KaileyBlot - Přečtené 164


Sněží, sněží...
únor 2018 (16.-18.)
Sněží, sněží... 2015, L. Myracle

Milá a příjemná knížka. Nejvíc se mi líbila první povídka, ale celkově to bylo skvěle vymyšleno - děje všech tří povídek se proplétaly a navazovaly na sebe. Rozhodně je tohle knížka čtivá a na oddych ideální.


Má lady Jane
únor 2018 (10.-15.)
Má lady Jane 2017, C. Hand

Tohle byla moc milá knížka. Nenáročná, vtipná a prostě taková odpočinková. Hodně jsem si oblíbila Janu a G. Autorkám se kniha opravdu povedla.


Dvůr trnů a růží
leden - únor 2018
Dvůr trnů a růží 2016, S. J. Maas

Hned první co bych vyzdvihla je že je kniha psána ich formou oproti skleněnému trůnu mi to vyhovovalo víc. Ale co se děje týče nebylo to tak šíleně čtivé a nemělo to dlouhou dobu spád, jak tomu tak je právě u skleněného trůnu. Opravdu mě to chytlo někdy kolem strany 300. A asi nejvíc jsem si oblíbila Rhysanda. Nebyla to špatná knížka, ale až zas tak mě neoslovila.


Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září
leden 2018 (16.-27.)
Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září 2017, A. Carlan

Tak to byla jízda. Když pominu, jak je to naprosto nereálné, tak to bylo taky dost zhuštěné. Vlastně celá zápletka a vyvrcholení děje této série byla nacpána do půl knížky. Bylo toho fakt moc, co se stalo, což mi přišlo dost neúměrné k předchozím dílům. Ale četlo se to fajn.


Královna stínů
leden 2018 (07.-15.)
Královna stínů 2016, S. J. Maas

Co jsem četla Dědičku ohně je to už asi rok a půl takže mi ze začátku trvalo si vybavit vše, co se dosud stalo - a že toho nebylo málo - ale nakonec mě to opět vtrhlo do děje. Ani jsem netušila jak moc mi chyběly Aelininy ďábelské plány, Chaol, celý ten úchvatný svět a v podstatě jen jednoduše Sarah J. Maas. Její knihy mají tu vlastnost, že buďto je čtěte a nebo o nich přemýšlíte. Nic jiného neexistuje a dost značně vás rozptylují. Nestěžuju si ale! Opět nebyla nouze o napětí, zvraty a někdy jsem nemohla nic než jen zírat s otevřenou pusou co se to teď sakra stalo. Moc jsem se tento díl užila a už se těším na další!


Kytice
leden 2018 (01.-14.)
Kytice 2014, K. J. Erben


Poslední začátek
leden 2018 (04.-07.)
Poslední začátek 2017, L. James

Skvělý, úžasný, dokonalý! Tato kniha je povinnost pro všechny, co četli první díl, protože bez tohoto dílu to vlastně nedává smysl a až po dočtení poslední stránky to všechno do sebe tak krásně zapadne. Knihy jsou hrozně čtivé a nutí číst dál a dál, protože prostě potřebujete zjistit jak se to vše vyřeší. Bylo to taky hodně poučné a zajímavé. Prostě na uvědomění si, že jen malý detail může ovlivnit celou budoucnost. Zkráceně - bylo to mocný! Jedna z nejlepších sérii, co jsem kdy četla!


První konec
prosinec 2017 - leden 2018
První konec 2016, L. James

Tato knížka byla o Kate a Mattovi, Kate a Mattovi a opět Kate a Mattovi a naprosto mě dostala - byla stejně krásná jako její název i zpracování uvnitř, myslím časovou osu a všemožné ozvláštnění. Úžasně vymyšlených několik proplétajících se dějových linií a poutavý, zajímavý děj. Přišlo mi to absolutně geniálně promyšlené a díky originalitě se mi to strašně líbilo. Nebylo to nic moc oddychového, je potřeba trošku u toho přemýšlet jinak bych se v tom ztratila. Vůbec mi to nevadilo a moc jsem si čtení této knihy užila. Jsem nadšená! Doporučuju! (Ehm ano jsem si vědoma toho, že jsem právě tuto knížku vychválila za pomoci mnoha přídavných jmen a příslovcí nejméně do nebes, ale ona si to zaslouží).


