Onlinekatallinka

Přečtené 808Třetí přístav
červen - červenec 2022
Třetí přístav 2014, H. M. Körnerová (pseudonym)

Tato kniha mě moc nezaujala. Oproti prvnímu dílu, kde se pořad něco dělo, byl tento díl poměrně pomalý a zaměřený více na pocity hlavní hrdinky než na nějaký posun v ději. Některá odhalení byla hodně zajímavá a vůbec jsem je neodhadla.


Můj první tanec
červen 2022 (13.-27.)
Můj první tanec 2022, Nicola Yoon

Moc příjemné čtení. Nicméně podle názvu jsem čekala trošku více tance a méně řešení vztahů, ale k tomuto žánru to asi patří.


Husité
březen - červen 2022
Husité 2012, Klára Smolíková

Geniální zpracování husitských válek. Pro mě skvělý výukový materiál pro děti zábavnou formou.


Pouť oběšenců
květen - červen 2022
Pouť oběšenců 2018, Pavel Hrdlička

Moje oblíbená historická série. Mám ráda postavy a jejich humor. Doufám, že se dočkáme ještě dalších dílů, i když mi konec přišel celkem uzavřený.


Most hrdinů
10. červen 2022
Most hrdinů 2011, Masaši Kišimoto

Tahle manga je skvělá. Myslela jsem, že to bude jen dětské čtení, ale zatím jsou díly plné akce a dojemných chvil.


Duch domu Ashburnů
květen - červen 2022
Duch domu Ashburnů 2019, Darcy Coates

Rozhodně to není kniha po které bych běžně sáhla, ale slyšela jsem tolik pozitivních ohlasů, takže jsem neodolala. I když to asi není úplně horor dost jsem se bála! Jinak se kniha četla moc dobře a hodně mě bavil mazlíček hlavní hrdinky. Hodnotím jako průměr, ale po čase chci zkusit i nějaký další díl této série.


Říše
květen 2022 (16.-30.)
Říše 2020, Roman Bureš

Bureš je naprosto geniální autor. Jeho knihy mě moc baví a tahle byla asi nejlepší. Skvěle vykreslená alternativní historie. Poslouchala jsme jako audioknihu a jen velmi nerada jsem si dávala od poslechu pauzu.


Sestřičky a jejich tajná přání
květen 2022 (26.-28.)
Sestřičky a jejich tajná přání 2021, Donna Douglas

Pořád mě to moc baví a tahle série mě vždycky znovu vrátí ke čtení, když mám horší čtecí období. Nicméně v tomto díle mi chyběl některé postavy, takže jsem měla trochu pocit, že to není ono.


Pro své sny
květen 2022 (17.-18.)
Pro své sny 2011, Masaši Kišimoto

Naruto mě hodně baví. Tento díl byl akční a zároveň Naruto nebyl jen šašek a odkrýval své dobré vlastnosti.


Branky Body Kokoti
květen 2022 (06.-17.)
Branky Body Kokoti 2021, * antologie

Skvělé! Knihu jsem četla cestou do práce a občas jsem měla strach, že se budu smát na celý autobus. Některé kapitoly byly naopak dost smutné. Takže celkově kniha, která ve mě vyvolala řadu emocí. Doufám, že si páni prasáci taky kousek přečetli a poučili se.


Kočár do neznáma
květen 2022 (14.-16.)
Kočár do neznáma 2013, H. M. Körnerová (pseudonym)

Chtěla bych více takových audioknih. Nejprve mi děj připadal roztahaný, ale stejně jsem audioknihu poslechla za 2 dny. Celkově všechny knihy autorky jsou skvělé a ani tato mě nezklamala. Už se těším na další díly a jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet.


V kleci
květen 2022 (09.-15.)
V kleci 2019, Ellison Cooper

Knížka se četla skvěle a byla napínavá od začátku až do konce, který jsem vůbec neodhadla. Hlavní postavy se moc povedly a všechny jsem si oblíbila. Těším se na další díl.


Úkol pro šaška
květen 2022 (05.-14.)
Úkol pro šaška 2016, Pavel Hrdlička

Tato kniha se od předchozích liší místem, kde se děj odehrává a tentokrát Václav pouze nevyšetřuje, ale příběh mě opět moc bavil. Navíc jsem si moc užila i historické souvislosti, zase jsem se něco nového dozvěděla. Poslouchala jsem jako audioknihu a hudební doprovod šaška byl skvělý. Moc doporučuji.


Zloba
duben - květen 2022
Zloba 2016, Chris Carter

Ke konci jsem neustále nahlas říkala ,,hnus,,… Nechápu, jak autor něco takového dokáže napsat. Asi od poloviny jsem si musela dávat pauzy, protože mi při čtení bylo špatně. Samozřejmě se to kvůli tomu zároveň velmi dobře četlo. Tento díl byl v mnohem jiný a největší pozitivum vidím v odhalování Robertovy minulosti. Asi zasloužených 5*, ale rozhodně potřebuji od Cartera pauzu.


