KaileyBlot KaileyBlot komentáře u knih

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

První díl sice trochu bez akce a v pouhých pár dnech, ale to mě vůbec nevadilo a rozhodně neodradilo od celé této série. Byl to takový seznamovací díl, což je dost potřeba když vezmeme v potaz tak komplikovaný a dokonalý svět a příběh, který autorka vytvořila s obrovskou spoustou promyšlených detailů. Prostě dokonalé! Obdivuju autorku, že vytvořila něco tak velkého. Až mi to někdy ani hlava nebrala jak bylo vše propojené. No prostě pecka! Nemůžu jinak, než dát plný počet hvězd! Moc moc doporučuju!

27.03.2017 5 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

U čtení celé téhle knížky mě držela jen zvědavost zjistit, co se vlastně stalo. Nevím, asi jsem od toho čekala víc. Obálka mě upoutala, anotace taky, ale celkově z toho mám teď takový zvláštní pocit. Jako by to nebylo dotažené, a nebo mě to prostě a jednoduše nesedlo. Ale aby nebylo toho negatismu tolik, zase to nebyla ta nejhorší knížka co jsem kdy četla.

25.03.2017 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Bylo hezké oživit si pár předešlých scén z jiných pohledů a nahlédnout do minulosti i budoucnosti. Prostě pěkné doplnění a objasnění některých skutečností. Nejpovedenější byla za mě povídka Miláček, protože příběh Marlee mě zajímal a v původní sérii byl jen okrajově. Rozhodně mi nepřijde tato knížka zbytečná, spíš přínosná pro fanoušky selekce :)).

20.03.2017 4 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Takový první šok z této knížky byl ten, když jsem ji poprvé uviděla - tak úzká knížka mi prostě k after nepasuje! :D Naprosto spolehlivě mě ale opět vtáhla do děje a zase jsem se od ní nedokázala odtrhnout, protože to je prostě nejvíc napínavá série, jakou jsem kdy četla. A ten konec byl fakt strašně krásnej, moc hezké zakončení celé této šílené série. Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak to dopadlo a určitě na tyto knížky budu vzpomínat ještě dlouho, protože i jen rozloučit se s nimi je opravdu těžký.

13.03.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Co si budem na minulou selekci to nemá, ale i tak to nebylo vůbec špatné. Naopak opět nezklamal autorčin čtivý styl psaní. Povrchní chování Eadlyn jsem dokázala pochopit vzhledem k situaci, ikdyž ze začátku mě fakt štvala. Verze selekce s muži byla zajímavá a moc jsem si oblíbila Henriho, on je přesně taková ta fajnová postava.
Pro někoho, komu se líbila Selekce je povinnost si přečíst i tuto knížku.

04.03.2017 4 z 5

První První Kiera Cass

Mnohem lepší než druhý díl, protože tady America konečně věděla, co chce, což bylo super. I přes předvídatelnost vlastního konce to bylo moc pěkné. A naprosto úžasný dojemný konce!
Zatím všechny tři knížky doporučuji! Jsou fantastické a krásně kouzelné. Určitě si přečtu i ostatní díly :).

28.02.2017 5 z 5

Romeo & Julie (komiks) Romeo & Julie (komiks) Sonia Leong

Hezky zpracovaný nám všem známý příběh do mangy. A hlavně z dnešní doby, což bylo zajímavé, ale zase tak moc mě to nenadchlo.

25.02.2017 3 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Druhý díl se mi líbil asi o trochu míň než první. Co bych tak vytkla byl "nevyřešitelný" milostný trojúhelník, který mě přišel až přehnaný - pořád se dokola řešilo to samé. Dost mě štval Aspen. Nadruhou stranu se to v tomto díle rozjelo a bylo v něm víc akce, takže se těším na poslední díl, jak to všechno dopadne.
Celkově je to pěkná série, ale není originální - v hlavě mi při čtení vyskakují jiné knížky, kterým se až moc podobá. Nechci ale srovnávat tak se to snažím ignorovat.

25.02.2017 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kdybych měla tuto knihu porovnávat s ostatními dystopiemi, řekla bych, že jde v podstatě o stejnou kostru akorát s jiným obalem. Tím bych jí ale křivdila a to nechci, protože mě moc překvapila svou čtivostí, že mi povědomý motiv až tak nedrásal nervy. Bylo to moc krásné a milé, sice dost předvídatelné, ale to v tomto případě nevadí.
Protože jsem nad touto knihou sama dlouho váhala a pořád její přečtení oddalovala, chtěla bych ji všem moc doporučit! Neudělejte tu chybu jako já a přečtěte si ji!