Po tvém boku
prosinec 2017 (28.-30.)
Po tvém boku 2017, K. West

Boží! Moje druhá knížka od této autorky a opět nezklamala. Fakt originální nápad s tou knihovnou. Bylo to moc pěkné a čtivé a jen mě to utvrdilo v tom, že tato autorka je prostě skvělá a psát umí! Přečteno za den takže asi nemusím nic víc dodávat.


Dospelosť je mýtus
prosinec 2017 (25.-27.)
Dospelosť je mýtus 2016, S. Andersen

Dokonalý a super výstižný komix! Pobaví a zabaví. Moc se mi to líbilo.


Řekni mi tři věci
prosinec 2017 (25.-26.)
Řekni mi tři věci 2016, J. Buxbaum

Nádherná knížka. Kdo je NN jsem sice prokoukla hned nějak na straně 30, ale ono to bylo tak hezké a sladké, že mi to nevadilo. Dobře se to četlo a celkově to bylo takové odpočinkové a hrozně mě to chytlo a uchvátilo, že jsem to měla přečtené ani ne za dva dny. Nešlo se od toho odtrhnout - většinu knihy jsem přečetla na jeden zátah. Moc doporučuji všem!


Dievča z kalendára 2 - apríl, máj, jún
prosinec 2017 (20.-25.)
Dievča z kalendára 2 - apríl, máj, jún 2017, A. Carlan

Slabší odvar předešlého dílu. Taky jsem zaznamenala malé nesrovnalosti v textu, často se tam vyvracela tvrzení dříve řečená. A z Mii se vlastně stala taková dohazovačka. Nebylo to špatné, dalo se to číst, ale žádná pecka prostě.


Calendar Girl 1 - Leden, únor, březen
prosinec 2017 (11.-17.)
Calendar Girl 1 - Leden, únor, březen 2016, A. Carlan

Mě se to líbilo. Bylo to místy takové snové a vztahy mezi postavami dost nereálné, ale tak komu to vadí. Čtivé to bylo. Nejvíc mi sedl Wes - prostě dokonalost sama a konec března byl fakt krásnej a dojemnej. Určitě se těším na pokračování této série.


Náhradní kluk
prosinec 2017 (09.-11.)
Náhradní kluk 2017, K. West

Pecka. Co jsem si tak přečetla anotaci tak mě tato kniha celkem odradila, protože prostě předstíraný přítel a bla bla to už tu bylo hodněkrát, ale nakonec, když jsem se do toho pustila, tak to bylo fakt super a krásně se to četlo. Fakt mi ty stránky mizely pod rukama a po dvou dnech jsem se ocitla na konci knihy. Autorka tento námět pojala jinak a bylo to opravdu super vtipné a milé čtení!


Espressologie
prosinec 2017 (03.-08.)
Espressologie 2012, K. Springer

Milé, odpočinkové a jednoduché čtení. Hned mě zaujal tento námět a musím říct, že to bylo opravdu super, zajímavé a originální. Pro milovníky kávy ideální!


Nespoutaná
listopad - prosinec 2017
Nespoutaná 2013, C. Hand

Pro mě asi trochu slabší než ostatní díly, ale i tak to bylo fakt skvělé a konec mě velmi mile překvapil a líbil se mi. Opět plno zvratů a napětí takže můžu určitě doporučit. Celou sérii!


Hrej hráčem
listopad 2017 (23.-26.)
Hrej hráčem 2013, E. Hart

Nebylo to nic nového, převratného. Děj byl průhledný a dost předvídatelný, ale přesto to bylo pěkné čtení. Prostě obyčejný příběh, který nedá nic nového, ale ani neurazí. Pohodové, jednoduché.


