Ostrov lhářů ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE! Báječná rodina Sinclairových. Soukromý ostrov. Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku. Skupina čtyř přátel - lhářů-, jejichž přátelství začne být destruktivní. Revoluce. Nehoda. Tajemství. Lži a další lži. Pravá láska. Pravda. Moderní sofistikovaný thriller od držitelky Printz Award a finalistky National Book Award....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245645/big_ostrov-lharu-6xy-245645.jpeg 3.8771
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), Host
Originální název:

We Were Liars


více info...
Nahrávám...

Komentáře (193)

Kniha Ostrov lhářů

Knihomollla
30. května

Tato kniha byla zvláštní. Nevím, zda se mi líbila. Četlo se to celkem dobře, ač jsem někdy byla zmatená, ale o tom ta kniha asi je.
Postavy byli zajímavé, avšak necítila jsem v nich nějakou větší hloubku.
A ten konec? Nevím, ale čekala jsem něco jiného... Něco absolutně převratného, což toto nejspíš asi bylo, ale ne pro mě.
Celkově mi to připadalo jako takový ten sen, který máte a po probuzení nemáte sebemenší tušení co se to vůbec stalo.

Karolin77
14. dubna

Ehm jsem zmatená....co to bylo ?
Kniha nebyla špatná ale můj šálek čaje to rozhodně nebyl. Svým způsobem to bylo zajímavé a dobře se to četlo, ale čekala jsem mnohem více....
A ten konec nechápu, chybí mi vysvětlení

Bohužel moc se mi to nelíbilo
2,5/5*


Zruza
13. března

Knihu jsem teda četla v angličtině, ale ne v češtině. Musím říct, že je to jednoduchá angličtina, takže jestli chcete začít číst anglicky, můžete začít touto. Nevím, jak vypadá české zpracování, ale líbily se mi občasné básně v knize. A samorřejmě i útržky pohádek. Nicméně mě ten populární zvrat nějak neohromil. Knížka je taková jednohubka.

barcamilujecist
31. ledna

Knížka byla úžasná, bála jsem se že je velmi přeceňovaná, ale naštěstí jsem pravdu neměla. Lidé psali že v knize byl zvrat, ALE PÁNI. Tohle jsem vážně nečekala....

VéjaTarabová
02.10.2022

Čekala jsem letní romantickou lásku... no moc jí tam nebylo. Kniha překvapila hned několika zvraty, i když občas jsem se v tom ztrácela. Naoko dokonalá rodina, ovšem plná záhad, které postupně hlavní hrdinka odhaluje. Každopádně v napětí jsem teda nebyla. Postavy mi přišli lehce bez charakteru, necítila jsem z nich ani moc emoce. Příběh alespoň po celou dobu gradoval a závěr byl nepředvídatelný. Nejdříve jsem na to nechtěla přistoupit, když mi to však celé došlo, přišel lehký šok. Strhující novela na jeden zátah, ke které se však jen tak vracet nebudu.

„It is good to be loved, even though it will not last. It is good to know that once upon a time, there was Gat and me. “

Radovan_R
31.07.2022

Velmi zvláštní kniha. Podle anotace nebylo jasné, co očekávat, ale někde jsem se dočetl, že to bude snad detektivka, i v knihovně je zatříděná pod "Detektivky. Thrillery. Horory". Není to tak, ale kdo se prokouše prvními třemi dosti nudnými částmi, nemusí být na konci zklamaný.
Za devatero horami a řekami žil byl král s královnou a jejich rodina byla nesnesitelně skvělá a dokonalá. Měli spolu tři dcery - princezny a ty byly taky úplně skvělé. Postupně se vdaly a měly spoustu dětí. Král měl svůj vlastní ostrov a každé princezně na něm postavil dům. Jenže časem se princezny rozvedly a když zemřela královna, dokonalost rodiny vzala za své. Princezny se hádaly o královniny věci a když král zestárnul a zblbnul, začaly se dohadovat i o budoucí dědictví a svoje domy. Začala válka o majetek, do kterého nutily i svoje děti a soudržnost rodiny šla k čertu. A pak někdo vzal celou situaci do svých rukou a něco provedl.....
Závěr mi celkem vyrazil dech, i když po přečtení úvodu bylo jasné, že se něco musí stát. Uvěřitelné je to zhruba jako Pí a jeho život (kde na začátku autor tvrdil, že popsal příběh, který slyšel, ale na konci zase píše, že je to celé vymyšlené - ale příběh zní tak uvěřitelně, že člověk vlastně neví, jestli to je nebo není pravda).
I na konci knihy zůstávají otázky - třeba proč si hrdinové říkali Lháři, nebo kdo to vlastně byl s Cadence v létě sedmnáct na ostrově (pokud tam vůbec někdo byl...), ale až tak na to zase nezáleží.
Kniha se čte dobře i přes tu nudu prvních třech částí a své publikum si najde, i když asi nesedne každému.

Luccinda
07.07.2022

Do téhle knížky jsem se pouštěla s velkým očekáváním, ve výsledku jsem ale byla spíše zklamaná. Ale začněme od začátku. Jak už název napovídá, děj knihy se odehrává na soukromém ostrově, kde společně pobývá skupina čtyř přátel, kteří se přezdívají “lháři”. Prostředí dělá z knížky skvělé letní čtení a opravdu, atmosféra knížky byla vážně dokonalá.

Bohužel ale nemůžu říci, že by mě Ostrov lhářů čímkoliv uchvátil. Nesedl mi styl psaní, měla jsem velké problémy se do příběhu dostat. V tom mi nepomohly ani postavy, kterých bylo v knize až příliš, a bylo pro mě obtížné je od sebe nějak rozlišit, protože jim chyběl propracovanější charakter.

Asi každý v souvislosti s touto knihou opěvuje především velký zvrat na konci. Ano, ten byl vážně nečekaný, ale že by mě nějak zasáhl, to opět říct nemůžu. Škoda, myslím, že Ostrov lhářů měl opravdu velký potenciál, nicméně pro mě tam bylo až příliš mnoho “ale”.

veriszv
07.07.2022

Kniha je napsaná s neuvěřitelnou lehkostí, takže jsem ji přečetla během pár hodin a ani jsem nevěděla jak.
Ukrývá se tu jeden velký zvrat, který až odhalíte, tak vás zamrazí. Jenže tenhle zvrat se dá bohužel číst jen v jedné knize s překvapením, potom už ho většinou poznáte dopředu.
A já ho už znala…
I tak se mi ale kniha líbila. Sice by mohla jít trochu víc do hloubky, na druhou stranu spadá pod young adult, takže se jí to nedá ani vytýkat. Věřím, že kdybych ji četla před pár lety byla bych nadšená. Teď je to za mě spíš průměr, ale mladším čtenářům se určitě bude líbit.
Nicméně pokud hledáte nějakou jednohubku, kterou nebudete moct pro její čtivost odložit, tak tahle to určitě splňuje, i pokud už jste stejně jako já mimo young adult kategorii!

1 ...