Čtyři poslední věci

Čtyři poslední věci https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82129/bmid_leva-ruka-bozi-ctyri-82129.jpg 3 398 51

Cale série

Druhý díl bestsellerové série Levá ruka Boží: Po zradě a nuceném návratu do svatyně vykupitelů se Thomas Cale od lorda vojevůdce dozví, že lidstvo musí být zničeno: je to jediná možnost, jak napravit největší Boží omyl. Cale se se svou rolí levé ruky Boží, anděla smrti, zdánlivě smiřuje. Má na dosah absolutní moc - hrůzyplný náboženský zápal a vojenská síla vykupitelů jsou pro něj zbraní, již ovládá stejně mistrovsky, jako kdysi zacházel s nožem. Apokalypsa je patrně v jeho rukou - Calova duše je však mnohem nepochopitelnější a nevyzpytatelnější, než lze tušit.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Last Four Things , 2011

Lexie321
06.12.2016 4 z 5

Odporúčam

KLHannah
26.06.2016 3 z 5

V porovnání s prvním dílem bylo v této knize míň akce a zvratů, méně dějových linek, konec byl ale zajímavý až dost... A proto hurá do třetího dílu!

tomas4070
11.05.2016 4 z 5

Druhý díl jsem poprvé přečetl téměř celý, zastavil jsem se asi 40 stran od konce a pak jsem na to asi 4 roky nešáhl. až vlastně zhruba měsíc zpět. Dal jsem tomu druhou šanci a četlo se mi to o dost lépe. Strašně těžké pro mě bylo dostat se přes Klepty. To jsem četl s odporem a taky mi to zkreslilo i pohled na celou knihu.

Nakonec to nebylo tak špatný. Prvnímu dílu ani třetímu se to sice nevyrovná, ale i tak to má celkem zajímavý pasáže

Laduš17
10.10.2015

První díl mě teda bavil víc.. :) I když se mi líbí ta dlouhá souvětí (občas je sice musím číst několikrát :D ), popisné pasáže mi přišly moc zdlouhavé..

Hanulak01
08.05.2015 4 z 5

Začátek byl podle mě dost nuda, ale asi od poloviny se to o hodně zlepšilo. Dala bych tak 3,7 hvězdy :)

Muhibbis
18.03.2015 4 z 5

Myslela som si, že ma bojové scény budú nudiť, ale našťastie som sa mýlila. Zvyšok je pre mňa rovnako dobrý ako prvý diel, keď som to čítala, bola som ľahko sklamaná, ale to len preto, že som vtedy ešte nečítala poslednú časť, kde všetko zapadlo do seba. Dôstojné pokračovanie série, povedala by som.

QEDS
14.03.2015 4 z 5

Velice zajímavé pokračování. Kniha není tak akční jako první díl. Za to se však čtenář dozví mnohem více detailů a politických rošád, které se odehrávají kolem hlavního hrdiny. Hodně lidí pomlouvá tuto knihu, hází výčitky: není tak dobrá jako první díl, nudná, nic neříkající. Není to pravda, kniha se jen nepoutá tak úzce na hlavního hrdinu jako první díl. Není to na škodu. Kdo četl celou sérii Zaklínače jistě ví o čem mluvím. Já mohu knihu doporučit těm co četli první díl.

ladynka
17.01.2015 2 z 5

Pochybné zařazení mezi sci-fi (jde o postapokalyptickou zemi nebo alternativní realitu?), žádné technické sci-fi prvky, civilizace na úrovni středověku. Kdo si to plete s fantasy, tak žádné fantasy prvky tam nejsou, jen nepodložené rádoby zázraky (nebo že by tajemné Zaječí kotě?). Jednání hrdinů podložené, ale nijak zajímavé a nesympatické.

tlllk
29.12.2014 3 z 5

príbehu pomaly dochádza dych, to ako by ste v prvej knihe chytili zlatú rybku, a v druhej použili želenia na tresku, dva rožky a kofolu.

jitka7047
30.11.2014 2 z 5

částečně musím souhlasit s betys9614...hrozně se tam míchá realita s fantasy, občas si člověk říká, že si to autor po sobě asi nepřečet a že nemá moc fantazie, páč jsou tam trochu protichúdná tvrzení. Tohle už ale bylo i v prvním díle. Je fakt, že tohle tomu dost ubýrá, ale jako oddychovka se to číst dá. Každopádně v knihovně už mi leží třetí díl, ale je fakt, že mam na čtení stále lepší knihy, takže se k tomu nějak nehrnu :-)

Pavlina.13
30.09.2014 4 z 5

U této knihy se mi líbí, že mnohdy do předu nedokáži odhadnout, co se stane a díky tomu mě mohla i párkrát dost šokovat. Bohužel, ale musím říct, že po přečtení prvního dílu, mi tento druhý připadal už "slabší". Stejně jako u předchozího dílu, je zde častý výskyt vulgárních slov, která bych raději vynechala, ale budiž.

betys6914
31.08.2014 odpad!

