Tulíňkovi

Tulíňkovi https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505783/bmid_tulinkovi-mTA-505783.jpeg 4 30 11

Kniha pro všechny, co se rádi tulí. Co vás ráno dostane z postele? A co je vlastně štěstí? Tulíňkovi v tom mají jasno. A vy? Po úspěchu knihy Verše potrhlé (Janek Ledecký/Jonáš Ledecký, 2021), Jonáš Ledecký představuje novou dětskou knížku Tulíňkovi, kterou sám napsal a ilustroval. Jonáš knihou jasně odkazuje na své idoly ze světa ilustrace pro děti, jako jsou Maurice Sendak, Richard Scarry nebo Anita Jeram.... celý text

Hobitka
06.10.2023 3 z 5

Roztomilounká jednohubka :)

Litocha
15.04.2023 2 z 5

Podle mého by měl Jonáš zůstat u ilustrování. Obrázky jsou veselé a líbivé. Ale příběh? Po přečtení jsme si s kolegyněmi řekly jen: "a co jako?" (a snad mě napadla ještě synova oblíbená průpovídka ze školky: tuleni se tulejí).

Kikulka97
15.03.2023 4 z 5

Nejrychleji přečtená kniha v mém životě. prakticky jsem vlétla do knihkupectví a za pár minut byla pryč a přesto jsem stihla prolistovat, jak tuto jednoohubku, tak i další knihy.
V knize je opravdu, opravdu málo textu, což může být až trošku zarážející vzhledem k formátu. Co se ale nedá upřít jsou nádherné ilustrace, nápad a myšlenka. Na jednu stranu je hodna zamyšlení, skrývá se v těch slovech víc, než se na první pohled zdá....na druhou stranu i ty ilustrace jsou něco, co aktuálně v knžíkách moc nevidíte... jednoduché, podle skutečnosti, ale zároveň pohádkové...když se na to podívám zase z úplně jiné strany - je ta knížka hodna peněz, za kolik ji prodávají? To si jako obvykle musí člověk posoudit sám.
Každopádně knížka opravdu není vhodná pro začínající čtenáře. Moc si tam děti nepočtou. Ale, co se vyprávění týče, pro unavené rodiče a nečtenáře, ideální. Stejně jako pro ty, co se chtějí zamyslet nad tím, jak tráví svůj čas a že být v posteli nutně nemusí být vždy dobře, ani nemusí být nutně špatně.

hyperionka
08.03.2023 4 z 5

Poutavá kniha k zamyšlení. Přečíst a nechat působit. Třeba se něco promění.

anetka.repova
05.02.2023 2 z 5

Podle mě zbytečná kniha. Mohlo být v knize více textu, takto máte celou knihu přečtenou za 1. minutu. Ilustrace, i když překrásné, knihu nezachrání.

a304
05.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Obrázkové čtení , moc milé. Předškolák dospělákům přečte, co vidí, paráda.

Mikkinnen
20.12.2022 3 z 5

100kč / 1 min. čtení.

bee88maja
19.12.2022 5 z 5

Z kresby jsem byla tak nadšená, že jsem si knihu koupila. Přečteno máte sice za 3 minuty, ale to milé z této knihy ve Vás může rezonovat mnohem déle. Tuhle knihu zařazuji do arzenálu všeho milého, co se mezi lidmi tzv. dospěláky ztrácí. Až mi bude smutno, tahle kniha mě zase zahřeje u srdce, a za to autorovi děkuji.

ADE138
12.12.2022 2 z 5

Milý příběh, krásné ilustrace...s dětmi přečteno za tři minuty - a co teď?

BUBO26
05.12.2022 2 z 5

Prečítané v kníhkupectve za minútu. Ako anekdota alebo poviedka v zbierke by to bolo dobré. Samo o sebe je to zbytočná kniha. Pekné ilustrácie.

aydam
25.11.2022 5 z 5

Nádherná knížka. Sice dětem nevysvětluje, jak a kde se vzalo tulení miminko, ale ilustrace to vykompenzují.

Jonáš Ledecký
česká, 1993