KaileyBlot - Přečtené 181


Probuzení Simona Spiera
červen 2018 (16.-20.)
Probuzení Simona Spiera 2017, B. Albertalli

Knížka dokázala udržet napětí a vaši zvědavost dozvědět se kdo je Blue. Konec byl pěkný ale čekala jsem možná trochu lepší, bylo to malinko uspěchané. Jinak to bylo dost čtivé a vtipné, všechny postavy byly sympatické a stránky opravdu jen mizely. Teď jsem opravdu zvědavá na film.


Jedna malá lež
červen 2018 (04.-12.)
Jedna malá lež 2015, K. A. Tucker

Opět naprosto skvělá kniha! Líbí se mi knižky, které jsou série, ale v podstatě na sebe nenavazují a každá kniha vypráví příběh jedné postavy. Liv se mi hned zalíbila a v mnoha věcech jsem se s ní ztotožnila a prostě byla to pecka! Tahle autorka to umí. Naprosto vás vyřídí chytlavým dějem, o kterém musíte neustále přemýšlet a když jste na konci - který je mimochodem naprosto epický a dechberoucí - přivede vás k myšlence "Co teď budu sakra dělat se svým životem?!" Jsem moc ráda že autorka vydala víc knížek a hrozně se na ně těším, protože tyto knihy jsou ty, na které se jen tak lehce nezapomene a v hlavě vám zůstanou ještě pěkně dlouho. Nemůžu než jen všema deseti doporučit!!!


Deset malých nadechnutí
květen - červen 2018
Deset malých nadechnutí 2015, K. A. Tucker

Bože to bylo tak úžasný!!! Už po anotaci mi bylo jasné, že není možné, aby mě kniha nebavila. Jediný, co se mi nelíbí je ta obálka, která podle mě může někoho odradit od čtení, což je škoda, protože tahle knížka je naprosto úžasná - je milá, vtipná a děsně čtivá jakože fakt hodně! A ten konec! To bylo tak nádherný a dojemný až mi ukápla slza no prostě nemám více slov pro to popsat, jak úžasné a originální to bylo! Úplně mi to v jednu chvíli vyrazilo dech. Takže moooc doporučuju. Už dlouho jsem nečetla takhle skvělou knížku, z které bych byla tak odvařená! Přejděte tu obálku a nebudete litovat!


Muffin a čaj
květen 2018 (27.-29.)
Muffin a čaj 2018, T. Addair (pseudonym)

Ze začátku mě trochu mátlo neustálé střídání pohledů, ale časem si na to jde zvyknout. Taky opakování některých scén pouze z jiného pohledu mně přišlo zbytečné. Příběh byl jinak milý a hezky se to četlo. Nijak obzvlášť mě to nenadchlo, ale jako takové pohodové čtení úplně ideální.


Tlukot mého srdce
květen 2018 (22.-25.)
Tlukot mého srdce 2015, A. K. Walgermo

Tato knížka mi přišla trošku dětská, pro mladší čtenáře, než jsem já, ale byla vlastně o zajímavém, vážném tématu. Bylo to milé, krátké a naivní, ale jen tak pro změnu, od toho co čtu, proč ne.


My ostatní tu prostě žijem
květen 2018 (15.-21.)
My ostatní tu prostě žijem 2016, P. Ness

Zajímavé. Vůbec jsem od této knížky nečekala nic takového. Překvapilo mě to, hlavně jak to bylo ujeté a divné. Nejvíc se mi líbilo sezení Mikeyho u terapeutky, to byla opravdu nejlepší a nejsmysluplnější část knihy. Děj byl průměrný a maturita v Mikeyho podání pouze formalita - což fakt zvedne náladu - ale jinak to můžu zhodnotit jako fajn knížku, od které byste neměli očekávat nic světoborného.


Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr
květen 2018 (03.-13.)
Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr 2018, K. Sutherland

Ze začátku jsem si říkala, že je to fakt divná kniha a moc mě ani nebavila, ale od té půlky mě celkem chytla a nakonec to nebyl takový propadák, s plno dobrými myšlenky a posláním celé knihy, které se mi líbilo. Takže pro ty, které zajímá vypořádání se se strachy a depresí to může být přínosné.


