KaileyBlot - Příspěvky

Cinder & EllaCinder & EllaK. Oram

Moc krásná knížka, která mě chytla hned od začátku svým zajímavým, novým, ale přesto naprosto popelkovským příběhem. Chvílemi to bylo dost přeslazené, ale to k tomu prostě patří.

dnes


Láska a jiné úkolyLáska a jiné úkolyK. West

Čekala jsem od autorky něco víc. Z jejích předchozích knih jsem byla nadšená, ale tohle byl takový průměr. Ale přes to všechno si kniha udržela mou pozornost a co musím uznat je, že až do poslední stránky jsem nedokázala říct, jak to dopadne. Nebylo to nic převratného, spíš nenáročné a fajn čtení od kterého nesmíte mít vysoké nároky.

10. dubna


Věž úsvituVěž úsvituS. J. Maas

Jedním slovem úžasné. Tato kniha mě dostala z čtecí pauzy a autorka udržela mou plnou pozornost až do samého konce. Asi jako pokaždé. Chaola zbožňuju už od prvního dílu série a tento díl mě tudíž neskutečně bavil. Moc moc moc doporučuji.

24. března


Něco skutečnéhoNěco skutečnéhoE. Watt (pseudonym)

Naprosto skvělá knížka! Moc jsem si čtení užila, přestože je to na stejný způsob, jako spousta jiných knih. Tato kniha byla výjimečná stylem, jakým byla psána - poutavý a čtivý. Můžu vřele doporučit pokud hledáte knížku která vás zaručeně chytne.

13.12.2018


Polibek pro AnnuPolibek pro AnnuS. Perkins

Hezká průměrná knížka, když nic moc nečekáte. Ozvláštněné to bylo o Francii přesněji Paříž a informace o městě, různá místa a jeho podrobný popis, že jsem si někdy připadala, jako bych tam sama byla. Francouzštinu se učím, takže mi nevadila občasná francouzská slovíčka - tím to bylo pro mě zajímavé. Annu a její chování jsem chvílemi nechápala, ale ve finále to skočilo pěkně.

27.10.2018


Růžový hotelRůžový hotelA. Stothard

Za mě zklamání. Kniha mě moc nebavila a dost často jsem ani při čtení nedávala pozor, takže jsem pak ve finále nevěděla o co jde. Asi to není špatná knížka, ale mně prostě nesedla.

10.10.2018


Je tohle láska?Je tohle láska?H. Bourne

Co bych vyzdvihla je autorčin styl, osobitý a úžasný. Kniha je psána poutavě, takže jsem neměla problém ihned se začíst. Ze začátku uznávám, že se Amber i její matka chovaly jako děcka, ale postupně se to srovnávalo. A konec byl moc pěkný. Rozhodně doporučuju obě knihy, protože se vás drží dokud je nedočtete a jsou plné pěkných myšlenek.

28.09.2018


Čokoládový průšvihČokoládový průšvihP. Hülsmann

Hmm tahle knížka mi moc nesedla. Z celkových skoro 400 stran mě bavilo možná jen těch posledních 100. Prostě mi přišlo, že je to napsané tak nezajímavě a nějak se mi ani do čtení nechtělo. Ale zvládla jsem to a konec byl pěkný. No ale teda Isa mě neskutečně štvala. Chovala se hrozně dětinsky, někdy i hůř jak Merle, která na to má ještě právo. Co se mi ale líbilo bylo prostředí kuchyně a floristiky - takové celkem nezvyklé. No a čokoládový průšvih určitě zkusím upéct takže děkuji za nový recept!

16.09.2018


Ztracené světloZtracené světloJ. Santopolo

Celou knihu mě celkem štvala a iritivala Lucy. Jakože na jednu stranu byla fakt blbá, ale na druhou stranu ji chápu. Tohle byl krásný příběh. A hlavně dokonale promyšlený a věřím, že dal spoustu let než byl kompletní, což si na tom dost cením. Přestože jsem nemusela Lucy, kniha mě bavila a když končila, opravdu jsem ji nedokázala odložit z ruky. Vůbec by mi nevadilo přečíst si pokračování, jak to se všema nakonec bylo.

