KaileyBlot KaileyBlot komentáře u knih

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Musím říct, že mě tahle knížka mile překvapila. Nejdřív jsem si myslela, že to nebude úplně pro mou věkovou kategorii, ale nakonec to bylo opravdu skvělý. Čarodějnice a tyhle kouzelný věcičky mužů takže paráda. Taky mě autorčin vtipný styl psaní dokázal rozesmát. Perfektní knížka na proložení něčeho složitějšího. Opravdu takové ideální odpočinkové čtení.
Konec byl pro mě překvapivý tudíž se ihned vrhám na druhý díl.
Doporučuju! :)

22.12.2016 5 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Miguel de Cervantes y Saavedra

Někdy jsem se do knížky musela až nutit, ale zase na druhou stranu mě některé pasáže bavili. Líbil se mi vztah mezi Quijotem a Sanchem. Konec byl dojemný...
Takže nakonec to asi zase nebyla nejhorší knížka z povinné četby.

14.12.2016 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Tak tohle bylo fakt super. Rozjezd byl sice pomalejší, ale pak to nabralo grády a mě to začalo bavit. A moc se mi líbilo spojení království a novodobých prvků, to se opravdu povedlo. Mezi princi jsem od začátku měla svého favorita, takže mě konec ani nijak zvlášť nepřekvapil. Ale bylo tam napětí, zvraty prostě pecka.
Možná jen co bych vytkla je, že tam bylo poměrně dost zbytečných chyb, a že se to v něčem podobalo jiným knížkám tohoto typu. A ani mapka by neuškodila, ale to je detail.
Jsem zvědavá na pokračování.

26.11.2016 4 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Tak tohle bylo opravdu originální. Hrozně se mi líbí ten nápad a tak. Ze začátku jsem si myslela, že mě to nebude bavit, když se vlastně pořád opakuje to samé, ale nakonec mě to opravdu mile překvapilo a nemohla jsem se od toho odtrhnout. Bylo pěkné vidět, jak se Sam den ode dne mění a uvědomuje si hrozně moc věcí, na které nikdy před tímto dnem nepomyslela.
Konec mě teda zaskočil, ale vím, že to bylo nutné... Ale jako ta úplně poslední věta? To nás autorka snad k něčemu navádí? :D
Jinak ale doporučuju, bylo to zajímavé.

13.11.2016 4 z 5

Poslední hvězda Poslední hvězda Rick Yancey

Epické zakončení celé téhle úchvatné série.
A ten konec... To mě fakt zasáhlo. Přesto ale moc pěkné. Stalo se, co se stát mělo, sice bych byla radši, aby se to nestalo, ale to by pak nebylo ono. Takže vše v pořádku. Skončilo to vpodstatě otevřeně, ale to v tomto případě vůbec nevadí.

04.11.2016 5 z 5

Nekonečné moře Nekonečné moře Rick Yancey

Úžasný! Prostě dokonalý!
V tomto díle jsme se dozvěděli, že ne vše, co jsme se domnívali, je pravda. Už zase! To je na tom ale to dokonalý a poutavý.
A proboha ten konec♡.
I druhý díl dokázal, že tahle trilogie stojí za to! Moc doporučuju :)
Jsem zvědavá na závěrečný díl, snad bude stejně super, jako předešlé díly.

25.10.2016 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Úžasná knížka! Naprosto jsem se do toho zažrala. Děj byl poutavý, ani jednou jsem se při čtení nenudila. Je super, že to je z více pohledů, takže máme přehled o všem. Až jsem se skoro nepřestávala divit, co všechno jsem se dozvěděla, a jaká část byla později úplně vyvrácena. Takže platí pravidlo: nevěřte ničemu.
A mimochodem, Evan je naprosto boží! Moc se těším na další díl, na který se okamžitě vrhám :)

17.10.2016 5 z 5

Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Jennifer E. Smith

Pěkné. Možná trochu naivní a neuskutečnitelné. Ikdyž na druhou stranu proč ne :D. Bylo to ale milé a nic takového neurazí a ani vlastně nic nedá, jen zlepší náladu. Prostě takové nenáročné čtení skvělé na proložení něčeho složitějších.

13.09.2016 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Moc pěkná knížka. Bylo to tak správně tajemné. Kousek po kousku jsme se dozvídali, co se vlastně hlavní hrdince stalo a to se mi na tom moc líbilo.