Jednou ano, dvakrát ne
duben 2018 (27.-30.)
Jednou ano, dvakrát ne 2014, C. Busby

Tohle byl opravdu pěkný a silný příběh. Chytl mě hned u první stránky a držel až do konce. Opravdu mě tato kniha překvapila, nečekal jsem něco TAKOVÉHO - že bude tak chytlavá, krásná i smutná. Opět jsem zápletku neprokoukla a dost mě zaskočila. Nevím, co víc napsat, jen že doporučuji si ji přečíst. Stojí za to.


Víš, že tě potřebuju?
duben 2018 (15.-25.)
Víš, že tě potřebuju? 2018, E. Maskame

Pěkné, tento díl se mi líbil víc, jak ten první. Bylo to čtivé a ke konci dost napínavé. Super knížka až na to, že se mi absolutně nelíbilo těch posledních pár stran. Bylo to tak nepřirozené a nucené. Ale chápu autorky záměr - kdyby to skončilo šťastně, žádný další díl by nejspíš nebyl, takže beru a těším se na něj.


Víš, že tě miluju?
? - duben 2018
Víš, že tě miluju? 2017, E. Maskame

Nebyla to špatná knížka, ale asi jsem díky recenzím a komentářům čekala víc. Bylo to hezké, ale nepřišlo mi to jako něco wow. První polovina knihy byla pro mě celkem nudná, ale druhá polovina mě chytla a konečně jsem se pořádně začetla. Rozhodně mi to ale nedá nepřečíst si další díly.


Už jsem normální?!?
březen - duben 2018
Už jsem normální?!? 2017, H. Bourne

Tahle kniha - wow! Opravdu mě mile překvapila, vůbec jsem nečekala, že se z ní vyloupne takováhle pecka. Bylo to zajímavé a zaujaly mě hlavně pěkné myšlenky, které tato kniha předává. Nejen o tom, jak je to v dnešní době s psychickým onemocněním, ale také myšlenky feminismu mi přišly příhodné a rozhodně s nimi souhlasím. Doporučuju tuto knihu. Mě dala pár věcí k zamyšlení.


Stačí jen chtít
březen 2018 (27.-30.)
Stačí jen chtít 2017, J. Charbonneau

V této knize nemůžete ničemu ani nikomu věřit. Bylo to záhadné a dost mě to bavilo. Jediný co mi vadilo bylo to, že jsem se často ztrácela ve vedlejších postavách, jelikož jich tam bylo celkem dost, ale celkově to bylo zajímavé čtení neochuzené o překvapivé zvraty - hlavně na konci. Kniha má dobrou myšlenku a je trošku kritická k dnešní závislosti na sociálních sítích a o tom, co jsme schopni udělat kvůli něčemu, co chceme. Co bysme mohli udělat.


Saturnin
březen 2018 (21.-25.)
Saturnin 2008, Z. Jirotka

Moc pěkná knížka. Bavila mě a pobavila.


Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec
březen 2018 (13.-18.)
Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec 2017, A. Carlan

První polovina knihy byla taková nudnější a slabší, ale ten konec to aspoň zachránil. Bylo to dost jednoduché a předvídatelné čtení, ale bavilo mě to. No a co musím ocenit bylo shrnutí všech postav na konci to mi přišlo originální a hezké. Celou sérii bych ohodnotila jako lepší průměr.


Jeden z nás lže
březen 2018 (04.-10.)
Jeden z nás lže 2017, K. McManus

Pěkná knížka, která mě držela napnutou až do konce, jelikož jsem knihu vůbec neprokoukla a to mě na tom bavilo. Bylo to opravdu zajímavé a poutavé čtení s překvapivým koncem. Můžu jen doporučit.