02.09.2018


Jedna želva za druhouJedna želva za druhouJ. Green

Tato kniha nám přiblíží obsedantně kompulzivní poruchu a hlavně vnitřní myšlenkové boje lidí trpící touto chorobou. A nejen to. Je také plná zajímavých myšlenek o životě a vesmíru. Vlastně to ani nebylo tak o hledání Davisova otce, jak jsem si zprvu myslela ikdyž to k tomu směřovalo. Bylo toho tam zapleteného mnoho, spousta dobře pronesených otázek a myšlenek, které by mě normálně nenapadli a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Mám z ní teď takový hezký pocit. Prostě fajn.

28.08.2018


Pátá cesta k páduPátá cesta k páduK. A. Tucker

Opravdu moc bych chtěla vyzdvihnout autorku, protože každá její kniha byla úplně jiná a strhující. Pokaždé jsem koukala jakože wow co to proboha zase vymyslela. Tentokrát to byla temperamentní Reese a jistým způsobem pověstný Ben a neskutečně mě jejich příběh chytl. Kdybych měla říct, jaká kniha z celé této volné série se mi líbila nejvíc nebylo by to možné, protože všechny byly boží a moc mě bavily a maličko mě mrzí, že je tato poslední. Vážně by mi nevadilo přečíst si něco dalšího od této úžasné autorky. Protože její knihy stojí za to. (Až teda na ty šílené obálky :D)

23.08.2018


Čtyři vteřiny rozhodnouČtyři vteřiny rozhodnouK. A. Tucker

Oproti předešlým dvou dílům byl tento slabší, ale pořád to bylo super čtení. Hrozně se mi zamlouvá autorčin styl psaní, který není možné, aby byl nudný. Udivuje mě její škála námětů, protože každý je originální a dobře zpracovaný. Taky je úžasná spojitost všech jejích knih, že se tam vyskytují hrdinové z minulých dílů - to se mi hodně líbí a přijde mi to jako skvělé obzvláštnění.

19.08.2018


Bílá nemocBílá nemocK. Čapek

Četlo se to pěkně a rychle a docela mě to i bavilo. Můžu doporučit jako povinnou četbu, je to kraťoučké a děj je snadno zapamatovatelný. Ten konec mě zamrzel, ale jinak velmi povedené dílo.

11.08.2018


EdenEdenH. Douglas

Ehm tohle bylo... nakonec dost wow. Nic moc jsem neočekávala a taky ten začátek nebyl nijak zajímavý, Eden mi přišla naprosto vymletá a tupá a všechno bylo jaksi nepřirozené, ale postupem času se to měnilo a ta poslední část knihy mě naprosto dostala a já jen valila bulvy, protože panebože, bylo to napínavé a hrozně čtivé. Některé scény byly opravdu moc povedené, klidně na úrovni fakt nejlepších knížek. Chvílemi se mi trošku přehříval mozek z té vší logiky cestování časem a tím to bylo taky tak skvělé. Tahle tématika má svoje kouzlo a zabaví na určitý čas jen přemýšlením o tom všem a snažením se přijít na to, jak je to vlastně možné. Hrozně mě tahle kniha překvapila a to v dobrém.

09.08.2018


Prach a popelPrach a popelJ. Han

Nevím, co Mary přelétlo přes nos, ale dost mě v tomhle díle štvala s tím svým tvrzením oko za oko, zub za zub. Jinak mě to opět strašně bavilo a měla jsem to přečtené opravdu hned. Maličko mi vadí ten konec, doufala jsem, že to skončí jinak, tohle bylo takový ahh no nevím nesedělo mi to. Ale celou sérii bych zhodnotila jako velmi povedenou a doporučila bych ji na tisíc procent.

