Eleanor a Park ekniha

Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234078/big_eleanor-a-park-234078.jpg 41643
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: (ekniha), Yoli

Eleanor and Park, 2014

Kniha Eleanor a Park

E.T.007

Táto kniha vám síce nevyrazí dych, no príbeh je to pekný. Taký iný. Mňa zaujal. Navyše sa číta ľahko. Ani Eleonor a ani Park nepatria medzi elitu školy, čo mne osobne imponovalo, lebo v zahraničných knihách zo stredoškolského prostredia takmer vždy aspoň jeden z hlavných hrdinov je buď športovec alebo roztlieskavačka. A ten druhý z nich zas outsider a akousi zhodou náhod sa to medzi nimi akosi zomelie a zamilujú sa do seba.
V tomto smere je táto kniha výnimočná. Odporúčam.

Hanncha

Knihu jsem začínala číst s nejedním předsudkem a byla jsem připravená ji odložit hned po první stránce. Ale to jsem se zmýlila.
Kniha se až překvapivě krásně a lehce četla a úplně mě v táhla do děje, který je, pravda, vhodnější pro trochu jinou věkovou kategorii, než do které spadám já.

Nicméně když se člověk přehoupne přes "banalitu" školního prostředí a s ním spojených trablů bandy puberťáků, dostane se k pěkné oddechové četbě.

Místy mi postavy a prostředí trochu připomínalo "Ten, kdo stojí v koutě." Možná to bylo jen časovým zasazením, ale atmosféra a jazyk na tom jistě měly také svůj podíl.

Troufám si říct, že mě kniha opravdu příjemně překvapila a ráda ji doporučím.

emulebobule

neurazí, nenadchne. takový trošku lepší průměr. Richie tomu dodával takový šmrnc:)

ElInWonderland

Začátek knihy mě hodně bavil a skoro jsem si myslela, že to bude moje oblíbená kniha, ale potom to jen upadalo až do samého konce. Povaha Eleanor byla vážně matoucí a pak už jsem měla jen pocit že Park má vůči ní silnější pocity než ona. Autorka měla dobrý námět s uvěřitelnými postavami, ale po tom nadějném začátku jsem očekávala mnohem víc.

TéraČte

Tahle lovestory je odlišná od většiny jiných, a to svojí odzbrojující reálností. Není to láska na první pohled, ani jeden z hlavních hrdinů nebyl nějak extra sexy, neprahli po sobě od prvního okamžiku, v jejich vztahu se nachází určitá neohrabanost, nejistota, tak jako to u prvních vztahů bývá. Charaktery obou postav jsou dokonale propracované, což podtrhovalo reálnost celého příběhu.
Ve všech ohledech je to svižné, chvílemi snad trochu banální čtivo o dvou puberťácích, jejich první lásce a objevování sexuality. Děj téměř žádný, což nebylo na závadu, tahle kniha byla prostě o vztazích. Je to skvěle napsaný text s vtipnými slovními obraty a Eleanořina linka mu navíc dodává na dramatičnosti, která v závěru špičkově vyvrcholí. Co bych nakonec vypíchla byl autorčin styl psaní. Přišel mi jednoduchý, a přesto upřímný a podmanivý.

DominaCZ

Sexy romance?? To ze které strany? Otravné tlusťošky nebo Korejce, který je takový, jací už bývají- slušný na všechny strany a nekonfliktní?
Nuda a šeď.
A jen tak mezi námi- Park je příjmení, tak proč je v názvu, proč je mu tak říkáno, vám snad někdo říká Šlechtová, Hrazdile nebo Nováčku?

natalie6257
02.11.2021

Kniha se moc táhla, ale konec byl překvapivý. Za mě nic moc :(

heliiinka
13.10.2021

Ten konec? Hrozný, děsný. Eleanor mě trošku štvala po celou dobu, ale chápala jsem to, vždyť měla těžký život. Ale na konci si zasloužila facku a to mi zkazilo pohled na celou knihu.
Aspoň Park je sympaťák.
Ale ne, nečtěte to, nestojí to za to.