Král Lávra
? - březen 2018
Král Lávra 1922, K. Havlíček Borovský

Moc pěkná jednoduchá knížka. Děj znám už ze školy, ale bylo milé si přečíst samotnou knihu. Je kraťoučká takže se dá přečíst během chvilky.


Říše bouří
únor - březen 2018
Říše bouří 2017, S. J. Maas

Další super díl série! Byl plný zvratů a akce - když se dlouho nic neděje, musíte počítat s tím, že se to za pár stránek změní. V tomto díle jsem si překvapivě oblíbila Lorcana a Manon, které jsem do nynějška moc nemusela. A ten konec byl epický! No co vám budu povídat - Maas je skvělá a odpovídají tomu její knihy! Hlavně tato série je opravdu vydařená.


Sněží, sněží...
únor 2018 (16.-18.)
Sněží, sněží... 2015, L. Myracle

Milá a příjemná knížka. Nejvíc se mi líbila první povídka, ale celkově to bylo skvěle vymyšleno - děje všech tří povídek se proplétaly a navazovaly na sebe. Rozhodně je tohle knížka čtivá a na oddych ideální.


Má lady Jane
únor 2018 (10.-15.)
Má lady Jane 2017, C. Hand

Tohle byla moc milá knížka. Nenáročná, vtipná a prostě taková odpočinková. Hodně jsem si oblíbila Janu a G. Autorkám se kniha opravdu povedla.


Dvůr trnů a růží
leden - únor 2018
Dvůr trnů a růží 2016, S. J. Maas

Hned první co bych vyzdvihla je že je kniha psána ich formou oproti skleněnému trůnu mi to vyhovovalo víc. Ale co se děje týče nebylo to tak šíleně čtivé a nemělo to dlouhou dobu spád, jak tomu tak je právě u skleněného trůnu. Opravdu mě to chytlo někdy kolem strany 300. A asi nejvíc jsem si oblíbila Rhysanda. Nebyla to špatná knížka, ale až zas tak mě neoslovila.


Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září
leden 2018 (16.-27.)
Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září 2017, A. Carlan

Tak to byla jízda. Když pominu, jak je to naprosto nereálné, tak to bylo taky dost zhuštěné. Vlastně celá zápletka a vyvrcholení děje této série byla nacpána do půl knížky. Bylo toho fakt moc, co se stalo, což mi přišlo dost neúměrné k předchozím dílům. Ale četlo se to fajn.


Královna stínů
leden 2018 (07.-15.)
Královna stínů 2016, S. J. Maas

Co jsem četla Dědičku ohně je to už asi rok a půl takže mi ze začátku trvalo si vybavit vše, co se dosud stalo - a že toho nebylo málo - ale nakonec mě to opět vtrhlo do děje. Ani jsem netušila jak moc mi chyběly Aelininy ďábelské plány, Chaol, celý ten úchvatný svět a v podstatě jen jednoduše Sarah J. Maas. Její knihy mají tu vlastnost, že buďto je čtěte a nebo o nich přemýšlíte. Nic jiného neexistuje a dost značně vás rozptylují. Nestěžuju si ale! Opět nebyla nouze o napětí, zvraty a někdy jsem nemohla nic než jen zírat s otevřenou pusou co se to teď sakra stalo. Moc jsem se tento díl užila a už se těším na další!


Kytice
leden 2018 (01.-14.)
Kytice 2014, K. J. Erben


Poslední začátek
leden 2018 (04.-07.)
Poslední začátek 2017, L. James

Skvělý, úžasný, dokonalý! Tato kniha je povinnost pro všechny, co četli první díl, protože bez tohoto dílu to vlastně nedává smysl a až po dočtení poslední stránky to všechno do sebe tak krásně zapadne. Knihy jsou hrozně čtivé a nutí číst dál a dál, protože prostě potřebujete zjistit jak se to vše vyřeší. Bylo to taky hodně poučné a zajímavé. Prostě na uvědomění si, že jen malý detail může ovlivnit celou budoucnost. Zkráceně - bylo to mocný! Jedna z nejlepších sérii, co jsem kdy četla!


