Sestry ve zbrani a písni přehled

Sestry ve zbrani a písni
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466581/bmid_sestry-ve-zbrani-a-tisni-Xtl-466581.jpg 4 121 121

Evadne se nemůže dočkat, až uvidí svoji sestru Halcyon. Po osmi letech služby v královnině armádě má přijet domů a celá vesnice netrpělivě očekává její návrat. Když se Halcyon objeví dřív, než bylo v plánu, Evadne okamžitě pochopí, že něco je špatně. Dozvídá se, že sestra byla obviněna z vraždy a je na útěku. V procesu, který následuje, je Halcolyn odsouzena k patnácti rokům nucených prací. Evadne udělá cokoliv, aby sestru zprostila viny, a tak nabídne, že část trestu odslouží za ni. Když na nucené práce společně nastupují, netuší, že budou čelit mnohem horším ranám osudu, než je neustálá hrozba smrti. Obstojí sestry v těžké zkoušce, kterou pro ně připravili mágové toužící po moci?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)
Originální název:

Sisters of Sword and Song , 2020


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sestry ve zbrani a písni. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (32)

TerryDee
09.04.2024 5 z 5

Tahle kniha byla pro mě jedním velkým překvapením. Na jedné straně mě okouzlila krásná obálka, na straně druhé mě zaujal příběh knihy a postavy samotné.

Líbilo se mi, že tenhle fantasy svět je inspirovaný starověkým Řeckem. Tuhle dobu historie zbožňuji, takže o to více se mi líbilo jeho propojení s fantasy prvky.

I když je začátek pozvolnějšího tempa a muže se zdát, že se tam nic podstatného neděje. Tak opak je pravdou. Vše má svůj čas a vysvětlení. Protože jak postupuje děj, tak nám čtenářům se postupně Vše odkrývá a najednou to začíná do sebe zapadat, jako dílky puzzle.

Postavy jsou tu moc hezky popsany. Díky čemuž si k nim lze udělat vztah. Obdivovala jsem Evadne, že se nebála bojovala za svoji sestru Halcyon. V tomhle je tu nádherně vykreslen vztah obou sester. Máme tu i romantickou linku, kterou jsem si užívala. Bylo to takové ňuňu.

Musím říct, že konec pro mě byl překvapující a celkem i zničující. Až mi ukápla i slza.

Takže za mě rozhodně jedno velké doporučení. Kniha v sobě skýtá zajímavý svět, magii, relikvie bohů, úžasné postavy a moc pěkně vykreslené vztahy ať už sesterský, nebo romantický.

Puddle
10.02.2024 5 z 5

Nesmírně milé překvapení. Na první pohled mě zaujala krásná obálka, na ten druhý pak promyšlený příběh, silné postavy i minimalistický styl (krásně převeden do češtiny Lucií Schürerovou), díky kterému příběh správně odsýpal, ale dokázal vyvolat i patřičné emoce a spoustu vizuálních vjemů. Zezačátku jsem byl trochu skeptický k fantasy světu inspirovaném starověkým Řeckem, ale nakonec si mě zcela získal a probudil ve mně touhu zjistit si o této epoše i něco víc. Rebecca Ross vytvořila něco mimořádného. Magické relikvie, antické fantasy zasazení i vztah Evadne a Halcyon mi zkrátka vyrazily dech.


lucakuca
07.12.2023 4 z 5

A proč se tak skvělá kniha jmenuje jako nějaký budovatelský film?
Ten název mě tak odpuzoval... Představovala jsem si svářečky a jeřábnice co chtějí od MNV dovolenou ROH. :-)
Překonala jsem to a jsem nadšená!
Čtivé, odvážné a jinaké. Polibek proběhl, ale nenarušil vyznění příběhu. Slušná fantasy

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (22. týden)

30.05.2021


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Sestry ve zbrani a písni v seznamech

v Přečtených143x
ve Čtenářské výzvě14x
v Doporučených6x
v Knihotéce132x
v Chystám se číst154x
v Chci si koupit38x
v dalších seznamech2x

Štítky knihy

americká literatura pro dívky pro dospívající mládež (young adult) fantasy

Autorovy další knížky

Rebecca Ross
americká
2021  82%Sestry ve zbrani a písni
2024  87%Božskí rivali