katushah katushah komentáře u knih

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Nemám ráda červenou knihovnu, ale tohle není jen tuctové vyprávění o lásce. Je tam i mnoho jiných témat a popis jejího života se mi moc líbil. Nikdo to nemá v životě úplně jednoduché.

04.04.2017 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Má první Holeovka a hned jsem si jí zamilovala. Od té doby hltám všechny knihy od Jo Nesba a už se těším na letošní Žízeň. Všem vřele doporučuji!

24.03.2017 5 z 5

Propast Propast Jozef Karika

Toto je má třetí kniha od Kariky a stejně jako Trhlina a Strach ve mně zanechává silný mrazivý a děsivý pocit. Já tenhle žánr prostě miluju. Jeho knihy nejdou odložit, vždy to přečtu za 1 den.

05.12.2021 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Mix Bible, Koránu a Harryho Pottera. Byla to oddechovka na zkrácení času s Covidem, ale moc mně nezaujala. Znovu už né.

21.11.2021 2 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Nejsem moc velký fanda Stmívání, ale zajímalo mně to, filmy jsem viděla, tak mně zajímala nová kniha z tohoto světa. A je to tedy velký brak. Milion stejných zbytečných myšlenek o Belle a stejný děj jako v prvním díle, akorát s jeho postřehy. Čekala jsem něco nového, nějaké informace, co nevíme, ale 90% už dávno známe. Jediné plus je, že se to celkem dobře čte, na zabití dlouhé neděle to postačí. PS. mělo to vyjít před 10 lety, teď už jsme dospělý a je to ještě trapnější.

06.09.2021 2 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Velmi zajímavý pohled na Kapitol a život v něm, nevadil by mi další díl. :-) Chvílema se to teda táhlo, ale jinak super.

29.05.2021 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Mně ani tolik nezajímají ty 2 slečny, ale spíš ten styl života a místo, kde žijí. To je fakt masakr.

03.01.2021 4 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Velmi zvláštní a místy trochu ujetý příběh. :-) Zabaví na několik letních večerů. Má dobrou atmosféru a napětí.

22.05.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tahle autorka prostě umí psát! Každou její knihu přečtu za 2 dny. Neskutečně napínavý a zamotaný. Vraha jsem vůbec neodhalila. Bohužel děj moc originální není, proto dávám 4 hvězdy. I tak ale doporučuji!

14.05.2020 4 z 5

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

Taky jsem čekala víc. Dneska by se to dalo zařadit do esoterické motivační četby. :-D

13.02.2019 3 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásná knížka. :)

06.11.2018 4 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Je to hodně těžké literární sousto, musela jsem to číst po menších kouskách, po chvíli mi ty verše lezou na palici. Každopádně toto dílo v sobě skrývá tolik pravdivých věcí a tolik krásných veršů. Určitě se k tomu ještě budu vracet, protože 1 přečtení nestačí. :-)

23.03.2018 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Je to klasika, která nikdy nezestárne a stojí za to si jí přečíst. Bohužel i mně se strašně těžko a dlouho četla, je tam mnoho informací, které nejdou tak snadno strávit. Ubrala bych tak půlku obsahu. I když pak by to zase asi nemělo takové kouzlo. :)

04.04.2017 4 z 5

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Velmi hezká oddechová literatura. Příběhy lidí se velmi podobají i naší době. Lidé se evidentně nemění. :)

03.04.2017 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Hezká knížka, ale taky z ní nejsem kdovíjak unešená. Děj je příliš dlouhý. Stingovo vyprávění o jeho životě bych zkrátila o 90%. Než se čtenář dostane k tomu podstatnému, tak už je otráven zdlouhavou a nezáživnou omáčkou. Líbila se mi z postav jen Sophie a její vyprávění. Zbytek by tam nemusel být, :)

03.04.2017 3 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Podle mně je Kafka přeceňovaný autor. Nelíbí se mi styl jeho psaní a ten děj je taky značně omezený. Takovou blbost bych vůbec neřadila k povinné četbě.

03.04.2017 2 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Normálně přečtu knížku během pár dní, ale tuhle jsem četla snad půl roku. Strašně těžce se čte, je tam noho ,,omáčky" kolem. Navíc k vesničanům a jejich životu nemám moc blízko. Je to hezká ukázka tamnějšího života. ale určitě to není nejlepší české dílo. Jsou lepší díla.

03.04.2017 3 z 5

Četla jsem taky v rámci všeobecného přehledu, ale tento humor mně neoslovil. Proto dávám tři hvězdy.

31.03.2017 3 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Jedna z knih, která je dost dlouhá, ale přesto jí zhltnete během pár dní a chtěli byste, aby byla ještě delší. Úžasný příběh, velmi čtivé a napínavé. Akorát se mi nelíbí ten moderní přebal, tam vypadá ta žena spíš jako nějaká rajda z diskotéky, chtělo by to něco důstojnějšího.

31.03.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Koupila jsem si tuto knížku náhodou, díky slevě a neuvěřitelně jsem se do ní zamilovala. Přečetla jsem jí během jednoho týdne a každý den jsem musela aspoň chvíli číst, byla jsem na tom úplně závislá. Knížka se strašně dobře čte, je to rychlé, svižné, napínavé. Pořád vám vrtá hlavou, kdo to mohl být. Já si valnou část myslela, že vražedkyně je sama dívka ve vlaku, ale pak to dopadlo úplně jinak. Líbí se mi taky několik úhlů pohledu od několika postav a vyprávění příběhů v různých časových pásmech. Opravdu povedené dílko.

30.03.2017 5 z 5