Eleanor a Park

Eleanor a Park https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234078/bmid_eleanor-a-park-234078.jpg 4 1734 381

Romance ze školního prostředí, neobvyklá je v tom, že hlavní hrdinka není nejkrásnější holka na škole a její milý není nejúžasnější borec; ona je obyčejná, trochu při těle, on nenápadný kluk s částečně asijskými předky. Jejich zvolna se vyvíjející vztah překvapí je samotné a je líčený tak, že když se poprvé vezmou za ruku, připraví to o dech je i čtenáře.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Eleanor and Park , 2014

Magdyla.8
21.08.2019 3 z 5

Příběh silný o lásce, ale zdá se, že se láska odehrává tak u třináctiletých. Moc sladké na můj vkus, i když se tam řešilo u Eleanořiny rodiny důležité téma, tak nebylo více rozvíjeno. Trochu více minulosti by to chtělo, ale ono nic. Chyběl tomu šmrnc.

monika011
09.08.2019 4 z 5

Pro slabší povahy možný SPOILER!!!
Eleanor a Park je jedno romantické dílo o první lásce. O té upřímné, co se vryje pod kůži a nehodlá se pustit.
Knihu bych téměř označila za dokonalou. Téměř. Kvůli konci. Teda úplný konec byl dobrý, Eleanor přece jenom Parka vyhledala, jen to chvíli trvalo, protože musela najít ztracené sebevědomí, sebelásku. Musela najít samu sebe. A až potom našla Parka.
Co mně se nelíbilo, bylo mi doslova proti srsti, je to, jak Eleanor musela odjet , protože její nevlastní otec ji chtěl zabít (?) a její matka ohledně toho nic nedělala. Chápu, že měla strach, nechala toho tyrana útočit na sebe, ale nechápu jak mohla dopustit, aby to snášeli i její děti. Zkrátka ten útěk a následné bydlení jinde mi přišlo nesmyslné, za uši přiškrcené. Ale to možná bylo i tím, že kniha se odehrává v roce 1986, všechno bylo tenkrát přece jenom trochu jiné.
A ne, nemyslím si, že je kniha Young adult. Doopravdy ne. Nechápu jak některé události by mohla pochopit dvanáctiletá holčina.
Kniha se mi líbila a možná je to i tím, že jsem se v ní párkrát našla a nebo tím, že takového Parka bych občas taky potřebovala a nebo tím, že to nebylo nic těžkého na čtení a byla to letní oddychovka.

Hania932
01.08.2019 3 z 5

Tak tohle bylo pro mě docela zklamání. Do strany 200 to bylo nudné, nezáživné a tak nějak o ničem. Ale potom se to trochu rozjelo a začalo mě to bavit a zajímat. Hlavní hrdinové v této knize nejsou jako ostatní. Četla jsem hodně kladných recenzí, ale mě kniha prostě moc ne nadchla. Celkově je kniha takový průměr.

Venny345
29.07.2019 2 z 5

Můj komentář zde asi úplně nezapadne... Shrnula bych knihu takto: Tohle se může stát opravdu jen a jen v Americe. Šíleně přehnaný a neskutečně předvídatelný příběh. Postavy mi nebyly ani trochu sympatické, spíše se mi protivily. Tohle nebyl klasický romantický příběh, nicméně klišé prvky se zde objevily.
Knihu bych doporučila čtenářům, kteří prožívají nešťastnou lásku.
Dávám 2 hvězdy za čtivost.

Romča11
10.07.2019 5 z 5

akt úžasná knížka. Příběh o krásný lásce a krásně skoro neobyčejně vykreslenej. I s pár hlubokými myšlenkami. Doporučuju i nečtenářům, prostě všem.

Janniska
26.06.2019 5 z 5

sice mi už není 16...ani 20...ale i tak se mi to líbilo :-)

Cleo De Nile
06.06.2019 3 z 5

Tohle byl docela oříšek... Problém tkvěl hlavně v tom, že mi byli Park i Eleanor neskutečně nesympatičtí, nehodili se mi k sobě a nedokázala jsem jim fandit. Oceňuji, že autorka chtěla napsat něco jiného, než jen zamilovaný příběh o dvou dokonalých lidech, ale tohle byl zase extrém z opačné strany - dvě totální a s prominutím ošklivé nuly. Ovšem četlo se to velmi dobře, Rainbow Rowell má příjemný styl psaní a dokonce jsem se u toho občas zasmála. Konec mi přišel nelogický, ale budiž.

