Ve znamení sovy

Ve znamení sovy https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250014/bmid_ve-znameni-sovy-250014.jpg 4 48 21

Každý z nás si v sobě nosí tajemství, ne každý s ním dokáže žít. Lea Laurentová, mladá ošetřovatelka v zoo, se dlouhé roky neumí vyrovnat s těžkou chorobou své matky, která ji připravila nejen o klidné dětství, ale i o normální lásky a kamarády. Jediný, kdo se s Leou schází, je kolega Tony. Ani tomu se však Lea nedokáže svěřit se svou rodinnou situací a bolestí. Když potká charismatickou architektku Mandy a její přátelé, myslí si, že se ocitla konečně v kruhu příjemných lidí, bez přetvářek a tajemství. Nebylo to však úplně tak...... celý text

josska
03.07.2022 4 z 5

Knihu mě pujčila kamaradka,je to její oblíbená spisovatelka,je sice ve slovenštině,ale četla se mě pěkně,.Je čtivá,zajímavé smutné téma,,kniha má taky pěknou obálku,,

Pechule
24.01.2022 4 z 5

Překvapila mě čtivost knihy o těžkém soužití s psychicky nemocným člověkem.

Allla9
30.10.2020 4 z 5

Celý děj provází smutek a bezmoc. Přesto se kniha dobře čte.

fruitbueno
23.09.2019 3 z 5

Oddechovka na nedělní líný den...

Cometka
04.09.2019 5 z 5

Má druhá knížka autorky a.. nemám slov. Krásná a vtipná knížka, která řeší ne tak docela známou nemoc a proto ve vás prostě musí zanechat spoustu pocitů a věcí k zamyšlení. Autorka nezklamala, naopak - nadchla a já určitě doporučuji k přečtení!

Meryl555
13.07.2019

Kniha mě velmi bavila, vůbec není na odložení, jak píše předchozí čtenářka, ba naopak.
Ukazuje, že život není "peříčko", příjemné čtení - mohu doporučit.

Lucijáš276
05.03.2019

Moje druhá kniha, kterou jsem odložila a nedočetla. Nelíbila se mi a nebavila mě. Jedná se o knihu pro silné povahy. Upřímně mám radši knihy s veselým příběhem..

EvikU.
29.08.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla smutná a ani si nedovedu představit jak to musí být těžký hlavně pro ty ostatní. Nemocný si svou duševní nemoc moc neuvědomuje.

Irsaf
24.03.2018 4 z 5

Bavila me

kadgam
06.09.2017 5 z 5

Veľmi zaujímavá kniha s pútavým dejom a sviežo napísaná.
O psychickej nemoci z hľadiska prežívania rodiny nemocného veľa nevieme, kniha neodpovedá na otázky , popisuje pocity a prežívanie rodinných príslušníkov, ktorých najbližší sú chorobou postihnutí.

greatbear
10.07.2017 5 z 5

Příběh o životě s nemocí, o které se moc nemluví.
Kniha Vás vtáhne mezi hlavní hrdiny, máte pocit, že stojíte s nimi a prožíváte jejich život. Působivě psaná kniha, ostatně, jako všechny dosavadní knihy Tamary Tainové. Vřele doporučuji. Kniha vyšla i s českým překladem.

oolinkaa
28.06.2017 3 z 5

Nebylo to spatne,ale neco tomu chybelo..asi dej nebyl pro delany..ale jinak se to cetlo hezky

Vlašule
30.01.2017 4 z 5

Vypadá to jako dívčí román. Chvílemi se to čte jako dívčí román. Ale je v tom přeci jen ještě něco jiného. Není to odborná kniha, je to o pocitech člověka okolo té nemoci a pocity, jak známo, může mít každý jiné. Kdo nezažil, nepochopí.

KaileyBlot
27.06.2016 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Trochu na zamyšlení a popřemýšlení o nemocech, které některé lidi opravdu postihly. Ukazuje také jak se ty lidé chovají. Za mě pozoruhodný příběh.

TerraNova
27.06.2016

První kniha, co jsem nedočetla až do konce. Absolutně mě to nebavilo. Ale to je asi člověk od člověka. Někoho to baví, bohužel mě ne. Četla to má kamarádka, takže mi tak nějak řekla, o čem to je a to mi stačilo.

smejkalova.m
14.02.2016 5 z 5

Líbilo se mi téma knihy. Prvně jsem se setkala s beletrií, kde vystupoval někdo s bipolární poruchou. Beletrie, která v sobě zahrnuje i odborné téma, mi rozhodně dá víc, než kdybych četla odbornou knihu o této nemoci. Za mě pět hvězdiček.

jasmína
15.10.2015 2 z 5

Spíš mi to připomínalo románek pro mladistvé, a ne knihu pro dospělé......

bookcase
08.07.2015 4 z 5

Hořký příběh dívky, jejíž matka trpí psychickou nemocí. Dobře se to četlo, jednohubka na odpoledne.

Kopretina_aku
23.06.2015 4 z 5

Kdo nezažil duševní nemoc u někoho blízkého, tak se hodně poučí a bude si přát, ať se něco takového jemu a jeho rodině vyhne. Kdo to musel někdy prožít, tak v knize najde spoustu situací totožných s těmi, které nemoc provázely. Smutek, bolest, beznaděj, nepochopení okolí.., každý se s tím vyrovnává po svém. Zajímavě vykreslené postavy, jejich svět a emoce, nejen smutek, ale i radosti a naděje. V knize jsem našla spoustu námětů k zamyšlení. Vždyť všichni jsme nějak divní, někdo se bojí tmy, někdo zase sov a každý si nese nějaký svůj kříž, ale důležité je, nést ho občas i s humorem a mít kolem sebe přátele, byť jsou všichni nějakým způsobem "ztroskotanci".

kneslova
20.04.2015 4 z 5

Myslím, že to je dost vydařená kniha, žádné nudné propady, zajímaví svérázní hrdinové, mě se to líbilo...