Krotitelia displejov

Krotitelia displejov https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428300/bmid_krotitelia-displejov-NB5-428300.jpg 4 11 4

Naše deti sú prvou generáciou vyrastajúcou v obklopení displejov. Je to nová situácia, ktorú dennodenne rieši každý rodič. Kniha Krotitelia displejov pomáha vychovávať deti tak, aby život s digitálnymi médiami zvládli. No nie je to kniha len o deťoch. Autorka kladie provokatívne otázky každému vlastníkovi smartfónu a používateľovi internetu. Aby nám technológie nebrali viac, ako nám dávajú.... celý text

PC literatura Psychologie a pedagogika Vzdělávání
Vydáno: , Postoj Media

Krotitelia displejov , 2019

Komnenos
17.12.2022 4 z 5

Jednou z najväčších výziev pre súčasných rodičov je problém obrazoviek valiacich sa na deti z každej strany. Je ich toľko, že nie je možné im uniknúť. Treba sa preto naučiť s nimi žiť. Táto kniha ponúka rady ako na to. Usiluje sa aj komplikované technologické a psychologické otázky podať zrozumiteľne a s nadhľadom, preto sa číta sa pomerne ľahko. Kameňom úrazu nielen tejto, ale aj iných podobných kníh, však býva, že rýchlo zastarajú. Technológie idú dopredu míľovými krokmi a okolnosti sa menia. Veľmi dobre to vidno napríklad na pandémii Covid-19, ktorá v tejto oblasti veľmi zamiešala kartami.

Kolombus
21.03.2021 5 z 5

Klub nerozbitnych deti a Krotitelia displejov su knihy, z pera Slávky Kubikovej, určené nielen rodičom ale ci budúcim rodičom ale vsetkym. Su o hľadaní strateného detského šťastia v dobe tabletov. “Ako vychovať deti, aby zvládli digitálny svet.” Obe knihy sa opierajú o studia z oblasti medicíny a psychológie. Dajme šancu deťom mat z detstva prave take zážitky, na ktoré my sami spomíname najradšej.

Kajami
22.02.2021 5 z 5

Kniha je jediná svého druhu, která se zabývá tématě, který bude dle mého velmi problematický u dalších generací. Oceňuji, že autorka zmiňuje, jak pracovat s různými věkovými skupinami a kdy a kolik digitálu jim umožnit, aby to pro ně nebylo návykové. Skvěle navazuje na předchozí knihu a opět obsahuje i rozhovory s odborníky z daných oblastí pro doplnění probíraného tématu. Já samotná jsem se zamyslela nad tím, že bych měla sociální sítě omezit a žít reálný život. Každopádně kdo to myslí se svými dětmi dobře a nechce, aby byly obětmi obrazovek, tak doporučuji přečíst.

vmatusko
22.03.2020 5 z 5

Autorka knihy kvalitne zhodnocuje ako moderné technológie - sociálne siete, mobily, počítače ovplyvňujú deti.
"Dopamín sa v ľudskom mozgu uvoľňuje pri príjemných zážitkoch. Ľudský mozog je extrémne bystrý a veľmi učenlivý orgán. Dobre si zapamätá, čo bola tá vec, ktorá vyvolala prijemne pocity. A bude nabádať človeka na to, aby si to zopakoval." Tak je to s mobilom, počítačmi, darčekmi, hrami... Dieťa sa na to teší a keď to dostane, nestačí mu to, ešte chce, ešte...
V knihe autorka ponúka návod pre jednotlivé vekové kategórie detí, ako ich zaujať, čomu sa vyhýbať, na čo dať pozor.
Je zaujímave že pri čítaní knihy sa tam môže hocikto nájsť - teda nieje to písané len pre deti ale vieme si tam nájsť aj obraz svojho správania.