Podezřelý

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V roce 2014 byl Daniel Wyrwa ještě vojákem u 6. výsadkářského praporu v Glivicích, zatímco Maria Zimnická slibnou advokátní koncipientkou. Daniel neměl – jemně řečeno – zrovna nejlepší pověst. O jeho problémech se zákonem a drogami, o násilnických sklonech a také o tom, že byl namočený do nelegálních akcí, věděli všichni, tedy kromě Marie. Ale láska si přece nevybírá… Marii se narodila holčička, Daniel skončil na odvykací léčbě a Maria se vdala za kamaráda z dětství a pak… Pak to všechno začalo být rychlé, tvrdé, děsivé, bravurní a překvapivé, zkrátka takové, že vás to úplně pohltí. Fanoušci Pauliny Świst dostanou více, než čekali, zatímco její noví čtenáři si nepochybně záhy pořídí i její předchozí knihy! Tato spisovatelská hvězda září stále jasněji!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430450/big_podezrely-USe-430450.jpg 4.2348
Série:

Prokurátor 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Erotika

Vydáno: , Kontrast
Originální název:

Podejrzany, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (81)

Kniha Podezřelý

Tereyciiik
24. dubna

Podle mě, měli všechny tak nějak stejný dej, sice jiný zaporak, ale i tak. Ve všech knihách jsem měla ráda všechny postavy, krasně k sobě dohromady pasovali. Za mě byl zbytečně moc sprostý, ale takový asi tento žánr je. Každopádně touto sérii mi krásně utekla nemocenská.

katallinka
15. dubna

Rozhodně méně akční a napínavý díl, ale pro mě asi nejlepší. Skvěle to odsýpalo, dvě dějové linky byly obě stejně dobré a knize přidávaly na čtivosti. Daniela jsem si oblíbila už minulém díle a tady mě bavil ještě víc. Jen je mi moc líto, že tato série skončila.


tanecnica
20. března

Podle mě nejlepší díl z celé série. Pro mě byl nejpřehlednější, co se týče postav, děj byl méně akční a proto pro mě více uvěřitelnější. Sfoukla jsem to fakt rychle a s nadšením, teď ale nevím, co číst dál. Tímhle jsem se dost namlsala. Asi zkusím i další knihy autorky...

Pája699
10. března

Příběh Daniela a Rýsky je krásné zakončení série. I když tento díl řadím jako nejslabší. Tento příběh mě zase tak nenadchnul, jako předešlé dva. Moje chyba je tedy ta, že jsem měla velké prodlevy od čtení v pořadí dílů. Proto mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a věděla kdo je padouch a kdo klaďas :-) Styl a humor se mi od autorky líbí, proto určo sáhnu i po jiné knize.

tatjana1737
03. března

(+ SPOILER) ''' POZOR SPOILERY !!!

Trochu mne zklamal výběr ústředního hrdiny, čekala bych někoho z "těch kladných" typů Strzeleckého nebo Bartiho a ne Daniela, který se ve dvojce zrovna nevyznamenal. Předně musím ocenit, že děj je tentokrát vyprávěn nejen střídavě z pohledů Ryšky a Daniela, ale i střídavě v přítomnosti a s náhledy do minulosti. Krimi zápletka tentokrát byla hlubší a drsnější, ale pro mne možná právě pro to neuvěřitelnější, a tak hodnotím jako nejslabší díl série. Věřím ale, že i Podezřelý si své ctitelky najde, a je dost dobře možné, že kdybych nečetla předchozí knihy, bylo by moje hodnocení vyšší. Hlavní hrdiny pohromadě drží vlastně jen ten skvělý sex, jinak všechno hovoří proti tomu, aby byli spolu. Ono je to celé taková pohádka pro dospělé... Tedy, pohádka s hvězdičkou. Poněkud přes čáru mi přišel Kamilův skon, to na mne působilo jako vyloženě pro efekt a bylo zcela zbytečné. Sice mi to autorka v závěru trochu osvětlila tím, že Ryščin manžel byl vlastně cílem kvůli svému dědictví, ale i tak... A opět si musím povzdychnout, proč hlavní hrdina nemůže alespoň jednou mít nějakého důstojného soka v lásce, proč ten manžel vždycky musí být takový chcípáček, nula a ubožák?

Opět musím doporučit sžíravou recenzi Magdy Melicharové na iLiteratuře. Já sama bych asi mluvila víc zaobaleně, ta dáma mi ale promlouvá z duše :-). Kupříkladu to, že prokurátor a jeho parta si vlastně dělají, co chtějí. Porovnám-li třeba s Případy 1. oddělení, které reflektují naše reálie, tam hrdinové mnohem více ctí literu zákona...
Citace: Hrdinové dělají vše pro to, aby si je čtenář nemohl zamilovat, přesto Świst dokáže upoutat a občas i vykouzlit křivý úsměv na tváři.

I když autorka svoje knihy píše jako přes kopírák, je vidět, že se přece jen trochu vyvíjí. Z hlediska prodeje knih má našlápnuto vcelku slušně, takže věřím, že ze svého světa ještě hodně vytěží. Kupa vedlejších postav má potenciál, takže pokud Świst vymyslí dostatečně nosnou dějovou linku, třeba dojde i na jejich příběh plný sprostých slov, sexu bez zábran i bez obalu (nejednou i bez ochrany), slovních přestřelek a popkulturních odkazů. Sem tam nějaké to slovo z právní teorie, aby to působilo věrohodně, neuvěřitelná zápletka a krutopřísný padouch s vlastními mindráky... ale vlastně proč ne? :-)

koolsavage
23. února

Kniha se četla dobře, ale podle mě to byl nejslabší díl, třeba tím, že zápletka už byla trochu míň uvěřitelná, chování Ryšky někdy na pár facek. Ale tohle je takové srovnání mezi jednotlivými díly, obecně jsou knihy Pauliny Świst hodně velká zábava.

Mirkatka
22. ledna

Daniel není zrovna vzorem ctnosti, pohybuje se za hranicí zákona, bere drogy, účastní se nelegálních zápasů. Jediný, kdo to netuší je Marie, s níž čeká dítě. Ta ale prozře, nechce Daniela vidět, odmítá, aby se stýkal se svou dcerou. Stojí ho spoustu úsilí Marii přesvědčit i ochránit. Kniha se četla sama, Paulina Świst dokáže zaujmout. Občas bylo těch vulgarit až dost.

Petraj365
15. ledna

Myslím, že nejslabší díl. Sice tam bylo napětí, ale nějak mě to nebralo. Vše bylo takové rychlé..

1