KaileyBlot - Příspěvky

Bílá nemocBílá nemocK. Čapek

Četlo se to pěkně a rychle a docela mě to i bavilo. Můžu doporučit jako povinnou četbu, je to kraťoučké a děj je snadno zapamatovatelný. Ten konec mě zamrzel, ale jinak velmi povedené dílo.

EdenEdenH. Douglas

Ehm tohle bylo... nakonec dost wow. Nic moc jsem neočekávala a taky ten začátek nebyl nijak zajímavý, Eden mi přišla naprosto vymletá a tupá a všechno bylo jaksi nepřirozené, ale postupem času se to měnilo a ta poslední část knihy mě naprosto dostala a já jen valila bulvy, protože panebože, bylo to napínavé a hrozně čtivé. Některé scény byly opravdu moc povedené, klidně na úrovni fakt nejlepších knížek. Chvílemi se mi trošku přehříval mozek z té vší logiky cestování časem a tím to bylo taky tak skvělé. Tahle tématika má svoje kouzlo a zabaví na určitý čas jen přemýšlením o tom všem a snažením se přijít na to, jak je to vlastně možné. Hrozně mě tahle kniha překvapila a to v dobrém.

Prach a popelPrach a popelJ. Han

Nevím, co Mary přelétlo přes nos, ale dost mě v tomhle díle štvala s tím svým tvrzením oko za oko, zub za zub. Jinak mě to opět strašně bavilo a měla jsem to přečtené opravdu hned. Maličko mi vadí ten konec, doufala jsem, že to skončí jinak, tohle bylo takový ahh no nevím nesedělo mi to. Ale celou sérii bych zhodnotila jako velmi povedenou a doporučila bych ji na tisíc procent.

Oheň a plamenOheň a plamenJ. Han

V tomto díle mě nejvíc bavily kapitoly z pohledu Lillie. Byly nejzajímavější a přijde mi, že celkem stěžejní pro celou knihu. Momentálně jsem trošku zmatená ohledně Mary. A Kat je prostě Kat, to je největší drsňačka lomeno pohohářka. Ale celkově to bylo opět mega čtivé, vždycky jsem se začetla a neviděla a neslyšela. Moc mě baví styl, jakým je kniha napsaná, no a ten konec byl epickej a vůbec tomu nerozumím a ani nedokážu popsat jak jsem z toho nadšená a zděšená zároveň. Neskutečně se těším na poslední díl (a taky se ho maličko bojím... Ne víc se těším).

Oko za okoOko za okoJ. Han

Knížka mě bavila, byla správně šílená a maličko přehnaná, ale četlo se to pěkně. A fakt nedokážu říct, která z hlavních hrdinek mi byla nejsympatičtější. Spíš bych řekla žádná z nich, ale myslím, že se to časem změní. Autorky knihu pěkně napsali a vymysleli originální zápletky. Jsem zvědavá, co přinese pokračování.

Holka na suchuHolka na suchuL. Silverman

Tohle bylo příjemné, jednoduché a přímo stvořené na letní čtení. Akorát mi vadilo, že se v knize vyskytovalo dost divných slov, některým jsem popravdě ani nerozuměla. Trošku to kazilo celkový dojem z této knížky, která mě nakonec bavila, nenažraná Anise byla fajn a zakončení bylo pěkné. Přestože se mi to líbilo, nebylo to nic wow, ale špatné taky ne. Takový hezký průměr.

Palác lžíPalác lžíE. Watt (pseudonym)

Třetí díl se vrátil na úroveň toho prvního. Druhý díl nebyl stoprocentní, ale tenhle mě ohromil. Nebyla nouze o napětí a maličko se nám z toho stala detektivka, ale autorky se s tím popasovali bravurně. Líbila se mi dobře vymyšlená a propracovaná zápletka a jak to celé hezky dopadlo. Takový epický konec jsem opravdu nečekala - bylo to fakt úžasný a vůbec jsem se od toho nemohla odtrhnout. Takže moc doporučuju! A teď fakt nevím co čekat od pokračování, ale nechám se překvapit. Věřím že to bude stejně skvělé jako všechny díly doposud.

