KaileyBlot - Přečtené 209


Láska a jiné úkoly
březen - duben 2019
Láska a jiné úkoly 2018, K. West

Čekala jsem od autorky něco víc. Z jejích předchozích knih jsem byla nadšená, ale tohle byl takový průměr. Ale přes to všechno si kniha udržela mou pozornost a co musím uznat je, že až do poslední stránky jsem nedokázala říct, jak to dopadne. Nebylo to nic převratného, spíš nenáročné a fajn čtení od kterého nesmíte mít vysoké nároky.


Maryša
29. březen 2019
Maryša 2004, V. Mrštík

Věž úsvitu
únor - březen 2019
Věž úsvitu 2018, S. J. Maas

Jedním slovem úžasné. Tato kniha mě dostala z čtecí pauzy a autorka udržela mou plnou pozornost až do samého konce. Asi jako pokaždé. Chaola zbožňuju už od prvního dílu série a tento díl mě tudíž neskutečně bavil. Moc moc moc doporučuji.


Lakomec
23. prosinec 2018
Lakomec 2008, . Molière (pseudonym)


Něco skutečného
prosinec 2018 (05.-13.)
Něco skutečného 2018, E. Watt (pseudonym)

Naprosto skvělá knížka! Moc jsem si čtení užila, přestože je to na stejný způsob, jako spousta jiných knih. Tato kniha byla výjimečná stylem, jakým byla psána - poutavý a čtivý. Můžu vřele doporučit pokud hledáte knížku která vás zaručeně chytne.


Slunce je také hvězda
listopad - prosinec 2018
Slunce je také hvězda 2018, N. Yoon


Víš, že mi chybíš?
říjen - listopad 2018
Víš, že mi chybíš? 2018, E. Maskame

Polibek pro Annu
říjen 2018 (15.-27.)
Polibek pro Annu 2012, S. Perkins

Hezká průměrná knížka, když nic moc nečekáte. Ozvláštněné to bylo o Francii přesněji Paříž a informace o městě, různá místa a jeho podrobný popis, že jsem si někdy připadala, jako bych tam sama byla. Francouzštinu se učím, takže mi nevadila občasná francouzská slovíčka - tím to bylo pro mě zajímavé. Annu a její chování jsem chvílemi nechápala, ale ve finále to skočilo pěkně.


Růžový hotel
září - říjen 2018
Růžový hotel 2012, A. Stothard

Za mě zklamání. Kniha mě moc nebavila a dost často jsem ani při čtení nedávala pozor, takže jsem pak ve finále nevěděla o co jde. Asi to není špatná knížka, ale mně prostě nesedla.


Autoškola 2018 - Pravidla, značky, testy
květen - říjen 2018
Autoškola 2018 - Pravidla, značky, testy 2018, O. Weigel

Je tohle láska?
září 2018 (17.-28.)
Je tohle láska? 2018, H. Bourne

Co bych vyzdvihla je autorčin styl, osobitý a úžasný. Kniha je psána poutavě, takže jsem neměla problém ihned se začíst. Ze začátku uznávám, že se Amber i její matka chovaly jako děcka, ale postupně se to srovnávalo. A konec byl moc pěkný. Rozhodně doporučuju obě knihy, protože se vás drží dokud je nedočtete a jsou plné pěkných myšlenek.


Čokoládový průšvih
září 2018 (03.-16.)
Čokoládový průšvih 2018, P. Hülsmann

Hmm tahle knížka mi moc nesedla. Z celkových skoro 400 stran mě bavilo možná jen těch posledních 100. Prostě mi přišlo, že je to napsané tak nezajímavě a nějak se mi ani do čtení nechtělo. Ale zvládla jsem to a konec byl pěkný. No ale teda Isa mě neskutečně štvala. Chovala se hrozně dětinsky, někdy i hůř jak Merle, která na to má ještě právo. Co se mi ale líbilo bylo prostředí kuchyně a floristiky - takové celkem nezvyklé. No a čokoládový průšvih určitě zkusím upéct takže děkuji za nový recept!


