A oceán byl naší oblohou

Nový nádherně ilustrovaný román Patricka Nessa je variací na knihu Bílá velryba. Hlavní hrdinkou je velryba Bathsheba. Spolu s ostatními velrybami narazí na minci s iniciálami T. W. Vedoucí celého hejna Alexandra usoudí, že je tím nejobávanější lidský námořník a lovec Toby Wick vyzývá na souboj. Podle Bathsheby to ale není pravda. Toby Wick je přece pouze mýtus, legenda, kterou si velryby vymyslely. Je totiž nepředstavitelné, aby je nenávidění lidé mohli přemoci v boji. Ale toto není příběh o Toby Wickovi – toto je příběh o hněvu, nenávisti a naší potřebě bojovat až do úplného konce, když už nezbývá nic jiného než čest a smrt....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407121/a-ocean-byl-nasi-oblohou-SI2-407121.png 4.390
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

And the Ocean Was Our Sky

Kniha A oceán byl naší oblohou

wotana

Napadají mě naprosto stejná slova jako Sofonisba. Nádherná kniha a stojí za to si ji přečíst.

Sofonisba

Krásná kniha s půvabnými ilustracemi, kterou by si měly přečíst děti, ale i dospělí. Příběh, který nám vypráví velryba, a který platí i v našem lidském světě. Příběh o zlu, které plodí další zlo. Příběh o odvaze se tomu zlu postavit. Jak píše sám autor: "Největším úspěchem ďábla je to, když vás přesvědčí, že ho vidíte. Ale teprve když ho opravdu vidíte, máte z něj skutečný strach. A pak už je příliš pozdě.... Neboť v hlubinách možná jsou ďáblové, ale horší jsou ti, které si vytváříme sami."

Šebestová3

Krásná a významná myšlenka toho, jak moc zlo a nenávist plodí další zlo, kterou autor navázal na Hermana Melvilla a jeho Bílou velrybu... Ilustrace stejně poetické jako příběh.

Mikus
28.12.2020

Melancholické, přemýšlivé a úžasně graficky provedené. Vypointované je to nadmíru zajímavě, tudíž není třeba litovat času, který s knihou strávíte. Je to opravdu pěkná záležitost...nicméně podlahu to se mnou zase tolik nevytřelo. Místo v mé knihovně si však určitě zaslouží.

eliska2126
17.12.2020

A ocean byl naší oblohou jsem si chtěla přečíst už dlouho, moc jsem nevěděla o čem to je, jen že to má krásné ilustrace a to já prostě můžu.
Tohle bylo moje první setkání s autorem a troufám si říct, že ne poslední. Styl psaní byl fajn, četlo se to dobře.
Co se týká příběhu, tak ze začátku se mi to jevilo spíše jako dětská kniha, když jsem se nad tím ale zamýšlela, kniha je plná pravdy a bohužel i aktuální, co se týká lovu velryb.
S čím jsem měla ale docela problém byla perspektiva vyprávění, jak se velryby vynořovali dolů do propasti a když plavaly hloubš do oceánu, tak plavaly jako "nahoru"... To mi přišlo divné, vždyť velryby neplavou vzhůru noham.
Určitě stojí za přečtení, už jen kvůli těm ilustracím, ale jinak za mě průměr.

kalinkacz
08.05.2020

Patrick Ness je můj opravdu oblíbený autor... Píše krásné, dojemné a poetické příběhy, které se čtenáře dotknou... Na Volání netvora nikdy nic mít nebude, ale tohle bylo tak krásné... navíc ty ilustrace, ty jednoduše posunuly level této knihy úplně jinam... Krásně příběh doplňovaly a já si čtení skutečně užívala... Přijde mi, že v dnešní době je hodně těžké napsat něco, co tu ještě nebylo a tento autor to zvládá na jedničku....

tereza2787
21.03.2020

Jedná se o prostý příběh pro děti. Když se ale kouknete blíže a pořádně se do příběhu ponoříte, uvidíte v něm tíhu pravdy. Určitě stojí za to si ji přečíst a zamyslet se nad celkovou myšlenkou knihy, která mě úplně ohromila.

Pitbullka
14.03.2020

Milý, smutný a dojemný příběh s krásnými ilustracemi.