Za stíny

Logan Gyre se stal králem Cenarie, země v obležení s vyčerpanou armádou a pramalou nadějí. Má jen jedinou šanci, zoufalý risk, který by mohl zničit celé království. Na severu má nový Bohokrál plán. Pokud přinese kýžené ovoce, nikdo ho už nedokáže zastavit. Kylar Stern nemá na výběr. Aby zachránil své přátele – a možná i nepřátele – musí dokázat nemožné. Musí zavraždit bohyni....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/57_/57819/za-stiny-TeN-57819.png 4.5136

Noční anděl 3.

Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Beyond the Shadows, 2008

Kniha Za stíny

denniys

Já chci další díl :( varuji, že můj komentář může pro někoho obsahovat spoiler ;) náádherný konec, nádherný závěr série.. obdivuji, že autor nacpal do tří dílů tolik dějových linií a zvratů a spojil je v působivé finále..v předchozím díle mě bavil nejvíc Logan, v tomto žádná postava nevynikala nad jinou - všechny jsem milovala..Durzo s Kylarem mě dojímali jako nikdy..dozvěděla jsem se děsivé tajemství nečitelného zkrvaveného dopisu a i Vlk reagoval stejným šokem jako já a chvíle, kdy se Rimbold Drake dozvěděl pravdu z jiného dopisu a Kylarovi odpustil, byla nádherná..Elene byla čistá jako anděl a jméno hlavního města - Elenea, mě zahřála na duši, stejně jako proměna Vi..a Dorian? Na to není slov..a takhle bych mohla vyjmenovat všechny více či méně důležité postavy.. Výsledkem zůstává, že tato série není jen politikaření, intrikaření a vraždění - ba naopak, je o síle lásky, odpuštění a schopnosti obětovat cokoliv..proto je tak silná a krásná..nádherné fantásko, děkuji, že jsem ho mohla číst..

luboskniha
14.04.2019

Třetí a poslední díl této série úspěšně za mnou. Myslel jsem si, že bych mohl knihu popsat jedním slovem, což ale nejde. Děj byl strhující, plný akce a zvratů a ten konec – no prostě něco úžasného. Hltal jsem každou stránku a čekal jsem, co bude dál a jak to nakonec všechno dopadne. Jestli byl pro mě druhý díl o 50% lepší než první, třetí díl je o 100% lepší. Kniha se mi četla velice dobře a právem si celá série našla místo v mojí knihovně. Věřím, že nebude dlouho trvat a opět si jí přečtu. Už teď mi hlavní hrdinové chybí a klidně bych uvítal i další díl.

Katnissia
08.08.2018

První díl jsem četla již před dlouho dobou a nijak mě nezaujal, ale již jsem měla koupený i druhý, tak jsem se rozhodla dát mu druhou šanci. I když jsem si hlavní děj pamatovala, tak jsem najednou knihu přečetla jedním dechem a čekala jsem co bude dál. Každým dílem byl příběh propracovanější a toužila jsem vědět, jak vše dopadne. Konec mě překvapil a jak to poslední dobou bývá u jiných knih, kdy mi ani nedojde, že je už konec a čekám něco dalšího, tentokrát byla kniha řádně a dostatečně ukončena, i když bych si přála další díl ^^. Některé vyústění příběhů jednotlivých postav mě zklamalo (ne, že by byly nepropracované a nezajímaví, ale přála jsem si, aby dopadly lépe) , ale právě to je na tom to nejzajímavější a čtivé, všichni bohužel nemohou mít svůj šťastný konec. Jediná postava, která mě skrze všechny díly vadila byla Elene, ale na konci mě překvapila a i její postavu jsem považovala za vyvedenou a potřebnou k vývoji děje. Nelituji, že jsem si celou sérii koupila a v mé knihovně si zaslouží čestné místo. Rozhodně si ji přečtu znovu.

špulo
20.04.2018

Mne sa ten posun do rozprávky páčil. Len, pozor milé deti, toto je rozprávka pre dospelých! 88%

Jm.bazar
20.10.2017

Zajímavé téma, které bohužel zklamalo. Hlavní hrdinové mají být vrazi a přitom jsou tak ušlechtilý, je to prostě pohádka.

Janičta
19.03.2017

Tahle série začala jako docela splenitá temná fantasy, kde se přátelství moc nevedou, mrtvoly se vrší jedna na druhou a aby hrdina přežil, musí se pořád zlepšovat... a to dost rychle.
Pak se k tomu připojil romantický prvek a temná fantasy pomalu přestala být tak temná, jelikož přátelství začalo stát za úvahu, bojovalo se pro vyšší dobro a ne jen pro vlastní zisky.
A teď přišel velký závěr. Tady už za sebe přátelé nasazují krk, všichni se drží nějaké naděje (ať už v jakékoliv podobě) a vzájemně si věří.
Ten kdo čekal, že série bude postupovat v kolejích vyjetých prvním dílem, bude asi knihou zklamán. Ten kdo doufal, že se všechno v dobré obrátí bude potěšen, i když vše nedopadlo zas tak bombasticky krásně.

Mě osobně se kniha četla dobře. Charaktery rozmanité a uvěřitelné. Jsou tu nějaké věci, které nejdou logice moc pod nos a za to jedna hvězda dolů.
Nějaké další pokračování by bylo bezva. Zůstalo mi dost nevysvětlených co, jak a proč....

chobot
02.09.2016

Tak i já jsem dočetl posledního (snad ještě nějaký přibude) Nočního Anděla a musím říct, že to byla nejlepší fantasy, kterou jsem za poslední dobu četl. Prolínání dějových linek a postav, občas překvapivé spojitosti a samozřejmě pro fantasy typická banda spřátelených klaďasů, kteří se nakonec potkají ve strhujícím finále. Nemělo to chybu. Řadím to co se atraktivity týká vedle Trůnu z Dračích kostí a Eddingse v jeho nejlepších letech. Moc jsem si to užil

Aaron Lewis
14.08.2016

Ou jé... tak tohle už bylo víc jako fantasy co mám ráda. Bitvy, zvraty a pořádná kouzla:). Autor to neměl špatně vymyšlené, naopak, ale nebudu tuhle sérii řadit k mým oblíbeným, i když jsem tomuhle dílu nakonec dala plný počet (ten je samozřejmě za Durza), protože to má daleko větší potenciál, ale je nevyužitý. Šup, šup a akce. Škoda. Je tam tolik linií, které mohly být propracovanější a těch postav! Vůbec nejsou špatně vymyšlené, naopak, ale nic moc se nedozvíme, jenom tak proletí a šup, je konec. Samotná velká trojka, Solon, Feir a Dorian, ok, teď jsem si o nich i na pár stránkách přečetli, ale pro mě to bylo žalostně málo, prostě to nestačilo. Měli na víc. Zasloužili si víc. Nebo Garuwaši a Ariel. Prostě to mohlo mít klidně o 300 stran více, vůbec bych se nezlobila, njn, ale i tak je to jednoznačně nejlepší díl série, minimálně o třídu lepší než oba dva předešlé díly dohromady.

nájemní vrazi

Brent Weeks