Ztracené světlo
srpen - září 2018
Ztracené světlo 2017, J. Santopolo

Celou knihu mě celkem štvala a iritivala Lucy. Jakože na jednu stranu byla fakt blbá, ale na druhou stranu ji chápu. Tohle byl krásný příběh. A hlavně dokonale promyšlený a věřím, že dal spoustu let než byl kompletní, což si na tom dost cením. Přestože jsem nemusela Lucy, kniha mě bavila a když končila, opravdu jsem ji nedokázala odložit z ruky. Vůbec by mi nevadilo přečíst si pokračování, jak to se všema nakonec bylo.


Jedna želva za druhou
srpen 2018 (25.-28.)
Jedna želva za druhou 2018, J. Green

Tato kniha nám přiblíží obsedantně kompulzivní poruchu a hlavně vnitřní myšlenkové boje lidí trpící touto chorobou. A nejen to. Je také plná zajímavých myšlenek o životě a vesmíru. Vlastně to ani nebylo tak o hledání Davisova otce, jak jsem si zprvu myslela ikdyž to k tomu směřovalo. Bylo toho tam zapleteného mnoho, spousta dobře pronesených otázek a myšlenek, které by mě normálně nenapadli a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Mám z ní teď takový hezký pocit. Prostě fajn.


Pátá cesta k pádu
srpen 2018 (20.-23.)
Pátá cesta k pádu 2015, K. A. Tucker

Opravdu moc bych chtěla vyzdvihnout autorku, protože každá její kniha byla úplně jiná a strhující. Pokaždé jsem koukala jakože wow co to proboha zase vymyslela. Tentokrát to byla temperamentní Reese a jistým způsobem pověstný Ben a neskutečně mě jejich příběh chytl. Kdybych měla říct, jaká kniha z celé této volné série se mi líbila nejvíc nebylo by to možné, protože všechny byly boží a moc mě bavily a maličko mě mrzí, že je tato poslední. Vážně by mi nevadilo přečíst si něco dalšího od této úžasné autorky. Protože její knihy stojí za to. (Až teda na ty šílené obálky :D)


Čtyři vteřiny rozhodnou
srpen 2018 (12.-19.)
Čtyři vteřiny rozhodnou 2015, K. A. Tucker

Oproti předešlým dvou dílům byl tento slabší, ale pořád to bylo super čtení. Hrozně se mi zamlouvá autorčin styl psaní, který není možné, aby byl nudný. Udivuje mě její škála námětů, protože každý je originální a dobře zpracovaný. Taky je úžasná spojitost všech jejích knih, že se tam vyskytují hrdinové z minulých dílů - to se mi hodně líbí a přijde mi to jako skvělé obzvláštnění.


Bílá nemoc
? - srpen 2018
Bílá nemoc 1948, K. Čapek

Četlo se to pěkně a rychle a docela mě to i bavilo. Můžu doporučit jako povinnou četbu, je to kraťoučké a děj je snadno zapamatovatelný. Ten konec mě zamrzel, ale jinak velmi povedené dílo.


Eden
srpen 2018 (07.-09.)
Eden 2015, H. Douglas

Ehm tohle bylo... nakonec dost wow. Nic moc jsem neočekávala a taky ten začátek nebyl nijak zajímavý, Eden mi přišla naprosto vymletá a tupá a všechno bylo jaksi nepřirozené, ale postupem času se to měnilo a ta poslední část knihy mě naprosto dostala a já jen valila bulvy, protože panebože, bylo to napínavé a hrozně čtivé. Některé scény byly opravdu moc povedené, klidně na úrovni fakt nejlepších knížek. Chvílemi se mi trošku přehříval mozek z té vší logiky cestování časem a tím to bylo taky tak skvělé. Tahle tématika má svoje kouzlo a zabaví na určitý čas jen přemýšlením o tom všem a snažením se přijít na to, jak je to vlastně možné. Hrozně mě tahle kniha překvapila a to v dobrém.