Prokletý princProkletý princE. Watt (pseudonym)

Oproti prvnímu dílu byl tento možná maličko slabší. Většina knihy byl vlastně takový nekonečný hon, přemlouvání, odmítání, ale čtivé to bylo to se zase nedá říct, že ne. A jako u prvního dílu mě opět překvapil konec, takže se hned vrhám na třetí díl, protože tohle...!

Papírová princeznaPapírová princeznaE. Watt (pseudonym)

Boží, boží, boží... a ještě jednou boží! Tahle knížka byla neskutečně čtivá a moc mě bavila. Ella se mi hned zalíbila a vlastně celý klan Royalů taky. Nejvíc asi Easton až teda na ty jeho záležitosti. Bylo to napínavé, vtipné, krásně se to četlo no prostě ideální na léto. Hned budu pokračovat v druhém díle, protože ten konec! Celkem mě překvapil, ikdyž nedalo se říct, že bych to nečekala.

MluvMluvL. H. Anderson

Tato kniha nebyla špatná, ale mě moc neoslovila. Byla dost jednoduše napsaná, což byl asi záměr, ale musím se přiznat, že jsem v některých chvílích vypínala a nějak knihu nevnímala. Měla jisté poslání, ale zhodnotila bych ji jako takový průměr. Co se mi fakt hodně líbí je obálka, ta je nádherná.

Kdybychom se neviděliKdybychom se neviděliC. Hand

Popravdě jsem ani nečekala, že by mě tato kniha mohla tak chytnout. Opravdu mě bavila, nenudila jsem se u ní a udržela si mou pozornost až do konce. Nešlo se od ní odtrhnout. Byl to dost silný příběh, který mě zasáhl nejen tím, jak byl smutný, ale také tím, jak byl nádherně napsaný. Teď bych nejradši vychválila autorku až do nebes a všem, kterým nevadí si maličko pobrečet, tuto knihu moc doporučila.

Psáno životemPsáno životemL. Keating

Hodně mě zaujala anotace, která slibuje zajímavý a celkem originální děj. A jako jo líbilo se mi to, ale zas tak moc mě to nenadchlo, že bych z toho byla odvařená. Bylo to spíš průměrné, ale určitě vhodné na takové nenáročné, pohodové čtení.

Probuzení Simona SpieraProbuzení Simona SpieraB. Albertalli

Knížka dokázala udržet napětí a vaši zvědavost dozvědět se kdo je Blue. Konec byl pěkný ale čekala jsem možná trochu lepší, bylo to malinko uspěchané. Jinak to bylo dost čtivé a vtipné, všechny postavy byly sympatické a stránky opravdu jen mizely. Teď jsem opravdu zvědavá na film.

Jedna malá ležJedna malá ležK. A. Tucker

Opět naprosto skvělá kniha! Líbí se mi knižky, které jsou série, ale v podstatě na sebe nenavazují a každá kniha vypráví příběh jedné postavy. Liv se mi hned zalíbila a v mnoha věcech jsem se s ní ztotožnila a prostě byla to pecka! Tahle autorka to umí. Naprosto vás vyřídí chytlavým dějem, o kterém musíte neustále přemýšlet a když jste na konci - který je mimochodem naprosto epický a dechberoucí - přivede vás k myšlence "Co teď budu sakra dělat se svým životem?!" Jsem moc ráda že autorka vydala víc knížek a hrozně se na ně těším, protože tyto knihy jsou ty, na které se jen tak lehce nezapomene a v hlavě vám zůstanou ještě pěkně dlouho. Nemůžu než jen všema deseti doporučit!!!