První konec
prosinec 2017 - leden 2018
První konec 2016, L. James

Tato knížka byla o Kate a Mattovi, Kate a Mattovi a opět Kate a Mattovi a naprosto mě dostala - byla stejně krásná jako její název i zpracování uvnitř, myslím časovou osu a všemožné ozvláštnění. Úžasně vymyšlených několik proplétajících se dějových linií a poutavý, zajímavý děj. Přišlo mi to absolutně geniálně promyšlené a díky originalitě se mi to strašně líbilo. Nebylo to nic moc oddychového, je potřeba trošku u toho přemýšlet jinak bych se v tom ztratila. Vůbec mi to nevadilo a moc jsem si čtení této knihy užila. Jsem nadšená! Doporučuju! (Ehm ano jsem si vědoma toho, že jsem právě tuto knížku vychválila za pomoci mnoha přídavných jmen a příslovcí nejméně do nebes, ale ona si to zaslouží).


Po tvém boku
prosinec 2017 (28.-30.)
Po tvém boku 2017, K. West

Boží! Moje druhá knížka od této autorky a opět nezklamala. Fakt originální nápad s tou knihovnou. Bylo to moc pěkné a čtivé a jen mě to utvrdilo v tom, že tato autorka je prostě skvělá a psát umí! Přečteno za den takže asi nemusím nic víc dodávat.


Dospelosť je mýtus
prosinec 2017 (25.-27.)
Dospelosť je mýtus 2016, S. Andersen

Dokonalý a super výstižný komix! Pobaví a zabaví. Moc se mi to líbilo.


Řekni mi tři věci
prosinec 2017 (25.-26.)
Řekni mi tři věci 2016, J. Buxbaum

Nádherná knížka. Kdo je NN jsem sice prokoukla hned nějak na straně 30, ale ono to bylo tak hezké a sladké, že mi to nevadilo. Dobře se to četlo a celkově to bylo takové odpočinkové a hrozně mě to chytlo a uchvátilo, že jsem to měla přečtené ani ne za dva dny. Nešlo se od toho odtrhnout - většinu knihy jsem přečetla na jeden zátah. Moc doporučuji všem!


Dievča z kalendára 2 - apríl, máj, jún
prosinec 2017 (20.-25.)
Dievča z kalendára 2 - apríl, máj, jún 2017, A. Carlan

Slabší odvar předešlého dílu. Taky jsem zaznamenala malé nesrovnalosti v textu, často se tam vyvracela tvrzení dříve řečená. A z Mii se vlastně stala taková dohazovačka. Nebylo to špatné, dalo se to číst, ale žádná pecka prostě.


Calendar Girl 1 - Leden, únor, březen
prosinec 2017 (11.-17.)
Calendar Girl 1 - Leden, únor, březen 2016, A. Carlan

Mě se to líbilo. Bylo to místy takové snové a vztahy mezi postavami dost nereálné, ale tak komu to vadí. Čtivé to bylo. Nejvíc mi sedl Wes - prostě dokonalost sama a konec března byl fakt krásnej a dojemnej. Určitě se těším na pokračování této série.


Náhradní kluk
prosinec 2017 (09.-11.)
Náhradní kluk 2017, K. West

Pecka. Co jsem si tak přečetla anotaci tak mě tato kniha celkem odradila, protože prostě předstíraný přítel a bla bla to už tu bylo hodněkrát, ale nakonec, když jsem se do toho pustila, tak to bylo fakt super a krásně se to četlo. Fakt mi ty stránky mizely pod rukama a po dvou dnech jsem se ocitla na konci knihy. Autorka tento námět pojala jinak a bylo to opravdu super vtipné a milé čtení!


Espressologie
prosinec 2017 (03.-08.)
Espressologie 2012, K. Springer

Milé, odpočinkové a jednoduché čtení. Hned mě zaujal tento námět a musím říct, že to bylo opravdu super, zajímavé a originální. Pro milovníky kávy ideální!


