Dvojí tvář

Dvojí tvář https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169225/bmid_dvoji-tvar-7cz-169225.jpg 4 152 34

Když se patnáctiletá Kim seznámí se záhadným a přitažlivým Lukasem, nemá ani tušení, že chodil s její starší sestrou Ninou, kterou před dvěma lety našli mrtvou – s třpytivou vážkou na obličeji. Kim se do Lukase zamiluje. Neustále ale pochybuje o tom, zda mu může důvěřovat. Ve chvíli, kdy chce na svoje obavy zapomenout, zmizí další dívka. Rozum jí napovídá, aby byla opatrná… Co když je ale všechno jinak, než si myslí?... celý text

Literatura světová , Thrillery , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Schattenflügel , 2012

VítVápno
22.02.2024 3 z 5

Na to že je to Young adults literatura tak je to průměrný Thriller. Moc zápletek tam není a napětí nebo mráz pro zádech který se očekává od thrilleru tak to tam taky není. Pro mládež od 12 do 18 let který začínají číst thrillery tak je to dobrý zatáček. Ale pro mě jako 24 letého chlapa je to průměrný Thriller. Díky tomu že je to Young adults literatura tedy pro mládež, tak chápu že to nemůžu být brutální ale myslím si že se dalo s toho vytěžit víc, největší chyba kterou má ta knížka je že má jenom 198 stránek to je hrozně málo na to aby to byl Thriller. Kdyby měla knížka o 30 až o 40 stránek více a byla by víc napínavá a mrazivá tak by to byl hodně dobrý thriller ale takhle bohužel 3/5 hvězdiček.

ovsemzectu
10.08.2023 5 z 5

Tuto knihu jsem našla v knihobudce a rozhodla se, že ji zkusím. Nic moc jsem nečekala, ale velmi mile mě překvapila! Má jen pár stran, je přečtená za pár hodin, děj plyne příjemně rychle, za mě v příběhu nic nepřebývalo ani nechybělo - byl tak akorát. I napětí jsem cítila jako při dobrém thrilleru. Určitě si přečtu i další (všechny) díly této edice.

Pechule
17.12.2020 4 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou. Na to, že jsem se teď delší dobu nemohla do ničeho začíst, tato kniha mě od začátku chytla a bavila.

YA-girl
04.05.2020 1 z 5

Kdybych neviděla slovo "thriller" natisknuté přímo na obálce knihy, myslela bych si, že to tady na webu někdo hodně špatně zařadil: něco tak nezáživného a unylého už jsem dlouho nečetla... Přispěl k tomu nejen styl vyprávění (er-forma, jednoduché věty bez jakéhokoliv stupňování nebo spádu, ploché postavy, ke kterým se nedal vytvořit žádný vztah), a pak taky to, že většina zvratů, které by bývaly mohly v knize nějak dramaticky zapůsobit, bylo vyzrazených už v anotaci na zadní straně knihy! Ve výsledku mě to vůbec nebavilo a četla jsem to jen proto, abych to dočetla. :(

Veruu95
26.07.2019 4 z 5

Taková jednohubka, fajn čtení na léto. Kniha není tlustá, takže během 2 hodin ji máte přečtenou. Je napsaná čtivým stylem. Akorát za mě to bylo předvídatelné - jak to všechno bylo jsem tušila už tak od 50. strany. I tak jsem ale hltala stránku za stránkou, protože co kdybych se mýlila? :D

Taťána920
17.04.2019

Skvělá knížka se zajímavým příběhem.

AsukaN
24.08.2018 3 z 5

Predvidatelna zapletka, ale konec byl prijemnym prekvapenim. Oddychove cteni.

Ketesh
20.06.2018 4 z 5

oddychové čtení na cesty nebo na večer do postele...

brzda.
23.04.2018 4 z 5

Ze začátku mě to moc nebavilo, ale pak jsem se nemohla odtrhnout....

renda03
15.03.2018 4 z 5

Moc pěkně napsaná knížka. Je pravda, že člověk musí počkat až se to rozjede, ale stojí to za to. Celé napětí a atmosféru knížky podtrhuje nečekaný konec. za sebe určitě doporučuji

agikma
06.02.2018 4 z 5

Ačkoliv je kniha spíše určena mladším čtenárkám, i me chytla a zaujala. Velke + u me ma necekany zvrat na konci

14.10.2017 5 z 5

Přečteno potřetí :)

15.09.2017 5 z 5

Přečteno podruhé. Stejně bere dech :)

31.08.2017 5 z 5

Úžasná, knížka která bere dech, nahrne vám slzy do očí, vystraší vás natolik, že se budete bát pohnout, zatáhne vás do děje. Prostě skvělá.
Budu na ní vzpomínat do konce života.

Nikoll2
18.07.2017 2 z 5

Upřímně moc nevím, co si o knize myslet. Poté, co jsem přečetla skvělá Motýlí křídla, jsem očekávala asi něco zajímavějšího a poutavějšího.
Nemohu však říct, že by byla kniha propadák. Nějaké to napětí se tam našlo a závěr mě vážně překvapil.

evca7271
16.07.2017 5 z 5

Za me super.Cetlo se to jednim dechem.

bookworm_plants
23.11.2016 5 z 5

Vraha jsem neodhalila, nenapadlo mě to.. Čekala jsem od toho víc, hlavně víc napětí, které mi tam trochu chybělo (ne, že by tam nebylo vůbec, jen ho tam bylo pro mně málo).
Dobře se četla, tyhle trillery se mi líbí.

zuzana1995
02.11.2016 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, napínavé do poslední chvíle....tentokrát sem si nebyla jistá kdo je vrah...

Anonymka1
13.10.2016 3 z 5

Neurazí,ale ani nenadchne. :)

Šílenec.Knih
04.09.2016 5 z 5

Opravdu jsem nečekala že to bude tak super. Kniha byla opravdu záživná tak jsem nemusela jen sedět a nudně číst. U téhle knihy jsem byla hodně napjatá. Doporučuji.

detektivní a krimi romány napětí pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Kathrin Lange