Karammela Karammela komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Celá série by měla být povinnou literaturou ve školách!

20.04.2024 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nádherné popisy přírody a citlivě vystínovaná duše hrdinky. Užila jsem si příběh od první stránky, byť je pravda, že detektivní část mě moc nebavila a ten konec bych osobně nechala otevřený...hodilo by se to ke knížce mnohem víc. V každém případě ale krásná záležitost!

31.07.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pokaždé v něm najdu něco nového..nebo mě aspoň k nové myšlence inspiruje. Povinně přečíst!:)))

Karanténa Karanténa Peter May

Čtivé to je, to ano....ale nemůžu se ubránit dojmu, že je to psané horkou jehlou, je to hodně nedotažené. A přitom kdyby to autor dotáhl, byla by to špičková kniha.

27.01.2022 3 z 5

Skála Skála Peter May

Celou sérii moc doporučuju. Atmosféra je vykreslená tak, že to pochmurno a vlhko cítíte na kůži, a do toho napínavý příběh, resp. vlastně tři.

Syn Syn Jo Nesbø

Výborná záležitost. Děj s napětím utíká jako divý, ostatně jak jsme u autora zvyklí, ale tentokrát mám dojem, že je tam díky hlavnímu hrdinovi něco navíc. Krásně vykreslená postava se svými stíny i křehkou laskavou duší. A nebojte se si knížku přečíst jen proto, že v ní není HH...není ho tu potřeba.

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Krásná obálka i příběh. Dlouho jsem nevěděla, co vlastně čekat, kam to celé směřuje. Ale světě div se, bylo mi to jedno. I tak je text lehce a čtivě psaný...a v momentě, kdy mě napadlo, že už je to možná maličko delší, se začaly ledy hýbat a děj dostal spád. Moc milé čtení.

31.07.2022 5 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Tohle je moje láska...

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Hezká kniha, lépe využitý potenciál tématu, než v Modré. Mám hlavně radost z toho, že se sem dostala i myšlenka toho, že brat včelám (všechen) med a nahrazovat ho cukerným roztokem opravdu není ok.

20.04.2024 4 z 5

Tajná síť přírody Tajná síť přírody Peter Wohlleben

Tak tohle je kniha, která mě fascinuje každou svou stránkou. Bez legrace. Jasně, všichni víme, že to má příroda dokonale vymyšlené a ze jakýkoli náš zásah je spis spatna věc...ale jak je to všechno propojené...zasnu! Musím taky pochválit styl...kniha je psaná lehce a velmi laskavě, až to budete číst, pochopíte, co tím myslím. Jakmile to doctu, jdu na další od autora. Báječná záležitost!!!

02.04.2022 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Přemýšlím, co napsat k téhle knize..nic mi nepřijde dost výstižný, snad jen: "dokonalá".

27.02.2016 5 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Po seriálu na Netflixu, který mě bavil (zas jako víme, ze je to oddychovka, ne dílo Woodyho, jo?), jsem si to chtěla i přečíst. A musím říct, ze do téhle doby jsem znala jen jediný případ, kdy je podle mě film/seriál lepší než kniha (Spalovač mrtvol...klasik snad odpustí, ale z tohohle názoru prostě neslevím). Tak tohle je druhý. Knižní předloha je příliš jednoduchá, dokonce prostoduchá, naivní...s minimálním počtem postav, bez jejich vývoje, bez komplexnější zápletky. Na druhou stranu se ale kniha čte velmi lehce, takže se i ve vlaku snadno začtete a skoro nestíháte obracet stránky. Ale zoufale to chce složitější děj nebo víc linek...

08.04.2022 2 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Celá série se příjemně čte, je to taková prima pohádka. Akorát ten poslední díl se místy příšerně vleče a prospělo by mu pořádný seškrtání. Celkově ale parádní oddychovka.

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Jasně, slupla jsem to jako malinu během jednoho nebo dvou dní. Ale byly Vánoce...I tahle Nesbovka je čtivá, zkrátka on to technicky umí napsat. Ale z hlediska příběhů tady pokulhává. Je to takové nedotažené, někdy naopak přetažené. Na formát povídek jsem se moc těšila, ale po dočtení jsem dala knížku do šuplíku a řekla si jen: "Další zbytečná věc v mým bytě. Lidi mají moc věcí."

27.01.2022 3 z 5

Světla Severu Světla Severu Philip Pullman

Kdo tvrdí, že je trilogie Jeho šerá hmota jen dětskou literaturou, nic nepochopil. Četla jsem ji jako dítě, jako dospívající i jako dospělá a nepřestává mě fascinovat, bavit a těšit.

27.02.2016

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Byla to láska, když mi bylo 16, je to láska i teď. Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

20.04.2024 5 z 5

Někdo mě má rád Někdo mě má rád Dominik Landsman

To si autor zase jednou vyhrál...je to prča skrz naskrz :)

27.01.2022 4 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Velké zklamání. Tak životně důležitý prvek, jakým je voda, si podle mě zaslouží pořádnou hloubku, propracovanost, data, důraznější varování. A ne ublíženou starou aktivistku a druhou dějovou linku v budoucnu, která je spíš čekáním na Godota...Trpělivě jsem četla a nic moc se nedělo. Dočetla jsem do konce...a nic moc se nestalo.

20.04.2024 1 z 5

Vzpoura pražské kavárny Vzpoura pražské kavárny Dominik Landsman

Místy jsem fakt brečela smíchy a musím ocenit, že se šije do všech stran (ostatně z politiků je čistej, že). Tenhle humor mám moc ráda. Skvělá záležitost, kterou si stoprocentně ještě aspoň jednou přečtu.

Hitmakeři Hitmakeři Derek Thompson

Velmi povedená kniha. Možná v ní nenajdete přesný recept na to, jak uvařit parádní kampaň, ale vysvětlí velmi čtivou formou a na konkrétních příbězích to, jak hity fungují, a hlavně jak fungujeme vzhledem k nim my. U části o Star Wars jsem jenom zírala :)