KaileyBlot KaileyBlot komentáře u knih

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Jednoduše ale nápaditě napsaná a hrozně miloučká knížka. Co se mi na ní nejvíc líbilo bylo to zpracování - kresby a to všechno ostatní děj krásně doplňovalo. A jako na konci jsem se nevzmohla na nic jiného než jen civět s otevřenou pusou - naprostá pecka. Doporučuju! Teď jsem teda dost zvědavá na film.

24.08.2017 5 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Naprosto úchvatný konec, při kterém se konečně vše vyřešilo a zapadlo tam, kam patří. Tahle série byla prostě skvělá a těžko se mi s ní loučí. Teď už jen čekat na další tajuplný svět, který Gierová vytvoří - moc v to doufám! Protože její styl psaní naprosto zbožňuju. Dokáže psát vtipně a velmi poutavě. A vytvořit někoho jako je Mia - to je přesně ten stejný případ jako drahokamový Xemerius - no nemilujte je!

20.08.2017 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Pěkný příběh o dvou citově rozpolcených osobách a o tom jak dokáže být láska zrádná a nečekaná. První polovina knihy byla slabší, ale ta druhá půlka opravdu peckovní a čtivá. Chvílemi jsem si taky se Syd pobrečela nad tím jejich zapeklitým případem. Ale co si budem ona rozhodně brečela častěji! Když to teda shrnu byla to hezká knížka, ale zatím u mě teda víc zabodovala Odvrácená tvář lásky, co se týče Colleen Hoover.

18.08.2017 4 z 5

Druhá stříbrná kniha snů Druhá stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Moje dedukční schopnosti opět zklamaly - Mia by na mě nebyla moc pyšná. Zase jsem se netrefila absolutně v ničem a to mě na tom hrozně baví. Kniha je naprosto nepředvídatelná - aspoň teda pro mě. A co se musí u této série vyzdvihnout jsou obálky i samotné knihy, protože jsou šíleně krásné a kouzelné, přesně jako obsahy knih. Autorka zkrátka a jednoduše umí udržet napětí a tajemno a napsat asi ty nejlepší závěrečné něco jako poděkování. Doporučuji z celého svého srdce! Je to pecka!

14.08.2017 5 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Úžasný! Gierová to prostě umí! Opět vytvořila naprosto fascinující svět plný tajemna a záhad. K tomuhle se nedá říct nic negativního, je to prostě dokonalé. Čtivé, vtipné, sladké - přesně to, co od knížky potřebuju. Moc doporučuju a jde se na další díl!

10.08.2017 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Krásný, řekla bych že snad všem známý příběh. Viděla jsem film, ale ta kniha je prostě vždycky kouzelnější. Rozhodně stojí za to si ji přečíst.

06.08.2017 5 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

U třetího dílu mě opět překvapila čtivost této série. Zase me ta kniha chytla a vyplivla na konci úplně vyždímanou. To prostě byl konec a já se ptala cože to jak?, protože jsem chtěla ještě víc stránek, hlavně aby to neskončilo. Nádhera, pořád jsem se musela přiblble hihňat, protože to bylo tak krásný! A ten konec? Úžasný! Celá série byla skvělá... a pěkně návyková! Každým dílem se mi líbila víc a víc. Nejradši bych k ní použila všechna kladná přídavná jména, protože na ni prostě sedí!

04.08.2017 5 z 5

Léto, kdy jsme se potkali Léto, kdy jsme se potkali Robin Constantine

Malinko slabší než jsem čekala. Bylo to vleklé, ale ten konec to zachránil. Celkem mi vadilo Bryanovo časté opakování slova kripl - jo mělo to být asi vtipné a takové odlehčení situace, ale mě to přišlo dost nemístné. Nakonec se z této knížky vyklubala taková letní jednoduchá záležitost.

01.08.2017 4 z 5

Nespoutaní Nespoutaní Sophie Jordan

V druhém díle mě začala Davy neskutečně štvát. Už od první stránky mi přišlo jako by to prostě nebyla ona, že ji autorka z ničeho nic změnila, úplně jí vymyla mozek a to mi vadilo. Taky něco jako hodně divný trojúhelník, jak už je z anotace patrné - prostě nee. První díl byl fajn, mělo to nějaký potenciál, ale druhý mě prostě už moc připomínal již existující dystopie. Nějak mě to neohromilo a ani nejspíš nijak zvlášť nesedlo.

27.07.2017 2 z 5

Nevítaní Nevítaní Sophie Jordan

Tohle bylo takové jednoduché, nic moc složitého, jen prostě tak na proložení. Líbilo se mi to, ale že bych se od toho nemohla odtrhnout to se říct nedá.

