Klárka a létající velryba

Klárka a létající velryba https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454734/bmid_klarka-a-letajici-velryba-AVV-454734.jpg 4 30 7

„Co je asi za sluníčkem, měsícem a hvězdami?“ Ptá se malá Klárka sama sebe neustále. Jednoho dne se za jejím oknem objeví létající velryba a vezme Klárku na fantastickou cestu. Společně proplouvají oblohou a přibližují se velkým životním otázkám.

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Pikola

Ida und der fliegende Wal , 2019

Kikulka97
12.06.2023 2 z 5

Krásné ilustrace, moc pěkný nápad. Jen ten příběh jsem asi dostatečně neocenila. Ale věřím, že knížka může hezky propojit práci s ilustrací a textem. Inu další hezká jednohubka přečtená přímo v knihkupectví. A oceňuju, že hlavní hrdinku z Idy, přejmenovali na Klárku. Ještě doladit barvu vlasů a budu maximálně spokojená :DD

bibi.r
02.02.2023 3 z 5

Velice hezký příběh pro děti cca od 3 let.

Děti (3 a 6 let) bavilo "hledání" co Klárka viděla (taková ta změť věcí).
Filozofování bylo tak napůl. Ten starší sem tam něco s návodnými otázkami pochopil, ale spíš jsme to brali jako hezké čtení před spaním.

Oceňujeme opravdu krásné ilustrace.

jitka_dankova
03.05.2022 3 z 5

Kratičký výlet holčičky a létající velryby obsahuje několik životních mouder a spoustu krásných ilustrací. Akorát, že jsme to se synem vlastně vůbec nepochopili. Je to takové filozofování pro děti, které mají bujnou fantazii a samy kladou hloubavé otázky. Ale ty ostatní děti si z toho asi zrovna moc neodnesou. Syn knihu četl ve druhé třídě a prostě vůbec nevěděl, o čem že to teda vlastně bylo. Nic v něm kniha nezanechala. Každopádně je tam jen naprosté minimum textu, ideální pro malé čtenáře, kteří neradi čtou - tuhle knihu mají přečtenou opravdu za chviličku.

Boboking
12.03.2021 4 z 5

Krásná kniha a jemná příběh, pro děti, ale i dospělák se "pokochá"....

Litocha
04.03.2021 3 z 5

Ilustrace jsou krásné, poselství zjevné, přesto mě ale knížka nedokázala chytit za srdce, je taková strohá.

Velrybka1
28.01.2021 5 z 5

moc hezká kniha

aydam
13.10.2020 5 z 5

Nádherně ilustrovaný kouzelný příběh. Moudrá velryba rozmlouvá s holčičkou o životě, přátelství, samotě.

velryby pro děti od 4 let

Autorovy knížky

2020  71%Klárka a létající velryba

Kniha Klárka a létající velryba je v