Prach a popel
srpen 2018 (02.-05.)
Prach a popel 2018, J. Han

Nevím, co Mary přelétlo přes nos, ale dost mě v tomhle díle štvala s tím svým tvrzením oko za oko, zub za zub. Jinak mě to opět strašně bavilo a měla jsem to přečtené opravdu hned. Maličko mi vadí ten konec, doufala jsem, že to skončí jinak, tohle bylo takový ahh no nevím nesedělo mi to. Ale celou sérii bych zhodnotila jako velmi povedenou a doporučila bych ji na tisíc procent.


Oheň a plamen
červenec - srpen 2018
Oheň a plamen 2017, J. Han

V tomto díle mě nejvíc bavily kapitoly z pohledu Lillie. Byly nejzajímavější a přijde mi, že celkem stěžejní pro celou knihu. Momentálně jsem trošku zmatená ohledně Mary. A Kat je prostě Kat, to je největší drsňačka lomeno pohohářka. Ale celkově to bylo opět mega čtivé, vždycky jsem se začetla a neviděla a neslyšela. Moc mě baví styl, jakým je kniha napsaná, no a ten konec byl epickej a vůbec tomu nerozumím a ani nedokážu popsat jak jsem z toho nadšená a zděšená zároveň. Neskutečně se těším na poslední díl (a taky se ho maličko bojím... Ne víc se těším).


Oko za oko
červenec 2018 (26.-29.)
Oko za oko 2017, J. Han

Knížka mě bavila, byla správně šílená a maličko přehnaná, ale četlo se to pěkně. A fakt nedokážu říct, která z hlavních hrdinek mi byla nejsympatičtější. Spíš bych řekla žádná z nich, ale myslím, že se to časem změní. Autorky knihu pěkně napsali a vymysleli originální zápletky. Jsem zvědavá, co přinese pokračování.


Holka na suchu
červenec 2018 (23.-26.)
Holka na suchu 2018, L. Silverman

Tohle bylo příjemné, jednoduché a přímo stvořené na letní čtení. Akorát mi vadilo, že se v knize vyskytovalo dost divných slov, některým jsem popravdě ani nerozuměla. Trošku to kazilo celkový dojem z této knížky, která mě nakonec bavila, nenažraná Anise byla fajn a zakončení bylo pěkné. Přestože se mi to líbilo, nebylo to nic wow, ale špatné taky ne. Takový hezký průměr.


Palác lží
22. červenec 2018
Palác lží 2017, E. Watt (pseudonym)

Třetí díl se vrátil na úroveň toho prvního. Druhý díl nebyl stoprocentní, ale tenhle mě ohromil. Nebyla nouze o napětí a maličko se nám z toho stala detektivka, ale autorky se s tím popasovali bravurně. Líbila se mi dobře vymyšlená a propracovaná zápletka a jak to celé hezky dopadlo. Takový epický konec jsem opravdu nečekala - bylo to fakt úžasný a vůbec jsem se od toho nemohla odtrhnout. Takže moc doporučuju! A teď fakt nevím co čekat od pokračování, ale nechám se překvapit. Věřím že to bude stejně skvělé jako všechny díly doposud.


Prokletý princ
červenec 2018 (17.-20.)
Prokletý princ 2017, E. Watt (pseudonym)

Oproti prvnímu dílu byl tento možná maličko slabší. Většina knihy byl vlastně takový nekonečný hon, přemlouvání, odmítání, ale čtivé to bylo to se zase nedá říct, že ne. A jako u prvního dílu mě opět překvapil konec, takže se hned vrhám na třetí díl, protože tohle...!


Papírová princezna
červenec 2018 (11.-16.)
Papírová princezna 2017, E. Watt (pseudonym)

Boží, boží, boží... a ještě jednou boží! Tahle knížka byla neskutečně čtivá a moc mě bavila. Ella se mi hned zalíbila a vlastně celý klan Royalů taky. Nejvíc asi Easton až teda na ty jeho záležitosti. Bylo to napínavé, vtipné, krásně se to četlo no prostě ideální na léto. Hned budu pokračovat v druhém díle, protože ten konec! Celkem mě překvapil, ikdyž nedalo se říct, že bych to nečekala.


