Mlhovina

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Planeta Země má nejlepší léta za sebou a vesmírem plují dva vícegenerační koráby s cílem osídlit Novou Zem. Ačkoli loď Nový obzor vyrazila na svou misi o rok dříve než Empyreum, obě se setkají ještě na cestě. A nepůjde o střet přátelský – osazenstvo Nového obzoru pod vedením despotické kapitánky Anne napadne posádku Empyrea a unese dívčí část posádky, mezi nimi i šestnáctiletou Wawerly. Příčina se brzy ozřejmí – ženy na Novém obzoru jsou neplodné… První část originální sci-fi trilogie o pouti za nadějí pro lidstvo nepostrádá napětí, milostný příběh, ale také zamyšlení nad tím, jak mohou ideologie ovládnout společnost jako celek i každého z nás....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/142712/vesmirna-pout-mlhovina-EyC-142712.jpg 3.9149
Série:

Vesmírná pouť (1.)

Orig. název:

Glow (2011)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (38)

Kniha Mlhovina

Přidat komentář
Janík511
12. února

Po přečtení prvního dílu jsem se vrhla na druhý. Musela jsem nakonec dočíst všechny díly, abych se dozvěděla, jak to celé dopadlo. Za pár korun celkem zajímavé čtení. Možná je to četba spíše pro mladší ročníky, ale i tak jsem se bavila.

Sarah11
04.09.2018

Tuto sérii už jsem si chtěla přečíst hrozně dlouho, proto jsem měla neskutečnou radost, když se mi ji konečně podařilo sehnat, jelikož už byla v obchodech nějakou dobu vyprodaná. O to horší to pro mě bylo zklamání. Tři čtvrtě knihy pro mě bylo absolutní utrpení, přistihla jsem se, že místy vůbec nevnímám, co čtu, vůbec jsem si nedokázala představit uspořádání lodi, nevěděla jsem, jestli se postavy nachází na lodi nebo v raketoplánu, zkrátka totální zmatek. Nepřidávaly tomu ani hlavní postavy, které byly neslané nemastné a příliš dětské. Kniha mě začala bavit až ke konci, a to vždy jen části, které se odehrávaly na Novém obzoru a točily se kolem Wawerly. Líbilo se mi její odhodlání a nezlomnost. Nepřišla mi vůbec ufňukaná, jak tu psal někdo pode mnou, právě naopak, a pokud někdy fňukala, bylo to dle mého naprosto opodstatněné a pochopitelné vzhledem k situaci, ve které se nacházela.
Dalším dílům šanci dám, protože nerada nechávám série nedočtené a navíc už je mám stejně doma, tak doufám, že mě nadchnou o něco víc.

Percabethka
01.01.2018

Tahle knížka pro mě byla obrovské zklamání. Podle anotace vypadala celkem zajímavě, ale
1) Waverly byla totální slepice. Příběh s tak neskutečně hloupou a ufňukanou hlavní hrdinkou jsem snad ještě nečetla - a Kieran jí tam ještě popisoval jako "silnou ženu" :D Všechny věci tam byly tak jasné a jí stejně trvalo milion let, než jí něco došlo...
2) I když se děj mohl zdát na první pohled napínavý, strašně jsem se u něj nudila.
3) No a nakonec ta scéna s Waverly a Kieranem, když se zase potkali. Já na to jen koukala a... WTF?!
Do dalších dílů se už rozhodně pouštět nebudu, protože mě snad ani nezajímá, jak to bude pokračovat, navíc bych to s Waverly už asi nevydržela :D

pipetka5566
18.10.2017

Přečteno skoro na jeden nádech a v knihovničce už mám další 2 díly :-).

michaela0885
20.04.2017

Takové neslané, nemastné.. Asi spíš mířeno na mladší generaci, která by dílo mohla ocenit.

ferda
20.01.2017

I když je knížka určená spíš mladším , stojí za to si ji přečíst.