Deset malých nadechnutíDeset malých nadechnutíK. A. Tucker

Bože to bylo tak úžasný!!! Už po anotaci mi bylo jasné, že není možné, aby mě kniha nebavila. Jediný, co se mi nelíbí je ta obálka, která podle mě může někoho odradit od čtení, což je škoda, protože tahle knížka je naprosto úžasná - je milá, vtipná a děsně čtivá jakože fakt hodně! A ten konec! To bylo tak nádherný a dojemný až mi ukápla slza no prostě nemám více slov pro to popsat, jak úžasné a originální to bylo! Úplně mi to v jednu chvíli vyrazilo dech. Takže moooc doporučuju. Už dlouho jsem nečetla takhle skvělou knížku, z které bych byla tak odvařená! Přejděte tu obálku a nebudete litovat!

Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

Ze začátku mě trochu mátlo neustálé střídání pohledů, ale časem si na to jde zvyknout. Taky opakování některých scén pouze z jiného pohledu mně přišlo zbytečné. Příběh byl jinak milý a hezky se to četlo. Nijak obzvlášť mě to nenadchlo, ale jako takové pohodové čtení úplně ideální.

Tlukot mého srdceTlukot mého srdceA. K. Walgermo

Tato knížka mi přišla trošku dětská, pro mladší čtenáře, než jsem já, ale byla vlastně o zajímavém, vážném tématu. Bylo to milé, krátké a naivní, ale jen tak pro změnu, od toho co čtu, proč ne.

My ostatní tu prostě žijemMy ostatní tu prostě žijemP. Ness

Zajímavé. Vůbec jsem od této knížky nečekala nic takového. Překvapilo mě to, hlavně jak to bylo ujeté a divné. Nejvíc se mi líbilo sezení Mikeyho u terapeutky, to byla opravdu nejlepší a nejsmysluplnější část knihy. Děj byl průměrný a maturita v Mikeyho podání pouze formalita - což fakt zvedne náladu - ale jinak to můžu zhodnotit jako fajn knížku, od které byste neměli očekávat nic světoborného.

Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můrSkoro úplný seznam těch nejhorších nočních můrK. Sutherland

Ze začátku jsem si říkala, že je to fakt divná kniha a moc mě ani nebavila, ale od té půlky mě celkem chytla a nakonec to nebyl takový propadák, s plno dobrými myšlenky a posláním celé knihy, které se mi líbilo. Takže pro ty, které zajímá vypořádání se se strachy a depresí to může být přínosné.

Jednou ano, dvakrát neJednou ano, dvakrát neC. Busby

Tohle byl opravdu pěkný a silný příběh. Chytl mě hned u první stránky a držel až do konce. Opravdu mě tato kniha překvapila, nečekal jsem něco TAKOVÉHO - že bude tak chytlavá, krásná i smutná. Opět jsem zápletku neprokoukla a dost mě zaskočila. Nevím, co víc napsat, jen že doporučuji si ji přečíst. Stojí za to.

Víš, že tě potřebuju?Víš, že tě potřebuju?E. Maskame

Pěkné, tento díl se mi líbil víc, jak ten první. Bylo to čtivé a ke konci dost napínavé. Super knížka až na to, že se mi absolutně nelíbilo těch posledních pár stran. Bylo to tak nepřirozené a nucené. Ale chápu autorky záměr - kdyby to skončilo šťastně, žádný další díl by nejspíš nebyl, takže beru a těším se na něj.

Víš, že tě miluju?Víš, že tě miluju?E. Maskame

Nebyla to špatná knížka, ale asi jsem díky recenzím a komentářům čekala víc. Bylo to hezké, ale nepřišlo mi to jako něco wow. První polovina knihy byla pro mě celkem nudná, ale druhá polovina mě chytla a konečně jsem se pořádně začetla. Rozhodně mi to ale nedá nepřečíst si další díly.

Už jsem normální?!?Už jsem normální?!?H. Bourne

Tahle kniha - wow! Opravdu mě mile překvapila, vůbec jsem nečekala, že se z ní vyloupne takováhle pecka. Bylo to zajímavé a zaujaly mě hlavně pěkné myšlenky, které tato kniha předává. Nejen o tom, jak je to v dnešní době s psychickým onemocněním, ale také myšlenky feminismu mi přišly příhodné a rozhodně s nimi souhlasím. Doporučuju tuto knihu. Mě dala pár věcí k zamyšlení.