Jen si troufni
listopad 2017 (15.-21.)
Jen si troufni 2014, K. McGarry

Stejně čtivé jako první kniha. Líbilo se mi, že to tak mírně navazovalo, že tam vystupovali některé stejné postavy, kterým v první knize nebyl věnován moc velký prostor. Ze začátku mě spíš bavili kapitoly z pohledu Beth, ale od té půlky to bylo úžasné celé a moc jsem si čtení této knihy užila. Obě knihy mooc doporučuji - prostě nádhera!


Dotek chladu
listopad 2017 (10.-12.)
Dotek chladu 2013, T. Berger

Pěkný, jednoduchý a nenáročný thriller. Bylo to dobré, pachatele jsem odhalila asi jen 20 stran před koncem, takže jsem byla celou dobu napnutá jak kšandy. Možná to někdo prokoukne rychleji, ale já jsem na tohle většinou slepá, a nebo spíš podezřívám někoho jiného. Každopádně stojí za přečtení!


Zasvěcená
říjen - listopad 2017
Zasvěcená 2013, C. Hand

Strašně příjemná a milá knížka, stejně jako první díl i tento se mi moc líbil. Hrozně mě takhle série baví - je úžasná na odreagování, jelikož vás chytne a vy od té doby musíte pořád přemýšlet akorát nad anděly a všemožnými zápletkami, kterými je kniha naplněna. A že se v ní protkává hned několik andělských poslání, které spolu mají větší souvislost než jsem si vůbec myslela! Moc doporučuji celou sérii - to můžu říct už teď, jelikož vím, že třetí díl bude určitě stejně senzační a návykový, jako díly předešlé!


Nadpozemská
říjen 2017 (26.-29.)
Nadpozemská 2012, C. Hand

Moc hezká knížka se zajímavým tématem. Akorát ten začátek mi přišel trochu uspěchaný, prostě nás autorka mrskne do děje a cpe do nás informace hned od první strany. Neberu to ale jako špatně, je to rozhodně potřeba, jelikož je téma knihy opravdu dokonale promyšlené a zajímavé a informací je hoodně. Kniha mě opravdu bavila a doporučuju ji. Byla tak lehce fantasy - jen ke konci trochu více, vtipná, milá... prostě skvělá!


Překroč svůj stín
říjen 2017 (19.-25.)
Překroč svůj stín 2014, K. McGarry

Knížka o tom že život není lehký a bez komplikací a starostí prostě nelze žít. Byla o dvou lidech, kteří se snaží vypořádat s tím, co jim život nadělil a někdy to prostě není nejlehčí. Hrozně se mi líbila, bavila mě a rozesmála mě. Taky nějaké to poučení a motivaci přinesla. Nemám co vytknout - stojí za přečtení!


Všechna pravda co je ve mně
říjen 2017 (11.-15.)
Všechna pravda co je ve mně 2014, J. Berry

Tak tohle bylo moc zajímavé a originální dílo. Líbilo se mi na tom, že to bylo že starší doby a prostě celkově dost netypické zpracování celé knihy. Od této knihy se také strašně těžce odtrhávalo, jelikož má krátké kapitoly - což je naprosto skvělé - a vy si prostě řeknete tak ještě jednu kapitolu vždyť je kraťoučká a pak se z toho vyklube deset kapitol. Konec byl úžasný, krásný a milý a jsem moc ráda, že jsem si tuto knihu přečetla, protože mě opravdu nadchla.


Delirium
září - říjen 2017
Delirium 2012, L. Oliver

No, fajn začátek byl celkem vleklý. Ale možná mě to tak nebavilo proto, že už jsem četla tolik dystopií, že mi to nepřijde tak chytlavé, protože všechny dystopie jsou na jedno brdo. Jako ale nebylo to nejhorší, ten konec už mě celkem bavil a pokračování si přečtu, protože to skončilo tak, že musím nutně vědět, co bude dál. Sice to tuším (opět - dystopie jsou vesměs všechny stejné), ale prostě mi to nedá.


Stařec a moře
září 2017 (27.-30.)
Stařec a moře 1957, E. Hemingway

Z knihy čiší zkušenosti autora. Bylo to zajímavé a poučné, vše do detailu vysvětlené. Moc hezká knížka.