sgjoli
01.01.2017

Podobně jako u prvního dílu trilogie Divergence jsem i u prvního dílu této série rozpačitá. Obsahově mi kniha některými motivy připomínala trilogii „Loď mezi hvězdami“ (Across the Universe), pár motivů tam bylo pro mne nových. Bylo tam i pár věcí, které mne rozčilovaly a se kterými jsem nesouhlasila, přesto však musím říct, že celkově mne kniha i přes některá negativa vlastně bavila, četlo se mi to dobře, bylo to napínavé, akční. Nicméně na konci jsem opět narazila – prostě jsem neměla chuť se vrhnout na pokračování a dočíst celou trilogii do konce, přestože jsem na ni byla dost natěšená a lákala mne hodně dlouho. Přesto i tato série u mne zatím zůstává nedočtená. A první kniha za 3 hvězdy.

Canney
19.07.2016

Od začátku se v této knížce něco dělo. Ani se nestihnete zorientovat a už se něco pohnojí a postavy se s tím musí vypořádat a samozřejmě každý po svém. Trošku mi vadil právě ten nedostatek informací na začátku, ale postupně jsme se pár věcí dozvěděli, i když toho pořád není dost. Ale spoléhám na to, že v dalších dílech budou věci osvětleny.

kjama
07.07.2016

Kniha má zajímavý námět, připomíná mi Pána much, je tam trochu Robina Cooka a také špetka seriálu 100. Knihu bohužel trochu kazí dlouhé nudné popisové pasáže a také chyby v českém překladu, kdy sem tam chybí slovo. Rozhodně si přečtu druhý a třetí díl, abych věděla jak to všechno dopadne, ale rozhodně mi k tomu budou stačit přímé řeči, to ostatní přeskočím.

KaileyBlot
27.06.2016

Úžasná sci-fi kniha plná napětí, takže se u ní rozhodně nenudíte.
Doporučuji ale tomu, kdo ještě nečetl mlhovinu vůbec nekoukat na anotace následujících dílů. Dosti vyzradí.

Babsie
15.06.2016

Vůbec jsem nečekala, že mě kniha bude tolik bavit. Koupila jsem ji v levných knihách za pár korun, tak jsem si říkala, že to bude příjemná oddechovka, kniha mě ale opravdu zaujala. Byla napínavá, zajímavá, nebyla příliš jednoduchá ani příliš složitá. Postavy by si možná zasloužily trochu víc prostoru, ale jinak byly obstojné. Popis prostředí taky docela stačil. Děje a zvratů bylo dost, což je pro mě nejdůležitější. Konec byl skvělý, akční napínavý a dobře ukazuje jak může každý vidět dobro a zlo jinak. Co je vlastně správné? Jeden rozpor je ale pro mě úplně jasný, a nechápu že to ostatní čtenáři nevidí. Seth je pro mě pořád psychopat a ať dělá Kieran jakákoliv špatná rozhodnutí, nic to na tom nezmění. To jak se zachoval značí že není v pořádku a nechápu jak někdo může být na jeho straně, jak čtenáři tak Waverly. Těším se na další díly ale je mi jasné že Sethovi fandit nezačnu. Nejspíš ani Kieranovi, ani Waverly. Potřebuju úplně nového hrdinu. Ale jeho absence mi nijak nevadí, a knihu jsem si opravdu užila.

Misa25
31.01.2016

Do velmi dlouhém čase, kdy mi celá série leží v knihovně, jsem se dostala ke čtení. A musím říct, že se mi opravdu tato série líbí. Hodně mi připomíná jinou vesmírnou sérii, ale vůbec mi to nevadí :) Akce knize nechybí a pokračování na sebe nenechá dlouho čekat :)

Madlenkačte
14.01.2016

Opravdu super čtení, všem moc doporučuji. Už mám objednaný druhý a třetí díl.

