Kajami Kajami komentáře u knih

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Ze začátku jsem se do knihy musela trošku nutit, poté už docela odsýpala, ale od konce jsem čekala více. Pochmurná nálada se nesla celou knihou. Oceňuji rozsáhlé popisy různých hub, za což dávám hvězdu k dobru.

19.01.2021 3 z 5

Medová smrt Medová smrt Hanni Münzer

Napínavá kniha vsazená do historie. Četla se velmi dobře a do konce jsme si nebyla jistá, jak to dopadne. Zvratů tam bylo požehnaně.

17.01.2021 5 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Kniha je velmi čtivá, že jsem měla problém ji vůbec odložit. Dlouho jsem nečetla takovou knihu, která mne přenesla do děje. Takový zvrat na konci jsem nečekala. Určitě doporučuji přečíst, protože poskytuje jiný náhled na dobu okupace oproti jiným knihám, které jsem četla.

18.12.2020 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Zatím nejslabší kniha ze všech z celé série. Popravdě jsem se ani moc nezasmála a celou knihou se táhla jen návštěva Nizozemska a také přípravy. Po čtvrtém díle jsem doufala, že to bude mít trošku jiný spád, ale bohužel.

07.12.2020 1 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Hezky psaná kniha, která člověka vnese do problematiky, kterou řeší lékaři. Mrzelo mne, že kniha má otevřený konec. Každopádně se kniha pěkně četla, taková oddechovka.

07.12.2020 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Muj prvni roman od teto autorky. Zabomysi valky, ktere jsou snad na kazde strance a nemaji zadne vyvrcholeni, pripominaji bezny zivot. Prekvapilo mne, ze se kniha odehrava v jednom dni. Takovou jsem jeste necetla. Je to dobra oddechovka na dlouhe podzimni a zimni vecery

28.11.2020 3 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Pekne psany roman o nelehke dobe. Sama bych nechtela byt v roli hlavni hrdinky a vychovavat tolik deti. Hermanek jsem z knihy citila i ja :)

17.11.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Naprosto skvělá prvoina paní Lednické. Uvede vás do příhraniční oblasti, kde je černé uhlí bráno za zlato. Ocenuji i skvělé rozpracování na různé roky, které čtenáři osvětlí problematiku daných roků. Krásně se četla.

25.10.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Prvotina, která mně upoutala od začátku až do konce. Směji se u knížky jen málo kdy, ale tahle mně dala zabrat, že mně až břicho místy bolelo :). rozhodně patří do každé domácí knihovny

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Skvělá oddechová kniha, u které se člověk zasměje. Z rodiny si ji přečetli všichni (až na babičku, té jsem to raději nenabízela) a to je opravdu co říct.

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Svižně psaná kniha, která je dobrá oddechovka do deštivých dnů nebo na dovču. Překvapilo mně autorčino popsání nebe. Jako u ostatních knih autorky (vyjma InTyMně) se mně líbí její prolínání dvou příběhů žen.

Klidné spaní a ukládání Klidné spaní a ukládání Elizabeth Pantley

Pěkně psaná kniha s užitečnými tipy, po kterých se necítím být špatnou matkou. vyplakávací metoda mně trhala uši i srdce a tahle knížka mně utvrdila v mnoha věcech, že je dělám správně, což jako matka prvního dítěte potřebuji :)

06.10.2020 5 z 5

Když dítě nechce spát Když dítě nechce spát Jiřina Prekopová

Kniha mne moc neoslovila. Vetsinu rad uz jsem jiz delala, ale cetla se rychle

24.09.2020 3 z 5

Klub nerozbitných detí Klub nerozbitných detí Slávka Kubíková

Pekne psana kniha o vecech, na ktere je treba si davat pozor. Libi se mne, ze je doplnena o rozhovory s odborniky z danych oblasti

24.09.2020 5 z 5

Rozvíjej se, děťátko... Rozvíjej se, děťátko... Eva Kiedroňová

Velmi uzitecna kniha. Rada jsem ji kazdy mesic cetla, co bude mala umet noveho a jak ji v dovednosti podporit a ejhle uz ji mam doctenou.

16.09.2020 5 z 5

Konečná stanice Osvětim Konečná stanice Osvětim Eddy De Wind

(SPOILER) Poprve jsem cetla pribeh z Osvetimi a nikoliv z Brezinky. Pekne psany, ze stranky ubihaly velmi rychle. Je skoda, ze hrdinove spolu nevydrzeli a rozesli se, ackoliv spolu toho tolik prozili

16.09.2020 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

V knize bylo hodne popisu vedlejsich postav, ktere bylo za mne az zbytecne dlouhe. Pribeh je to jinak pekny. Znovu bych si tuto knihu ale neprecetla

11.08.2020 3 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Pribeh Marie byl vice zajimavejsi nez hlavni hrdinky, ale celkove se kniha cetla dobre.

06.08.2020 3 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Kniha mne chytla a nepustila. Doporucuji k precteni

31.07.2020 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Kdyby se proskrkaly za mne dlouhe pasaze s popisem, tak by kniha byla mnohem ctivejsi. Mnohdy jsem se do cteni musela nutit. Od pulky knihy dostala konecne spad a nemohla jsem se od ni odtrhnout. Jinak zajimavy pribeh

11.07.2020 2 z 5