Hotel na rohu hořkosti a štěstí

Romantický a melancholický příběh lásky se odehrává ve 40. letech v Americe, vyprávěn je však až o čtyřicet let později. Henry, jehož čínský otec uprchl do Ameriky, a Keiko, americká Japonka, se setkají jako děti a během let mezi nimi vznikne silný, hluboký milostný vztah. Útok v Pearl Harbor však ze všech amerických Japonců udělá utečence v internačních táborech. Henry a Keiko si přísahají, že se po válce opět sejdou, ale jejich cesty byly – s přispěním jejich rodičů – nejspíš navždy rozděleny. Dojemná, tklivá atmosféra, dobová tabu i láska k jazzu připomenou knihy Harukiho Murakamiho....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74710/hotel-na-rohu-horkos-74710.jpg 4.4100
Vydáno:, Ikar (ČR)

Hotel On the Corner of Bitter and Sweet (2009)

Kniha Hotel na rohu hořkosti a štěstí

Nočnípták
30.11.2018

Nějak jsem se nemohla začíst a tak jsem knihu odložila. Asi po měsíci jsem to zkusila znovu. Nakonec jsem byla překvapená a knihu jsem přečetla za dva večery. Prostě ta druhá šance se má knihám dávat. Je to příběh o lásce/o dětské, čisté lásce/. Líbil se mě i když takové příběhy moc nevyhledávám. Navíc jsem se i hodně poučila o tom co se dělo v USA za II.sv.války, o tom jak to chodilo v čínských a japonských čtvrtích a jak se vše změnilo od války do dnešních dnů.
Také je moc hezká obálka.

popeluška
20.05.2018

Kniha se mi moc a moc líbila :-) nádherná !! Ani nevím proč jsem jí ve své knihovničce tak dlouho nechávala čekat, moc se mi do ní nechtělo.A teď bych si ji přečetla hned od začátku :-)

ivakola
03.05.2017

Na této knize je dost jasně vidět jak dobré knihy mohou být v antikvariátech. Krásný a milý příběh dvou mladých lidí, dětí, které k sobě našly cestu i přes tu nepříznivou dobu ve které žily a
i přes rozdílné společenské zařazení a národnost. Moc pěkné.

iva2423
20.03.2017

Dobře se čte. Doporučuji.

rajen
11.01.2017

Toto je kniha přesně dle mého gusta. Krásný příběh, čtenář prožije s hrdiny kus života, postavy jsou krásné vykreslené, román má hloubku, neskutečnou atmosféru a v neposlední řadě je historické pozadí věrné skutečnosti jak jen to jde. Takové knihy zbožňuju a jsem ráda, že jsem se k této dostala. Oba hrdiny jsem si zamilovala hned od začátku, dozvěděla jsem se toho hodně o internačních táborech pro japonce v Americe během druhé světové války. Toto je knížka, která se mi z paměti jen tak nevymaže a její hrdiny mám v srdci napořád. Jednoznačně maximální hodnocení a velké doporučení všem.

zuzi1162
18.11.2015

Jde o pomalu plynoucí příběh, který vás však celkem dostane. Bylo mi i celkem jedno jak to dopadne, prostě jsem si užívala čtení.

Zorka
06.07.2015

Zajímavá kniha o střetu kultur (čínské, japonské a americké) v průběhu druhé světové války. Přestože závěr je dost předvídatelný, rozhodně myslím, že stojí za přečtení.

Peter.Melon
19.11.2014

Dobrý milostný román,který se mi celkem líbí.Určitě stojí za zmínku i za
přečtení.Zkuste si jej taky přečíst...

Autor knihy

Jamie Ford

Jamie Ford
americká, 1968

Kniha Hotel na rohu hořkosti a štěstí je: