Mlhovina

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Planeta Země má nejlepší léta za sebou a vesmírem plují dva vícegenerační koráby s cílem osídlit Novou Zem. Ačkoli loď Nový obzor vyrazila na svou misi o rok dříve než Empyreum, obě se setkají ještě na cestě. A nepůjde o střet přátelský – osazenstvo Nového obzoru pod vedením despotické kapitánky Anne napadne posádku Empyrea a unese dívčí část posádky, mezi nimi i šestnáctiletou Wawerly. Příčina se brzy ozřejmí – ženy na Novém obzoru jsou neplodné… První část originální sci-fi trilogie o pouti za nadějí pro lidstvo nepostrádá napětí, milostný příběh, ale také zamyšlení nad tím, jak mohou ideologie ovládnout společnost jako celek i každého z nás....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142712/big_vesmirna-pout-mlhovina-EyC-142712.jpg 3.9164
Série:

Vesmírná pouť 1.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Glow, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (41)

Kniha Mlhovina

Mantikocka
15.12.2020

Nic moc, je to takové ploché :(
Navíc si slečna (paní?) vůbec nedělá žádné starosti s fyzikálními zákony :(

LilyAlex
01.03.2020

Ne že by Mlhovina byla vyloženě špatná, ale že by mě nějak nadchla se taky říct nedá. Jediná postava, která mi byla sympatická byla Waverly, Seth a Kieran byli oba dost otravní a nijak mi nezáleželo na tom, co se s nimi stane. Celkově postavy nejsou moc dobře popsané, natož aby se nějak rozvíjely, takže je těžké si k nim vytvořit nějaký vztah. Příběh je tak trochu předvídatelný, ale aspoň je plný akce a rychle odsýpá, takže jsem se nenudila.


LenkaWal
29.09.2019

Super scifi. Hlavní hrdinka fakt sympatická. Trochu jsem se to ho bála, protože jsem čekala něco jiného, ale zbytečně. Zhltla jsem ji za dva večery. Mám celou sérii, takže budu pokračovat.
P.S. Ale ten další milostný trojúhelník, mě trochu zklamal. Ty nemusim. No uvidíme.

Janík511
12.02.2019

Po přečtení prvního dílu jsem se vrhla na druhý. Musela jsem nakonec dočíst všechny díly, abych se dozvěděla, jak to celé dopadlo. Za pár korun celkem zajímavé čtení. Možná je to četba spíše pro mladší ročníky, ale i tak jsem se bavila.

Sarah11
04.09.2018

Tuto sérii už jsem si chtěla přečíst hrozně dlouho, proto jsem měla neskutečnou radost, když se mi ji konečně podařilo sehnat, jelikož už byla v obchodech nějakou dobu vyprodaná. O to horší to pro mě bylo zklamání. Tři čtvrtě knihy pro mě bylo absolutní utrpení, přistihla jsem se, že místy vůbec nevnímám, co čtu, vůbec jsem si nedokázala představit uspořádání lodi, nevěděla jsem, jestli se postavy nachází na lodi nebo v raketoplánu, zkrátka totální zmatek. Nepřidávaly tomu ani hlavní postavy, které byly neslané nemastné a příliš dětské. Kniha mě začala bavit až ke konci, a to vždy jen části, které se odehrávaly na Novém obzoru a točily se kolem Wawerly. Líbilo se mi její odhodlání a nezlomnost. Nepřišla mi vůbec ufňukaná, jak tu psal někdo pode mnou, právě naopak, a pokud někdy fňukala, bylo to dle mého naprosto opodstatněné a pochopitelné vzhledem k situaci, ve které se nacházela.
Dalším dílům šanci dám, protože nerada nechávám série nedočtené a navíc už je mám stejně doma, tak doufám, že mě nadchnou o něco víc.

Percabethka
01.01.2018

Tahle knížka pro mě byla obrovské zklamání. Podle anotace vypadala celkem zajímavě, ale
1) Waverly byla totální slepice. Příběh s tak neskutečně hloupou a ufňukanou hlavní hrdinkou jsem snad ještě nečetla - a Kieran jí tam ještě popisoval jako "silnou ženu" :D Všechny věci tam byly tak jasné a jí stejně trvalo milion let, než jí něco došlo...
2) I když se děj mohl zdát na první pohled napínavý, strašně jsem se u něj nudila.
3) No a nakonec ta scéna s Waverly a Kieranem, když se zase potkali. Já na to jen koukala a... WTF?!
Do dalších dílů se už rozhodně pouštět nebudu, protože mě snad ani nezajímá, jak to bude pokračovat, navíc bych to s Waverly už asi nevydržela :D

pipetka5566
18.10.2017

Přečteno skoro na jeden nádech a v knihovničce už mám další 2 díly :-).

michaela0885
20.04.2017

Takové neslané, nemastné.. Asi spíš mířeno na mladší generaci, která by dílo mohla ocenit.

1