Nečekané přiznání
duben - květen 2022
Nečekané přiznání 2022, Lisa Regan

Opět napínavé, překvapivé a s velkým množstvím zajímavých zvratů. Nicméně předchozí díly se mi líbily více.


Nejhorší klient
květen 2022 (04.-05.)
Nejhorší klient 2011, Masaši Kišimoto

Mnohem lepší než první díl. Mise se velmi povedla a moc mě baví postupné seznamování se světem.


Tajemství stříbrné čarodějky
duben - květen 2022
Tajemství stříbrné čarodějky 2020, Petra Kubašková

Ještě lepší než první díl. Tahle série se moc povedla. Hrozně moc mě baví postavy, jejich magie a české prostředí. 4,5*


Beton a hlína
duben - květen 2022
Beton a hlína 2021, Viktorie Hanišová

Skvělé čtení! Moc mě bavil styl psaní, každý rozhovor byl něčím zajímavým a nenásilnou formou jsem se dozvěděla hodně užitečných věcí a začala se více rozhlížet kolem sebe. Moc doporučuji.


Tokijský ghúl 14
duben 2022 (17.-18.)
Tokijský ghúl 14 2019, S. Išida (pseudonym)

Po tolika zápletkách mi konec připadá hodně otevřený. Celkově mi série připadá dost průměrná.


Setkání stínů
duben 2022 (15.-18.)
Setkání stínů 2017, Victoria Schwab

Tento díl mě moc bavil! Škoda, že konec zůstal poměrně otevřený, teď si musím rychle přečíst i třetí díl, abych věděla jak vše nakonec dopadne.


Zvuky probouzení
duben 2022 (15.-18.)
Zvuky probouzení 2020, Petr Třešňák

Neskutečně silná kniha!! Obdivuji rodiče Dorotky, nejen za to jak vše neskutečně zvládli a bojovali o svou holčičku, ale také za to, že vznikla tato kniha, která mi otevřela oči. Měl by si ji přečíst každý! Poslouchala jsem jako audioknihu a hlas manželů Trojanových k této knize skvěle seděl.


Tokijský ghúl 13
duben 2022 (13.-17.)
Tokijský ghúl 13 2019, S. Išida (pseudonym)

Už jsem se sérii chtěla skončit, ale tento díl se opět povedl, takže ji asi dočtu. Děj až na začátek pěkně odsýpal a druhá polovina byla akční.


Podezřelý
duben 2022 (14.-15.)
Podezřelý 2020, Paulina Świst

Rozhodně méně akční a napínavý díl, ale pro mě asi nejlepší. Skvěle to odsýpalo, dvě dějové linky byly obě stejně dobré a knize přidávaly na čtivosti. Daniela jsem si oblíbila už minulém díle a tady mě bavil ještě víc. Jen je mi moc líto, že tato série skončila.


Pohled šelmy
duben 2022 (05.-15.)
Pohled šelmy 2010, František Niedl

Poslouchala jsem jako audioknihu a i když byl příběh zajímavý, postavy sympatické, bohužel jsem se v příběhu ztrácela. Nicméně mám pocit, že mi kniha jen nesedla, takže určitě chci zkusit další díl.


Podraz
duben 2022 (06.-12.)
Podraz 2021, Paulina Świst

Opět super čtivé a celkově tahle paní autorka se dostala mezi mé oblíbené autory. Nicméně tento díl byl pro mě nejslabší. Podle mého úplně zbytečně velké množství postav, často jsem se ztrácela v tom, kdo mluví. Celkově poměrně překombinované a navíc Bartek mi vůbec nesedl.


Vděk
08. duben 2022
Vděk 2019, Delphine de Vigan

Smekám před paní autorkou. Krátké dílo, které má v sobě hromadu citu, pokory a vděku. Chvíli jsem se usmívala a chvíli brečela. Po celou dobu jsem přemýšlela nad lidmi, kterým jsem vděčná za to jaká jsem a jestli jim to dostatečně dávám (dávala) najevo.


Světlo a stíny
duben 2022 (03.-08.)
Světlo a stíny 2017, Leigh Bardugo

Konečně jsem se dostala k této populární fantasy a jsem příjemně překvapena. Kniha se velmi dobře četla a svět, který autorka vytvořila je skvělý. Jediná výtka je k celkem plytkým postavám, prostě mě nijak nezasáhly a občas jsem jim ty emoce nějak nevěřila.


Tokijský ghúl 12
duben 2022 (03.-05.)
Tokijský ghúl 12 2018, S. Išida (pseudonym)

Tento díl považuji za poměrně zbytečný. Mám pocit, že se tady nic zajímavého nedělo. Pouze neustálé rozhovory, u kterých si nejsem jistá, jestli k něčemu povedou.