Mluv
červenec 2018 (06.-11.)
Mluv 2016, L. H. Anderson

Tato kniha nebyla špatná, ale mě moc neoslovila. Byla dost jednoduše napsaná, což byl asi záměr, ale musím se přiznat, že jsem v některých chvílích vypínala a nějak knihu nevnímala. Měla jisté poslání, ale zhodnotila bych ji jako takový průměr. Co se mi fakt hodně líbí je obálka, ta je nádherná.


Kdybychom se neviděli
červen - červenec 2018
Kdybychom se neviděli 2015, C. Hand

Popravdě jsem ani nečekala, že by mě tato kniha mohla tak chytnout. Opravdu mě bavila, nenudila jsem se u ní a udržela si mou pozornost až do konce. Nešlo se od ní odtrhnout. Byl to dost silný příběh, který mě zasáhl nejen tím, jak byl smutný, ale také tím, jak byl nádherně napsaný. Teď bych nejradši vychválila autorku až do nebes a všem, kterým nevadí si maličko pobrečet, tuto knihu moc doporučila.


Psáno životem
červen 2018 (22.-27.)
Psáno životem 2018, L. Keating

Hodně mě zaujala anotace, která slibuje zajímavý a celkem originální děj. A jako jo líbilo se mi to, ale zas tak moc mě to nenadchlo, že bych z toho byla odvařená. Bylo to spíš průměrné, ale určitě vhodné na takové nenáročné, pohodové čtení.


Probuzení Simona Spiera
červen 2018 (16.-20.)
Probuzení Simona Spiera 2017, B. Albertalli

Knížka dokázala udržet napětí a vaši zvědavost dozvědět se kdo je Blue. Konec byl pěkný ale čekala jsem možná trochu lepší, bylo to malinko uspěchané. Jinak to bylo dost čtivé a vtipné, všechny postavy byly sympatické a stránky opravdu jen mizely. Teď jsem opravdu zvědavá na film.


Jedna malá lež
červen 2018 (04.-12.)
Jedna malá lež 2015, K. A. Tucker

Opět naprosto skvělá kniha! Líbí se mi knižky, které jsou série, ale v podstatě na sebe nenavazují a každá kniha vypráví příběh jedné postavy. Liv se mi hned zalíbila a v mnoha věcech jsem se s ní ztotožnila a prostě byla to pecka! Tahle autorka to umí. Naprosto vás vyřídí chytlavým dějem, o kterém musíte neustále přemýšlet a když jste na konci - který je mimochodem naprosto epický a dechberoucí - přivede vás k myšlence "Co teď budu sakra dělat se svým životem?!" Jsem moc ráda že autorka vydala víc knížek a hrozně se na ně těším, protože tyto knihy jsou ty, na které se jen tak lehce nezapomene a v hlavě vám zůstanou ještě pěkně dlouho. Nemůžu než jen všema deseti doporučit!!!


Deset malých nadechnutí
květen - červen 2018
Deset malých nadechnutí 2015, K. A. Tucker

Bože to bylo tak úžasný!!! Už po anotaci mi bylo jasné, že není možné, aby mě kniha nebavila. Jediný, co se mi nelíbí je ta obálka, která podle mě může někoho odradit od čtení, což je škoda, protože tahle knížka je naprosto úžasná - je milá, vtipná a děsně čtivá jakože fakt hodně! A ten konec! To bylo tak nádherný a dojemný až mi ukápla slza no prostě nemám více slov pro to popsat, jak úžasné a originální to bylo! Úplně mi to v jednu chvíli vyrazilo dech. Takže moooc doporučuju. Už dlouho jsem nečetla takhle skvělou knížku, z které bych byla tak odvařená! Přejděte tu obálku a nebudete litovat!


Muffin a čaj
květen 2018 (27.-29.)
Muffin a čaj 2018, T. Addair (pseudonym)

Ze začátku mě trochu mátlo neustálé střídání pohledů, ale časem si na to jde zvyknout. Taky opakování některých scén pouze z jiného pohledu mně přišlo zbytečné. Příběh byl jinak milý a hezky se to četlo. Nijak obzvlášť mě to nenadchlo, ale jako takové pohodové čtení úplně ideální.


