Trhni si!

Mia je sedmnáctiletá holka, která se na vlastní pěst protlouká životem. K tělu si jen tak někoho nepustí a pro drsné slovo nejde daleko. Když odejde od své nesnesitelné matky, začne žít v opuštěném domě s partičkou kluků, kteří jsou na tom podobně jako ona. Když mezi ně přijde nový spolubydlící, není z něj Mia zrovna nadšená. Hádky jsou na denním pořádku, ale postupem času se ukazuje, že na rčení "co se škádlívá, to se rádo mívá", možná něco bude....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219443/big_trhni-si-hOx-219443.jpg 3.7242

Kniha Trhni si!

Ann98

Ještě teď, bezprostředně po dočtení, se směju. Musím souhlasit, že kniha postrádá zápletku. Děj se odehrává převážně na jednom místě a ve finále se tam nic neděje. Ano, Mia byla na zabití, i já jsem měla chuť ji občas proplesknout. Nicméně ona za své chování vlastně nemůže. Od mala nebyla k ničemu vedena a vychovávaná, není se tedy čemu divit. Brala jsem ji prostě takovou jaká byla. Je prostořeká, s ničím si nedělá hlavu, co ji přijde na jazyk, to taky z pusy vypustí, ale já tuto Miu prostě žeru. Brad byl naprosté zlatíčko. Ti dva byli stvořeni k tomu se v jakékoliv situaci a na jakémkoliv místě pohádat. Jejich přestřelky plné sarkasmu a vtipu byly výborné. Všichni kluci byli miláčci. Ale to jak je Mia vždy dokázala bezvadně setřít nějakou hláškou, na to do smrti nezapomenu. Jestli je pravda, že smích prodlužuje život, tak jsem díky této knize nesmrtelná.

anelise

Knihu jsem nedočetla, myslela jsem, že tam bude více akce. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická a za většinu problémů si mohla sama.

Anonym877
24.11.2020

Tuto knihu jsem si osobně velmi oblíbila. Je to takové oddechové čtení, které bych doporučila spíš náctiletým dívkám. Ale rozhodně bych knihu doporučila.

Makkys
02.10.2020

Knihu jsem vyhrála tak jsem si říkala proč si ji nepřečíst. Musím ale říct ze mě moc nezaujala, hlavní hrdinka byla hrozně drsná a nesympatická a docela vulgární. Chvílemi jsem měla chuť ji proplesknout. Vedlejší postavy byli pro mě zajímavější a víc sem si je oblíbila. Posledních asi 30str jsem hodně přeskakovala. Určitě by kniha nemusela mít tolik stran protože se tam nic moc zajímavého nedělo.
2,5*/5*

leník511
23.03.2020

Knížka, ve které se nic neděje a klidně by mohla být o polovinu kratší. A o hlavní hrdince radši ani nemluvím.

rajcatko
12.09.2019

Hlavní hrdinka byla na pěst, hysterická blbka, která si za polovinu svých problémů, ne, oprava..za většinu svých problémů mohla sama. Nad její temperamentností jsem občas jen kroutila hlavou. Díky bohu za kluky, udělali tu knihu aspoň trochu čitelnou. A chudák Brad, zasloužil si něco lepšího.

Veruu95
06.08.2019

Kniha je oddechová, takový průměr. Nebylo to nic extra zapamatovatelného, taková komedie pro teenagery. Moc jsem si neoblíbila hlavní hrdinku, ale za to se mi líbily snad všechny mužské postavy.

Laughtubbe
27.05.2019

Knihu jsem si užila. Můžu všem doporučit. Nasmála jsem se, jen co je pravda. Příběh nám ukázal, že každý v sobě nosíme nějaké tajemství,na zádech nosíme břímě a v rukou se bojíme udržet to, co máme rádi. Tak moc až málem ztratíme možnost být šťastní. Nesmíme se bát otevřít se a zkusit něco nového. Vztah který měla Mia a Bradly byl okouzlující. Jde vidět, že každý potřebuje lásku. Bylo to příjemné čtení. Na knihu jsem natrefila náhodou a nelituji. Má apatie k českým autorům upadá. Díky této knize jsem obrátila o 180 stupňů. Teď v mé knihovně je vícero českých autorů. Nebojte se a ponořte se do světa hašteření, lásky, výhružek, dospívání ... no prostě do světa Mii a Brada (samozřejmě i dalšího testosteronu pod jednou střechou :D ).