Thrawn89
12.01.2016

Slabé po všech směrech. Postavy jsou mdlé a nemají schopnost čtenáře upoutat. Sci-fi prostředí působí spíše jako kulisa než by pomáhalo rozvíjet děj a místy je hodně "jalové". Samotný děj je jednoduchý a dopředu odhadnutelný. S četbou jsem skončil lehce za půlkou a ani nenáročnost ani jedno z mála pozitiv, určitá kritika náboženského dogmatismu, mi nezabrání tuto knihu zařadit do kategorie "ztráta času". Ale mladejm holkám se to líbit může...

Pavo.Klima
01.11.2015

Zakoupeno jako rychlo-potřeba do autobusu (Levné knihy za 49 Kč). A v žánru Young-Adult mne příběh celkem uspokojil. Kratší kapitoly. Jasně rozehraná partie - připravena na další díl (I ten se dá najít v Levných knihách za stejnou cenu).
Tradiční schéma "Dva soci v lásce" přesahuje dystopický charakter příběhu: Putování k Nové Zemi, útok na vesmírnou loď a reprodukční tématika... V příběhu se objevují i paralely vedoucí k možnému zamyšlení nad tím, jak nevinně a dobře míněně vzniká náboženský kult, který v důsledku může manipulovat a lhát, což přidává příběhu na aktuálnosti. Závěrečná přecitlivělost Wawerly na základě prožitého pochopitelná je.. a dává příležitost tušit charaktery jejích ctitelů, které se nejspíš naplno rozjedou v druhém díle. Bude to však pro pokračování stačit?

Lasy79
30.10.2015

Jak říkám, dobrý nápad, ale provedení nic moc.
Celá knížka je dost plytká, věci se v ní prostě nějak řeší a vyřeší. Není ani moc napínavá, ani moc zajímavá. Prostě jsem ji přečetl a nic moc.

Myslím, že v dnešní době plytkých blockbusterů je jen otázka času, kdy to někdo zfilmuje.

Nechci působit šovinsiticky, ale prostě je vidět, že to psala žena. Takže je to o něco míně scifi a o něco víc zamilovaná knížka ;)

Vadí mi, že celkové ten příběh nepůsobí uvěřitelně. Čekal bych, že půjde víc do hloubky, že se dozvím proč se dějí určité věci a proč některé ne.

Hodně se hovoří o gravitaci, ale autorka v ní sama dost plave, stejně jako v jiných aspektech vesmírných cest.

Například ona titulní mlhovina - není jediný důvod, proč by při její hustotě (skoro vakuum) nefungoval radar nebo jiná detekce blízkých velmi hmotných objektů jakým je loď pro mraky lidí atp. Prostě z technického hlediska je to scifi na vodě.

Příběh je docela zajímavý svým nápadem, ale provedení také dost kulhá...

acupoflucy
28.10.2015

Skvělá kniha musím si koupit dvojku a trojku :)

ElisR1
30.06.2015

Čekala jsem něco lepšího, ale i tak stojí kniha za přečtení.

Andy0892
30.05.2015

Knihu jsem koupila v Levných knihách za 39,- očekávala jsem tedy naprostý brak :-) Mé očekávání se však nesplnilo a opět jsem mile překvapena. Občas se kniha vleče zbytečným popisováním, ale vcelku je dobře čitelná, zajímavá a rozhodně nutí k tomu přečíst si i druhý a následně třetí díl.

Safira55
24.05.2015

Je to zajímavá knížka a dobrá knížka těším se na 2 a 3 díl

snilek.holka
26.04.2015

Zajímavý nápad i když mě příjde, že poslední dobou se s takovými knihami roztrhl pytel. Pro mě veliké mínus bylo , že jsem si nedokázala zvyknout na hlavní postavy. NA jejich charaktery. Prostě mi neseděly.Což je škoda, ale že nesedli mě neznamená, že se nebou líbit někomu jinému...

julliette
20.04.2015

Je to krásná kniha. Děj ze začátku trošku ležérný, ale pak se to rozjelo. Zjistila jsem, že mám radši Setha než toho blbce Kierana. Já bych se vůbec nedivila, kdyby Waverly dala kopačky Kieranovi, vždyť on se už chová jako ta tyranka na Novém obzoru.

