Ostrov lhářů
ekniha

Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE! Báječná rodina Sinclairových. Soukromý ostrov. Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku. Skupina čtyř přátel - lhářů-, jejichž přátelství začne být destruktivní. Revoluce. Nehoda. Tajemství. Lži a další lži. Pravá láska. Pravda.... celý text

Přečtěte si to. A jestli se Vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE!

Báječná rodina Sinclairových.
Soukromý ostrov.
Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku.

Skupina čtyř přátel - lhářů-, jejichž přátelství začne být destruktivní.
Revoluce. Nehoda. Tajemství.
Lži a další lži.
Pravá láska.
Pravda.

Moderní sofistikovaný thriller od držitelky Printz Award a finalistky National Book Award. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/245645/ostrov-lharu-0N6-245645.jpg 3.9423

We Were Liars

Formáty eknihy:EPUB, MOBI, PDF
Vydáno:, Host

moncakovinka
včera

Neskutečně zajímavé... Vlastně jsem se celou knihu nudila, ale ve výsledku si z ní odnáším dost hluboké pocity a dojmy. Zvláštní.

Kira128

Asi bych hned zkraje mého hodnocení měla přiznat barvu. Ostrov lhářů mě ničím nezaujal, vypůjčila jsem si ho jen proto, že byl potřeba do mé čtenářské výzvy. A čekala jsem, že to bude takový průměr, možná i podprůměr. Chyba, vážně totální chyba.
Až když jsem se měla pustit do čtení, zkoumala jsem obálku a náhodou si všimla slov Johna Greena, mého oblíbeného autora, jenž knihu opravdu chválil. Nevěřila jsem mu. Další chyba.
Pokud vám mám říct, jestli kniha stojí za přečtení, má odpověď zní, že rozhodně stojí. A nějaké odůvodnění k tomu mám? Samozřejmě. A ne málo.
Příběh vás vtáhne a nedokážete se od něj odpoutat, seznámíte se se čtyřmi záhadnými přáteli, kteří mezi sebou mají mnoho pavučin, na nichž jsou zapletené spousty lží. A ty lži postupně vychází na povrch. Přesně toto je na tom to zajímavé. Když k tomu ještě připočtu konec… je to prostě dokonalé.
Ostrov Lhářů si v mé hlavě vysloužil své místo. Tady mohu použít konkrétní slova Johna Greena: „Napínavé, nádherné a neskutečně chytré. Ostrov Lhářů je opravdu nezapomenutelný román.“ K tomu není třeba nic dodávat. Jen to, že přesně takto se ke knize stavím i já.
Doporučuji všem, tento román musí být na seznamu vašich přečtených knih, nejlépe i na doporučovaných.

Jaruš7

Bestseller, rozjezd idylický, gradace ke konci strhující, dojem - (protimluv) neuvěřitelně uvěřitelné. Síla mamonu, prestiže a rasových názorů devastují Sinclairův klan.
Výsledek je zdrcující, až se nechce věřit v takový záměr autorky, takže skutečnost je tu jaksi asi základem pro toto oceněné dílo.

Market = )

Tohle na mě bylo moc. Knížka se mi vážně líbila a měla jsem ráda i všechny lháře, mrzí mě, že jsme se o nich nedočetli víc. Rozhodně je to ale zajímavé z psychologického hlediska a věřím, že to chtělo odvahu (zejména kvůli čtenářům, jako jsem já :-D).

KaileyBlot

Dechberoucí kniha s originálním zpracováním, které se opravdu nedá věřit! Bylo to čtivé, záhadné a ten konec mě dostal, protože to bylo fakt něco! A jen tak btw pokaždé když bylo zmíněno jméno Cadence se mi vybavil pojem dekadence, nevím proč :D.

Any27

Překvapivá, čtivá, úžasná knížka! Nic víc napsat nemůžu, protože mi přijde, že jedním dalším slovem bych toho prozradila moc!

tinkal

přečetla jsem na doporučení, ale zas tak moc mě kniha nezaujala. Špatné to nebylo, ale za chvíli si na ni určitě ani nevzpomenu

RockGirl6

Nepamatuji si knihu, která by mě tak moc rozbrečela. Naprosto strhující, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Všem ji doporučuji. Ten konec vás dostane!

Peťule159

Až do samého konce ...hodně nevyjádřených tajemství....Kniha byla zajímavá, tajuplná, krásná, ale zároveň smutná ....

intelektuálka

Zajímavé čtení nejen pro mladé. Nechala bych ji číst i rodiče, aby poznali, že hodnoty majetku a peněz pro mládež zas tak moc neznamenají. A může to skončit hodně špatně.

