Podezřelý

kniha od:

Podezřelý https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/430450/bmid_podezrely-USe-430450.jpg 4.2 443

Prokurátor série

< 3. díl

V roce 2014 byl Daniel Wyrwa ještě vojákem u 6. výsadkářského praporu v Glivicích, zatímco Maria Zimnická slibnou advokátní koncipientkou. Daniel neměl – jemně řečeno – zrovna nejlepší pověst. O jeho problémech se zákonem a drogami, o násilnických sklonech a také o tom, že byl namočený do nelegálních akcí, věděli všichni, tedy kromě Marie. Ale láska si přece nevybírá… Marii se narodila holčička, Daniel skončil na odvykací léčbě a Maria se vdala za kamaráda z dětství a pak… Pak to všechno začalo být rychlé, tvrdé, děsivé, bravurní a překvapivé, zkrátka takové, že vás to úplně pohltí. Fanoušci Pauliny Świst dostanou více, než čekali, zatímco její noví čtenáři si nepochybně záhy pořídí i její předchozí knihy! Tato spisovatelská hvězda září stále jasněji!... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Erotika

Vydáno: , Kontrast
Originální název:

Podejrzany , 2018


více info...

Komentáře (105)

Komentáře 105 Recenze 3

indyka
indyka
25.09.2023 3 z 5

Za mě nejslabší díl série. Postavy sympatické a zápletka zajímavá, ale těch náhod a nelogičností, kterými autorka tlačí děj vpřed, už bylo příliš.

kopeceli
kopeceli
18.09.2023 3 z 5

Slabší, než skvělé dva předchozí díly. Méně děje a více erotiky, Świst se přizpůsobila komerčním požadavkům. Škoda pro mne, já šla po ději, ale kdo to má opačně, bude nadšený. V každém případě je kniha velmi čtivá, za jeden volný den se dá přelouskat.


MAU256
MAU256
26.08.2023 4 z 5

"Jedinej člověk, kterýho jsem ve svym podělanym životě miloval, jsi byla ty. Pokud se na tom něco změní, dám ti vědět. Už nikdy se mi kurva neopovažuj vykládat takovýhle věci, rozumíš?"

Tentokrát je to příběh vyprávěný o Danielovi a jeho životě, a to formou minulosti a přítomnosti. Nechybí tu samozřejmě ani jeho bratr Radek a jeho přítelkyně, taky Chladnej a Kinga, se kterými jsme měli to potěšení z předchozích dílů. I tento díl má krimi zápletku, romantickou linku a naštěstí ten správný konec. Určitě všechny díly mohu jen doporučit.

smrčci
smrčci
08.08.2023 3 z 5

Tuto knihu chci hodnotit dvojmo. První rovina je samotný příběh, který se mi opravdu moc líbil. Spojení erotiky a napětí bylo stejně jako v minulých dílech parádní.
Druhá rovina, za kterou nemůže autorka, je překlad a redakce/korektura. Nevím, jestli třeba v některých věcech neudělala paseku ekniha, např. v mezerách uprostřed slov nebo chybějících čárkách a tečkách (celkově to tam s tou interpunkcí nebylo úplně top strop). Uvozovky v přímé řeči byly jednou tak a jednou tak. Některé věty byly přeloženy dost kostrbatě a s použitím ne úplně vhodných slov. Opravdu by někdo řekl, že se dvouleté holčičce klíží zraky?
Ať jsem se snažila sebevíc, při čtení jsem nedokázala tyhle dvě roviny oddělit a dojem ze čtení se mi tak dost kazil.

marekB78
marekB78
31.07.2023 5 z 5

Kniha mě překvapila. Napínavá a hodně čtivá. Možná se odhodlám k další od autorky.

Eva_Skala99
Eva_Skala99
25.06.2023 5 z 5

Třetí díl nezklamal, krásně završil celou sérii. Určitě doporučuji!

ErčaV.
ErčaV.
01.05.2023 5 z 5

A je to pravda jak se říká nejlepší na konec.

U tohoto dílu knihy se mi hodně líbí proplétání a tím pádem i vysvětlení vztahu mezi Danielem a Marii. Tenhle díl je nejvíc napínavý ze všech, autorka ví kdy má utnout přítomnost a psát chvíli o minulosti.
Opět se mi líbí že jsou tu postavy ze všech dílů a navazuje se stále na jednu věc ohledně zločinů. Je to pěkně propletené se všemi díly. Celá série se čte hodně dobře a není to nějak náročné čtení.

Gracinka
Gracinka
28.04.2023 4 z 5

Nejlepší díl z celé série.

Juici
Juici
02.04.2023 3 z 5

.. Jste poslední z velkých romantiků, pane prokurátore ..

