Prokletý sníh

Život otrokyně Tary nestál ani za zlámanou grešli. Proto nedokáže pochopit, proč ji pomocí kouzel přenesli do jiné země, kde má najednou cenu zlata. Považují ji za klíč k poražení nestvůr, které sužují království pokaždé, když napadne sníh. Jediný, kdo útok krvelačných běsů zatím přežil, je králův bratr Corann. Spolu s ním se proto vydává tam, kam si chodí pro radu jen opravdoví zoufalci – k tajemným čarodějkám zvaným Tkadleny. Pomohou jim rozplést vlákna děsivé záhady? Přijdou na to, kdo vzkřísil prastarou magii a ovládá zákeřné nestvůry?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420592/big_proklety-snih-UTA-420592.jpg 3.445

Kniha Prokletý sníh

roso.mak

Kniha nemá nic moc hodnocení, mně ale vůbec nepřišla špatná. Myslím, že autorka se potřebuje prostě jen vypsat.

Líbil se mi nápad vzniku nestvůr, hlavní hrdinové jsou poměrně sympatičtí. Ovšem současný král a jeho obrácení bylo dost nerealistické. Navíc celá kniha by potřebovala trochu víc dynamiky.

Ale celou knihu jsem vlastně poměrně poctivě přečetla. A i když ne vždycky jsem četla jedním dechem a občas jsem nad autorčiným i příběhovým i zkratkami kroutila hlavou, jsem spokojená. Hvězdičku za to, že vydavatelství risknou i vydání prvotiny nějakého Čecha.

Braborkadorka

Dávam 2,5*
Plusy:
- krásna obálka
- mapa ( aj keď veľa spomenutých miest na nej nebolo a to ma štvalo)
- originálny nápad
- veľmi sa mi páčil princíp obety a celkovo božstvo, ktoré vyznávala Aslanna
- veľmi zaujímavý pohrebný obrad, voľba kráľa a s tým tiež spojený obrad
- postavy Aodhan (kvôli jeho premene) a Eoghan (kvôli jeho schopnosti) boli pre mňa najzaujímavejšie
- veľmi sa mi páčilo rozdelenie na kmene a ich zaujímavé názvy
- besann, besanna boli originálny nápad využitia mágie, len škoda, že to nebolo viac rozvité
Mínusy:
- hlavné postavy Tara a Corann mi vôbec neprirástli k srdcu a ich osud ma bohužiaľ vôbec nezaujímal (v podstate žiadna postava, možno trošku Eoghan)
- Tara bola niekedy strašne ufňukaná a nespomínam si či tam bolo spomenuté koľko má rokov, ale mala som pocit, že tak 13
- nezmyselné oslavy zatiaľ čo za hradbami umierali ľudia z okolitých dedín
- celkovo ostrov Tkadlen a ony samotné boli pre mňa veľkým sklamaním
- postavy sa niekedy správali neprimerane k situácii a neraz som knihu kvôli tomu zavrela a bola som znechutená
- mne osobne tam strašne chýbali také súkromné (alebo ako to nazvať) chvíle s postavami kedy ich viac spoznáme a záleží nám na nich
- nedokázala som sa vžiť do tohoto príbehu a prežívať ho s postavami ako pri ostatných knihách

Myslím, že keby bola kniha dlhšia a postavy tým pádom rozvitejšie, tak by bola táto kniha o dosť lepšia (aspoň pre mňa).

Morgaine07

Když jsem si kdysi četla anotaci na tuto knihy vybavila se mi hra o Trůny a hlavně Jon Snow, samotná kniha se mi zprvu četla dobře, ale časem mě to už moc nebavilo. Příběh i dej nebyl špatný, ale podle mě z toho šlo vytřískat více

julythreemosen
11.10.2020

Wow, tohle mě překvapilo, jak to bylo dobré! Ya fantasy, od české autorky, a k tomu standalone? Neměla jsem upřímně velká očekávání. ALE! Jsem překvapená, protože se mi to FAKT líbilo. Očividně jde napsat plnohodnotné YA fantasy za 300 stran - jde to, funguje to! A já jsem zjistila, že mi to vyhovuje, nepotřebuji 10 dílů a 3000 stran, z této knížky jsem měla úplně stejný zážitek, ne-li to bylo ještě lepší, protože se tady opravdu nedočkáte žádné zbytečné omáčky, jde se rovnou k věci a co je ještě lepší, příběh na své délce vůbec neztratil, bylo to logické, žádné nepřesnosti nebo neúplnosti zde nejsou - prostě, bravo. První kapitola mne tedy překvapila - náhlé vtáhnutí do děje bez prvotních 10 stránek popisování, jak vypadá hlavní hrdinka, co si myslí a kde přesně se nachází? Ne, to tu nebylo a já jsem zprvu byla zmatená, protože to jsem dosud neznala... No nic, já se tu taky rozepisuji zbytečně, místo toho abych zaobalila hlavní myšlenku této recenze - bylo to moc dobré a já doporučuji!

DreamerX9
23.08.2020

Souhlasím že jména i děj byly originální, postav až příliš a některé zbytečné. Děj nezáživný je to spíš taková pohádka.
Zklamání

Suzanne07
13.08.2020

Jelikož to je kniha od české autorky, neměla jsem od ní moc očekávání, ale byla super! Autorka vykreslila svět, postavy v něm, dokonale. Všechna ta originální jména! Mě se to líbilo a doporučuju.

viola5163
24.05.2020

Moc se mi líbila. Původně jsem od ní neměla velká očekávání, ale na konec mě ohromila. Hlavní hrdinka není ufňukaná a nestěžuje si, postavy jsou sympatické a svět pěkně zpracovaný.
Dej rychle utíká a máme tady intriky, tajemno, nenucená romantická linka a dobrodružné.
Za sebe doporučuji, ale chápu, že některé části nebo celá kniha nemusí každému líbit. Člověk se i přes jednoduchost musí soustředit na určité události v příběhu.

janca6129
21.05.2020

Bohužel... Nedočetla jsem. Špatně se mi četlo kvůli nedotažené korektuře textu. V dnešní době, kdy je korektorů a redaktorů "na úrovni" poměrně dost, se tohle špatně odpouští. Ale to je spíš podpis vydavatele než spisovatelky. Velké plus za krásnou obálku. Ale... Příběh sám o sobě mě ani moc nezaujal. Čekala jsem víc...