Mishak
13.04.2015

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začít… Spousta jmen, ve kterých jsem se hůř orientovala mě nutila vracet se o věty, ale i odstavce zpět. Navíc neholduji zrovna žánru sci-fi. Nakonec jsem se začetla a musím říct, že na mě kniha udělala dojem =)

Nejúžasnější bylo, že zde bylo odhalováno neustále něco nového. Zvládli jste si to dát do souvislostí, ale stejně jste nevěděli komu a čemu věřit. Co je to správné a co to špatné? Pořád jsem se v tom ztrácela a neustále zavírala knížku a přemýšlela o tom. Jak je možné to a zase ono? A proč? Pořád mi běhaly hlavou otázky… Neustále jsem se nemohla rozhodnout, který velitel z těch dvou lodí je ten horší, ten zlý... Nakonec jsem usoudila, že to budou evidentně oba.. =)

Po strhujícím závěru a nepředvídatelném epilogu jsem opravdu zvědavá, jak bude série pokračovat =) Moc se těším, až vezmu do ruky další díl =)

Ode mě si určitě zaslouží 4 hvězdičky =)

paja0327
24.03.2015

Prostě a jednoduše dokonalost - kniha, kterou vezmu ještě několikrát do ruky a budu plout nekonečným vesmírem

Bee
04.03.2015

Určitě to bylo příjemné překvapení, i když jsem na tohle téma v poslední době viděla spoustu serošů - prostředím bych to přirovnala třeba k takovému Ascension od Syfy. Dějově to stálo za to, , kniha je rozdělená na dva pohledy, abychom mohli sledovat dění na obou lodích. Je to napínavé a celkem dost promyšlené, postavy vcelku reálné, i když jsme se tu nedostali tak do hloubky, jak by to chtělo. Samozřejmě je tu tolik záhad, že se jich na konci rozlouskla ani ne polovina, což je skvělej tahák na další díly. Rozhodně musím vychválit prostředí obou lodí - ačkoliv Anne je fakt dost psycho - a hlavně rozdílné ideologie, které, jak se ukáže, od sebe nemají tak daleko, jak by se zdálo.
Líbí se mi postoj hlavní hrdinky k náboženství, protože se dost shoduje s mým a je to příjemná změna, protože ve většině knih je to přesně opačně a to mě vždycky trochu otráví. Určitě to stálo za přečtení a myslím si, že je to opravdu kvalitní.

HančaŠ
10.12.2014

Od této knihy jsem toho moc nečekala, ale velmi příjemně mě překvapila.
Má jak zajímavý námět, tak velmi dobré zpracování. Kniha mě naprosto pohltila a těším se na další díl.

Stirek45
06.12.2014

Ze začátku jsem měla problém se začíst do knihy, ale pak už se to rozjelo a bylo to super. Nejvíce se mi líbilo na knize to, že byla rozdělená na vypravování z pohledu dvou lidí. Více mě ale bavily části, které byly z pohledy Waverly :)

Inýk
11.11.2014

Četla jsem už všechny díli. Tahle byla sice nejdlabší ale stejnem skvělá. Tuto sérii doporučuji

Posli
02.02.2014

Od této knihy jsem čekala poněkud víc. Myslela jsem, že mě ohromí jako třeba trilogie od Beth Revis. Postavy mi tu nebyly moc blízké a popis lodi se mi také moc nelíbil. Do příběhu jsem se začetla, ale ne tak moc, abych se od knihy nemohla odtrhnout. Pouštím se do dalšího dílu, a tak doufám, že mě autorka potěší.

janulle1997
20.01.2014

Knížka se mi velmi líbila.


Štítky

space opera

Autor a jeho další knihy

Amy Kathleen Ryan

Amy Kathleen Ryan
americká

Podobné knihy

Kniha Mlhovina je:

v Právě čtených4x
v Přečtených203x
v Čtenářské výzvě6x
v Doporučených21x
v Knihotéce148x
v Chystám se číst140x
v Chci si koupit16x
v dalších seznamech5x