Levá ruka boží

Cale je jedním z tisíců chlapců, kterých se zmocnili fanatičtí a krutí vykupitelé a v naprosté izolaci je připravují na válku proti rouhačským antagonistům. S neobyčejně zmužilým, ale zároveň velmi uzavřeným čtrnáctiletým hochem má podle všeho zvláštní plány jeden z nejvlivnějších vykupitelů – lord vojevůdce Bosco. Jednoho večera Cale náhodou spatří lorda dohlížitele Picarba, jak pitvá ještě živou dívku, a šokován jeho bestiálním počínáním jej zabije a zachrání jinou dívku jménem Riba....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28857/big_leva-ruka-bozi-Liz-28857.jpg 3.7673

Cale 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

The Left Hand Of God, 2010

Kniha Levá ruka boží

pejty
28.04.2021

Kniha zaujala, ale nepřesvědčila mě o své kvalitě. Příběh je ze zajímavého prostředí a i postavy nejsou špatné vytvořené, ale něco mi na knize vadilo. No snad mě další díl osloví více, protože určitě sérii chci dočíst a chci vědět jak to dopadne.

tichoslapek_
12.03.2021

První díl, a pro mě již čtvrtý re-reading. Konečně mám i zbylé díly a můžu se směle pustit do zakončení této série. Mě se první díl moc líbil, a rozhodně se těším na pokračování. Postavy v knize mě bavily, především pak Cale a Bosco.

MatoPalkes
27.01.2021

Niektoré pasáže zbytočne zdĺhavé, napriek tomu ma čítanie bavilo.

josef2900
30.12.2020

Asi nejlepší díl celé série. Už je to dlouho co jsem knihu četl, stále z ní mám ale pozitivní pocit

jiri2737
07.10.2020

Velmi zajímavé.

ludek.n
29.09.2020

„…neboť on je levou rukou Boží, zvanou též anděl smrti a zničí všechny živoucí muže i ženy, smete je z povrchu zemského…“ Zatím to však vypadá, že čtrnáctiletý Thomas Cale, krutě cepovaný lordy vykupiteli, má úplně jiné starosti než zničit celý svět. Zabíjet mu problémy nedělá, soucit nezná, ale například s láskou si neví ani trochu rady. Paul Hoffman nám nabízí poměrně drsnou fantasy, která je na jednu stranu velice čtivá a napínavá, ale současně je také až provokativně naivní, nesoustředěná a s úžasným množstvím logických trhlin. Dokud se pohybujeme na půdě Svatyně vykupitelů, je všechno v pořádku a nátlaková strategie, plná tajemných příslibů, nás žene vpřed stránku za stránkou a nejednou postaví i chloupky na celém těle. Jakmile však opustíme ponuré chodby na Střelecké stráni a pronikneme do uliček Memphisu, začne se to kazit a vrcholem všeho je pak finální bitva pod Silbury Hill - snad nejstupidnější a nejnudnější opis bojových operací, s jakým jsem se kdy setkal. Tady už Hoffmanovo romanopisectví drhne jako zrezivělý řetěz o okraj studny a člověk neví, jestli se má smát nebo plakat.

bari6868
21.09.2020

První díl byl nejlepší z celé série. Kniha měla tehdy masivní reklamu a lákala na povedenou obálku. Téma vykupitelů a svatyně mi přišlo originální a příběh byl pěkně syrový.

Metla
14.07.2020

Coby náctiletý fakan bych tuhle knihu pravděpodobně zbožňovala, zamilovala se do drsného hlavního hrdiny a bez dechu s ním prožívala veškeré ukrutnosti, dobrodružství, souboje i milostné eskapády. Nebo bych možná držela palce jeho zavrženíhodným rivalům, protože jsem letěla spíše na vysoké modrooké blonďáky, než na tmavovlasé prcky, jak je Cale prezentován (ne, 165 cm u chlapa vážně nepovažuji za střední výšku, i když dotyčný ještě není dospělý). Leč poslední slabika mého věku dávno není -náct... a pokud se nedožiju fakt úžasně pokročilé staroby, tak ani nebude. Tím pádem už mě Caleův charakter kdovíjak nebral a nad dějem jsem si postupně zakázala přemýšlet, jelikož kráterů v logice a fungování reality bylo na můj vkus příliš.
Vyrobit z hlavní postavy machra tím, že z ostatních autor nadělá úplné dementy (co by po hmatu nenašli vlastní zadnici, i kdyby na ni ukazovaly blikající šipky), to bych čekala od mladičkého spisovatele, tvořícího své první dílo. Například: v tamním “civilizovaném” městě nikdo (ani lékaři) neví, jak uzavřít krvácející tržnou ránu; naštěstí je tady zabiják Cale, aby šil, diagnostikoval, léčil choroby těla i mysli. Rovněž závěrečná bitva je ukázka neuvěřitelného diletantství a neschopnosti, zatímco velení druhé strany je vševědoucí, umí předpovědět a zahrnout do svých plánů úplně vše, včetně naprostých náhod, snad celé roky dopředu. Et cetera, et cetera.
Jo, a ta romantická linie, svatá prostoto, jako z pera nepolíbené dívčiny školou povinné, nikoliv od starého fotra s pár literárními zářezy na pažbě.
“Levá ruka boží” je ideální pro čtenáře, kteří přijímají příběhy bez výhrad, nadšeně hltají a nekladou otázky, pro čtenáře v Caleových +/- 14 letech. Pro oškubanou Metlu stěží snesitelný průměr, další díl si s úlevou nechám ujít.