Nespoutaná
listopad - prosinec 2017
Nespoutaná 2013, C. Hand

Pro mě asi trochu slabší než ostatní díly, ale i tak to bylo fakt skvělé a konec mě velmi mile překvapil a líbil se mi. Opět plno zvratů a napětí takže můžu určitě doporučit. Celou sérii!


Hrej hráčem
listopad 2017 (23.-26.)
Hrej hráčem 2013, E. Hart

Nebylo to nic nového, převratného. Děj byl průhledný a dost předvídatelný, ale přesto to bylo pěkné čtení. Prostě obyčejný příběh, který nedá nic nového, ale ani neurazí. Pohodové, jednoduché.


Jen si troufni
listopad 2017 (15.-21.)
Jen si troufni 2014, K. McGarry

Stejně čtivé jako první kniha. Líbilo se mi, že to tak mírně navazovalo, že tam vystupovali některé stejné postavy, kterým v první knize nebyl věnován moc velký prostor. Ze začátku mě spíš bavili kapitoly z pohledu Beth, ale od té půlky to bylo úžasné celé a moc jsem si čtení této knihy užila. Obě knihy mooc doporučuji - prostě nádhera!


Dotek chladu
listopad 2017 (10.-12.)
Dotek chladu 2013, T. Berger

Pěkný, jednoduchý a nenáročný thriller. Bylo to dobré, pachatele jsem odhalila asi jen 20 stran před koncem, takže jsem byla celou dobu napnutá jak kšandy. Možná to někdo prokoukne rychleji, ale já jsem na tohle většinou slepá, a nebo spíš podezřívám někoho jiného. Každopádně stojí za přečtení!


Zasvěcená
říjen - listopad 2017
Zasvěcená 2013, C. Hand

Strašně příjemná a milá knížka, stejně jako první díl i tento se mi moc líbil. Hrozně mě takhle série baví - je úžasná na odreagování, jelikož vás chytne a vy od té doby musíte pořád přemýšlet akorát nad anděly a všemožnými zápletkami, kterými je kniha naplněna. A že se v ní protkává hned několik andělských poslání, které spolu mají větší souvislost než jsem si vůbec myslela! Moc doporučuji celou sérii - to můžu říct už teď, jelikož vím, že třetí díl bude určitě stejně senzační a návykový, jako díly předešlé!


Nadpozemská
říjen 2017 (26.-29.)
Nadpozemská 2012, C. Hand

Moc hezká knížka se zajímavým tématem. Akorát ten začátek mi přišel trochu uspěchaný, prostě nás autorka mrskne do děje a cpe do nás informace hned od první strany. Neberu to ale jako špatně, je to rozhodně potřeba, jelikož je téma knihy opravdu dokonale promyšlené a zajímavé a informací je hoodně. Kniha mě opravdu bavila a doporučuju ji. Byla tak lehce fantasy - jen ke konci trochu více, vtipná, milá... prostě skvělá!


Překroč svůj stín
říjen 2017 (19.-25.)
Překroč svůj stín 2014, K. McGarry

Knížka o tom že život není lehký a bez komplikací a starostí prostě nelze žít. Byla o dvou lidech, kteří se snaží vypořádat s tím, co jim život nadělil a někdy to prostě není nejlehčí. Hrozně se mi líbila, bavila mě a rozesmála mě. Taky nějaké to poučení a motivaci přinesla. Nemám co vytknout - stojí za přečtení!


Všechna pravda, co je ve mně
říjen 2017 (11.-15.)
Všechna pravda, co je ve mně 2014, J. Berry

Tak tohle bylo moc zajímavé a originální dílo. Líbilo se mi na tom, že to bylo že starší doby a prostě celkově dost netypické zpracování celé knihy. Od této knihy se také strašně těžce odtrhávalo, jelikož má krátké kapitoly - což je naprosto skvělé - a vy si prostě řeknete tak ještě jednu kapitolu vždyť je kraťoučká a pak se z toho vyklube deset kapitol. Konec byl úžasný, krásný a milý a jsem moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla, protože mě opravdu nadchla.


1 2 3 4 5 >