Za stíny

Logan Gyre se stal králem Cenarie, země v obležení s vyčerpanou armádou a pramalou nadějí. Má jen jedinou šanci, zoufalý risk, který by mohl zničit celé království. Na severu má nový Bohokrál plán. Pokud přinese kýžené ovoce, nikdo ho už nedokáže zastavit. Kylar Stern nemá na výběr. Aby zachránil své přátele – a možná i nepřátele – musí dokázat nemožné. Musí zavraždit bohyni....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57819/big_za-stiny-TeN-57819.png 4.5160

Noční anděl 3.

Romány, Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Beyond the Shadows, 2008

Kniha Za stíny

ludek.n
10.06.2021

Potřetí a naposled vstupujeme do světa Nočního anděla, nositele černého ka´kari Kylara Sterna. Už v předchozí knize se základní dějová struktura značně rozrostla díky velkému množství paralelních doprovodných linií, a tak se navazující třetí díl série může zpočátku zdát poměrně roztříštěný a směřující kamsi do záhuby. Ono opravdu není jednoduché udržet si přehled o všech jednotlivých větvích příběhu, které navíc dál košatí a rozvíjejí samostatné zápletky, přidávají další postavy nebo se vracejí do minulosti. Weeks toto divoké spřežení přesto hladce a bravurně zvládá. Je úžasné sledovat, jak se proplétá všemi zákrutami cesty, aniž by ztrácel ze zřetele cíl, k němuž se chce dostat. Rozběhnuté a míjející se linky se s postupujícím časem začínají spojovat, vrstvit a prolínat. Ne úplně vždy se Weeksovi podařilo vytěžit je na maximum, sem tam se některá z nich nehlučně a nenápadně ztratila ve víru událostí, nebo se její struktura rozpadla do nevýznamných dílků, ale oslepující, bombastické a velkolepé finále v Trayethellu dalo na toto všechno zapomenout. Tady se bojuje, čaruje, osvobozuje, miluje a samozřejmě i dochází k poznání s takovou vášní, že to až člověka posadí na zadek. Jen pro ten závěr jsem chvíli přemýšlel i o absolutním hodnocení.

KillHurt
12.08.2020

Předně autorova práce s postavami je skvělá. I když mi 20 bylo už před pár lety, tak jsem se do Kylara a jeho vrstevníků dokázal vcítit. To že máte zachránit svět je fajn, ale pokud jste u toho pořád panic, tak je to pořád pruda. Druhý díl jsem četl před půl rokem a první před roky čtyřmi. Z těchto důvodů jsem se ztrácel v některých postavách a podrobnostech. Třeba doteď si nejsem schopen vybavit, že se v prvním díle vyskytoval Dorian a spol. Chtělo by si to dát v rychlejším sledu. Přesto mě autor dokázal udržet v příběhu a všechny cestičky navedl do zdárného konce. Osobně mám raději delší rozloučení s postavami, ale možná by takto zastínil bombastický závěr. Weeks se nebojí některé dějové linky nechat ladem a chtít po čtenáři, aby si vše domyslel (např. loďka se dvěma černými vlajkami). Místy to působí jako neuvážené škrty, ale mi to vyhovovalo.

denniys
04.01.2020

Já chci další díl :( varuji, že můj komentář může pro někoho obsahovat spoiler ;) náádherný konec, nádherný závěr série.. obdivuji, že autor nacpal do tří dílů tolik dějových linií a zvratů a spojil je v působivé finále..v předchozím díle mě bavil nejvíc Logan, v tomto žádná postava nevynikala nad jinou - všechny jsem milovala..Durzo s Kylarem mě dojímali jako nikdy..dozvěděla jsem se děsivé tajemství nečitelného zkrvaveného dopisu a i Vlk reagoval stejným šokem jako já a chvíle, kdy se Rimbold Drake dozvěděl pravdu z jiného dopisu a Kylarovi odpustil, byla nádherná..Elene byla čistá jako anděl a jméno hlavního města - Elenea, mě zahřála na duši, stejně jako proměna Vi..a Dorian? Na to není slov..a takhle bych mohla vyjmenovat všechny více či méně důležité postavy.. Výsledkem zůstává, že tato série není jen politikaření, intrikaření a vraždění - ba naopak, je o síle lásky, odpuštění a schopnosti obětovat cokoliv..proto je tak silná a krásná..nádherné fantásko, děkuji, že jsem ho mohla číst..

