále Pana. Učí se žít v lese, starat se o královy zvířecí mazlíčky a meditovat s Lunou, když jí nastanou starosti. Její maminka se začne chovat velmi podivně. Na každý víkend zmizí a svou lásku nevěnuje ani Marině ani jejímu otci, ale Marininu štěněti Čertovi. Stejně podivně se začnou chovat i Marinini spolužáci. Marina se trápí, chtěla by všem pomoct, ale jak vypátrá, kdo tohle všechno způsobil? Přitom je už druhým rokem zamilovaná do hráče školního florbalového družstva se zvláštním jménem Plantefolie. Jak dopadne jejich první rande? Je Plantefolie Marinina životní láska?... celý text

petrzel
07.12.2021 5 z 5

Moc se nám líbila,dceru moc zaujala.

zirafinec
02.11.2021 5 z 5

Moje oblíbená série. Co víc k tomu říct.

sgjoli
21.07.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem si užila skutečně naplno! Trápení s láskou postupuje, Marininy útrapy jsem prožívala, jako by byly moje vlastní. A ač to bylo bolestivé, dokázala jsem si to užít. I když to asi zní divně. :-D Ale fakt, hrozně mne baví knihy, které umí přenášet emoce na své čtenáře. Jak to paní autorka dělá, to nevím, ale zcela jsem se do toho ponořila a těžko se mi odtrhávalo. Zároveň tu je spousta napětí, které mne bavilo sledovat... spousta intrik a pletichaření... Rozhodně se těším na další díl. Co na tom, že tahle série je primárně pro mládež, já si to užívám i jako dospělá!

Ivčulí
04.06.2020 5 z 5

Čím dál více napínavější a kouzelnější příběh

popeluška
14.03.2020 5 z 5

Třetí díl byl opět nádherný, moc krásná série která se čte velmi dobře. Poklad v mé knihovničce :-)

JankaV80
26.01.2020 4 z 5

Třetí díl z této série hodnotím, zatím, jako nejslabší. První polovina knihy se mi hůř četla, někdy mi připadlo, že se ztrácím jak v ději - jsem teď ve škole nebo s Marinou doma, protože z textu děje to šlo děsně špatně poznat a zdál se mi neuspořádaný - tak v popisu některých činností, které studenty tercie čekají.
Druhá část knihy už se čte daleko líp, kniha dostává opět spád a byť jsou v textu příběhu náznaky, že už se Marina se svým vyvoleným Lvem potkala, zatím se čtenář může jen domýšlet, kdo by to mohl být.
Únavné ale bylo neustálé "pofňukávání" a "lítostivý" postoj Mariny.
Závěr knihy mě však nenechává na pochybách, že se určitě pustím i do dalšího dílu z této série.

Alíša236
22.09.2019 3 z 5

K tomuto dílu mám stejné výhrady jako ke druhému. Ale čtení mě baví, takže pokračuji.

Mauricie
27.04.2019 5 z 5

Fauni jsou veselí, hraví a někdy trošku škodolibí. I děj knihy tomu odpovídá. Napětí prvních dvou dílů na chvíli vystřídá legrační kouzlo, které postihlo královnu víl Ainé a několik Marininých spolužáků.

Ivka14
27.03.2019 3 z 5

Zatím nejhorší díl, ale i tak to bylo fajn a pustím se do pokračování.

Kikulka97
09.11.2018 5 z 5

Úžasná kniha, prozatím má nejoblíbenější ze série :)

any333
16.08.2018 5 z 5

Tak tenhle díl jsem si zatím užila nejvíc. Možná kvůli tomu, že jsem si poprvé vyzkoušela čtení ve tmě pouze při svíčce(a doporučuji, nebolí z toho oči jako z lampičky), ale víc za to mohou Vilda s Buližníkem se svými vtipy a popichováním a také Marina a Plantefolie. Ti se postarali o spoustu komických a bizarních situací, kdy už jsem jim vážně ke konci držela palce, protože to nebylo možné, jakou ti dva měli smůlu na lidi.
Začínám už jasně tušit, kdo to pořád vkládá do textu tajné hrozby a předsevzetí, ale něco mi říká, že to ještě potrvá, než se s tou osobou čtenáři setkají. Jinak v komentářích vidím, že nejsem jediná, koho to popohnalo k tomu, aby se začal zajímat o Sen noci svatojánské, protože jsem si myslela, že mi to třeba pomůže přijít na kloub všem podivnostem, co se tam děly a proč tam každý rýmoval.

Espresso
08.08.2018 5 z 5

Od trojky jsem se nemohla odtrhnout ani při rereadingu. Aine je okouzlující, jak šišlá. A Marina, Pan, Puk, to je vážně trojice. Donutilo mě to přečíst a skouknout Sen noci svatojánské, a musím říct, že Rohy faunů jsou jako pokračování Shakespeara.

Morčička
26.12.2016 5 z 5

Výborná kniha. Celou sérii jsem si oblíbila, jsou to mé nejoblíbenější knihy.
Všem moc doporučuji.Ne, jinak... MUSÍTE SI TO PŘEČÍST!!!

julie-magnolie
24.09.2016 5 z 5

Čtvrtý díl vyjde knižně někdy po Vánocích!!! :))

happybook
18.04.2016 5 z 5

rafaelku mam moc ráda.přímo tento díl mě nadchnul ze všeho nejvíc.Ale škoda je že pořát nevychází slibovaná rafaelka 4 (kniha).na to abych si mohla přečíst E-knihu si ještě musím pořídit čtečku na kterou nemam peníze

Brambram
14.02.2016 4 z 5

Roky jsem čekala s přečtením třetího dílu, abych mohla rovnou navázat čtvrtým. Díky nezměrnému úsilí paní Štulcové se zadařilo a já mám od pátku poctivě koupený ebook čtvrtého dílu a mohla jsem si tedy užít nerušený rafaelkovský víkend. Podařilo se. Pořád mám sice nějaké ty výtky,ale jako celek jsem si oba díly užila a těším se na ten pátý. Ráda bych ohodnotila i ten čtvrtý,ale díky zkostnatělému literárnímu trhu našeho státu nedostal ISBN a tudíž nemůže být vložen ani sem do databáze. Takže alespoň takhle - stojí za to.

brčko-A
22.01.2016 5 z 5

Moc dobrý. Už se těším na další díly.
Doufam,že bude R.Štulcová dál psát tak pěkně.

Roselunda 1928
26.08.2015 3 z 5

Byla bych radši, kdyby to napsal někdo, kdo nepíše jako moje spolužačky. No, jedna píše mnohem líp než paní Štulcová.
Nápad dobrý, Marina to ale totálně kazila. Chovala se fakt jako tříletá. To se i já chovám rozumněji. Ale i přesto chci další díl. (Ach, ti dva jsou fakt rozkošný páreček :D ) 3,4*

MirijamFrankl
19.05.2015 5 z 5

Třetí díl je možná můj oblíbený. Hlavní hrdinové se zmítají v neklidné bouři dospívání a to je dostává do spousty úsměvných i nepříjemných situací, které s nimi jako jejich vrstevnice velmi prožívám. Přidejte originální svět, pár napjatých scének a prostopášného profesora a bezva oddechovka je k mání!

Elis.161
31.12.2014 5 z 5

Skvělá knížka! Úžasná, napínavá... Moje oblíbená!! :))