Katka2382 Katka2382 komentáře u knih

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Řekla bych, že kniha ma to nejlepší z knihy a film to nejlepší z filmu.
Jako první jsem viděla film a ke knize jsem se dostala až teď po letech.
Vždy stojí za to bojovat,i za cenu nejvyšší.

27.01.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Velice mrazivé čtení.
Kniha mi hodně připomínala Příběh služebnice a 1984,hlavně pro svou ponurost a absenci čehokoliv pozitivního.
Každopádně doporučuji k přečtení především mladé generaci,aby si uvědomili že svoboda národa či svoboda jednotlivce není zadarmo.Že stála mnoho životů a na to nesmíme nikdy zapomenout.

25.04.2021 4 z 5

Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Modlitba za Černobyl - kronika budoucnosti Světlana Alexandrovna Alexijevič

Velmi silná a na čtení trochu těžší,ale velmi potřebná kniha.
Z příběhů se tají dech a mráz běhá po zádech.
Říkám si jakby se v takové chvíli zachoval jiný národ?Taky by skoro každý šel?A šel by s hrdostí?
A taky přemýšlím,stát se to už po pádu železné opony nechovala by se tamní vláda víceméně stejně?Nesnažili by se to stejně ututlat?

12.03.2021 5 z 5

Hostinec U kamenného stolu Hostinec U kamenného stolu Karel Poláček

Joj tak to byla paráda.Opravdu jsem si to hraní se slovy a tu krásnou košatou češtinu užila.Ale je fakt,že na to musí být čas,takovýto poklad se nedá slupnout jako jednohubka.
Krásný je i film,miluju tento druh jemného humoru.

19.02.2021 5 z 5

Taková milá jednohubka,která zahřeje u srdce a dá spoustu podnětů k zamyšlení.

28.09.2020 5 z 5

Jo tak tohle byla jízda.Za mě stopro lepší než Stoletý stařík,mnohem víc jsem se bavila.Autor má skělý smysl pro absurdní situace,hlavně oceňuju ze čtenář nemá ani nejmenší tušení kam se děj bude ubírat.Prostě skvělá humorná oddechovka.

11.06.2020 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Co k tomu dodat?Je to útlá kniha s velikým obsahem.I na pár stránek lze napsat krásný a dojemný příběh.

29.05.2020 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Jo jo,tak tohle je opravdu pěkně čtivý příběh.Ze začátku mi teda malinko vadilo rychlé střídání vypravěče,ale pak už jsem to ani nevnímala,to už mě děj pohltil a nepustil.Někteří knize vytýkají tu romantickou linku,ale já bych neřekla že by to bylo nějak moc přes,spíš tak přesně akorát.Trocha milostného citu nikdy neškodí,protože láska to je naděje.

23.05.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tak tuto knihu jsem četla krátce před tím než byl vyhlášen nouzový stav,takže mi v hlavě naskakovaly různé myšlenky... .Už je to tady?Takhle to začíná?Vrátíme se zase k svým normálním životům?Jinak kniha je skvělá a nadčasová,dobře se čte.Tolik jsem hlavním hrdinům držela palce.

02.05.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc pěkné,mám ráda takové příběhy.

01.05.2020 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Bylo by jednoduché napsat komunisti byli svině, ale tak to úplně není.
Komunisté "pouze" umožnili aby se k moci dostali lidé nevzdělaní,hloupý a zlý.Dali jim do rukou moc nad životem a smrtí jiných lidí a ta moc byla skoro neomezená.Vše je jen a jen v lidech,jak se zachovají,jestli tomu zlu v sobě podlehnou a stanou se z nich bestie,nebo jestli budou Člověkem.Člověkem který si tváří tvář zlu zachová svoji lidskost.

Někdy se rozhlížím kolem sebe a říkám si jak by se asi zachoval ten či ona?A jak by se zachoval každý jeden z nás?Pošlapali bychom v sobě člověka a stali se bestií v zájmu materiálních a jiných výhod?

Ještě se chystám podívat na dokument Nesmíš plakat,kde jsou výpovědi matek které toto všechno prožily.
A také bych se ráda při návštěvě Prahy zašla podívat na Ďáblický hřbitov.
Knihu každopádně velmi doporučuji k přečtení, paní autorka píše krásným a bohatým jazykem.

05.08.2023 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Úplně mi během čtení šel mráz po zádech,synům bude letos 12 a 14 let.Takže se mi ten příběh dotýkal o to víc.
Štěpán je skvělý kluk a děda taky,maminky mi bylo strašně líto.Zato táta by potřeboval pořádně profackovat i ta jeho křehule.
Je to krásná kniha a myslím že pokračování by bylo super.

28.05.2023 5 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Takový krásný pohádkový příběh pro všechny milovníky knih.

13.03.2023 5 z 5

Velmi krásná a povedená kniha.A také velmi čtivá.
Nemůžu říct že bych se ztotožnila se všemi názory, ale některé mi byli zase velmi blízké.
Každopádně obdivuji všechy ty samotáře,že si šli za svým snem a žijí podle sebe.
Moc krásné.

16.03.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Jo jo,tak tohle bylo něco.Spisovatelčin úsporný styl vyprávění mi skvěle sednul,mám ho raději než zbytečné a zdlouhavé popisy.Knihu jsem zhltla za jeden den,čte se fakt skoro sama.Zuzana je silná osobnost a očividně přežije vše co jí život náloží.Hanuš je sketa a nic víc.A Jan?těžko říct,asi neměl dost trpělivosti.Konec byl překvapující ale perfektní.
Za mě každopádně výborný knižní počin.

29.11.2020 5 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Tak jsem ji zrovna dočetla.A tak ani nějak nevím co napsat.Bylo to krásné,pohádkové,něžné,ale na druhou stranu i smutné a syrové.Myslím,že to ani jinak skončit nemohlo.
A co se týče těch přání,většina z nich se vyplní,ale někdy si na to člověk musí počkat.

07.09.2020 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Četla jsem ji už hodně,hodně dávno,ale je to krásný,čtivý,citlivý a nádherně napsaný příběh.

26.05.2020 5 z 5

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

Metráček je nestárnoucí klasika.Pan Rudolf prostě zná všechna zákoutí dívčí duše.

20.05.2020 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Skvělé,napínavé a velmi čtivé,co dodat.

18.05.2020 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tak tahle kniha byla v době mého dětství super odstrašujícím přikladem.Někdy až tak že ji někteří učitelé zakazovali číst,a o to více lákala.

01.05.2020 5 z 5