Mateřská, ale určitě ne dovolená

Bez servítků podané, zasvěcené a ohromně zábavné vyprávění o zaměstnané ženě, která je přesvědčena, že je připravená pořídit si dítě, dokud ji mateřská nevyvede z omylu. Šestatřicetiletá Annie je středoškolská učitelka na mateřské dovolené, kterou si představovala jako blažené období, kdy se bude sbližovat se svým miminkem. Jenže namísto toho musí řešit problémy s vlastním tělem prosakujícím snad ze všech možných i nemožných otvorů; s dítětem, které odmítá spát; s manželem, který se s ní chce pořád milovat (jemu snad přeskočilo??); s nezadanými kamarádkami, co jí nedokáží poradit; a s matkou, jež se právě teď rozhodla odjet na dovolenou. Jediní, kdo Annie OPRAVDU chápou, jsou ti báječní lidé, s nimiž tráví bezesné noci při telemarketingu. Jak se Annie snaží proplétat životem s novorozencem, dochází jí, že ne všecky maminy jsou ze stejného těsta. Je ale pevně rozhodnutá nalézt tu správnou cestu, milovat své miminko, svého manžela a sebe samu – i když bude muset po zbytek plodného života nosit chrániče bradavek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/293405/materska-ale-urcite-ne-dovolena-MXt-293405.jpg 352

Maternity Leave (2015)

Literatura světová, Humor
Vydáno:, Jota

EvikU.

Momentálně jsem na třetí mateřské dovolené. Tuto knihu jsem brala s rezervou. S nevyspáním bych souhlasila, ale jinak spoustu věcí v knize hlavní hrdinka až moc řešila. Já si to hrozně užívám, každý den s mou dcerou je ten nejkrásnější. A to ne jen s tou nejmladší. Takže ne se vším jsem souhlasila. Něco bylo ale trefné a zábavné.

Daenerys
29.12.2017

Tohle jsem si vážně užila. Nechápu moc ta nízká hodnocení, že by kvůli té ostřejší mluvě? Ta se možná k mateřství příliš nehodí, ale zde to celkem příhodně sedlo... Mám moc ráda tenhle styl, lehkou sebeironii, drsnější humor, co odlehčí i zoufalé situace. A i přes ty hrubší výrazy, to bylo plné citu. Jsem si jistá, že si to ráda přečtu po čase znovu.

marwinmh
15.12.2017

Těšila jsem se na vtipné čtení, avšak opak byl pravdou - vtipné mi to nepřišlo ani jednou a hlavní hrdinka mi byla víc než nesympatická. Za mě naprostá ztráta času, ale co člověk, to názor

mirunda
12.10.2017

Po všech těch detektivkách ´jsem potřebovala trošku oddech a tato kniha splnila to co jsem od ní očekávala. Žádné velké čtení, žádný velký příběh, ale to přece nevadí. Jako matka jsem se někdy v příběhu docela viděla.

emma_belle
13.09.2017

Pro bezdětné nebo plánující děti to může být nebezpečné čtení, jelikož hrozí, že si to mateřství rozmyslíte.
Kniha je asi ze 3/4 laděna do negativní vlny, až na konci přichází jakési pozitivní obrození a čtenáři se uleví, že matka své dítě nespláchla do záchodu.
Trochu mi taktéž vadily vulgarity, i když si dokážu představit, že s věčně řvoucím miminkem zoufalé matky používají zoufalé výrazy.
Kniha se dala přečíst, svým způsobem byla i chytlavá, ale nemyslím, že bych se k ní vrátila.. I když kdo ví - mateřskou mám ještě před sebou.

janulka1310
14.08.2017

Tahle knížka se určitě nedá číst, pokud nejste na mateřské :) Naopak, pokud na ní jste, tak se pobavíte a uklidníte, že na tom zdaleka nejste nejhůř :)

pestas
24.07.2017

Kniha se mi moc libila. S nadsazkou zde byly popsany pocity, ktere jsou v nasi spolecnosti trochu tabu (ze matka se ne vzdy s roli uplne ztotozni, ze nemusi hned od narozeni sve mimco bezpodminecne milovat a chvili trva nez si ten vztah k nemu najde, ...). Take bylo fajn si uvedomit, jak je super, ze u nas do prace nutne spechat nemusime a muzeme si uzit rodicovskou dovolenou do 3 let. Ano, bylo v knize ponekud vice vulgarit, nez by bylo nutne, ale nijak extremne mi to nevadilo.

