Modré pilulky

V Modrých pilulkách líčí vypravěč své setkání a následný vztah s mladou ženou. Ona má tříletého syna, který je stejně jako ona HIV pozitivní. Popisuje každodenní život, překonávání předsůdků jejich okolí, naději ze zlepšení stavu syna. Příběh je autobiografický.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29309/modre-pilulky-uzt-29309.jpg 4.244

Pilules bleues (2006)

Literatura světová, Komiksy, Biografie a memoáry
Vydáno:, Mot

katallinka
16.07.2017

Nádherný komiks, který byl plný pocitu a odhalování některých stránek nemoci a života s obavami o život někoho koho milujeme. Také je zde patrný částečný adrenalin spojený s rizikem nákazy při naprosto každodenních činnostech. Připadalo mi, že se autor potřeboval vypovídat že svých starosti, ale tento aspekt nezpůsobil újmu ve čtivosti a zajímavosti.

LordSnape
16.03.2017

Přečetl jsem to celé během hodinky v čekárně u doktora a úplně mě to rozštípalo. Ten pocit, že milujete někoho, kdo pomalu umírá a kolikrát se jej i bojíte intimněji dotknout ze mě jen tak nevyprchá.

Mikik
01.01.2017

Poslední dobou sahám po komiksech víc a víc. A jsem čím dál tím víc nadšená:-). Takhle kniha je opravdu k zamyšlení, a donutí čtenáře poklást si spoustu otázek.

Matyeos
21.10.2016

Nádherný náhled do Peetersovi mysli dodávající mi odvahu do nejistých momentů, které zajisté přijdou. Nabízí introspekci pocitů a obav člověka zkoušeného životem.
Vizuál je skvělý promyšlenými přechody a udržitelností atmosféry.

Fremr
25.02.2015

Zajímavý a dost netypický komiks. Sáhl jsem po něm úplně náhodou a zklamán jsem rozhodně nebyl. Dvěstě stránek o seznámení se a následném soužití s dívkou, která má HIV pozitivního syna a ona sama je také HIV pozitivní. Všechny ty momenty jako poprvé vyjít s pravdou ven, přijmutí HIV či následné soužití, opravdu vyniknou díky jednoduchému a odlehčenému stylu kresby. Když člověk někoho miluje, zvládne opravdu hodně. Autor, jenž píše o svém životě se zde nevyjadřuje nijak depresivně, spíše naopak ukazuje jak se všechno dá zvládnout a užít si život i když Vám osud nehraje do karet nebo možná naopak, právě to, že si uvědomujete smrt Vám dá schopnost užívat si života více. Sice bez nějakého zásadního konce, ale i tak se jedná o povedený komiks.

Petrvs
11.03.2012

Komiks, který vtáhne od prvního okénka. Otevřená osobní výpověď o soužití s HIV pozitivní dívkou a jejím synem, o tom, co takový vztah obnáší a přináší. Téma velmi silné, poněkud tabuizované... přesto v něm může někomu něco chybět... možná pointa, kterou ovšem život dosud nenapsal...

komiksy

Frederik Peeters