29.08.2016 4 z 5

Léto na druhý pokus Léto na druhý pokus Morgan Matson

Sice ohraný, ale hezký příběh. Bylo to takové to, co vás chytne za srdce a citově vyšťaví. Bohužel k tomu ale mám pár výtek.
Zaprvé hlavní hrdinové na sebe nemůžou mít takové štěstí, jaké měli. Chvílemi mi to tam přišlo až násilně vecpané. Ten děj teda způlky sestával na tomhle, ale bylo to nereálné.
A zadruhé, což bylo horší, mě naprosto štvalo, že když se u Taylor v rodině dělo to, co se dělo ona měla pořád mnohem "důležitější" problémy a trable s láskou a kamarády.
Jinak zase dojemný konec, i když předvídatelný.

24.08.2016 4 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Tak tohle byla pecka! Pěkně zpracované a prostě všechno dokonalé. Moc se mi to líbilo, bylo to milé, vtipné, dobrodružné a i trošku smutné. Tenhle roadtrip u mě zabodoval. Stojí za to si ho přečíst.

18.08.2016 5 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Tahle knížka byla krásná a divná zároveň. Vážně, takhle smíšené pocity ve mně ještě žádná kniha nevyvolala.
Lennie se chovala dost podivně, ale, když vezmeme v potaz situaci, asi to jinak nešlo. A jak sama zmínila: "Takhle normální lidi netruchlí.", což je fakt pravda a naprosto to celou knihu vystihuje.
Celou dobu jsem se ale tak nějak nedokázala začíst, nevím proč.
I tak to ale bylo zajímavé čtení.

16.08.2016 3 z 5

Můj ne tak sladký život Můj ne tak sladký život Rachel Harris

Asi nejslabší díl série. Jo bylo to hezké, ale už to nebylo ono.

12.08.2016 3 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Tohle je přesně ten typ knížky, který vám vykouzlí úsměv na tváři. Less je fakt skvělá, opravdu mě to bavilo, dojalo a zpříjemnilo volné chvíle. Přestože je to tuctový příběh obohacený na cestování v čase, mělo to v sobě to kouzlo.

11.08.2016 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Tato knížka byla strašně miloučká a hezky se četla. Můžeme díky ní nahlédnout zpět do renesanční Florencie, dobových zvyků a hlavně mluvy, což mě opravdu bavilo. Bylo to originalní a takové oddechové čteníčko.
Za mě super. A ten konec... těším se na další díl :))

09.08.2016 4 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Nádherné. Ani třetí díl nezklamal očekávání. Ke konci to bylo celkem jako drama, ale přesto nádherné, dojemné zakončení, ikdyž ani teď nemám ráda můráka. Když se objevil Zach, žrala jsem to, ale pasáže s Morfeem mě prostě občas nudily. S koncem jsem tada spokojená tak napůl.
I tak je tato trilogie skvěle kouzelná a super :))
A ta obálka... aww. Nejhezčí ze všech :3

07.08.2016 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tento díl byl naprosto skvělý! Snad nejlepší z celé série (zatím). Kouzla, akce, napjetí, zase trochu toho tajemna... prostě skvělé! Moc se těším až vyjdou další díly.

03.08.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Super tajemná, vtipná a milá knížka. Celaena (nikdy asi nezjistím, jak se to čte :D) je prostě naprosto skvělá. Taky mám ráda Chaola. Sice tam nebylo moc akce, ale i tak super.
Fakt příjemné čtení :))

03.08.2016 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Další super díl! Páni je to napsosto skvělý! Až teda na Morfea, kterého bych nejradši zašlápla do země.
Už u prvního dílu jsem si říkala, jak je to vše zamotané. Tady je to ještě víc :D Smekám nad naprosto dokonale promyšleným dějem. Vždy něco překvapí.
Konec byl teda jako mazec. Fakt mě to dostalo.
Těším se na poslední díl, hlavně na to, jak to celé dopadne.

03.08.2016 4 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Musím říct, že tahle kniha je prostě tak strašně milá a roztomilá. Jako první díl. Taky je vtipná, Kitty je opravdu dílo. Bylo to krásné, takový to, když si přejete, aby to nikdy neskončilo. Postavy mě přirostly k srdci, ale taky si myslím, že už pokračování nebude, protože se to vše tak správně uzavřelo. Peckovní konec!
Obě knihy pro mě budou už asi napořád znamenat hodně. Jsou tak správně originální.
Rozhodně doporučuji všem, kdo nepohrdnou trochou romantiky.

31.07.2016 5 z 5