Čarodějky malostranské
březen - duben 2022
Čarodějky malostranské 2019, Petra Kubašková

Největším plusem této knihy je jednoznačně prostředí. Pražské čarodějky a další magické bytosti k malostranským ulicím prostě patří, takže atmosféra parádní. Příběh byl pro mladší čtenáře, ale i když to této kategorie už nepatřím, moc mě čtení (poslouchání) bavilo. Navíc hlas Zuzany Kajnarové mi k této knize dokonale sedl.


Život na míru
duben 2022 (03.-04.)
Život na míru 2021, Marek Rabij

Tahle kniha mě stejně jako ostatní z nakladatelství Absynt neskutečně zasáhla. Na pár stránkách se člověk seznámí s neskutečnou chudobou a utrpením lidí v jiných částech světa a zamyslí se nad svou plnou skříní a potřebou si něco nového koupit. Před čtením jsem měla v košíku u jedné zmíněné značky vybrané oblečení, které teď po přečtení už rozhodně nepotřebuji. Doporučuji všem přečíst!


Nové začátky
duben 2022 (02.-03.)
Nové začátky 2021, Lilly Lucas

Tak tohle byla skvělá oddechovka na jedno odpoledne. Věděla jsem z nadšených recenzí, že se kniha čte sama, ale i tak jsem neskutečně překvapená, že to bylo až tak dobré. Moc se těším na další díl a doufám, že jsme se s hlavními hrdiny ještě úplně nerozloučili.


Magie krve
duben 2022 (01.-02.)
Magie krve 2012, Ilona Andrews

Tahle série se mi líbí stále víc. Neustále mám problém si představit zdejší upíry, ale ostatní postavy to skvěle vynahradí. Nicméně tahle knížka má ode mě 5* za skvělou romantickou linku. Moc mě to tentokrat bavilo.


S láskou, Lukov
březen - duben 2022
S láskou, Lukov 2021, Mariana Zapata

Opět skvělá kniha od Zapaty. Knížku jsem dlouho odkládala, protože jsem se bála, že bude moc dlouhá a teď… bych chtěla dalších aspoň 200 stran, protože mi připadala krátká. Velmi příjemné prostředí, sympatické postavy a naprosto jedinečný a dokonalý humor, který autorka do svých knížek přidává. Nemůžu se dočkat její další knížky.


Jeden za druhým
únor - březen 2022
Jeden za druhým 2015, Chris Carter

Myslela jsem si, že mě autorův styl už nepřekvapí, že jsem si možná zvykla. Ale tentokrát to bylo hrozné, u čtení mi bylo hrozně zle a musela jsem si dávat často pauzy. Vraždy v autorových dílech jsou vždy děsivé. Nicméně tentokrát jsem si uvědomila, jak děsivou sílu má internet a znuděná společnost.


Tokijský ghúl 11
březen 2022 (01.-24.)
Tokijský ghúl 11 2018, S. Išida (pseudonym)

Opět mám pocit, že kniha neustále skáče od jedné záhady ke druhé, občas se pomíchají, ale nikdy nedostaneme odpovědi jen další otázky.


Děti nade vše
březen 2022 (15.-22.)
Děti nade vše 2021, Delphine de Vigan

Tohle bylo skvělé čtení. Bylo mi těch dětí hrozně líto! Autorka bravurně vystihla téma dětských kanálům a možný dopad pro jejich další život.


Kočka a město
březen 2022 (01.-20.)
Kočka a město 2021, Nick Bradley

Tahle knížka mě zaujala hlavně obálkou a názvem. Nicméně po přečtení jsem velmi spokojená. Jednotlivé povídky byly hodně čtivé a každá něčím zajímavá nebo poučná. Hodně mě bavilo vidět některé části příběhu z pohledu různých postav.


Chobotnice
březen 2022 (12.-19.)
Chobotnice 2021, Paulina Świst

Opět skvělá kniha! Nechybělo zde napětí a ani žhavé momenty mezi hlavními hrdiny. I přestože mám pocit, že se některé prvky opakují, tak jsem si čtení maximálně užila a těším se na další díly.


Žebrákova pomsta
únor - březen 2022
Žebrákova pomsta 2015, Pavel Hrdlička

Opět povedený historický příběh. Miluju rozhovory mezi Kateřinou a Václavem.


Hlasy v bouři
březen 2022 (07.-13.)
Hlasy v bouři 2021, Darcy Coates

Knížka splnila má očekávání, velmi dobře se četla a já jsem se často bála. Svět i postavy byly vytvořeny zajímavě. Nicméně vztahy mezi Dorranem a Clare byl hrozně nepravděpodobné. Navíc na posledních 50 stranách bylo strašně moc nelogičností a oproti zbytku knížky byl děj hodně zrychlený. Rozhodně jsem ráda, že jsem se do tvorby této autorky konečně pustila a těším se na další díl.


1 ...