Čtyři poslední věci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý díl bestsellerové série Levá ruka Boží: Po zradě a nuceném návratu do svatyně vykupitelů se Thomas Cale od lorda vojevůdce dozví, že lidstvo musí být zničeno: je to jediná možnost, jak napravit největší Boží omyl. Cale se se svou rolí levé ruky Boží, anděla smrti, zdánlivě smiřuje. Má na dosah absolutní moc - hrůzyplný náboženský zápal a vojenská síla vykupitelů jsou pro něj zbraní, již ovládá stejně mistrovsky, jako kdysi zacházel s nožem. Apokalypsa je patrně v jeho rukou - Calova duše je však mnohem nepochopitelnější a nevyzpytatelnější, než lze tušit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82129/big_leva-ruka-bozi-ctyri-82129.jpg 3.4365
Série:

Cale 2.


Žánr:
Romány, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Last Four Things, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (49)

Kniha Čtyři poslední věci

tichoslapek_
29. června

At´jsem dělala, co jsem dělala, druhý díl mě vůbec nebavil...a to jsem se na něj tak těšila, a tak dlouho jsem ho sháněla. Čeká na mě ještě třetí díl...tak snad ho dám....a snad mě mile překvapí.

MatoPalkes
27. ledna

Mám pocit že kniha mala na viac než reálne dosiahla. Čo je škoda, lebo potenciál tam bol.


josef2900
30.12.2020

Dobré pokračování na první díl

ludek.n
29.09.2020

Trend postupného úpadku kvality, který provázel předchozí knihu cyklu, bohužel pokračuje i v jejím nástupci a je snad ještě očividnější. Čtyři poslední věci už se totiž nemohou pochlubit ani slibným začátkem, ale rovnou padají do tůně zmaru. Násilí, ohavnost a brutalita jako hnací síly příběhu prostě nejsou těmi pravými elementy, za které by stálo dát ruku do ohně. Zvláště pokud je jich tolik a jsou používány tak bezúčelně, jako se to děje v této knize. Hoffman tentokráte osedlal koně, který evidentně kulhá na všechny čtyři nohy. Brodíce se potoky krve s do nebe volající lhostejností a těžkopádností, opouštíme všechny indicie, které by mohly vyprávění posouvat smysluplně dopředu a ovíjeni bohapustým blábolením s rádoby mravokárnými bonmoty se celou dobu plácáme na jednom místě. Hromada narážek a odkazů, které evokují jen vyčpělé prázdno, rezonuje s podivně hluchými dialogy a vzbuzují pocit, že Hoffman chtěl být papežštější než papež. Korunu všemu pak nasazují dějové zvraty, které jako by vypadly z deníčku schizofrenika.

evincz
14.05.2020

Temný příběh, poutavě napsáno, občas jsem si přála, aby už dobojovali a stalo se něco běžného. Na konci knihy se děj zase rozběhl a chci si přečíst i poslední díl.

Siwan
19.01.2020

První dvě třetiny mě nebavily, protože se jedná víceméně o popisy bojů. V poslední třetině se víc rozvíjí děj, ale pořád tu je ta citelná neschopnost sžít se s postavami, autor se tomu prostě věnuje míň, než všemu ostatnímu. Jinak je tu spousta myšlenek, nad kterými můžete přemítat. Škoda, že tu není větší prostor pro rozvinutí charakterů. Autor psát umí, určitě si přečtu i závěrečný díl, i přes všechny nedostatky mě zajímá, jak to dopadne. Linka s Kleistem asi nakonec nejzajímavější.

gabice4
15.01.2020

Tento díl bych řekla, že pro mě byl horší než předchozí, kdybych chtěla číst popisování války asi bych si vybrala knihu z válečnou tématikou.
Jsem zvědavá na další díl a to ohledně Kleista a jeho ženy.

čef
30.11.2019

Rozhodně doporučuji nejdříve přečíst předchozí díl. Pokud se i potom rozhodnete číst další díly, tedy i tuto knihu, tak jste zřejmě obdivovatel fantasy literatury a tato kniha je určená přímo vám. Rozhodně jste vyzbrojen velkou dávkou trpělivosti, dostatkem času, vysokou inteligencí a umíte si tedy vychutnat všechna ta moudra, kterými je tento příběh napěchován. Bohužel takový nejsem a navíc jsem chybně začal tímto dílem a byl jsem proto dvojnásobně zklamán a to zejména svým nepromyšleným výběrem. Uznávám však nepochybné literární kvality tohoto příběhu, nicméně to není můj žánr a příště si při výběru dám skoro jistě větší pozor.

1