22.02.2017 5 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Tuhle poměrně dlouhou bichličku jsem přečetla rychlostí blesku. Zkrátka a jednoduše proto, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Děj je nabušený komplikacemi, hádkami, zvraty a vás to nutí číst dál a dál. Moc se těším na poslední díl téhle šílené série :D.

19.02.2017 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Druhý díl se mi líbil mnohem víc než první. Celkově to bylo víc propracované. Časté roztržky a hádky mezi postavami mi už tak nevadily - bez nich by to nebylo ono :)). Moc hezky tam bylo také zakomponováno ztotožnění vztahu Hardina a Tessy se vztahem postav z románu Pýcha a předsudek.

16.02.2017 4 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Úžasná knížka, která dokáže pobavit a zvednout náladu. Pusheen zbožňuju a tohle je naprostá pecka! Prostě na takové to prolistování a odreagování je dokonalá! A ty ilustrace... Nejvíc roztomilý! :3

15.02.2017 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Moc krásné a ohromné dílo popisující hrubou a špatnou dobu. Knížka z povinné četby, která se mi moc líbila a nemusela jsem se do ní vůbec nutit. Doporučuji všem!

12.02.2017 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Skoro ani nevím, co si o tom myslet. Celé to bylo vlastně o tom, jak se něco kazilo, pak se to urovnalo a takhle pořád dokola. Nějakým zvráceným způsobem to bylo dokonce v tomto úseku poutavé, protože mě na tom lákalo to, že nevím, co se stane dál.
Ikdyž mě někdy opravdu štvaly Hardinovy výkyvy nálad. To bylo dost divný. Všechno má ale na konci své odůvodnění.

Konec. Tam se k mému zklamání zkazilo úplně všechno. Už už jsme si myslela, že to bude aspoň trochu originální příběh, jak se k tomu schylovalo, ale ta poslední kapitola to úplně potopila, protože se vlastně jedná o naprosto ohrané téma. Už zase.

Sice mě zajímá, jak série bude pokračovat dál, ale nemůžu ohodnotit jinak než průměrně.

10.02.2017 3 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Pohodová knížka. Prostě fajn, nic moc složitého. Je to vlastně pouze takové to ohrané téma. Rozhodně to neurazí, ale zároveň nic nového nedá.

02.02.2017 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Moc pěkná a hlavně originální knížka! Skvělé na ní byly dvě dějové linky, které se tak zvláštně propojovaly. Za mě fakt super! Doporučuji přečíst, když hledáte něco na odreagování. Tahle kniha funguje božsky!

25.01.2017 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Páni. Já ani nevím co k tomuhle říct. Rozhodně to byl moc krásný a hluboký příběh. Takovéhle příběhy ve vás prostě něco vždycky zanechají. Pro mě to bude ten pocit, s kterým jsem tuto knížku četla. Ani se nedivím, že kniha má tak dobré hodnocení - je úžasná. Zamilovala jsem se do ní a zbožňovala ji do poslední stránky i přes to, jak moc smutné to bylo.

19.01.2017 5 z 5

Kluk mého srdce Kluk mého srdce Huntley Fitzpatrick

Jako pokračování to nebylo špatné. Ale asi se mi víc líbil ten první díl. Ty dva pohledy pro mě byly často matoucí. Taky to bylo možná až moc natahované a klidně by to mohlo být kratší. Mám ale ráda autorčin styl psaní, tudíž to šlo.

07.01.2017 3 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Úžasné zakončení celé téhle skvělé série!
Prostě to nemá chybu. Nebyla kapitola, která by mě nebavila. A je vlastně prakticky nemožné odlepit se od této knížky, protože to největší napětí je vždycky na konci kapitoly, což nás nutí číst dál a dál. Ale jako nestěžuju si! :D
Kdybych to měla celkově zhodnotit, tak tyhle knížky prostě zbožňuju. Rozhodně se řadí k těm nej knížkám, co jsem kdy četla. A jsem ráda, že je mám doma.

Strašně moc doporučuju!

30.12.2016 5 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Tak to bylo něco! Řeka bych, že snad i lepší, jak první díl. A to je co říct, protože první díl byl úžasnej.
Tohle mělo víc napětí, tajemna... prostě všeho.
Tuhle sérii jsme si strašně oblíbila. Uvidím teda ještě jak poslední díl, ale věřím, že ani ten mě nezklame.

27.12.2016 5 z 5