Dračí znamení

Daleko od lidí, skryté v horách, je tajemné a krásné místo – Dračí skály. Království, kde pospolu žijí lidé, elfové, trpaslíci a draci… Gabriel se narodil přesně o půlnoci v pátek třináctého. To ho předurčilo stát se zaklínačem: léčit lidi, používat magii a přivolávat draky. A také se stát králem Dračích skal. To se však nelíbí krásné Melisse, která si na roli královny zvykla a rozhodně se jí nehodlá vzdát. Kam až je ale schopna zajít? Podivná úmrtí, intriky a kouzla začínají ohrožovat kdysi tak klidné a idylické místo. Gabriel a jeho kamarádka Nely se pustí do velkého dobrodružství. Odhalí toho, kdo v pozadí tahá za nitky? Nebude to snadné, ne každý je totiž tím, kým se zdá být. Gabriel, Nely a možná celé Dračí skály se ocitají v nebezpečí… První vydání. -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200040/narozen-o-pulnoci-draci-znameni-200040.jpg 3.7120

Kniha Dračí znamení

Lolly85

Myslím si, že je to kniha napsaná pro děti dětskou autorkou, což je strašně super a podporuju to. Knihu jsem četla, když mi bylo kolem patnácti a fakt moc se mi líbila a těšila jsem se na pokračování. Teď jsem ji objevila doma, přečetla znovu a nezačetla jsem se tolik. Jsou tam pořád báječné momenty, jen ty dospělé postavy jsou psané tak jako neuvěřitelně. Prostě se tam všichni bez ohledu na věk chovají na maximálně sedmnáct, ale hej, ta holčina to psala v kolika? Ve čtvrnácti? Hádám, že tam to uvažování dospěláka prostě ani být nemohlo. Ale úplně mi to otevřelo nápad, že by bylo super, kdyby někdo napsal mezigenerační knihu. Jakože by spolupracoval nějaký mladý nadějný autor s nějakým starším autorem a dohromady by mohli psát velice realisticky pojaté postavy. Za mě perfektní kniha pro děti a oddechové čtení pro dospělé. Ale kniha je prodávaná jako kniha pro děti, takže nevidím důvod, proč nedat pět hvězd :D

Adee.K
03.03.2021

Tuto knihu jsem náhodně vytáhla z regálu knihovny. Tou dobou jsem hodně četla knihy o dracích, takže jsem si řekla, proč ne? No, kde začít.... Tak předně, vůbec to nebylo o dracích, přišlo mi, že se tam občas mihnou jen aby mohli být na obálce. Začátek vypadal průměrně, ale jak jsem četla dál, pořád jsem si říkala, co to proboha čtu. Pořádně to nedávalo smysl, naprosto chaotické, nepromyšlené. Bylo to, jako kdyby autorka náhodně vybrala menší zápletku, tu zasadila do děje aniž by domyslela počátek a konec. Prostě totální chaos.
(Snad nemusím dodávat, že další díl jsem nečetla)

Kikulka97
14.08.2020

První zásadní myšlenka k této knize.....vydavatelství nemělo dovolit, aby knížka vyšla. A neberte si to nijak zle, jen si myslím, že bylo ještě na čem pracovat a došlo k vydaní příliš brzo. Na druhou stranu klobouk dolů, jsou zde pasáže, které dokazují, že autorka psát umí. Jen je to celé takové chaotické, nedomrlé a ještě je tam spousta velkých much, co potřebuje domyslet a doladit.

Co musím pochválit je obálka -moc pěkná. Autorka poměrně slušně umí psát akce, kam ale nesmyslně vloží filosofické úvahy postav....
Dalším zajímavým postřehem bylo, že na to, že kniha má hlavního hrdinu, předurčeného k velkým věcem, hlavní hrdina vůbec hlavní není a ve změti postav se pak trochu ztrácí. Nemluvě o jeho naprosot zbytečném drakovi, který podle titulu knihy měl být stěžejní postavou.
Celkově to na mě místy působilo jako telenovely, kde toho chtějí strašně moc vyřešit najednou a pak nevyřeší nic. Nemluvě o jedné vševědoucí postavě, která ví všechno, ačkoliv čtenář nemůže být chytrý s ní, neboť její moudrost není podložená v textu.

Závěrem bych chtěla říct, že knížka má opravdu potenciál a za ten jí přísluší tři hvězdičky. Ale bohužel měla být vrácena autorce k přepsaní, protože to mohlo být něco. Nu škoda.

P.S. Doporučuji ke čtení začínajícícm spisovatelům....vždycky se můžeme poučit z chyb nejen našich, ale i z chyb druhých.

Elka252
11.03.2020

Skvělá kniha ale to co autorka napsala v druhém díle bylo boží.

luboskniha
07.12.2019

Celkově fantasy knížky od českých autorů moc nemusím. Je hezké, že autorka na svůj věk napsala knihu (to já bych nedal i kdybych na to měl sto let). Děj knihy byl divný, pořádně jsem se v tom nevyznal. Jednou byly postavy hrdinové, kteří dokáží téměř cokoliv, aby se o dalších 20 stran chovali jako ukňouraný bábovky. Nelíbili se mi ani ty ,,flashbacky,, - to je pro mě hrůza i ve filmech. Jako kniha na zkrácení dlouhé chvíle dobry a druhý díl si přečtu pouze proto, že.... ani vlastně nevím proč.

Medasek
13.08.2019

Velmi zajímavá kniha. Dobře napsaná a hodně čtivá.

16.07.2019

Tato kniha byla vlastně první, kterou jsem přečetla sama. Ne jen že se mi líbil obal, ale i děj. Měla jsem ráda hlavního hrdinu a i jeho draka. Je to už dost dlouho co jsem jí četla ale pamatuji si, že jse mi kniha
(jako desetileté) velice líbila.

lucie2371
24.09.2018

Knihu jsem přečetla během dvou dnů! Kniha byla naprosto úžasná, děj krásně rychle (až moc rychle :D) ubíhal, byl napínavý a byly v ní i vtipné pasáže! Jediná věc která mi tam chyběla bylo málo děje s drakama, které naprosto zbožňuji a těšila jsem se na ně :/
Avšak "rozhovor" mezi Gabrielem a jeho drakem mi trochu připomínal "rozhovor" mezi Škyťákem a jeho drakem Bezzubkou :D
Dávám 5 hvězdiček. Na to, že to psala autorka ve svých patnácti letech, je kniha famózní!