katst katst komentáře u knih

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Nelze upřít, že kniha se opět čte lehce, ani námět není špatný, ale jinak je to celé tak strašně povrchní, sebestředné a nereálné, že to po pár kapitolách přestane bavit.
V podstatě se stále dokola jen řeší Alešovi problémy se ženami, jeho krize středního věku, nadání a talenty rozmazlených dvojčat na snad úplně všechno.
To vše je okořeněné rádoby vtipnými chlapáckými výrazy, které bych spíš očekávala u puberťaků, než dospěláků.
Podle přebalu a anotace jsem asi čekala knihu s trošku hlubším příběhem. Je to ten typ knihy, na který zcela sedí, že kvantita vyhrála nad kvalitou…

07.06.2022 2 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Zajímavé sledovat první setkání týmu...
Ze série jsem stále nadšená, každá kniha je skvělá a drží si, i po tolika dílech, úroveň a nijak mě nenudí. Ba naopak... Nemůžu se dočkat další knihy.

27.01.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Pro mě je toto jeden z nejslabších dílů série. Děj tentokrát není nijak zvlášť napínavý a závěrečné odhalení pachatele mi přišlo takové moc náhlé… Rušivě působí i druhá dějová linka, kdy Penn řeší svůj starý případ.

Každopádně to ale nic nemění na tom, že jde opět o čtivou a promyšlenou knihu, která nijak neubírá na kvalitě celé série.

13.06.2021 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Tento díl se mi líbil o dost víc než předchozí. Promyšlené, napínavé, čtivé.
Krimi kniha tak, jak si představuji a jak mě baví.

01.03.2021 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tak tohle byla zase jízda!
Lars Kepler drží úroveň svých knih zatraceně vysoko.
Bylo téměř nemožné knihu odložit. Opět promyšlený, napínavý, místy tedy dost drsný a tragický děj, který chytí od začátku a až do konce nepustí
Jediné co mi trochu vadilo, je málo uvěřitelné zmrtvýchvstání hlavního padoucha.
Nic to ale nemění na tom, že mě kniha bavila a těším se na další díl.

20.10.2020 5 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Neskutečný posun autora, rozhodně mnohem lepší než první díl. Napínavé a velmi čtivé od začátku do konce, žádná hluchá místa, žádné zbytečné popisy a dokonce mi ani nevadí občas až "nadpřirozené" schopnosti Davida přijít všem záhadám na kloub :-). Prostě jízda od začátku do konce.

15.05.2020 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Hodně povedené. Napínavá od začáku do konce. A pro mě zatím dosud nejlepší díl série. Vůbec mi nevadí, že některé věci nebyly úplně vysvěleny, myslím si, že další díly nám je dovysvětlí a ještě překvapí. Prý jsou další knihy ještě lepší, tak to jsem opravdu hodně zvědavá :-).

05.05.2019 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Pro mě jedna z nejlepších knih od Moyesové (spolu s Než jsem tě poznala a Poslední dopis od tvé lásky). Kniha se mi velmi líbila :-)

15.08.2018 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Prostě klasický Hartlův styl. Dostanete to, co čekáte, nic, co by vás překvapilo.
Pokud se vám líbila kniha Prvok, Šampón, nebudete podle mě zklamaní. Je to kniha v podobném duchu, zaměřená na příběhy tří kamarádek po čtyřicítce
Čtivé, nenáročné, zábavné i trochu k zamyšlení

03.11.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

I přesto, že mi tentokrát v knize trochu chyběl bližší popis skotské krajiny, úplně mi nesedl hlavní mužský hrdina a přišla mi neuvěřitelná ta téměř zázračná proměna chátrajícího hradu v nóbl hotel, tak jsem si tohle oddechové čtení opět užila. V knize je krásně vylíčena zimní/vánoční atmosféra a trochu mě mrzí, že jsem ji nestihla číst před Vánoci, protože do toho období by kniha byla ideální….

16.01.2023 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Naposledy jsem od Nesba četla Království a to mě nijak nenadchlo, tak jsem ani od této knihy nijak velká očekávání neměla, ale byla jsem příjemně překvapená.
Kniha měla trochu pomalejší začátek (proto o * méně), ale pak se děj hezký rozjel, byl napínavý, nebyl přehnaně nereálný, měl spád a zajímavou zápletku.
(audiokniha)

03.04.2022 4 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

(audiokniha) Neměla jsem žádná velká očekávání, ale nakonec jsem byla překvapená a kniha se mi moc líbila. Skvěle promyšlené, poutavě psané, žádné zbytečné protahování děje. Nemohla jsem se od poslechu odtrhnout.

27.01.2022 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kdybych jako první knihu od Nesba nečetla Žízeň, tak bych se čtením po prvním dílu série nejspíš sekla.
Průměrný příběh, do kterého jsem se nemohla začíst a který mě nijak zvlášť nezaujal...

10.02.2021 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Trochu moc jmen a trochu moc zamotané. Přesto mě čtení bavilo a těším se na další díl.

09.01.2021 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Skvělá kniha. Napínavé až do konce.

09.01.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Kniha má naprosto dokonalou obálku. I prostředí knihovny a téma knih se mi líbí.... Ale...
Měla jsem moc velká očekávání. Do knihy jsem se za celou dobu čtení nedokázala pořádně začíst. Kniha je zbytečně objemná na to, jak je celý děj plytký. Postavy jsou takové nijaké, nejsou dostatečně propracované pro to, aby si vůči nim čtenář vypěstoval vůbec nějaké pocity. A tu správnou romantiku, jiskření mezi hlavními postavami, jsem v knize hledala též marně...

10.08.2020 2 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Obzvláště oceňuji, že i přes značné množství příběhů/zápletek, je vše psáno srozumitelně a čtenář se v ději neztrácí.
Kniha má neuvěřitelný spád, je napínavá a provedení některých vražd je tak odporné, že člověk koketuje s myšlenkou, že dál číst snad už ani nechce a přesto, se nelze odtrhnout... Nemůžu se dočkat druhého dílu :-)

01.07.2020 5 z 5

Skvěle napsané a promyšlené. Nutné maximální soustředění po celou dobu čtení. Je to zamotaný příběh, plný nových jmen a skutečností a přitom nakonec naprosto jasný a pochopitelný. Třetí díl mě bavil nejvíc.

01.05.2020 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Zpočátku se mi pletla jména postav, tak mi trochu déle trvalo, než jsem se vůbec začetla, ale pak... Páni, to bylo fakt dost dobré. Krátké, svižně psané pasáže, střídající se náhledy do myšlenek všech postav, neustálé napětí, nejistota, kdo je ten hodný a kdo ten zlý, skvěle zvolené prostředí..., to vše mě ke knize naprosto přikovalo a nakonec jsem ji dočetla na jeden zátah. A musím přiznat, že vraha jsem neodhalila do poslední chvíle. Možná i proto, že jsem nad ním ani neměla čas přemýšlet, jak jsem hltala stránku za stránkou. Pro mě zatím nejlepší kniha od autorky.

08.11.2019 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Po přečtení Veselí jsem neměla vůbec žádná očekávání, takže nejsem zklamaná. Autorčin styl psaní mě prostě neoslovuje. Kniha mi přijde plná velmi nesympatických a pokřivených postav. Děj zbytečně překombinovaný a zdlouhavý. A konec vlastně kniha nemá, což všeobecně nesnáším...

28.10.2019 2 z 5