Mateřská, ale určitě ne dovolená

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bez servítků podané, zasvěcené a ohromně zábavné vyprávění o zaměstnané ženě, která je přesvědčena, že je připravená pořídit si dítě, dokud ji mateřská nevyvede z omylu. Šestatřicetiletá Annie je středoškolská učitelka na mateřské dovolené, kterou si představovala jako blažené období, kdy se bude sbližovat se svým miminkem. Jenže namísto toho musí řešit problémy s vlastním tělem prosakujícím snad ze všech možných i nemožných otvorů; s dítětem, které odmítá spát; s manželem, který se s ní chce pořád milovat (jemu snad přeskočilo??); s nezadanými kamarádkami, co jí nedokáží poradit; a s matkou, jež se právě teď rozhodla odjet na dovolenou. Jediní, kdo Annie OPRAVDU chápou, jsou ti báječní lidé, s nimiž tráví bezesné noci při telemarketingu. Jak se Annie snaží proplétat životem s novorozencem, dochází jí, že ne všecky maminy jsou ze stejného těsta. Je ale pevně rozhodnutá nalézt tu správnou cestu, milovat své miminko, svého manžela a sebe samu – i když bude muset po zbytek plodného života nosit chrániče bradavek....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293405/materska-ale-urcite-ne-dovolena-MXt-293405.jpg 2.976
Žánr
Literatura světová, Humor
Vydáno, Jota
Orig. název

Maternity Leave, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (30)

Kniha Mateřská, ale určitě ne dovolená

Přidat komentář
Jurajovamaka
06. února

Nudaaaa
ale myslím si,že mnohé maminky sme sa tam našli... posmiala som sa, pobavila, taká oddychovočka na materskej :-)

Bajkas
01.05.2020

Ze začátku jsem se hodně bavila, ale tak v půlce už jsem se spíš nutila a je nutno to brát hodně s nadsázkou, ale jako oddechovka? Proč ne zvlášť pro maminky, které ví o čem píše.


majuska88
03.03.2020

Kniha mě na první pohled zaujala. Cca do 1/3 jsem jí četla jedním dechem. Pak mě začala nudit a v 1/2 jsem nevěřila, že knihu dočtu. Nakonec jsem knihu početla,ale některé pasáže mě hodně nudili.

Vatter83
03.02.2020

Kniha mě zaujala svým názvem - je mi blízký tím, že mám jednu mateřskou za sebou, další mě čeká. Na začátku knihy mě pobavilo několik scén natolik, že jsem se opravdu hodně pobavila. Pak už mě ale kniha dost nudila a trošku pochybuji o reálném pojetí. S hlavní hrdinkou se neztotožňuji snad vůbec v ničem, zdá se mi to až příliš vykonstruované.

Luciluc
13.11.2019

Kniha mě v knihovně upoutala názvem, anotací i obálkou. I přes nízké hodnocení zde jsem jí chtěla dát šanci, ale musím říct, že u mě spadla do kategorie „za pár měsíců si na tuhle knihu ani nevzpomenu“. Je to v podstatě oddechové a nenáročné čtení, u kterého se člověk místy zasměje, protože některé pasáže jsou i vtipné, …a někdy pravdivé. Dost často mi ale kniha přišla zvláštní a přehnaná. Co mi vadilo, bylo nadužívání sprostých slov, zřejmě za účelem vtipného vyznění. Ale paradoxně na mě tato slova v textu působila opačně než měla, místy mi to připadalo až trapné. Přitom by se to dalo vtipně napsat i bez vulgarit. Štval mě i výraz „kozy“, její neustálé odpočítávání, kdy se konečně vrátí do práce a to, že o svém dítěti někdy mluví jako o „pitomém harantovi“ a „potměšilém hajzlíkovi“. O tom, že měla Annie radši svého kocoura Doogana než vlastního syna Sama, ani nemluvě…Možná, kdyby pořád nečučela na televizi, měla by víc času na sbližování se a vytváření si vztahu se svým dítětem a nemusela tak pořád dokola opakovat, že Sama v podstatě nezná a je to pro ni cizí člověk...svého kocoura před sedmnácti lety taky neznala a musela si k němu vytvořit vztah, tak to v životě chodí. Na to, že Annie bylo 36 let, měla někdy uvažování dítěte (a tím rozhodně nechci shazovat dětské uvažování! :) ). Vím, že kniha měla působit vtipně a odlehčeně, ale moc se jí to nepodařilo. Je to čtení spíše pro ženy, které si mateřskou zažily na vlastní kůži, ale když si knihu nepřečtete, rozhodně o nic nepřijdete.

gudaska
30.09.2019

Fakt jsem se nasmála, pro matky na mateřské, jak dělané :-D Situace s kocourem mě rozbrečela, doma máme dva, tak možná i skrz to nebo hormony :)

lenkaBajza
23.05.2019

Pro ženy na mateřské super oddechová četba. Žádné převratné dílo, jednoduchý děj. Dovíme se o pocitech čerstvé matky, místy jsem se i hodné zasmála☺️.
Vadila mi sprostá slova na začátku knihy a taky nezdravý vztah mezi hlavní hrdinkou a její kočkou☺️
Maminkám doporučuji☺️

petulikk
26.04.2019

Místy bavilo, některé pasáže jsou slabší. Jako oddechovka pro nás holky na mateřské je to ale docela fajn čtení :-)

1