Tlukot mého srdce
květen 2018 (22.-25.)
Tlukot mého srdce 2015, A. K. Walgermo

Tato knížka mi přišla trošku dětská, pro mladší čtenáře, než jsem já, ale byla vlastně o zajímavém, vážném tématu. Bylo to milé, krátké a naivní, ale jen tak pro změnu, od toho co čtu, proč ne.


My ostatní tu prostě žijem
květen 2018 (15.-21.)
My ostatní tu prostě žijem 2016, P. Ness

Zajímavé. Vůbec jsem od této knížky nečekala nic takového. Překvapilo mě to, hlavně jak to bylo ujeté a divné. Nejvíc se mi líbilo sezení Mikeyho u terapeutky, to byla opravdu nejlepší a nejsmysluplnější část knihy. Děj byl průměrný a maturita v Mikeyho podání pouze formalita - což fakt zvedne náladu - ale jinak to můžu zhodnotit jako fajn knížku, od které byste neměli očekávat nic světoborného.


Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr
květen 2018 (03.-13.)
Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr 2018, K. Sutherland

Ze začátku jsem si říkala, že je to fakt divná kniha a moc mě ani nebavila, ale od té půlky mě celkem chytla a nakonec to nebyl takový propadák, s plno dobrými myšlenky a posláním celé knihy, které se mi líbilo. Takže pro ty, které zajímá vypořádání se se strachy a depresí to může být přínosné.


Jednou ano, dvakrát ne
duben 2018 (27.-30.)
Jednou ano, dvakrát ne 2014, C. Busby

Tohle byl opravdu pěkný a silný příběh. Chytl mě hned u první stránky a držel až do konce. Opravdu mě tato kniha překvapila, nečekal jsem něco TAKOVÉHO - že bude tak chytlavá, krásná i smutná. Opět jsem zápletku neprokoukla a dost mě zaskočila. Nevím, co víc napsat, jen že doporučuji si ji přečíst. Stojí za to.


Víš, že tě potřebuju?
duben 2018 (15.-25.)
Víš, že tě potřebuju? 2018, E. Maskame

Pěkné, tento díl se mi líbil víc, jak ten první. Bylo to čtivé a ke konci dost napínavé. Super knížka až na to, že se mi absolutně nelíbilo těch posledních pár stran. Bylo to tak nepřirozené a nucené. Ale chápu autorky záměr - kdyby to skončilo šťastně, žádný další díl by nejspíš nebyl, takže beru a těším se na něj.


Víš, že tě miluju?
? - duben 2018
Víš, že tě miluju? 2017, E. Maskame

Nebyla to špatná knížka, ale asi jsem díky recenzím a komentářům čekala víc. Bylo to hezké, ale nepřišlo mi to jako něco wow. První polovina knihy byla pro mě celkem nudná, ale druhá polovina mě chytla a konečně jsem se pořádně začetla. Rozhodně mi to ale nedá nepřečíst si další díly.


Už jsem normální?!?
březen - duben 2018
Už jsem normální?!? 2017, H. Bourne

Tahle kniha - wow! Opravdu mě mile překvapila, vůbec jsem nečekala, že se z ní vyloupne takováhle pecka. Bylo to zajímavé a zaujaly mě hlavně pěkné myšlenky, které tato kniha předává. Nejen o tom, jak je to v dnešní době s psychickým onemocněním, ale také myšlenky feminismu mi přišly příhodné a rozhodně s nimi souhlasím. Doporučuju tuto knihu. Mě dala pár věcí k zamyšlení.


Stačí jen chtít
březen 2018 (27.-30.)
Stačí jen chtít 2017, J. Charbonneau

V této knize nemůžete ničemu ani nikomu věřit. Bylo to záhadné a dost mě to bavilo. Jediný co mi vadilo bylo to, že jsem se často ztrácela ve vedlejších postavách, jelikož jich tam bylo celkem dost, ale celkově to bylo zajímavé čtení neochuzené o překvapivé zvraty - hlavně na konci. Kniha má dobrou myšlenku a je trošku kritická k dnešní závislosti na sociálních sítích a o tom, co jsme schopni udělat kvůli něčemu, co chceme. Co bysme mohli udělat.


1 2 3 4 5 6 >