Mlhovina

Planeta Země má nejlepší léta za sebou a vesmírem plují dva vícegenerační koráby s cílem osídlit Novou Zem. Ačkoli loď Nový obzor vyrazila na svou misi o rok dříve než Empyreum, obě se setkají ještě na cestě. A nepůjde o střet přátelský – osazenstvo Nového obzoru pod vedením despotické kapitánky Anne napadne posádku Empyrea a unese dívčí část posádky, mezi nimi i šestnáctiletou Wawerly. Příčina se brzy ozřejmí – ženy na Novém obzoru jsou neplodné… První část originální sci-fi trilogie o pouti za nadějí pro lidstvo nepostrádá napětí, milostný příběh, ale také zamyšlení nad tím, jak mohou ideologie ovládnout společnost jako celek i každého z nás....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/142712/vesmirna-pout-mlhovina-EyC-142712.jpg 3.9152

Vesmírná pouť (1.)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub

Glow (2011)

Kniha Mlhovina

Janík511

Po přečtení prvního dílu jsem se vrhla na druhý. Musela jsem nakonec dočíst všechny díly, abych se dozvěděla, jak to celé dopadlo. Za pár korun celkem zajímavé čtení. Možná je to četba spíše pro mladší ročníky, ale i tak jsem se bavila.

Sarah11
04.09.2018

Tuto sérii už jsem si chtěla přečíst hrozně dlouho, proto jsem měla neskutečnou radost, když se mi ji konečně podařilo sehnat, jelikož už byla v obchodech nějakou dobu vyprodaná. O to horší to pro mě bylo zklamání. Tři čtvrtě knihy pro mě bylo absolutní utrpení, přistihla jsem se, že místy vůbec nevnímám, co čtu, vůbec jsem si nedokázala představit uspořádání lodi, nevěděla jsem, jestli se postavy nachází na lodi nebo v raketoplánu, zkrátka totální zmatek. Nepřidávaly tomu ani hlavní postavy, které byly neslané nemastné a příliš dětské. Kniha mě začala bavit až ke konci, a to vždy jen části, které se odehrávaly na Novém obzoru a točily se kolem Wawerly. Líbilo se mi její odhodlání a nezlomnost. Nepřišla mi vůbec ufňukaná, jak tu psal někdo pode mnou, právě naopak, a pokud někdy fňukala, bylo to dle mého naprosto opodstatněné a pochopitelné vzhledem k situaci, ve které se nacházela.
Dalším dílům šanci dám, protože nerada nechávám série nedočtené a navíc už je mám stejně doma, tak doufám, že mě nadchnou o něco víc.

Percabethka
01.01.2018

Tahle knížka pro mě byla obrovské zklamání. Podle anotace vypadala celkem zajímavě, ale
1) Waverly byla totální slepice. Příběh s tak neskutečně hloupou a ufňukanou hlavní hrdinkou jsem snad ještě nečetla - a Kieran jí tam ještě popisoval jako "silnou ženu" :D Všechny věci tam byly tak jasné a jí stejně trvalo milion let, než jí něco došlo...
2) I když se děj mohl zdát na první pohled napínavý, strašně jsem se u něj nudila.
3) No a nakonec ta scéna s Waverly a Kieranem, když se zase potkali. Já na to jen koukala a... WTF?!
Do dalších dílů se už rozhodně pouštět nebudu, protože mě snad ani nezajímá, jak to bude pokračovat, navíc bych to s Waverly už asi nevydržela :D

pipetka5566
18.10.2017

Přečteno skoro na jeden nádech a v knihovničce už mám další 2 díly :-).

michaela0885
20.04.2017

Takové neslané, nemastné.. Asi spíš mířeno na mladší generaci, která by dílo mohla ocenit.

ferda
20.01.2017

I když je knížka určená spíš mladším , stojí za to si ji přečíst.

sgjoli
01.01.2017

Podobně jako u prvního dílu trilogie Divergence jsem i u prvního dílu této série rozpačitá. Obsahově mi kniha některými motivy připomínala trilogii „Loď mezi hvězdami“ (Across the Universe), pár motivů tam bylo pro mne nových. Bylo tam i pár věcí, které mne rozčilovaly a se kterými jsem nesouhlasila, přesto však musím říct, že celkově mne kniha i přes některá negativa vlastně bavila, četlo se mi to dobře, bylo to napínavé, akční. Nicméně na konci jsem opět narazila – prostě jsem neměla chuť se vrhnout na pokračování a dočíst celou trilogii do konce, přestože jsem na ni byla dost natěšená a lákala mne hodně dlouho. Přesto i tato série u mne zatím zůstává nedočtená. A první kniha za 3 hvězdy.

Canney
19.07.2016

Od začátku se v této knížce něco dělo. Ani se nestihnete zorientovat a už se něco pohnojí a postavy se s tím musí vypořádat a samozřejmě každý po svém. Trošku mi vadil právě ten nedostatek informací na začátku, ale postupně jsme se pár věcí dozvěděli, i když toho pořád není dost. Ale spoléhám na to, že v dalších dílech budou věci osvětleny.

space opera

Amy Kathleen Ryan