Hella
20.05.2017

Začátek člověka nadchne, jak je to přesné, vtipné a úžasné. Už o pár stránek dál vám ale vadí přehršel sprostých slov, která do té doby byla absolutně trefná, jenže čeho moc, toho zkrátka příliš, a ona zvláštně nesympatická póza hlavní hrdinky.
Nedočteno, nešlo to.

deedulka
19.03.2017

Ze začátku to mělo spád, ale postupně už se děj zasekl a opakoval ty samé scény dokola, jen v bledě modrém. Kniha si na nic nehraje a naservíruje realitu v celé své kráse a průbojnou Annie, která se sžívá s novým členem rodiny. Ten toho zatím moc nenamluví, ale dává o sobě vědět zvukovými i pachovými stopami. :-)

Radhus
09.02.2017

Asi nejslabší kniha, co jsem četla. Hodně mi vadily vulgární výrazy při popisu sebe samé. Do téhle knihy se nedalo tzv. začíst. I když jsem taky na mateřské, bylo mi to hrozně vzdálené.

wildprincess
03.02.2017

Musím říct, že mě se kniha docela líbila, chvilkama jsem se velice bavila...je psaná s ostřejšími výrazy, což každému nemusí vyhovovat.....ale myslím, že tuhle knihu musí brát člověk trochu s nadhledem a ne jí brát až tak vážně....jinak fajnové pobavení a odreagování :)

Ivuska.09
06.01.2017

Hned na úvod je třeba říct, že tento typ humorných knih zkrátka musíte brát s nadhledem. Přesto je kniha napsaná vtipně a zároveň poměrně realisticky. Při čtení pochopíte, že všechny matky zažívají obdobné pocity a že všechno, co na mateřské dovolené prožíváte, je normální. Stylem a vyjadřováním mi hlavní postava Annie velmi připomínala Bridget Jonesovou, takže pokud s touto postavou sympatizujete, budete jistě fandit i Annie.

kristyy
18.12.2016

Kniha mě bavila jen při líčení porodu, už tam mě ale zarážela sprostá slova... Ta paní je učitelka?! No to potěš koště... Potom už otřesné, to neumí psát slušně bez nadávek?! Tenhle humor mi humorný vůbec nepřijde. Jsem zrovna na mateřské a když srovnám co tam popisuje, tak mi z toho vychází, že ona je opravdu špatná a zlá matka, jak tam ze srandy o sobě nadhodí....

Varjohukka
01.12.2016

Musí se brát trošku s nadhledem, ale dost jsem se v tom místy viděla :D

elisa194
30.10.2016

Tak tato kniha je opravdu mimo. Koupila jsem si ji na základě recenzí. Vtipná? Ne, nemám ráda tady ten styl trapného humoru a sprostá slova. Nedočetla jsem ji a jelikož si ji chtěly přečíst i kamarádky, tak jsem jim ji půjčila. Jedna ji nedočetla a druhá ji dočetla jen z důvodu, že vždycky knihy dočte.

Channach
24.08.2016

Dobře jsem se pobavila a odpočinula si. Více v mé recenzi v záložkách.

Mirul
04.08.2016

Kdybych měla více u času, knihu bych měla určitě přečtenou do hodiny. U některých pasáží jsem se zasmála jako už dlouho ne :)
Ale na druhou stranu, myslím, že vlastní mateřství ještě na nějaký ten čas odložím :D :)

JanaDor
25.07.2016

Někdy jsem s názory hlavní hrdinky nesouhlasila, ale celkově je to velmi reálný pohled na dobu pěti měsíců s prvním dítětem podaný s vtipnou ironií.
Knihu jsem četla na dovolené a perfektně se mi u ní odpočívalo. Takže dobrá volba. Je napsána čtivou formou. Nebyla pro mě třeskutě vtipná, že bych se smála, ale pobavila.

bookcase
21.07.2016

Mateřství podáno bez příkras a se vším všudy, zato s velkou dávkou humoru a nadhledu.

novakovaterka22
16.07.2016

KNížka je dočtena. Vím, že nezajímá každého mateřství, ale mě ano. Líbili se mi v knize napsané popisy různých činností, a čím si musela Annie projít jako maminka, inspirativní. Popis jejího porodu mě mírně vyděsil. Natrhnutá hráz a nebo jiné komplikace. Jediné co bych asi vytkla jsou neustále sprostá slova, v některých situacích to bylo až nemístné. Ale knize dávám 4 hvězdičky. Stejně doporučuji, dobrá oddychovka na léto :D