LuCyMcLy

Tahle knížka mě dostala, a hodně. Já jsem celou dobu při čtení Lhářů vlastně vůbec netušila, o co jde, protože knížka byla stále halená v jakési mlze tajemna a těsně za ní se skrývala odhalení, která sice byla na dosah ruky, ale autorka vám nedovolila za tu oponu nakouknout dokud... jste nedošli až na konec, a tam jste na jednu stranu byli rádi, že jste se přes tu mlhu dostali a konečně vás osvítila pravda, ale na druhou byste radši zůstali v tom oparu nevědomosti, protože tohle je až moc velký šok.

Monyčí

Kniha rozhodně nebyla špatná, moc se mi líbila, ale čekala jsem od toho asi víc. Nějak jsem myslela, že ten konec bude strašná bomba, ale nakonec jsem to prokoukla. Četla se krásně, je z ní spousta krásných citátů a rozhodně stojí za přečtení už jenom kvůli tomu, že chcete zkrátka vědět o co v ní vůbec jde.

byyz

Náhodný výběr v knihovně, abych měla do čtenářské výzvy něco z ostrova. Na náhodný výběr neuvěřitelná trefa.

Ale
ostrov není důležitý,
protože se všechno
odehrává
uvnitř.

Dragonian

Velmi čtivě napsaná kniha, která se čte úplně sama. Napínavá a naprosto nepředvídatelná.

magkotlikova

Strašně se mi líbilo, jak byla tato kniha psaná. Pocity a myšlenky hlavní hrdinky..
Přečetla jsem jí snad za dva dny ve škole po přestávkách (a taky některých hodinách, protože to prostě nešlo vydržet) a celá mě příjemně překvapila.

Neobyčejný příběh nejen pro mladší čtenáře.

Globuska

Ke knize jsem přistupovala hodně zdrženlivě, protože jsem na ní slyšela tolik chvály, že to ani není možné. Možná jsem od ní čekala něco jiného, nakonec mě ale pohltila a četla jsem ji jedním dechem. Není psaná klasicky jako každá YA, snad právě ty útržky, krátké věty a jednotlivé myšlenky dodávají knížce šmrnc. A rozuzlení opravdu překvapilo. Myslím, že fajn změna mezi tolika jinými.

Heidi9

Docela pěkná knížka, čtivá a vcelku napínavá, jen mi připadala trochu moc smutná. Většina postav má od začátku různé psychické problémy, složité (nejen) rodinné vztahy, a celkově to vyznívá jako popis dost kruté reality, která pak nemá žádný, ani částečný happyend, a všechny postavy dál pokračují ve svých smutných životech. Tajemná atmosféra pěkná, ale na podobné téma jsem četla i lépe napsané knihy, takže víc než 3 hvězdičky dát nemůžu.

NikaMirka

Příběh je psaný čtivou formou. Neřekla bych, že se nelze vyznat ve jménech nebo ději, ani že by prvních 100 stran bylo o ničem. Ba naopak, v knize je krásně vyobrazeno, jak je naše psychika křehká a nevypočitatelná. Jak naše hlava a mysl dokáží utvořit naprosto jinou realitu, jen proto, aby jsme byli chráněni před hroznou skutečností. Dalším velkým plusem, je právě konec. Taková je skutečnost. Tak krutá může být realita, a tak tíživé může být procitnutí. Hlavní postava vůbec není nesympatická, je taková jako by byl asi každý v její situaci. Chvíli zlá, chvíli se lituje, chvíli si hraje na dospělou, která věci zvládne, ale pořád je to jen dítě, které svou roli v životě teprve poznává.

Sali88
10.12.2016

Zvláštní kniha, ale zvláštní dobrým způsobem. Nenapadlo by mě, že konec bude takový, jaký byl, u téhle knihy mě nenapadalo žádné rozuzlení, to jsem zjistila, až když jsem si ho přečetla.

hellena1523
03.12.2016

Nestává se mi to často, ale knihu jsem nedočetla. Styl mi absolutně nevyhovoval, byl naprosto nevyrovnaný (jako by knihu psalo víc lidí a zapomněli se dohodnout, v jakém čase a duchu budou příběh vyprávět), hlavní postava protivná, ostatní tak zoufale nepropracované, že jsem nebyla schopná si je ani pořádně zapamatovat, protože mě zkrátka vůbec nezajímaly. Do čtení jsem se většinu času musela nutit.
Možná jsem udělala chybu, že jsem ten odpor nepřekonala, ale momentálně mám pocit, že pro mě šlo o jedno velké šlápnutí vedle.
Jednu * dávám za obálku, která mě dostala (a pořád mi připadá moc hezká) a druhou * za pár světlých momentů, kdy jsem si pomyslela "Hm! :-)", kterých sice bylo jako šafránu, ale aspoň něco...Je mi líto, za mě zklamání :-(

