Katnissia Katnissia komentáře u knih

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tento díl je naprosto skvělý. Nemám slov. Celou knihu jsem četla jedním dechem. Na konci, kde se hodně věcí vysvětlilo jsem se vůbec nemohla odtrhnout a poté jsem se rozhodla, že než vyjde další díl, tak si sérii přečtu znovu od začátku.

SPOILER^^ Jediné, co mi přišlo trochu přehnané, bylo spojení Aelin a Jeřába ještě navíc jako druh a družka. Ale spíš to bude tím, že chvíli před touto knihou jsem dočetla Dvůr trnů a růži, kde je toto pouto taky. A taky mě napadlo, že Maas nerada popisuje svatby. V obou sériích byla jen zmínka, že proběhla a nic víc, i přesto jsem byla z obou svateb nadšená ;)
Na druhou stranu jsem šťastná, že se všichni konečně sešly (i když ne na dlouho) a jak se vyvinul vztah Manon a Doriana.

13.11.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Naprosto skvělá série. Hlavní hrdinka mi je velice sympatická. Děj prvního dílu není zase tolik originální, ale přesto se moc dobře četl. Tuto autorku mám ráda a rozhodně si koupím a přečtu celou sérii. Tato série si u mě v knihovně zaslouží své čestné místo.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

První díl se mi líbil a rozhodla jsem se přečíst si další a byla jsem zklamaná. Ani jsem ho nedokázala dočíst do konce. Špatně se mi kniha četla a děj se pro mě nevyvíjel nijak zajímavě.

30.10.2017 3 z 5

Za stíny Za stíny Brent Weeks

První díl jsem četla již před dlouho dobou a nijak mě nezaujal, ale již jsem měla koupený i druhý, tak jsem se rozhodla dát mu druhou šanci. I když jsem si hlavní děj pamatovala, tak jsem najednou knihu přečetla jedním dechem a čekala jsem co bude dál. Každým dílem byl příběh propracovanější a toužila jsem vědět, jak vše dopadne. Konec mě překvapil a jak to poslední dobou bývá u jiných knih, kdy mi ani nedojde, že je už konec a čekám něco dalšího, tentokrát byla kniha řádně a dostatečně ukončena, i když bych si přála další díl ^^. Některé vyústění příběhů jednotlivých postav mě zklamalo (ne, že by byly nepropracované a nezajímaví, ale přála jsem si, aby dopadly lépe) , ale právě to je na tom to nejzajímavější a čtivé, všichni bohužel nemohou mít svůj šťastný konec. Jediná postava, která mě skrze všechny díly vadila byla Elene, ale na konci mě překvapila a i její postavu jsem považovala za vyvedenou a potřebnou k vývoji děje. Nelituji, že jsem si celou sérii koupila a v mé knihovně si zaslouží čestné místo. Rozhodně si ji přečtu znovu.

08.08.2018 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Kniha mě naprosto uchvátila. První díl se mi také líbil, ale tento je naprosto skvělý. Když jsem si četla o čem kniha bude, nechápala jsem jak může od Tamlina odejít a vůbec se mi do čtení nechtělo. Nicméně autorka to napsala výborně a celou knihu jsem zhltla jedním dechem. Rozhodně si koupím a přečtu další díl. ^^

13.11.2017 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Dokonalost ^^

29.03.2024 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Kniha se mi líbila, ale konec mi přišel celkem nedotažený. Čekala jsem od celé série trochu víc.

01.04.2018 4 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Celkově se mi tato série knih četla dobře a působila na mě klidným dojmem. Kniha Šťastně až na věky je takovou sladkou tečkou na konec. Všechny povídky se mi líbily, i když mi některé postavy byly nesympatické. Oceňuji, že autorka napsala příběhy i jiných postav.

29.01.2018 4 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

První díl jsem četla před delší dobou, ale velice mě zaujal. Bohužel to samé nelze říci o tomto díle. Přijde mi, že se nestalo nic zajímavého a děj se táhl. Jediná část, co mě zaujala byly poslední stránky. Třetí si přečtu asi jen z principu. Nemám ráda nedokončené příběhy.

02.01.2018 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Kniha se mi četla dobře a vždy jsem nadšená, když jsou kapitoly z pohledu více postav. Hlavní postavy jsem si oblíbila a nikdo mi nebyl vyloženě nesympatický. Určitě si přečtu další díl, ke kterému konec přímo vybízí.

20.11.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Skvělý díl a jsem z něj naprosto nadšená a skvěle se mi četla. Hodně věcí se vysvětlilo a zakončení tohoto dílu jsem vůbec nečekala takové jaké bylo. Rozhodě se těším na další díl.

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Z prvního dílu jsem byla nadšená, ale tento díl už mě tak neuchvátil. Vůbec jsem si neoblíbila Chaola a dějová linka týkající se magie mi přijde málo rozepsaná. I když se mi tento díl tolik nelíbil, rozhodně si koupím a přečtu další, protože od konce druhého dílu si slibuji slibný začátek třetího.

30.10.2017 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tento díl se mi zatím líbil nejvíc. Celou dobu jsem si přála, aby Aelin nakonec zůstala s Dorianem, ale teď je pro mě jasným favoritem Jeřáb a z jeho postavy jsem nadšená. Ráda jsem i za dějovou linku s Manon a vyprávění z více pohledů. Rozhodně si koupím a přečtu další díl.

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Přečetla jsem knihu jedním dechem. Ze začátku mi dělalo problém si zapamatovat všechny jména, ale časem už jsem věděla o koho se jedná. Mám ráda, když je děj vyprávěn z pohledu více postav a celkový příběh je velice zajímavý. Tato kniha rozhodně splnila mé očekávání.

19.02.2018 5 z 5

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Tento díl se mi líbil, protože se hodně veci vy vyjasnilo, ale stejně mám nejradši pohled ze strany Percyho nebo Annabeth. Ovšem vyloženě mi vadilo číst z pohledu Piper.

11.02.2018 4 z 5

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

První polovina knihy se mi táhla, popisy pro mě byly zdlouhavé a některé postavy mi přišly naprosto zbytečné. Naopak druhou polovinu knihy jsem přečetla jedním dechem a těšila jsem se na další díl. Zajímá mě jak se bude celý děj vyvíjet.

08.11.2017 4 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Děj knihy mě zaujal a celkově se dobře čte. Ze začátku se to trochu táhlo, proto dvě hvězdičky, ale druhá polovina byla zajímavá a hodně napínavá a po přečtení jsem si hned objednala druhý díl.

08.11.2017 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Kniha mě vůbec nezaujala a četla se mi špatně. Děj ani postavy se mi nelíbily. Další díly rozhodně číst nebudu.

07.11.2017 2 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha se mi moc líbila, dokonce předčila mé očekávání. Četla se mi dobře a děj mě zaujal. Dávám 5 hvězdiček a rozhodně si koupím a přečtu další díl.

07.11.2017 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Od knihy jsem moc neočekávala. Už název se mi nelíbil, ale měla vysoké hodnocení a rozhodla jsem si ji koupit. Jak se bude odehrávat děj jsem už tušila, ale přesto mě zaujal milostný trojúhelník, který je dobře podaný a neohraný. Hlavní hrdinka mi je sympatická. Musím se přiznat, že některé popisy krajiny jsem přeskakovala, zvlášť v druhé polovině knihy. Kniha se mi líbila, rozhodně si přečtu druhý díl. Hodnotím na čtyři hvězdičky kvůli obsáhlému popisu krajiny a nevyužitému potenciálu v žánru fantasy.

23.10.2017 4 z 5