luboskniha
14.04.2019

Třetí a poslední díl této série úspěšně za mnou. Myslel jsem si, že bych mohl knihu popsat jedním slovem, což ale nejde. Děj byl strhující, plný akce a zvratů a ten konec – no prostě něco úžasného. Hltal jsem každou stránku a čekal jsem, co bude dál a jak to nakonec všechno dopadne. Jestli byl pro mě druhý díl o 50% lepší než první, třetí díl je o 100% lepší. Kniha se mi četla velice dobře a právem si celá série našla místo v mojí knihovně. Věřím, že nebude dlouho trvat a opět si jí přečtu. Už teď mi hlavní hrdinové chybí a klidně bych uvítal i další díl.

Katnissia
08.08.2018

První díl jsem četla již před dlouho dobou a nijak mě nezaujal, ale již jsem měla koupený i druhý, tak jsem se rozhodla dát mu druhou šanci. I když jsem si hlavní děj pamatovala, tak jsem najednou knihu přečetla jedním dechem a čekala jsem co bude dál. Každým dílem byl příběh propracovanější a toužila jsem vědět, jak vše dopadne. Konec mě překvapil a jak to poslední dobou bývá u jiných knih, kdy mi ani nedojde, že je už konec a čekám něco dalšího, tentokrát byla kniha řádně a dostatečně ukončena, i když bych si přála další díl ^^. Některé vyústění příběhů jednotlivých postav mě zklamalo (ne, že by byly nepropracované a nezajímaví, ale přála jsem si, aby dopadly lépe) , ale právě to je na tom to nejzajímavější a čtivé, všichni bohužel nemohou mít svůj šťastný konec. Jediná postava, která mě skrze všechny díly vadila byla Elene, ale na konci mě překvapila a i její postavu jsem považovala za vyvedenou a potřebnou k vývoji děje. Nelituji, že jsem si celou sérii koupila a v mé knihovně si zaslouží čestné místo. Rozhodně si ji přečtu znovu.

špulo
20.04.2018

Mne sa ten posun do rozprávky páčil. Len, pozor milé deti, toto je rozprávka pre dospelých! 88%

Jm.bazar
20.10.2017

Zajímavé téma, které bohužel zklamalo. Hlavní hrdinové mají být vrazi a přitom jsou tak ušlechtilý, je to prostě pohádka.

Janičta
19.03.2017

Tahle série začala jako docela splenitá temná fantasy, kde se přátelství moc nevedou, mrtvoly se vrší jedna na druhou a aby hrdina přežil, musí se pořád zlepšovat... a to dost rychle.
Pak se k tomu připojil romantický prvek a temná fantasy pomalu přestala být tak temná, jelikož přátelství začalo stát za úvahu, bojovalo se pro vyšší dobro a ne jen pro vlastní zisky.
A teď přišel velký závěr. Tady už za sebe přátelé nasazují krk, všichni se drží nějaké naděje (ať už v jakékoliv podobě) a vzájemně si věří.
Ten kdo čekal, že série bude postupovat v kolejích vyjetých prvním dílem, bude asi knihou zklamán. Ten kdo doufal, že se všechno v dobré obrátí bude potěšen, i když vše nedopadlo zas tak bombasticky krásně.

Mě osobně se kniha četla dobře. Charaktery rozmanité a uvěřitelné. Jsou tu nějaké věci, které nejdou logice moc pod nos a za to jedna hvězda dolů.
Nějaké další pokračování by bylo bezva. Zůstalo mi dost nevysvětlených co, jak a proč....