05.08.2018


Oheň a plamenOheň a plamenJ. Han

V tomto díle mě nejvíc bavily kapitoly z pohledu Lillie. Byly nejzajímavější a přijde mi, že celkem stěžejní pro celou knihu. Momentálně jsem trošku zmatená ohledně Mary. A Kat je prostě Kat, to je největší drsňačka lomeno pohohářka. Ale celkově to bylo opět mega čtivé, vždycky jsem se začetla a neviděla a neslyšela. Moc mě baví styl, jakým je kniha napsaná, no a ten konec byl epickej a vůbec tomu nerozumím a ani nedokážu popsat jak jsem z toho nadšená a zděšená zároveň. Neskutečně se těším na poslední díl (a taky se ho maličko bojím... Ne víc se těším).

02.08.2018


Oko za okoOko za okoJ. Han

Knížka mě bavila, byla správně šílená a maličko přehnaná, ale četlo se to pěkně. A fakt nedokážu říct, která z hlavních hrdinek mi byla nejsympatičtější. Spíš bych řekla žádná z nich, ale myslím, že se to časem změní. Autorky knihu pěkně napsali a vymysleli originální zápletky. Jsem zvědavá, co přinese pokračování.

29.07.2018


Holka na suchuHolka na suchuL. Silverman

Tohle bylo příjemné, jednoduché a přímo stvořené na letní čtení. Akorát mi vadilo, že se v knize vyskytovalo dost divných slov, některým jsem popravdě ani nerozuměla. Trošku to kazilo celkový dojem z této knížky, která mě nakonec bavila, nenažraná Anise byla fajn a zakončení bylo pěkné. Přestože se mi to líbilo, nebylo to nic wow, ale špatné taky ne. Takový hezký průměr.

26.07.2018


Palác lžíPalác lžíE. Watt (pseudonym)

Třetí díl se vrátil na úroveň toho prvního. Druhý díl nebyl stoprocentní, ale tenhle mě ohromil. Nebyla nouze o napětí a maličko se nám z toho stala detektivka, ale autorky se s tím popasovali bravurně. Líbila se mi dobře vymyšlená a propracovaná zápletka a jak to celé hezky dopadlo. Takový epický konec jsem opravdu nečekala - bylo to fakt úžasný a vůbec jsem se od toho nemohla odtrhnout. Takže moc doporučuju! A teď fakt nevím co čekat od pokračování, ale nechám se překvapit. Věřím že to bude stejně skvělé jako všechny díly doposud.

22.07.2018


Prokletý princProkletý princE. Watt (pseudonym)

Oproti prvnímu dílu byl tento možná maličko slabší. Většina knihy byl vlastně takový nekonečný hon, přemlouvání, odmítání, ale čtivé to bylo to se zase nedá říct, že ne. A jako u prvního dílu mě opět překvapil konec, takže se hned vrhám na třetí díl, protože tohle...!

20.07.2018


Papírová princeznaPapírová princeznaE. Watt (pseudonym)

Boží, boží, boží... a ještě jednou boží! Tahle knížka byla neskutečně čtivá a moc mě bavila. Ella se mi hned zalíbila a vlastně celý klan Royalů taky. Nejvíc asi Easton až teda na ty jeho záležitosti. Bylo to napínavé, vtipné, krásně se to četlo no prostě ideální na léto. Hned budu pokračovat v druhém díle, protože ten konec! Celkem mě překvapil, ikdyž nedalo se říct, že bych to nečekala.

16.07.2018


MluvMluvL. H. Anderson

Tato kniha nebyla špatná, ale mě moc neoslovila. Byla dost jednoduše napsaná, což byl asi záměr, ale musím se přiznat, že jsem v některých chvílích vypínala a nějak knihu nevnímala. Měla jisté poslání, ale zhodnotila bych ji jako takový průměr. Co se mi fakt hodně líbí je obálka, ta je nádherná.

11.07.2018


Kdybychom se neviděliKdybychom se neviděliC. Hand

Popravdě jsem ani nečekala, že by mě tato kniha mohla tak chytnout. Opravdu mě bavila, nenudila jsem se u ní a udržela si mou pozornost až do konce. Nešlo se od ní odtrhnout. Byl to dost silný příběh, který mě zasáhl nejen tím, jak byl smutný, ale také tím, jak byl nádherně napsaný. Teď bych nejradši vychválila autorku až do nebes a všem, kterým nevadí si maličko pobrečet, tuto knihu moc doporučila.

