Hotel na rohu hořkosti a štěstí

Romantický a melancholický příběh lásky se odehrává ve 40. letech v Americe, vyprávěn je však až o čtyřicet let později. Henry, jehož čínský otec uprchl do Ameriky, a Keiko, americká Japonka, se setkají jako děti a během let mezi nimi vznikne silný, hluboký milostný vztah. Útok v Pearl Harbor však ze všech amerických Japonců udělá utečence v internačních táborech. Henry a Keiko si přísahají, že se po válce opět sejdou, ale jejich cesty byly – s přispěním jejich rodičů – nejspíš navždy rozděleny. Dojemná, tklivá atmosféra, dobová tabu i láska k jazzu připomenou knihy Harukiho Murakamiho....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74710/hotel-na-rohu-horkos-74710.jpg 4.4114

Vydáno: , Ikar (ČR)

Hotel On the Corner of Bitter and Sweet, 2009

Kniha Hotel na rohu hořkosti a štěstí

Josh

Dá se smíchat láska, úcta k rodičům, partnerovi, národu, válka, dětský a dospělý pohled na život tak, aby se vás dotkla melancholie, smutek, ale také laskavost a radost tzv. X v 1? Ano, dá. A dokonale! To umí Jamie Ford touto knihou.

Už aby někdo přeložil do češtiny a vydal jeho další knihy. No, možná je dříve seženu v angličtině :o)) Moje sbírka osobních TOP knih je tímto rozšířena!

Skjaninka

Ponurá atmosféra starého hotela, bolestivé spomienky na prvú lásku a nesplnený sľub. Námet knihy ako vyšitý. Celkom peknej a nenáročnej oddychovky so zaujímavým a nevšedným historickým faktom o internačných táboroch. A Jazz!! Jazz je vždycky fajn.

"Otec jednou řekl, že nejtěžší rozhodnutí v životě se netýkají toho, co je správné a co špatné, ale toho, co je správné a co je nejlepší. Nejlepší bylo nechat ji jít."

3,5/5

Marcela52
13.05.2020

Krásný a dojemný příběh, ve kterém se autorovi podařilo skloubit milostný příběh dvou dospívajících, dvanáctiletého čínského chlapce Henryho a stejně staré japonské dívky Keiko se sugestivním vylíčením válečné atmosféry v roce 1942 v americkém Seattlu. V románu se prolínají dvě dějové roviny, kromě té válečné, také období po čtyřiceti letech, kdy Henry vzpomíná na svou lásku z mládí a snaží se najít nějaké stopy po svém osudovém vztahu. Kniha mi svou poetikou trochu připomněla Haruki Murakamiho. Příběh mě velmi zaujal i poučil , například jsem nevěděla, že v Americe byly za války budovány velké internační tábory pro Japonce. Moc doporučuji, zvláště v dnešní době, kdy se opět někdy objevují předsudky vůči lidem, kteří jsou jiné národnosti.

keny
04.05.2020

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Je to už chvilka, co jsem jí četla, ale v té době jsem o ní hodně mluvila a každému jí doporučovala. A kdo si jí přečetl, byl nadšený stejně jako já. Krásný příběh, dozvěděla jsem se i spoustu zajímavostí o Japonsku a Číně za 2. světové války, internačních táborech...To je ta knížka, která vám zůstává v hlavě, žijete jí, těšíte se, až si doma sednete a otevřete ji...

iška
09.04.2020

Kdysi mne upoutal název. Knihu jsem zakoupila a založila do své knihovny. A protože vždy dříve čtu knihy zapůjčené, tento titul na mě stále čekal. Teď konečně jsem se k němu dostala a jsem ráda. Milý příběh a kus historie, která není až tolik známa. Doporučuji všem, kdo mají tento styl rádi.

Nočnípták
30.11.2018

Nějak jsem se nemohla začíst a tak jsem knihu odložila. Asi po měsíci jsem to zkusila znovu. Nakonec jsem byla překvapená a knihu jsem přečetla za dva večery. Prostě ta druhá šance se má knihám dávat. Je to příběh o lásce/o dětské, čisté lásce/. Líbil se mě i když takové příběhy moc nevyhledávám. Navíc jsem se i hodně poučila o tom co se dělo v USA za II.sv.války, o tom jak to chodilo v čínských a japonských čtvrtích a jak se vše změnilo od války do dnešních dnů.
Také je moc hezká obálka.

popeluška
20.05.2018

Kniha se mi moc a moc líbila :-) nádherná !! Ani nevím proč jsem jí ve své knihovničce tak dlouho nechávala čekat, moc se mi do ní nechtělo.A teď bych si ji přečetla hned od začátku :-)

ivakola
03.05.2017

Na této knize je dost jasně vidět jak dobré knihy mohou být v antikvariátech. Krásný a milý příběh dvou mladých lidí, dětí, které k sobě našly cestu i přes tu nepříznivou dobu ve které žily a
i přes rozdílné společenské zařazení a národnost. Moc pěkné.