Stačí jen chtítStačí jen chtítJ. Charbonneau

V této knize nemůžete ničemu ani nikomu věřit. Bylo to záhadné a dost mě to bavilo. Jediný co mi vadilo bylo to, že jsem se často ztrácela ve vedlejších postavách, jelikož jich tam bylo celkem dost, ale celkově to bylo zajímavé čtení neochuzené o překvapivé zvraty - hlavně na konci. Kniha má dobrou myšlenku a je trošku kritická k dnešní závislosti na sociálních sítích a o tom, co jsme schopni udělat kvůli něčemu, co chceme. Co bysme mohli udělat.

SaturninSaturninZ. Jirotka

Moc pěkná knížka. Bavila mě a pobavila.

Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, ProsinecCalendar Girl 4 - Říjen, Listopad, ProsinecA. Carlan

První polovina knihy byla taková nudnější a slabší, ale ten konec to aspoň zachránil. Bylo to dost jednoduché a předvídatelné čtení, ale bavilo mě to. No a co musím ocenit bylo shrnutí všech postav na konci to mi přišlo originální a hezké. Celou sérii bych ohodnotila jako lepší průměr.

Jeden z nás lžeJeden z nás lžeK. McManus

Pěkná knížka, která mě držela napnutou až do konce, jelikož jsem knihu vůbec neprokoukla a to mě na tom bavilo. Bylo to opravdu zajímavé a poutavé čtení s překvapivým koncem. Můžu jen doporučit.

Král LávraKrál LávraK. Havlíček Borovský

Moc pěkná jednoduchá knížka. Děj znám už ze školy, ale bylo milé si přečíst samotnou knihu. Je kraťoučká takže se dá přečíst během chvilky.

Říše bouříŘíše bouříS. J. Maas

Další super díl série! Byl plný zvratů a akce - když se dlouho nic neděje, musíte počítat s tím, že se to za pár stránek změní. V tomto díle jsem si překvapivě oblíbila Lorcana a Manon, které jsem do nynějška moc nemusela. A ten konec byl epický! No co vám budu povídat - Maas je skvělá a odpovídají tomu její knihy! Hlavně tato série je opravdu vydařená.

Sněží, sněží...Sněží, sněží...L. Myracle

Milá a příjemná knížka. Nejvíc se mi líbila první povídka, ale celkově to bylo skvěle vymyšleno - děje všech tří povídek se proplétaly a navazovaly na sebe. Rozhodně je tohle knížka čtivá a na oddych ideální.

Má lady JaneMá lady JaneC. Hand

Tohle byla moc milá knížka. Nenáročná, vtipná a prostě taková odpočinková. Hodně jsem si oblíbila Janu a G. Autorkám se kniha opravdu povedla.

Dvůr trnů a růžíDvůr trnů a růžíS. J. Maas

Hned první co bych vyzdvihla je že je kniha psána ich formou oproti skleněnému trůnu mi to vyhovovalo víc. Ale co se děje týče nebylo to tak šíleně čtivé a nemělo to dlouhou dobu spád, jak tomu tak je právě u skleněného trůnu. Opravdu mě to chytlo někdy kolem strany 300. A asi nejvíc jsem si oblíbila Rhysanda. Nebyla to špatná knížka, ale až zas tak mě neoslovila.

Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, ZáříCalendar Girl 3 - Červenec, Srpen, ZáříA. Carlan

Tak to byla jízda. Když pominu, jak je to naprosto nereálné, tak to bylo taky dost zhuštěné. Vlastně celá zápletka a vyvrcholení děje této série byla nacpána do půl knížky. Bylo toho fakt moc, co se stalo, což mi přišlo dost neúměrné k předchozím dílům. Ale četlo se to fajn.

