Cesta stínů

Temná, akcí nabitá fantasy, vás zavede do města jménem Cenária. Do města ponurého a nebezpečného, plného odporných slumů a obývaného těmi nejvýkonnějšími nájemnými vrahy, kteří se kdy procházeli na stránkách knih. Azoth je kluk bez rodiny, bez jakékoli budoucnosti. Má jedinou šanci změnit svůj osud – stát se nájemným vrahem. A nejlépe učedníkem skutečného mistra, Durzo Blinta, muže bez svědomí, který vraždu pokládá za umění. Z Azotha se tak stává Kylar Stern, který proniká do umění vraždy i do tajemství magie. Minulost se mu ale přesto připomene a postupem času se vrací jako bumerang…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37517/big_cesta-stinu-Mgh-37517.jpg 4.2248

Noční anděl 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

The Way of Shadows, 2008

Kniha Cesta stínů

zd0981

Po slušném úvodu se to z vícero důvodů pokazilo. Nějak všeho bylo moc, jmen, dějových linek, zvratů... Prolistoval jsem to sice do konce, ale k druhém dílu přistoupím jen na základě lepších hodnocení a bedlivém zvážení.
Škoda mělo to potenciál

kamino

Tak to byl solidní guláš. ani nevím, kde začít- tak třeba pojmy a názvy-v knize jich je hromada, polovina z nich není popsaná ani vysvětlená, takže nevíte, o čem je řeč. Na můj vkus spousta zbytečných jmen, které se tam leda motaly (např. podkoní Evžen z ostrovů Tralala prošel kolem. Rána. Evžena někdo zřejmě omráčil-tím dějová linka Evžena skončila). Některé pasáže byly vyloženě zmateční, že vůbec nebylo jasné, co se tam děje. Občas jsem se musela vracet, abych si některé odstavce přečetla dvakrát, a stejně jsem z toho ve finále věděla hovno. Nevím, jestli je problém v překladu, těžko říct. Prostě 50%knihy smysl dávalo, a zbytek moc ne.

HerrEtik

Na knížce se mi jednoznačně líbil námět - temnou fantasy o nájemném vrahovi jsem zrovna hledal, a Cesta Stínů mě v tomto ohledu zcela uspokojila. Nutno ale říct, že ta "temnota" mi mnohdy přišla až příliš nasílu... Neříkám to snad proto, že by se mi při čtení dělalo zle, byl jsem znechucen nebo tak. Ale spíše jsem místy obracel oči v sloup, protože daná pasáž neměla skoro žádný jiný účel, než se pokusit čtenáře šokovat. Když použiju internetový slang, prostě mi to přišlo tak trochu moc "edgy". Výsledné situace mi pak přišly spíše úsměvné, což určitě nebyl autorův záměr.

Když k tomu přičtu nepřehledné skákání z postavy na postavu a přehršel zvratů v překombinovaném zakončení, nemůžu dát více než tři hvězdičky. Druhému dílu ještě určitě šanci dám, ale o to bude mé očekávání větší.

ludek.n
10.06.2021

Brent Weeks otevírá Cestou stínů temnou a drsnou fantasy trilogii Noční anděl, která se od svých žánrových kolegů liší především v základních morálních východiscích a také v absenci onoho oparu srdnatého a skrz naskrz čestného hrdinství, jež provází podobné epické ságy. Hlavní hrdina Weeksova eposu Kylar „Azoth“ Stern je totiž aspirant na nájemného zabijáka, a přes všechny jeho charakterové klady je přece jen nesmírně těžké oblíbit si člověka, který vraždí pro peníze. Weeks nás ostatně nešetří ani v jiných oblastech lidského soužití a do bahna těch nejodpornějších vášní nás potopí hned několikrát, přičemž nadějemi na lepší příští šetří. Výsledkem je poměrně ponurá, dospělá fantasy, která si rozhodně na nic nehraje, nic nezakrývá, a pokud snad očekáváte i nějakou tu romantickou linku, se zlou se potážete. To spíš dostanete pěstí do nosu či magickou ohnivou koulí do žaludku, než že se dočkáte úsměvu, nebo nedej bože milého pohlazení. I přes rozporuplnost vzbuzovaných (a většinou zavrženíhodných) emocí, je Cesta stínů napsána tak dobře, že nebudete chtít, aby skončila. Něco vás pudí číst dál, hledat tajemství ka’kari a doufat, že se odplata změní ve spravedlnost a slitování.

chodícírohožka
22.03.2021

Tak teda nevím. Kniha by asi nebyla úplně špatná, ale připadala mi hrozně zmatená, přehuštěná nepotřebnými informacemi a naopak skoupá na některá podle mě základní vysvětlení (např. k čemu mám vědět, jaká budova odpovídá stylu kterého národa, když ony národy až na výjimky autor nijak necharakterizuje - s tím pak taky souvisí absence mapy, která zrovna do této knihy rozhodně patří). Kvůli nadbytku postav, které mají vlastní dějovou linku, jsem se místy ztrácela a netušila, o kom je zrovna řeč, Azothovo/Kylarovo dětství a výcvik mi připadaly zbytečně utahané (a samotná postava hlavního hrdiny mě nijak neoslovila), rozčilovala mě některá pojmenování (a skutečnost, že jsem nepřišla na to, proč je každé extrahované z jiného skutečného jazyka)... Navíc se tam toho dělo tolik, že mi nějak uniklo, o co vlastně Bohokráli opravdu jde a teda proč se to všechno děje (a určitě i další informace)... Nicméně musím uznat, že poslední třetina/čtvrtina knihy byla čtivá a napínavá. Jen těch "nečekaných" zvratů tam bylo trochu moc. Do druhého dílu nejdu - aspoň zatím určitě ne (snad kdyby mi byl autor z rozhovoru sympatický, možná bych o tom přemýšlela - ale nebyl...)

Anca136
26.05.2020

Zajímavá kniha. Nevím jestli mám napsat skvělá, protože jsem četla skvělé knihy a je těžké tuhle k nim přiřadit. Už se mi dlouho nestalo, že bych knihu radši viděla jako film, ale u téhle to tak bude. Pohledy postav často přeskakovali a pro někoho kdo čte s velkými rozestupy by mohlo být složité se orientovat v příběhu. Příběh se několikrát odehrával i z pohledu zdánlivě zbytečné postavy, ale musím říct že to rozhodně bylo zajímavé. Rozhodně to není kniha, kde byste mohli jen tak pár stran přeskočit, protože vám to přijde 'nezajímavé' nebo 'nudné'. Jakmile byste to udělali skoro určitě minete nějaký milník. Knihu s klidem můžu doporučit.

nikiss76
19.04.2020

Chaos, přehršel jmen a pojmů a velmi zvláštní styl psaní, tak bych charakterizovala knihu. Prvotně jsem si knihu vybrala na základě pozitivních ohlasů zde a také z toho důvodu, že na knihu navazují i další díly a musím říct, že jsem velmi zklamaná. Nejsme žádný začátečník co se týká fantasy žánru, ale tohle byla hrůza. Prvních asi 50 stran naprostého chaosu a pojmů, které autor ani nevysvětlil co znamenají, prostě je tam sázel a do toho přidal ještě spoustu postav prazvláštních jmen. Myšlenka nebyla špatná, ale celkové uchopení příběhu a jeho zpracování pro čtenáře nezáživné. Další díly? Děkuji nechci.

denniys
20.12.2019

Začátek hrozný, konec skvělý..naštěstí jsem těch prvních 150 stran přežila, pak následuje neskutečný obrat k lepšímu..hned se vrhám na další díl..