Bublline
02.12.2016

Nejdřív se ptáte, co je na tom tak úžasnýho, když se prakticky vzato jedná jenom o zápisky neuvěřitelný sebelítosti, hlavní hrdinka je vám pořád neskutečně protivná - jenže pak... pak přijde ten konec... A vy zapomenete na všechno špatný a musíte zkrátka uznat, jak je to geniální.

kalinkacz
15.11.2016

Tak tato kniha byla hodně velké zklamání, neříkám, že byla špatná, ale jelikož je přirovnávána ke "Smolné sezóně", kterou jsem četla v létě a která mě neskutečně bavila a napínala až do konce, tak jsem tak nějak čekala to samé i od tohoto příběhu.. Bohužel i přes velice čtivou formu, kterou autorka zvolila mě kniha nedržela v napětí a celkový závěr mě nijak nedostal... Takže škoda...

šneki
14.11.2016

Tři hvězdičky to mělo hned za čtivost a tu další protože je to určitě zajímavý konec, jen mi to bohužel bylo vyspoilováno takhle: No končí to stejně jako tahle a tahle knížka, kterou už si četla. Takže tak. Prostě si představte, že to má 5 hvězdiček, jen já je prostě dát nemůžu, protože konec jsem čekala.

Tarrei
05.11.2016

Knížka se hezky a rychle četla. Největší zajímavostí je děj, který je (dle mého) docela originální. Člověk dost dlouho neví, co se vlastně děje, k čemu autorka směřuje a dozví se to až na konci, což nutí číst, číst a knížku neodkládat.

Foxie89
24.10.2016

Moc nevím, co si o té knížce myslet. Konec byl pro mě nečekaný, ale prokousat se prvními 100 stránkami bylo celkem namáhavý. Nejspíš by to šlo napsat a zpracovat líp no :D

janyska13
18.10.2016

Mám z toho rozporuplné pocity. Námět zajímavý, konec jsem nečekala, ale.......

Mufka
10.10.2016

Četla sem, četla, hezký příběh a rozuzlení.. No ty bláááho... :-) Stojí za to, vážně bych to nečekala.. Ještě chvíli před koncem sem přemýšlela, jestli to jako vážně je tak, jak to vypadá... Nooo.. pěkně... :-)

zdenek5887
23.08.2016

Tyvole. o_O

Vissena
19.08.2016

Chtěla jsem si přečíst, abych si udělala vlastní názor. Už před nějakou dobou jsem na tuhle knihu narazila na Goodreads... ale nezaujala mě natolik, že bych se ji snažila v angličtině shánět (ještěže tak), celkově bych to shrnula jako utahaný příběh bez nějaké pointy.. Škoda, že celé vyuzlení bylo poměrně odfláknuté. Co se mi líbilo byla v náznacích snaha autorky, aby si z knihy čtenář něco odnesl, aby se díval na svět trochu jinak, ale myslím, že se jí to nepovedlo tolik, jak chtěla.
Hvězda za zásady - buď milejší trochu víc než musíš, nikdy nejez nic většího než tvůj zadek - asi tak jediné co mi z knihy utkvělo ;)

Nicola.k.
18.08.2016

Knihu jsem četla v angličtině. Šla jsem do ní s tím, že jsem se těšila na konec, který bude BUM! Ale toho jsem se nedočkala. V průběhu knihy jsem trpěla. Nebavila mě a dočítala jsem jí jenom kvůli toho konce. Jak nastal konec, tak jsem to nechápala. Říkala jsem si, že jsem si to určitě blbě přečetla v té angličtině a naprosto jsem to nechápala, jako by v té knize ani ten BUM! nebyl. Tak jsem si přečetla spoilery. A až potom jsem to pochopila, ale kdybych si ten spoiler nepřečetla, tak o tom ani nevím. Ten BUM! byl schovaný a to tak, že si ho máte složit, z toho, co se stalo v knize. Až potom jsem na to přišla. Prvně jsem si říkala, že se asi ztrácím v časové ose, ale ne.

Takže pro mě byla kniha zklamáním a to proto, že ten BUM! jsem si musela přečíst ve spoileru a i potom, jak jsem si ho přečetla, tak to vlastně ani nebyl BUM! a vůbec jsem na knihu nezírala s otevřenou pusou, jak jsem měla v plánu.

2 HVĚZDY.