katallinka katallinka komentáře u knih

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Kniha je na první pohled velmi zvláštně napsaná. Tento fakt mě od knihy nepatrně odrazoval. Jak jsem, ale začala číst vůbec jsem styl zpracování nevnímala a knížku nemohla odložit. Příběh samotný mě velice zaujal a velmi dobře se četl. Kniha měla neskutečný spát a nebyl vůbec čas se nudit. Jediným rušivým prvkem pro mě byla přítomnost sprostých slov a neskutečné množství pravopisných chyb. Nicméně nemůžu se dočkat dalšího dílu.

20.09.2017 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Pravděpodobně ze mě nebude Gaimanova fanynka. Musím říct, že tato kniha mě nebavila. Rozhodně měla lepší a horší části, ale celkově jsem chtěla knihu neustále odložit a už se k ní nikdy nevrátit. Nakonec jsem ji vydržela číst až do konce. Druhá polovina mě bavila nepatrně víc. Líbil se mi život hlavního hrdiny mimo veškeré hlavní dění, na rozdíl od objevování jednotlivých bohů. Kniha má rozhodně velmi pěkný námět, ale způsob jakým byla kniha napsaná mě strašně nudil. Možná to bylo i počtem stran, ale kniha mi přišla rozvleklá a půlku bych rozhodně proškrtala. Kladně hodnotím konec knihy, kde bylo vše relativně pěkně vysvětleno.

20.09.2017 2 z 5

La Perdida La Perdida Jessica Abel

Tenhle komiks mě vůbec nebavil. Bylo sice fajn odhalit způsob života v Mexiku, ale celé to bylo zvláštní. První polovina byla strašně zdlouhavá a o ničem. Naopak konec byl takový divně useknutý. Většinou musím ocenit alespoň kresbu, ale tady mi připadalo, že ne každém obrázku šlo poznat o jakou osobu se jedná (zejména ženské představitelky)

03.09.2017 2 z 5

Luxus Luxus Anna Godbersen

Z knihy mám trochu rozporuplné pocity. Jedná se o pěkný celkem jednoduchý romantický příběh zasazený do historie. Ale přišlo mi, že postavy se nechovaly tak jak by konci 19. století odpovídalo. Kdyby to bylo možné dala bych 3,5 hvězd.

02.09.2017 4 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Nádherná knížka, která i přestože se jeví jako klasická romantická knížka pro mladší čtenáře má v sobě i hodně pěkné vytvořený fantasy svět a ne vše zde musí skončit šťastně. Největší přednosti této knihy je fakt, že nám autorka neřekla hned na rovinu, kdo je kdo a nechává čtenáře neustale na pochybách koho si oblíbit. Moje vlastní odhady se ukázaly nakonec jako správné. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

01.09.2017 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Strašně depresivní příběh ...

30.08.2017 3 z 5

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Krásná kniha, která mě donutila vzpomínat na první lásku a pomohla mi uvědomit si jak je můj život skvělý a v podstatě mi nic nechybí. Také se mi líbilo jak autorka dokázala popsat dokonalost na dvou rozhodně ne dokonalých lidech.

29.08.2017 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tak i přestože se mi dvůr trnů a růži od této autorky líbil mnohem víc je i tento příběh velmi povedený a rozhodně budu pokračovat s dalšími díly této série

27.08.2017 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Tato kniha přinesla pěkné uzavření celé série. Na začátku jsem měla obavy z rozvleklých pasáží, ve kterých si Gwenndolyn vylévala své srdce, ale naštěstí zbytek knihy měl spád a všechny nejasnosti z předchozích dílu se uzavřely.

26.08.2017 4 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Opět kniha, ke které jsem se strašně dlouho odhodlávala a měla z ní obavy. Ale po otevření knihy už ji nešlo zavřít a musela jsem ve čtení neustále pokračovat. Je pravda, že se v knize objevuje řada už známých prvků, ale kniha je velmi pěkně a poutavě napsána. Většinou nemám ráda kapitoly v různých časech a z pohledu více postav, ale tady to vše krásně zapadalo do celkového kontextu, takže nad tím nebyl čas ani uvažovat. Hlavní hrdinové mi byli všichni velmi sympatičtí a celou dobu jsem se o ně neustále bála.