Tahle píseň ti změní život
září 2017 (22.-26.)
Tahle píseň ti změní život 2013, L. Sales

Po poměrně divném začátku to bylo fakt fajn. Pro mě moc netypické téma děje bylo super změnou oproti jiným knížkám. Prostě takové fajn průměrné čtení. Nejspíš mi příběh moc neutkví v hlavě, zato nějaké myšlenky ano.


Girl Online jde svou cestou
září 2017 (16.-21.)
Girl Online jde svou cestou 2017, Z. Sugg

To bylo tak roztomilý a krásný! Tento díl se mi líbil mnohem víc než ten druhý. Rozhodně nebudu popírat chytlavost této knihy - je moooc čtivá, prostě u ní zapomenete na čas a naprosto hltáte každé slovo. Než jsem přečetla první díl, moc se mi do této série nechtělo - vůbec nechápu proč?!! - ale šíleně mě chytla a moc ji doporučuju. Fakt moc moc. (Je tu moc slova moc ale mě to ani moc nevadí).


Růže pro Charlotte
září 2017 (10.-16.)
Růže pro Charlotte 2017, E. Craft

Teď opravdu lituju, že jsem četla anotaci, jelikož bych bez ní měla z knihy trošku jiný, rozhodně lepší požitek. Štve mě, že v ní je hodně prozrazeno, ale tak co se dá dělat. To je asi tak jediná výtka, kniha se mi jinak líbila, ikdyž jsem od ní čekala víc. Sice byla dost naivní a někdy trošku absurdní a připomínala mi v mnoha věcech Girl Online, ale bylo to pěkné, nenáročné a pohodové čtení.


Jsem romantik, ale léčím se
září 2017 (05.-10.)
Jsem romantik, ale léčím se 2017, L. Konen

Tohle bylo tak miloučké! Sice nic moc složitého, ale prostě jen takové příjemné a originální zpracování vyprávění samotné lásky. Jen tak na odpočinek ideální. A ta obálka? Zbožňuju to! Je nádherná.


Den co den
srpen - září 2017
Den co den 2013, D. Levithan

Skoro nevím co k tomuhle říct, ale prostě wow ten nápad a vůbec celý koncept příběhu! Prostě koho by napadlo toto? No jasně, Levithana! Toho spisovatele jsem si oblíbila hned po první přečtené knize a teď k němu mám ještě větší respekt a jsem mu moc vděčná za tak originální příběh, který byl promyšlený, dechberoucí a tak nějak i smutný. Četlo se to úplně samo a tak lehce, že jsem se v některých chvílích nemohla od knihy odtrhnout. No prostě geniální, jsem hodně zvědavá na druhý díl, ale kdyby nebyl, vlastně by to ani nevadilo, protože to takhle klidně mohlo skončit. Doporučuji tuto knihu úplně stejně jako samotného autora! Patří k té troše autorů, které prostě zbožňuju a chci od nich přečíst vše, co napsali.


Navždy s láskou, Lara Jean
srpen 2017 (28.-31.)
Navždy s láskou, Lara Jean 2017, J. Han

Kouzelné. Když jsem dočetla předešlé díly této série, vždy jsem si řekla, že je to moc pěkný konec. A on to pořád ještě konec nebyl! Ne ten definitivní. Ne tento. A tento konec byl opravdu královský. Dokonalý. Tahle série byla úžasná, jedna z nejlepších, co jsem kdy četla! Mrzí mě, že končí, ale na druhou stranu mě těší, že skončila takto - je to ten nejlepší možný konec ze všech dílů.


Láska & gelato
srpen 2017 (26.-28.)
Láska & gelato 2017, J. Evans Welch

Moc hezká oddechová knížka. Celou dobu jsem si přišla jako bych sama byla v Itálii a poznávala všechny ty památky. Na léto naprosto ideální! Jen trochu mi vadilo používání italských slov, protože jsem jim nerozuměla, ale tak zase autentičnost!