Jednička ve mě nezanechala valný dojem, ale řekla sem si proč si nepřečíst i dvojku. Velká chyba. Tahle kniha je vážně jedna z nejhorších jaké jsem, kdy četla. Autor nemá ponětí, co vlastně píše za žánr. Chvíli je to fantasy, chvíli válečná strategie, jindy zas politický thriler. Jenže to do do sebe nezapadá. Autor také nemám moc fantazii, předhazuje vám napůl pravdivé příběhy a situace z novověku. Čtete si fantasy a najednou BUM! Najednou se mluví o neutrálním Švýcarsku, placení dolary atd. Tyhle detaily neskutečně bijí do očí a až moc velkým skokem vás hodí zpět do reality. Hlavní hrdinové jsou povahově každých deset stránek naprosto jiní a z jejich úmyslů, či pocitů jim věříte leda tak prd. Otřesná kniha, kterou jsem dočetla s neuvěřitelným vypětím sil. Na trojku se vážně nechystám

lucie.8
14.08.2014 5 z 5

Dobré pokračování Levé ruky boží. Opět detailní popis bitev a soubojů. Vřele doporučuji.

petrvyhy
14.06.2014 1 z 5

Tak toto je velké zklamání. Čekal jsem že další díl bude slabším odvarem. Ale že až tak, to jsem doopravdy nečekal. Zdlouhavé, nudné, hlavní hrdiny jsem si znechutil. Navíc se mi nelíbilo, že autor si do příběhu dává jiné, i když pozměněné, příběhy již vymyšlené či uskutečněné. Někdo se v jiném komentáři vyjádřil, že při čtení některých pasáží, mysl utíká jinam a já toto mohu potvrdit. První se mi moc líbil, toto už prosím ne.

Ardein
18.04.2014 3 z 5

Pokračování "Levé ruky boží". Opět se shledáváme se starými známými, kteří jdou z jedné prekérní situace do ještě prekérnější. Naštěstí jsou velice dobře vycvičeni a tak si s nimi snad poradí. Tento díl mi přišel o něco slabší než jednička, ale nedokážu přesně říct proč. Asi celkově trochu poklesl. Uvidíme, co přinese díl třetí...

Pořád se ale jedná o dobré čtení. :)

Pižmoň
18.03.2014 5 z 5

Hlavní hrdina není sympaťák, ale muž činu, kterého nepotkalo v životě moc radostí. Je zajímavé vžít se do jeho role. Opět mohu děkovat autorovi za to že hlavní postavu všichni "neuctívají".

paloma
03.12.2013 3 z 5

Souhlasím se všemi, kterým se kniha nelíbila. Dočetla jsem ji tak nějak z "povinnosti". Přesto si pokračování přečtu. No, kdyby sem někdo napsal stručné shrnutí, jak to dopadne, tak to by mi úplně stačilo ke štěstí.

Evickar
12.03.2013 3 z 5

Ještě slabší díl než první. Hlavní hrdina je mi ještě více nesympatický a jeho účel až moc nereálný. Nicméně na odpočinek je kniha dostačující a pořád průměrná.

Kerdix
06.03.2013 4 z 5

Knížku jsem si přečetla, ale první díl mi přišel zajímavější. Knížku jsem sice dočetla a chci si přečíst i další díl, ale v tomhle díle mi vadily stránky na kterých se vlastně nic moc nedělo.

Ohniva
09.02.2013 4 z 5

Bavi me hodnoce i ctenaru. Jeden hodnoti plnym poctem bodu a nekdo naopak jednou hvezdou. Musi to kazdemu sednout. Mne se to jako prvni dil bavilo jen se mi to hur cetlo a behem boju jsem si to nemohla moc predstavit. Kazdopadne jsem zvedava na posledni dil :-)