22.08.2017 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Příběh byl pro mě neskutečně reálný, takže jsem se nedokázala pořádně začíst, protože jsem už od samotného začátku měla strach jak vše skončí. Nad knížkou budu asi ještě dlouhou přemýšlet. Navíc grafické zpracování knihy bylo naprosto dokonalé.

16.08.2017 4 z 5

Spisovatel jako povolání Spisovatel jako povolání Haruki Murakami

Mám ráda Murakamiho jako spisovatele, a proto velmi oceňuji jeho sbírky esejů, které odhalují i jeho soukromý život a pocity ( v tomto případě z psaní knih). Kniha je tedy nejen zajímavá po obsahové stránce, ale také jazyk kterým je kniha napsána a Murakamiho hra se slovy jsou velmi inspirativní. Rozhodně si myslím, ze kniha není četbou na jedno odpoledne, ale spíše je ke knize vhodnější přistupovat jako k samostatným povídkám.

13.08.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Krásné pohádky a zároveň trošku nostalgické nakouknutí do světa čar a kouzel.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Nikdy jsem moc nechápala, co všichni vidí na severských detektivkach, ale díky Hypnotizérovi jsem to pochopila. Naprosto dokonalý příběh plný napětí, od kterého se prostě nešlo odtrhnout. Navíc hlas Rimského přidával do příběhu ještě více napětí. Těším se na další díly série.

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Nejlepší díl zatím. Děj byl mnohem rozvinutější a plný akce. Řekla bych, že oproti předchozím dílům zde nebyla nudná rozvleklá místa a navíc se zde objevil další velmi zajímavý národ.

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Zase trošku jinak zachycena druhá světová válka očima dosti lehlovažné mladé dívky. Při čtení jsem měla dost smíšené pocity. Na jednu stranu se mi líbilo autorčino líčení války a toho, co mohlo následovat, ale hlavní hrdinka mi byla nesmírně nesympaticka a nad většinou jejich rozhodnutí jsem jen kroutila hlavou.

03.08.2017 4 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Ke knížce jsem přistupovala s obavami, že to bude přeslazený dívčí románek. Ale... i já jsem naprosto propadla kouzlu knížek Rainbow Rowell. Nemohla jsem se ani na chvilku odtrhnout od čtení. Samozřejmě pasáže se Simonem byly nudnější než celkový příběh, ale myslím si, že do knížky bezpochyby patřily a bez nich v kniha ztratila své kouzlo.

31.07.2017 5 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Námět je naprosto dokonalý a je určitě snem každého knihomola. Možná jsem na knihu moc stará, ale strašně mě nebavila a do každé stránky jsem se musela nutit. Doufala jsem, že alespoň závěr bude lepší, ale kdybych věděla jak vše skončí asi bych knihu přestala číst už v průběhu. Nicméně je to oddechová kniha a nepochybuji, že mladším čtenářům se bude líbit.

29.07.2017 2 z 5

Kacířka Kacířka Bernard Cornwell

Skvěle zakončení cele série. Cornwell umí vytvořit nejen velmi poutavý příběh, ale také vše krásně dokreslují skutečné události.

23.07.2017 4 z 5

Modré pilulky Modré pilulky Frederik Peeters

Nádherný komiks, který byl plný pocitu a odhalování některých stránek nemoci a života s obavami o život někoho koho milujeme. Také je zde patrný částečný adrenalin spojený s rizikem nákazy při naprosto každodenních činnostech. Připadalo mi, že se autor potřeboval vypovídat že svých starosti, ale tento aspekt nezpůsobil újmu ve čtivosti a zajímavosti.

16.07.2017 5 z 5