Královna stínůKrálovna stínůS. J. Maas

Co jsem četla Dědičku ohně je to už asi rok a půl takže mi ze začátku trvalo si vybavit vše, co se dosud stalo - a že toho nebylo málo - ale nakonec mě to opět vtrhlo do děje. Ani jsem netušila jak moc mi chyběly Aelininy ďábelské plány, Chaol, celý ten úchvatný svět a v podstatě jen jednoduše Sarah J. Maas. Její knihy mají tu vlastnost, že buďto je čtěte a nebo o nich přemýšlíte. Nic jiného neexistuje a dost značně vás rozptylují. Nestěžuju si ale! Opět nebyla nouze o napětí, zvraty a někdy jsem nemohla nic než jen zírat s otevřenou pusou co se to teď sakra stalo. Moc jsem se tento díl užila a už se těším na další!

Poslední začátekPoslední začátekL. James

Skvělý, úžasný, dokonalý! Tato kniha je povinnost pro všechny, co četli první díl, protože bez tohoto dílu to vlastně nedává smysl a až po dočtení poslední stránky to všechno do sebe tak krásně zapadne. Knihy jsou hrozně čtivé a nutí číst dál a dál, protože prostě potřebujete zjistit jak se to vše vyřeší. Bylo to taky hodně poučné a zajímavé. Prostě na uvědomění si, že jen malý detail může ovlivnit celou budoucnost. Zkráceně - bylo to mocný! Jedna z nejlepších sérii, co jsem kdy četla!

První konecPrvní konecL. James

Tato knížka byla o Kate a Mattovi, Kate a Mattovi a opět Kate a Mattovi a naprosto mě dostala - byla stejně krásná jako její název i zpracování uvnitř, myslím časovou osu a všemožné ozvláštnění. Úžasně vymyšlených několik proplétajících se dějových linií a poutavý, zajímavý děj. Přišlo mi to absolutně geniálně promyšlené a díky originalitě se mi to strašně líbilo. Nebylo to nic moc oddychového, je potřeba trošku u toho přemýšlet jinak bych se v tom ztratila. Vůbec mi to nevadilo a moc jsem si čtení této knihy užila. Jsem nadšená! Doporučuju! (Ehm ano jsem si vědoma toho, že jsem právě tuto knížku vychválila za pomoci mnoha přídavných jmen a příslovcí nejméně do nebes, ale ona si to zaslouží).

Po tvém bokuPo tvém bokuK. West

Boží! Moje druhá knížka od této autorky a opět nezklamala. Fakt originální nápad s tou knihovnou. Bylo to moc pěkné a čtivé a jen mě to utvrdilo v tom, že tato autorka je prostě skvělá a psát umí! Přečteno za den takže asi nemusím nic víc dodávat.

30.12.2017

Dospelosť je mýtusDospelosť je mýtusS. Andersen

Dokonalý a super výstižný komix! Pobaví a zabaví. Moc se mi to líbilo.

27.12.2017

Řekni mi tři věciŘekni mi tři věciJ. Buxbaum

Nádherná knížka. Kdo je NN jsem sice prokoukla hned nějak na straně 30, ale ono to bylo tak hezké a sladké, že mi to nevadilo. Dobře se to četlo a celkově to bylo takové odpočinkové a hrozně mě to chytlo a uchvátilo, že jsem to měla přečtené ani ne za dva dny. Nešlo se od toho odtrhnout - většinu knihy jsem přečetla na jeden zátah. Moc doporučuji všem!

26.12.2017

Dievča z kalendára 2 - apríl, máj, júnDievča z kalendára 2 - apríl, máj, júnA. Carlan

Slabší odvar předešlého dílu. Taky jsem zaznamenala malé nesrovnalosti v textu, často se tam vyvracela tvrzení dříve řečená. A z Mii se vlastně stala taková dohazovačka. Nebylo to špatné, dalo se to číst, ale žádná pecka prostě.

25.12.2017

1 2 3 4 >