KaileyBlot KaileyBlot komentáře u knih

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Přestože moc pohádku o Alence neznám, tohle se mi sakra líbilo. Bylo to kouzelné a ke konci úplně zamotané. Už od začátku mě chytl autorčin styl psaní a moc se mi líbila používaná slovní spojení.
Stoprocentně mám radši Zacha, je to takovej ten správňák. Morfeus mi přišel jakože fakt divnej :D Jsem celkem zvědavá na další díly, protože mi přijde, že by to takhle klidně mohlo skončit.
A navíc ta obálka a to zelené písmo...boží :))

29.07.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tyjo. Musím říct...PÁNI. Sice byla kniha plná technických a odborných prvků, a přestože této tématice moc nerozumím, na zážitku mi to vůbec neubralo. Spíše mi toho hodně dalo.
Vpodstatě se na chvíli můžeme stát astronauty a poznávat vesmír. Hlavně Mars. Bylo to úžasné.
Musím uznat, že Mark (vlastně sám autor) byl ohromně chytrý a vynalézavý. Vše bylo tak realistické a do podrobna promyšlené, až jsem se chvílemi ztrácela a tápala, jestli je vůbec možné, aby byl někdo tolik chytrý.
Moc se mi líbila kombinace deníku a vsuvek ze Země. Dodávalo to ději na úplnosti.
A navíc trocha matematiky, fyziky a chemie o prázdninách neuškodí. Sice na trošku jiném levelu, ale přeci jen :D
Za mě naprosto fantastická kniha, která stojí za to si ji přečíst.

24.07.2016 5 z 5

Problémy zazobaný holky Problémy zazobaný holky Babe Walker

Tohle bylo... divný. Asi to bylo myšleno vtipně, ale mě to přišlo spíš nechutný a opravdu přehnaný. Poslední stránky jsem jen tak prolétla aby se neřeklo, ale už mě kniha celkem nudila. Moc se mi to nelíbilo.

21.07.2016 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Páni. Tak to bylo...něco. Ze začátku se mi do knihy moc nechtělo, protože mi přišlo, že je strašně omílaná a přeceňovaná. Není. Ten silný příběh mě naprosto dostal. Bylo to moc krásné. Ke konci jsem ji dokonce musela (přestože jsem nechtěla) odložit, protože mě strašně dojala a já na text vůbec přes slzy neviděla. Určitě mi toho mnoho dala. Kdo nad ní váha, rozhodně se do ní pusťte! Je skvělá :))

18.07.2016 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Kdo přečetl sérii Divergence je snad povinnost přelouskat i tyto povídky. Tak nějak to dotvoří celý příběh a i dovysvětlí některé věci. Také se dozvíme, jak některé klíčové situace vnímal Tobias.
Moc se mi to líbilo. Rozhodně skvělý nápad.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Super! Úžasný příběh. Po stmívání jsem se tochu bála, že to bude slabší, ale Meyerová nezklamala. Super napínavé a milé. Oproti filmu je ta kniha zázrak.

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

To teda bylo něco! Od první stránky jsem se pořád jenom smála. Naprosto super oddechovka. Možná chování Markéty nebylo zrovna na místě, ale já ji za její vtipné připomínky žrala.

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Dech beroucí kniha. Nemohla jsem odtrhnou oči od textu, což se mi často nestává. To naprosto dokazuje, jak mě dostala. Je to velmi obsáhlý válečný román a přitom se odehrává jen ve čtyřech dnech a dokázal se vecpat do ohromných 515 stran. Moc se mi líbily Hemingwayovy myšlenkové pochody, protiřečí a úvahy.
5 hvězd jasných.

13.07.2016 5 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Super! Knihu mi až skoro vnutila kamarádka a já jsem za to fakt ráda, protože je boží. Zajímavý námět, ale chvílemi mi to připadalo trošku nereálné, nelogické, možná nedomyšlené. Takže hvězda dolů. Strašně jsem si ale oblíbila Bishopa, proto úžasnej konec!

11.07.2016 4 z 5

Plamen Plamen Amy Kathleen Ryan

Naprosto dokonalé zakončení dokonalé série. Knížky mě opravdu dostaly.
Začátek poslední kapitoly byl celkem matoucí a já opravdu začínala panikařit. Naštěstí se to vyjasnilo a mé pomatené oplakávání nebylo třeba.
Krásný konec. 5 hvězd je jasných.

05.07.2016 5 z 5

Jiskra Jiskra Amy Kathleen Ryan

Ani druhá vesmírná pouť nezklamala. Napětí až to konce. Skvělý! Naprosto dokonalá série.

30.06.2016 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Pro mě to je ta nejlepší kniha vůbec. Celá trilogie je skvělá. V ničem mě nezklamala. Až teda na filmy...ty trochu za knihou pokulhávají.

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Úžasná sci-fi kniha plná napětí, takže se u ní rozhodně nenudíte.
Doporučuji ale tomu, kdo ještě nečetl mlhovinu vůbec nekoukat na anotace následujících dílů. Dosti vyzradí.

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

super teenagerská knížka :P

Dvojí tvář Dvojí tvář Kathrin Lange

Pěkný, napínavý příběh. Líbí se mi tyto záhadné knihy, kde si můžete tipovat, kdo je vrah :)

Ve znamení sovy Ve znamení sovy Tamara Tainová

Velmi zajímavá kniha. Trochu na zamyšlení a popřemýšlení o nemocech, které některé lidi opravdu postihly. Ukazuje také jak se ty lidé chovají. Za mě pozoruhodný příběh.