Cesta stínů

Temná, akcí nabitá fantasy, vás zavede do města jménem Cenária. Do města ponurého a nebezpečného, plného odporných slumů a obývaného těmi nejvýkonnějšími nájemnými vrahy, kteří se kdy procházeli na stránkách knih. Azoth je kluk bez rodiny, bez jakékoli budoucnosti. Má jedinou šanci změnit svůj osud – stát se nájemným vrahem. A nejlépe učedníkem skutečného mistra, Durzo Blinta, muže bez svědomí, který vraždu pokládá za umění. Z Azotha se tak stává Kylar Stern, který proniká do umění vraždy i do tajemství magie. Minulost se mu ale přesto připomene a postupem času se vrací jako bumerang…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37517/cesta-stinu-Mgh-37517.jpg 4.2227

Noční anděl 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

The Way of Shadows, 2008

Kniha Cesta stínů

Anca136
26.05.2020

Zajímavá kniha. Nevím jestli mám napsat skvělá, protože jsem četla skvělé knihy a je těžké tuhle k nim přiřadit. Už se mi dlouho nestalo, že bych knihu radši viděla jako film, ale u téhle to tak bude. Pohledy postav často přeskakovali a pro někoho kdo čte s velkými rozestupy by mohlo být složité se orientovat v příběhu. Příběh se několikrát odehrával i z pohledu zdánlivě zbytečné postavy, ale musím říct že to rozhodně bylo zajímavé. Rozhodně to není kniha, kde byste mohli jen tak pár stran přeskočit, protože vám to přijde 'nezajímavé' nebo 'nudné'. Jakmile byste to udělali skoro určitě minete nějaký milník. Knihu s klidem můžu doporučit.

nikiss76
19.04.2020

Chaos, přehršel jmen a pojmů a velmi zvláštní styl psaní, tak bych charakterizovala knihu. Prvotně jsem si knihu vybrala na základě pozitivních ohlasů zde a také z toho důvodu, že na knihu navazují i další díly a musím říct, že jsem velmi zklamaná. Nejsme žádný začátečník co se týká fantasy žánru, ale tohle byla hrůza. Prvních asi 50 stran naprostého chaosu a pojmů, které autor ani nevysvětlil co znamenají, prostě je tam sázel a do toho přidal ještě spoustu postav prazvláštních jmen. Myšlenka nebyla špatná, ale celkové uchopení příběhu a jeho zpracování pro čtenáře nezáživné. Další díly? Děkuji nechci.

denniys
20.12.2019

Začátek hrozný, konec skvělý..naštěstí jsem těch prvních 150 stran přežila, pak následuje neskutečný obrat k lepšímu..hned se vrhám na další díl..

luboskniha
14.04.2019

Knihu jsem měl v plánu si přečíst již delší dobu, a to hlavně na základě celkem kladných recenzi. Je sice pravda, že kniha je určená spíše pro mladší čtenáře, ale i tak se mi velice líbila. Hlavního hrdinu jsem si hned oblíbil a byl jsem zvědavý na jeho cestu nájemného vraha. Kniha se mi četla velice dobře a bral jsem jí spíše jako takovou odpočinkovou četbu. Těším se, až si přečtu další díl.

Claudius
25.03.2019

Začátek je bravurní. Čtenářsky velmi atraktivní prostředí ulice a podsvětí postupně nahradí taktéž velmi atraktivní prostředí nájemných vrahů a organizovaného zločinu. Kulisy světa jsou poměrně dobře zpracované a dávají tušit mnohem větší hru v dalších dílech.
Jenomže pak přijde druhá polovina knihy, která se oprostí od představování světa a budování atmosféry a vrhne se na akci. A nemůžu si pomoct než konstatovat, že s akčními scénami autor docela zápasil. Jakýkoliv boj je většinou nepřehledný, kostrbatý, netušíte, kdo je zrovna kde a odkud útočí. Tato nejistá část knihy mě po výborném začátku velmi zklamala. Nemluvě o tom, že jsem se ke konci knihy ztrácel už i v tom, kdo pracuje pro koho, kdo koho zradil a kdo je čí dcera.
Redakce by si rozhodně zasloužila více péče - můj oblíbený klenot je ze strany 270 a zní "Půvabná šlechtična mu o hlavu rozbila květináč. Všude kolem se rozletěly květiny a hlína, ale květináč neutrpěl ani prasklinku".
Po úvodu jsem měl jistotu, že přečtu i zbývající díly. Po závěru už o tom začínám pochybovat.

davidurban1973
18.07.2018

Skoro všechny recenze které jsou tady uvedené jsou velice pozitivní, takže jsem po kníže také sáhl. Abych řekl pravdu bylo to naprosté zklamání. Stěží jsem to dočetla na stranu 120 a znechuceně odložil. Pravděpodobně se jedná o román pro mladší čtenáře, určitě né pro dospělé.
Autorovo Vyprávění mi nesedlo, některé názvy které zůstaly v angličtině a popisy rovněž ne.
Snaha o popis jak se hlavní hrdina mění a vyvíjí mi přišla o ničem. Mladý jedenáctiletý kluk má sen být zabijákem, nájemným vrahem A když ho nejlepší zabiják na světě přijme jako svého učedníka tak s tím má v podstatě problém. Splní se mu sen ale ve finále jsou to samé výčitky a úvahy proč by měl zabíjet apod., prostě hloupost. V knize je spousta zbytečných úvah hlavního hrdiny a rádoby jeho boj se svědomím. Je to jako kdyby si zpočátku vůbec neuvědomil co to znamená být nájemny zabiják A pak byl překvapen že musíš zabíjet.
Zbytečné zdůrazňování že jeho učitel je nejlepší zabiják a přitom v podstatě nijak nic nedokázal. Divné jak si po městě chodí a všichni ho vidí a bojí se, přitom jako nájemný vrah by měl fungovat ve stínech a nikdo by o něm neměl vědět. Hloupost.
Stupidní hláška že on není nájemní zabiják a vrah ale Wetboy byla desna. Označení oběti jako mrtvoly o nicem.
Příběh o mladém dítěti které chce zabíjet ale má výčitky svědomí takže vlastně nechce a neví co chce byl prostě hrozný.
Pochybuju že zbytek knihy a další dva díly budou lepší. Možná se to může líbit dětem ale pochybuju.

špulo
20.04.2018

Mierne predvídateľné, ale pútavé a čitateľné dielko. Občas drsné silné momenty, ktoré stoja za pochvalu. 80%...

PetraaMatouš
07.04.2018

Opět celá série u mě našla dobré bydlo. Je velice dobrě čtivá. Příběh má hlavu i patu. Obsahuje humor ale i násilí. Vzhledem k podmínkám ve kterých žili a že jde v podstatě o nájemné vrahy, je to celkem pochopitelné. Co mě nejvíc dostalo? Asi když krysa zbičoval a řezal tu holčičku.
Opět, nebudu hodnotit jednotlivě celou sérii. Děkuji spisovateli a jen tak dál.