23.07.2017 3 z 5

Zkrocení zlé ženy Zkrocení zlé ženy William Shakespeare

Úžasné! Opravdu jsem ani nečekala, že by se mi to mohlo líbit, spíš že se to nebude dát číst, ale Shakespeare mě velmi překvapil! Bylo to vtipné, zajímavě zapletené a moc mě bavila ta hra se slovy. Složitější na tom bylo jen asi to, že tam vlastně někdo předstíral někoho jiného a než jsem se v tom konečně zorientovala byl konec - to je ale jen drobnost, která se nedokáže vyrovnat s mým nadšením, které z této hry mám. Rozhodně by mi nevadilo shlédnout Zkrocení zlé ženy v divadle, musí to být stejně krásné jako to číst.

22.07.2017 5 z 5

Do téhle knížky se mi popravdě ze začátku moc nechtělo. První díl nebyl špatný to ne, jen tak zpětně jsem si řekla, že to bylo vlastně absolutně o ničem. Ale jelikož nemám ráda, když nedočtu sérii, tak jsem se do druhého dílu pustila s ne moc valným očekáváním. A naprosto mě to chytlo! Prostě ono je to o ničem ale zároveň o všem. Zní to divně, ale jinak to prostě popsat nedokážu. Opět to bylo čtivé, příjemné a nebyla nouze o šoky, které jsem mívala fakt často, pokaždé když se odhalila nějaká skutečnost. Po druhém dílu se s vervou a už ne z donucení vrhám na poslední díl!

14.07.2017 4 z 5

Nezadaná Nezadaná India Desjardins

Pěkné, milé, vtipné, příjemné - vhodné na odreagování. Čtení zabere jen chvilku a rozhodně vám zvedne náladu! Jinak moc krásné ilustrace!

10.07.2017 5 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Dechberoucí kniha s originálním zpracováním, které se opravdu nedá věřit! Bylo to čtivé, záhadné a ten konec mě dostal, protože to bylo fakt něco! A jen tak btw pokaždé když bylo zmíněno jméno Cadence se mi vybavil pojem dekadence, nevím proč :D.

09.07.2017 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Tohle prostě nemělo chybu! Už první strana mě přesvědčila, že si kniha zaslouží plný počet hvězd! Prostě naprostá dokonalost! Tato kniha, která ve vás dokáže vyvolat emoce tak silné, že to snad není ani možné, mě naprosto dostala. Taky je z ní jasně vidět, jak šíleně dokáže jeden člověk změnit jiného člověka. Jak se s tou změnou ten člověk snaží žít, ale lehce to překonat nelze. Autorka má úžasný, jedinečný a tak zvláštně přirozený styl psaní, to mi bylo jasné už u prvního dílu a po tomhle jsem naprosto unešená! Nádhera, krása, miluju to! Těžko se mi Lou opouští, tak nějak jsem ji pochopila a našla v jejím průběhu poučení, ale jsem ráda za to, že vím jak to s ní nakonec dopadlo a jsem za ni ráda.

07.07.2017 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Ze začátku jsem se do děje nějak nemohla dostat - hlavně jsem si nepamatovala o co jde a tady se v podstatě přímo navázalo na předchozí díl a přišlo mi to taky trochu nudné. Pak od té poloviny to šlo a jsem nakonec ráda, že mám tuto sérii konečně celou dočtenou. Byla pěkná, ale jelikož jsem tenhle díl dočítala po nějaké době po Dceři už mi to nepřišlo tak super jako před časem. Takže za mě je rozhodně lepší přečíst si celou sérii najednou pokud to jde!

03.07.2017 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Geniální, nadčasová a naprosto úžasná knížka vhodná pro všechny generace! Je ale opravdu potřeba se na ni soustředit, aby vám neunikly ty krásné myšlenky, které tato kniha skrývá. Je kraťoučká s nádhernými ilustracemi, takže se k ní určitě někdy vrátím. Kdybych mohla dám klidně deset hvězdiček!

29.06.2017 5 z 5

Milé. Prostě a jednoduše milé. Zakázaná láska, nedorozumění, příhodné poznámky k Shakespearovým dílům a spousta stran této knížky vás rozhodně zabaví na nějakou tu chvilku!

28.06.2017 3 z 5

Girl Online - Na turné Girl Online - Na turné Zoe Sugg

Styl, jakým je kniha napsaná je jednoduchý a čtivý a moc se mi líbí. Autorka opravdu umí psát a hezky vykreslit určité situace. Přesto ale byl druhý díl malinko slabší a už mě tolik nebral jako první, ale určitě si hodlám přečíst i ten třetí díl, až teda vyjde. Docela dost mě zajímá jak to bude pokračovat!

27.06.2017 4 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

No co k tomuhle říct? Prostě krásná, jednoduchá, vtipně napsaná a hlavně velmi čtivá knížka, kterou si nejde neoblíbit. Penny je prostě úžasná! A nejlepší na tom byla ta zápletka - zkrátka vám to aspoň něco dá o nebezpečí sociálních sítí. Za mě fakt pecka s epickým koncem!

17.06.2017 5 z 5