Kajami Kajami komentáře u knih

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Skvela oddechovka s romantickou zapletkou

31.01.2022 5 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Trvalo mne se zacist. Nelibily se mne caste vulgarismy. Oddechovka dobra, ale dale bych knihu nedoporucila.

18.12.2021 2 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Ackoliv jsem cetla mnoho nehezkych recenzi na tuto knihu, nenechala jsem se odradit. Ze zacatku byla kniha trosku delsi, nez se rozjela, ale pote mne uplne pohltila a mela jsem problem ji odlozit. Namet knihy mne zase prekvapil a postavy byly pekne vykreslene. S hlavni hrdinkou Emou jsme se neztotoznila, byla na muj vkus rozmazlena. Strhavam jednu hvezdu za to, ze se autorka nechala unest vlnou covidu. Vubec se mne to do te knihy nehodilo a v tomto casem o nem ani nechci cist. Jinak ji doporucuji k precteni

20.11.2021 4 z 5

Mateřská, ale určitě ne dovolená Mateřská, ale určitě ne dovolená Julie Halpern

Kniha, u které jsem se místy nasmála. Musí se teda brát hodně s nadhledem, ale v některých myšlenkách jsem se viděla. Jsem sama na mateřské, ale tohle období miminka mám již za sebou. Kdo se chce trošku při mateřské odreagovat, tak doporučuji přečíst :)

11.11.2021 2 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Napínavá kniha, kde téměř od poloviny víte, kdo to udělal a řešíte, jak to dopadne. Doufám, že se nikdy nestane skutečností, je to noční můra všech rodičů

29.09.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Skvělá kniha, která čte jedním dechem, ačkoliv informace v ní jsou děsivé. Je opravdu zařážející, že v 21. století mohou mít lidé hlad a umírat vyhladověním. Je to smutné, že to co beru jako sci-fi, může být opravdu někde na zemi pravda.

29.09.2021 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Kniha byla zajímavá a poutavá. Děj docela odsýpal, ale jinak mne kniha nezaujala.

21.09.2021 3 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Knihu jsem precetla za tyden na dovolene, coz je co rict. Cetla se dobre, ale musela jsem si davat od ni oddych, protoze jsem se dostavala moc pod kuzi vsem postavam a zacala jsem jejich rozpolozeni moc resit. Urcite bych se do jejich situace nechtela nikdy dostat. Trosku jsem citila intrikareni ze strany Alice, ale Richard zil stale nekde mezi mraky a vse si idealizoval. Deti byly vice pri mame, coz odpovida i jejich chovani k tatovi. Nekdy to maji tatinci tezke, ne ze bychom my zeny to mely jednoduche, ale myslim si, ze je treba trosku porozumneni v manzelstvi a u nich to nebylo uz od zacatku. Jelikoz jsem cetla v posledni dobe lepsi knihu, tak musim sebrat jednu hvezdicku. Nedoporucuji cist lidem v dobe, kdy resi partnerskou krizi.

08.08.2021 4 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Napínavá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Četla jsem ji jako první knihu od toho autora a to kvůli výzvě 21, ale i tak jsem se neztrácela. Do konce jsem si nebyla jistá, jak to dopadne.

26.07.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Hodne pochmurne tema. Nekdy jsem se musela ke cteni dokopavat, protoze zde moc svetlych chvilek nebylo. Jsem rada, ze listopad 1989 dopadl, tak jak dopadl. Tesila jsem se na stastny konec, sledani, ale k tomu nedoslo. Snad to s hlavni hrdinkou dopadne dobre .

23.07.2021 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Velice zajímavá kniha z oblasti rehabilitace. Díky ní jsem si otevřela oči, že vše souvisí se vším a zdánlivá bolest kolene/ramene/zad nemusí být jen otázka na rehabilitaci. Určitě doporučuji přečíst všem, kteří se trošku zajímají o své tělo.

14.07.2021 5 z 5

To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) To by se zvěrolékaři stát nemělo. Díl 1. (Zvěrolékař na blatech) James Herriot (p)

Kniha mně překvapila svými jedinečnými příhodami, které se veterináři mohou stát. Nikdy mne nenapalo, že mohou řešit takové situace, které jsou v knize popsány. Je to pěkná oddechovka. Určitě se těším na další díly :)

02.07.2021 5 z 5

Nebe je naše Nebe je naše Luke Allnutt

Velmi tezke tema, jelikoz jsem sama matkou, tak si vubec nedokazu predstavit situaci hlavniho hrdiny. Kniha se pekne cetla a clovek se do ni vcitil.

25.05.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Oddechovka, ktera vas vnese do dediny. Ja si hned vzpomnela na nekolik vesnic, kde jsem mela vice moznsot poznat jejich obyvatele. Ocenuji i to, ze je napsana v nareci. Strhavam hvezdu za to, ze je zamerena na “cernou” stranu vesnicanu - zavist, pomluvy, ...

06.05.2021 4 z 5

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Klasika, kde jsem zase až do konce netušila, kdo je vrah. :)

22.04.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Zacatek knihy byl trosku zmatecny. Porad jsem si musela cist zadni dovysvetleni postav, jak to doopravdy je. Na konci knihy jsem byla rada, ze jsem to nevzdala vzhledem k recenzim i k tomu, ze jsem byla opravdu zamotana v postavach na zacatku. Stala za to. Zajimavy pribeh, ktery jsem jeste necetla. Myslim zase jiny pohled na Osvetim. Vickrat ji vsak cist uz nemusim

07.04.2021 3 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Diky teto knize jsem zjistila udalosti, ktere jsem jako dite nevnimala. Nyni jsou mne mnohe kroky, co podnika nas soucasny pan prezident jasnejsi. Je smutne, ze rizeni nasi zeme ovlivnuji lide, kteri nemaji proverky a buh vi, za koho lobbuji. Je skoda, ze na kazdeho plati ruzny metr. Je to uz druha kniha od tohoto autora a vrele ji doporucuji vsem k precteni. Snad by mohla mnohym otevrit oci

07.04.2021 5 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Skvělá kniha, opravdu by si ji měl přečíst každý. Kniha mně otevřela oči a změnila jsem díky ní názor na "svět". Oceňuji, že jednotlivé kategorie se postupně zabývají jednotlivými mylnými názory.

20.03.2021 5 z 5

Krotitelia displejov Krotitelia displejov Slávka Kubíková

Kniha je jediná svého druhu, která se zabývá tématě, který bude dle mého velmi problematický u dalších generací. Oceňuji, že autorka zmiňuje, jak pracovat s různými věkovými skupinami a kdy a kolik digitálu jim umožnit, aby to pro ně nebylo návykové. Skvěle navazuje na předchozí knihu a opět obsahuje i rozhovory s odborníky z daných oblastí pro doplnění probíraného tématu. Já samotná jsem se zamyslela nad tím, že bych měla sociální sítě omezit a žít reálný život. Každopádně kdo to myslí se svými dětmi dobře a nechce, aby byly obětmi obrazovek, tak doporučuji přečíst.

22.02.2021 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Velmi strhující román, který v každé "kapitole" graduje a jde více do hloubky. Mnohé detailní popisy by se mohly zkrátit, ale pomáhá to lépe si člověku představit danou "chvíli". Oceňuji, že autorka až tak nezabředávala do doby v koncentračním táboře, ale spíše se kniha věnovala době před i po. Docela mně mrzí, jak kniha dopadla, věřila jsem, že hlavní hrdinku čeká lepší život. Každopádně jsem knihu četla jedním dechem a budu o ní ještě dlouho přemýšlet.

11.02.2021 5 z 5