04.07.2018


Psáno životemPsáno životemL. Keating

Hodně mě zaujala anotace, která slibuje zajímavý a celkem originální děj. A jako jo líbilo se mi to, ale zas tak moc mě to nenadchlo, že bych z toho byla odvařená. Bylo to spíš průměrné, ale určitě vhodné na takové nenáročné, pohodové čtení.

27.06.2018


Probuzení Simona SpieraProbuzení Simona SpieraB. Albertalli

Knížka dokázala udržet napětí a vaši zvědavost dozvědět se kdo je Blue. Konec byl pěkný ale čekala jsem možná trochu lepší, bylo to malinko uspěchané. Jinak to bylo dost čtivé a vtipné, všechny postavy byly sympatické a stránky opravdu jen mizely. Teď jsem opravdu zvědavá na film.

20.06.2018


Jedna malá ležJedna malá ležK. A. Tucker

Opět naprosto skvělá kniha! Líbí se mi knižky, které jsou série, ale v podstatě na sebe nenavazují a každá kniha vypráví příběh jedné postavy. Liv se mi hned zalíbila a v mnoha věcech jsem se s ní ztotožnila a prostě byla to pecka! Tahle autorka to umí. Naprosto vás vyřídí chytlavým dějem, o kterém musíte neustále přemýšlet a když jste na konci - který je mimochodem naprosto epický a dechberoucí - přivede vás k myšlence "Co teď budu sakra dělat se svým životem?!" Jsem moc ráda že autorka vydala víc knížek a hrozně se na ně těším, protože tyto knihy jsou ty, na které se jen tak lehce nezapomene a v hlavě vám zůstanou ještě pěkně dlouho. Nemůžu než jen všema deseti doporučit!!!

12.06.2018


Deset malých nadechnutíDeset malých nadechnutíK. A. Tucker

Bože to bylo tak úžasný!!! Už po anotaci mi bylo jasné, že není možné, aby mě kniha nebavila. Jediný, co se mi nelíbí je ta obálka, která podle mě může někoho odradit od čtení, což je škoda, protože tahle knížka je naprosto úžasná - je milá, vtipná a děsně čtivá jakože fakt hodně! A ten konec! To bylo tak nádherný a dojemný až mi ukápla slza no prostě nemám více slov pro to popsat, jak úžasné a originální to bylo! Úplně mi to v jednu chvíli vyrazilo dech. Takže moooc doporučuju. Už dlouho jsem nečetla takhle skvělou knížku, z které bych byla tak odvařená! Přejděte tu obálku a nebudete litovat!

03.06.2018


Muffin a čajMuffin a čajT. Addair (pseudonym)

Ze začátku mě trochu mátlo neustálé střídání pohledů, ale časem si na to jde zvyknout. Taky opakování některých scén pouze z jiného pohledu mně přišlo zbytečné. Příběh byl jinak milý a hezky se to četlo. Nijak obzvlášť mě to nenadchlo, ale jako takové pohodové čtení úplně ideální.

29.05.2018


Tlukot mého srdceTlukot mého srdceA. K. Walgermo

Tato knížka mi přišla trošku dětská, pro mladší čtenáře, než jsem já, ale byla vlastně o zajímavém, vážném tématu. Bylo to milé, krátké a naivní, ale jen tak pro změnu, od toho co čtu, proč ne.

25.05.2018


My ostatní tu prostě žijemMy ostatní tu prostě žijemP. Ness

Zajímavé. Vůbec jsem od této knížky nečekala nic takového. Překvapilo mě to, hlavně jak to bylo ujeté a divné. Nejvíc se mi líbilo sezení Mikeyho u terapeutky, to byla opravdu nejlepší a nejsmysluplnější část knihy. Děj byl průměrný a maturita v Mikeyho podání pouze formalita - což fakt zvedne náladu - ale jinak to můžu zhodnotit jako fajn knížku, od které byste neměli očekávat nic světoborného.

21.05.2018


1 2 3 4 5 6