Škola dobra a zla
srpen 2017 (21.-25.)
Škola dobra a zla 2014, S. Chainani

Tohle bylo... kouzelné a pohádkové. Ano, prostě jen taková jedna krásná pohádka... částečně. Chvílemi mě nebavila ale pak mě hned zase chytla. Trochu mi to připomínalo Harryho Pottera, sice jsem ho nečetla ale ten koncept školy, která se dělí na celky a k tomu různé školní soutěže... Ale jako bylo to pěkné, to zase nemůžu říct že ne - jednoduché a jako by se postavy nemohly rozhodnout, jestli budou stát na straně dobra nebo zla. Popravdě mě ale moc ani nezajímá, co se bude dít v dalších dílech. Prostě se mi tento díl líbil, ale stačil mi a nemám potřebu sérii dočítat.


Všechno, úplně všechno
srpen 2017 (20.-21.)
Všechno, úplně všechno 2015, N. Yoon

Jednoduše ale nápaditě napsaná a hrozně miloučká knížka. Co se mi na ní nejvíc líbilo bylo to zpracování - kresby a to všechno ostatní děj krásně doplňovalo. A jako na konci jsem se nevzmohla na nic jiného než jen civět s otevřenou pusou - naprostá pecka. Doporučuju! Teď jsem teda dost zvědavá na film.


Třetí stříbrná kniha snů
srpen 2017 (18.-20.)
Třetí stříbrná kniha snů 2017, K. Gier

Naprosto úchvatný konec, při kterém se konečně vše vyřešilo a zapadlo tam, kam patří. Tahle série byla prostě skvělá a těžko se mi s ní loučí. Teď už jen čekat na další tajuplný svět, který Gierová vytvoří - moc v to doufám! Protože její styl psaní naprosto zbožňuju. Dokáže psát vtipně a velmi poutavě. A vytvořit někoho jako je Mia - to je přesně ten stejný případ jako drahokamový Xemerius - no nemilujte je!


Možná jednou
srpen 2017 (15.-18.)
Možná jednou 2017, C. Hoover

Pěkný příběh o dvou citově rozpolcených osobách a o tom jak dokáže být láska zrádná a nečekaná. První polovina knihy byla slabší, ale ta druhá půlka opravdu peckovní a čtivá. Chvílemi jsem si taky se Syd pobrečela nad tím jejich zapeklitým případem. Ale co si budem ona rozhodně brečela častěji! Když to teda shrnu byla to hezká knížka, ale zatím u mě teda víc zabodovala Odvrácená tvář lásky, co se týče Colleen Hoover.


Marley a já
15. srpen 2017
Marley a já 2007, J. Grogan


Druhá stříbrná kniha snů
srpen 2017 (11.-14.)
Druhá stříbrná kniha snů 2015, K. Gier

Moje dedukční schopnosti opět zklamaly - Mia by na mě nebyla moc pyšná. Zase jsem se netrefila absolutně v ničem a to mě na tom hrozně baví. Kniha je naprosto nepředvídatelná - aspoň teda pro mě. A co se musí u této série vyzdvihnout jsou obálky i samotné knihy, protože jsou šíleně krásné a kouzelné, přesně jako obsahy knih. Autorka zkrátka a jednoduše umí udržet napětí a tajemno a napsat asi ty nejlepší závěrečné něco jako poděkování. Doporučuji z celého svého srdce! Je to pecka!


První stříbrná kniha snů
srpen 2017 (07.-10.)
První stříbrná kniha snů 2014, K. Gier

Úžasný! Gierová to prostě umí! Opět vytvořila naprosto fascinující svět plný tajemna a záhad. K tomuhle se nedá říct nic negativního, je to prostě dokonalé. Čtivé, vtipné, sladké - přesně to, co od knížky potřebuju. Moc doporučuju a jde se na další díl!


Romeo a Julie
srpen 2017 (05.-06.)
Romeo a Julie 2008, W. Shakespeare

Krásný, řekla bych že snad všem známý příběh. Viděla jsem film, ale ta kniha je prostě vždycky kouzelnější. Rozhodně stojí za to si ji přečíst.


1 2 3 4 5 >