SknihouVrukách
05.06.2019 5 z 5

Kniha Eleanor&Park sa mi veľmi páčila. Nevedela som, čo od nej očakávať a preto ma veľmi prekvapila. Aj keď kniha nemala zas takú dobrú zápletku, tak v knihe boli dôležité témy, ktoré to vynahradil. Autorka vie dobre písať, vytvorila super hlavne postavy. Kapitoly boli veľmi krátke a preto sa kniha dobre čítala. Koniec som očakávala inú, bol trošku smutný. Romantická linka bola fajn. Nepáčilo sa mi, že sa občas v knihe objavovali vulgarizmy. 4,5⭐/5⭐

AniariShattered
16.05.2019 4 z 5

Eleanor a Park je milý, oddechový, ale i smutný příběh dvou mladých lidí, kteří své cesty spojili díky punkrockové hudbě a komixům. Děj je jednoduchý, ale propracovaný bez zbytečných kliček, smyček. Kniha je sice pro mladší čtenáře, ale své si tam najde každý romantik všeho věku a já byla skutečně příjemně překvapená jak mi stránky rychle mizely pod rukama. Měla jsem sice někdy problém s Eleanořinou povahou, ale její síla s jakou se dokázala vypořádat se svým životem, mě nakonec přiměla ji vidět v jiném světle. Za mě určitě doporučuji všem, kteří hledají pohodové čtení, které vás však bude držet v napětí. A začala jsem po dočtení této knihy věřit na osud, jelikož v den dočtení Rainbow Rowell oznámila, že dříve zrušený film přece jen bude ;)

katka-kacav3318
07.05.2019 4 z 5

Skvělá oddechovka. Příběh není zbytečně zamotaný. Při čtení vás zasáhne mnoho scén, které mě zahřály u srdíčka. S koncem jsem tedy velice nespokojená, ale to bude tím, že mám ráda šťastně konce.

komin347
24.04.2019 4 z 5

Za mě super oddechovka, i když jsem postrádala více promyšlený konec (přišlo mi to trochu odfláknuté, jakoby ho autorka chtěla nechat nejednoznačný a neuzavřený , aby čtenáře nutil k zamyšlení, ale to se u mne nekonalo. Myslím, že příběh si zasloužil propracovanější konec).

Ell776
20.04.2019

Tak tohle bylo neco. Uzasna knizka, prislo mi dobre ale zaroven smutne zachyceni Eleanorineho prostredi ve kterem musela zit. Miluju tu jeji jinakost a Park mi prisel proste jako takovy pohodar,inrtovert nestval me ale ani nejak nenadchnul. Za me srdcovka ke ktere se chci vracet

Aristea
19.04.2019 odpad!

Za mě otřesné. Žádná dějová linka, prostě nic.

s1ombrehimawari
20.03.2019 1 z 5

Kdyby nebylo toho konce, který mi dal aspoň tu hořkosladkou třešeň, tak by to bylo velký špatný. Postavy, kterým bych většinu knížky nafackovala a to nemluvím ani o tom, že to nemělo žádnou hlavní zápletku, víceméně se stalo něco až v posledních dvaceti stránkách. Vzathy byly taky celkem nuda a nic originálního a kvalitně vybudovaného to nebylo. Nechápu co na té knize všichni opěvují.

pingu1
27.02.2019 4 z 5

Nejsem cílová skupina, přesto se mi knížka moc líbila. Citlivá, něžná, smutná ... Jen na konci jsem trochu nevěděla ...

Ivka14
14.02.2019 4 z 5

Krásná knížka o dvou zamilovaných, ale proč smutný konec?

v.r.b.o.v.a
03.02.2019 5 z 5

Nenáročný román ze školního prostředí

Lofda
30.12.2018 5 z 5

"Protože...," zamumlal a upřel pohled na lavici, "protože lidi si chtějí pamatovat, jaké to je být mladý? A zamilovaný?"..

Možná to je ten důvod, proč mě tahle knížka tak chytla za srdce.. Rozhodně nejsem cílová skupina, ale i tak se mi to hrozně líbilo.. Možná proto, že jsem si lecos připomněla a chci si to taky pořád všechno pamatovat?..Chvílemi jsem se přistihla, že se u čtení culím jak puberťák, chvílemi jsem nevěřila, co všechno si některý holky musí prožít.. Šikana, nejen ve škole, ale i "doma".. Nechápala jsem tu matku, tohle bych nikdy nepřipustila, aby v něčem takovém vyrůstaly moje děti.. Doufám, že mé děti mají přesně ten domov, jaký Eleanor viděla u Parka.. A konec? Nejdřív jsem taky nechápavě otáčela stránku a dožadovala se lepšího vysvětlení, pokračování.. Ale on je to vlastně geniální konec! ;-) za mě rozhodně 5* a jdu se shánět po další knize od Rainbow ;-)

Jane007
04.12.2018 5 z 5

Nejsem cílová skupina, ale i tak to bylo velmi milé čtení.

BlueTer
22.11.2018 3 z 5

Já dočetla knihu jen kvůli toho, že je nerada nechávám rozečtené, ale příběh mě snad vůbec nechytl. Eleanor mi byla většinu knihy spíše protivná než sympatická. Příběh měl nezpochybnitelnou pointu, ale mě nezasáhla. Ale chápu, že někdo si knihu oblíbil. Tisíc lidí, tisíc... :)