KattyV. KattyV. komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Došly mi slova a slzy tečou.

22.05.2015 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Moje třetí kniha od Nesba a budu se opakovat - výborná, skvěle promyšlená detektivka...
Nevím, co víc napsat...možná jen by ten Harry mohl přestat tolik chlastat. :-)

22.04.2014 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

(SPOILER) Kniha se mi moc hezky četla.
Bohužel jsem tušila, že to špatně dopadne, protože ti dva neměli vůbec nic společného ( kromě dětí).

27.04.2022 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Dobrý téma, mělo to spád a četlo se to samo.
Jako potetovaná raději už do Brightonu nepojedu. :-)

10.01.2021 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Dočteno!
Kniha je teda spíš pro silnější povahy, já se bála jít v noci zhasnout na chodbu. :-)
Ale jinak maximální spokojenost, začetla jsem se hned u první kapitoly, což se mi u Nesba nestává.
Vraha jsem odhadla cca v polovině knihy a to mi taky udělalo radost.
No a konec? Že by? :-)

11.09.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Do strany sto nuda, od stovky vejš jsem nemohla přestat číst. :-)
Vrah se dal docela lehce tipnout, ale to mi nevadí, kniha měla spád a také se mi líbil pohled tří různých žen.
Jsem spokojená.

04.01.2016 5 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

A že ten Smolný rok tak pěkně skončil? :-)

Krásná kniha...dovolila bych si napsat úryvek, který se mi moc líbil:

"Udržím svoji rodinu pohromadě, celou, tak pevně, tak dlouho a tak těsně u sebe, jak to jen půjde. Přijmu dnešní radost, i tu zítřejší. Přijmu ji s otevřenou náručí, ber kde ber."

13.10.2015 5 z 5

Alchymie: Diář 2015 Alchymie: Diář 2015 Paulo Coelho

Tento diář jsem si nedávno vyhlédla a dnes jsem ho dostala. Je prostě nádherný, barevný, plný krásných citátů...
Mně se líbí tento:

"Pro většinu lidí totiž velkorysost spočívá jen v dávání.
Aktem lásky je však i přijímání.
Dovolit druhému, aby nás učinil šťastnými, učiní šťastným i jeho."
Rukopis nalezený v Akkonu

31.08.2014 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Pan Svěrák mne nezklamal. Krásná kniha o nelehké době, kterou bych určitě nechtěla zažít, ale při čtení jsem se usmívala. Je tak nádherně napsaná.
Také mi to připomínalo Obecnou školu a dokonce jsem si Edu představovala jako Edu z tohoto filmu.
Knížku si s radostí zařadím mezi oblíbené ve své knihovně. :-)

07.03.2014 4 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Perfektní detektivka, napínavá, od knihy jsem se nemohla odtrhnout, můj tip na vraha opět úplně jiný, Agatha má všechno tak skvěle promyšlené.
Prostě pět hvězd. Bravo!

26.02.2014 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Četla jsem ji ve škole pod lavicí, dostala mě.

13.12.2013 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Už se vám někdy stalo, že jste chtěli něco říct či napsat a prostě to nešlo?...Došla slova?
Tak přesně to se mi stalo teď, po přečtení této knihy.

31.12.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Je to už nějaký čas, co jsem Stalkera přečetla. Ale i teď, po takové době můžu říct, že to teda byla nejstrašnější kniha, co se popisů vražd týče.
Hrůza, bála jsem se, i přes to jsem hltala každé slovo.
Rozhodně je to nejlepší kniha z celé série, ale jedno vám řeknu, Keplerovy knihy nemohu číst, když jsem sama doma. :-)

09.12.2015 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Čím dál tím líp!
Čtu popořadě a tahle kniha je zatím nejlepší. Hlavně ten konec, vlastně otevřený konec. :-)

...Písečný muž je nachystán. :-)

26.06.2015 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Já to snad nedočtu. To je nuda....Achjo...

13.01.2015

Hotel na rohu hořkosti a štěstí Hotel na rohu hořkosti a štěstí Jamie Ford

Já jsem od této knihy zase nic moc nečekala, ležela pohozená ve slevách v knihkupectví, tak jsem si ji odnesla.
Dlouho zůstala ležet i v naší knihovně, až jsem si na ni jeden den vzpomněla.
A hned po přečtení jsem ani na chvilku neváhala a ohodnotila pěti hvězdami - nádherný příběh, tak nějak jsem úplně zapomněla na starosti všedního dne. :-)

08.08.2014 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Knihu jsem četla před rokem a odložila ji, ale v posledních pár měsících mne chytla Nesbo-mánie, tak jsem ji vzala znova do ruky.
Nelituji a divím se, že se mi předtím nelíbila.
Ale ve srovnání s Levhartem, Sněhulákem nebo Pentagramem je trochu horší.
Tady jsem si dokonce i správně tipla vraha, to se mi v předešlých knihách moc nevedlo. :-)
Teď se chystám na Netopýra, ten je jediný v modrých procentech, tak uvidíme....

08.08.2014 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Jako první jsem od Markuse četla Zlodějku knih a musím říct, že nasadil vysokou laťku. Ale po přečtení Posla vůbec nejsem zklamaná.
To je tak krásný příběh, četlo se to úplně samo. Těšila jsem se na každý "eso", které mělo přijít do schránky a na skutky, jež potom Ed vykonával.
A jsem fakt ráda, jak to dopadlo, i když to se dalo tak trochu čekat. :-)

29.05.2014 4 z 5

Pravda o mém muži Pravda o mém muži Halina Pawlowská

Knihu jsem přelouskala během tří hodin, pobavila mě, nejvíc asi komentář sousedky na straně 96, smála jsem se až mi tekly slzy, lidi okolo mne nechápali. :-)) Mám opravdu ráda Halinin humor, je mi velice blízký.
Na konci jsem taky spotřebovala jeden kapesník.
PS: Jsem ráda, že Tě mám. :-)))

13.01.2014 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Musím se přiznat, že ze začátku jsem se do knihy trochu nutila, rozjíždělo se to strašně pomalu, ale již po první třetině, možná ještě o fous dřív, to jelo teda z kopce úplně pořádně. :-)
Starší bratr získal všechny moje sympatie i přesto, co všechno vlastně způsobil.
Konec mne trochu naštval.
Nicméně jsem se utvrdila v tom, že Jo Nesbo je jeden z nejlepších spisovatelů.

08.02.2021 5 z 5