Poslední díl série a další bych pravděpodobně již nečetla. Každopádně musím uznat, že mě poslední díl vtáhnul podobně, jako první.
Daniel mě k mému překvapení bavil a s Marií mi byly sympatičtí.
Podezřelý mě sice vtáhnul do děje až déle, ale poté to byla opět a zase jednoduchá a rychlá jízda.

miloslava3256
miloslava3256
31.03.2023 4 z 5

Opravdu od všeho něco, tuto sérii jsem si užila. Jediné co mi trochu vadilo bylo, že epilogy všech tří knih byly o prokurátorovi a ne o hlavních postavách knihy. Dej měl postupný nástup, a u všech byl na konci náhlý zvrat na závěr, ale zároveň i rychle vyřešen, možná až moc rychle. Chuťovka na odpoledne.

čef
čef
27.03.2023 5 z 5

Pro každého něco. Pro romantiky láska, pro bouchače zápasy na život a na smrt, pro feťáky pervitin, pro detektivkáře zajímavá zápletka, pro intelektuály vtipné hlášky a pro všechny žhavý sex a roztomilá holčička. Padouši jsou patřičně zvrácení a hlavně není jasné, co vlastně chtějí. Vcelku tedy dobře napsáno nemám problém knihu doporučit.

sssimkova
sssimkova
16.03.2023 3 z 5

Nejslibnější a nejzajímavější anotace pro mě, ze všech tří dílů, ale příběh těch dvou mě až tak za srdce nechytil Mám pocit, že z nich autorka mohla vytřískat víc. Nejslabší díl ze série. Palec hore za to, že autorka ukončila sérii třetím dílem, občas to knihám prospěje.

nela3812
nela3812
07.02.2023 5 z 5

V posledním díle se opět vracíme do mého oblíbeného prostředí. Opět máme možnost nahlédnout na zločin z té “dobré” strany, což je stále velmi osvěžující. Poslední pár tento série nám přináší zpět tolik chybějící nebezpečí a erotické napětí, kterého bylo v předchozím dílu pomalu. Nechybí ani originální humor plný sarkamusmu i hloupých narážek, který nemusí sednout každému, ale v tomto příběhu byl naprosto tom a skvěle dokresluje atmosféru.

Tento díl vnímám jak skvěle zakončení série a troufám si říct, ze série si po celou dobu udržela nastavenou laťku a končí v tom nejlepším. A tak je to dobře.

knihomolka525
knihomolka525
08.12.2022 1 z 5

nechala jsem se zlákat recenzemi a využila příležitosti za pár peněz zakoupit 5 (slovy pět!!!)knih spisovatelky.Jsem zvyklá na jiný žánr mafiánek.Jednoduchost psaní Swist mi nesedla.

Tynyton
Tynyton
01.11.2022 3 z 5

Předchozí dva díly jsem celkem dost zkritizovala, protože byly dost přitažené za vlasy. Třetí díl mě příjemně překvapil. Surovost a drsnost seděla k oběma hlavním charakterům, což jsme mohli poznat již z předchozích dvou dílů. Pozitivně též vnímám vsuvky z minulosti, které vysvětlují společnou minulost hlavních hrdinů.

Jita160
Jita160
29.10.2022 5 z 5

3. Díl Podezřelý byl fičák...
Drsný ,vulgární ,vzrušující ,sexy a napínavý příběh.
Tentokrát o Danielovi vojákovi, feťákovi ,rvači a potížistovi,který měl se zákonem docela problém.
Marie, drsňačka, rebelka ,která si musela zařídit život tak aby ochránila své bolavé srdce a svoji dceru.
Za mě skvělé zakončení bylo to akční ale i zábavné prostě takový knižní balíček vše
v jednom ...super doporučuji.

Arsi007
Arsi007
27.08.2022 5 z 5

Poslední díl série byl pro mě nejlepší. Daniel mi přirostl k srdci, příběh na pozadí všech dílů vygradoval a byla to jízda od začátku do konce. Narozdíl od předchozích dílů se zde střídá minulost a přítomnost, což bylo příjemné osvěžení. Erotické scény byly také perfektní

IG: @hanybooks

Micandy
Micandy
22.08.2022 5 z 5

Mám zakoupenou celou trilogii a moc jsem od toho neočekávala, proto jsem příjemně překvapená. Akorát jsem omylem začala číst třetí díl místo druhého, to ale vůbec nevadilo.
Podezřelý byl mnohem akčnější než Prokurátor a více mě bavil. Děj je svižný, vtipný, místy peprný. Hlavní postavy se vyvíjejí a já jsem se rozhodně nenudila.
Autorku si dávám do oblíbených, její styl psaní mě chytl.

Lovana
Lovana
17.08.2022 4 z 5

Poslední díl ze série Prokurátor a já jsem opět velmi spokojená.
Tentokrát se setkáváme s postavami, které už jsou nám docela známé z předchozího dílu a dost se také potkáme s hlavními postavami z předchozích dílů (až na Zuzannu, která se v knize víceméně jen mihne, ale zrovna u ní mi to vůbec nevadilo) a byla jsem ráda, že jsme se s těmito postavami setkali.
Na této knize mě hodně bavilo, jak se střídala přítomnost a minulost a krásně nám to odkrývalo, jak to se vztahem hlavních hrdinů bylo.
Kniha je stejně jako ostatní knihy autorky velmi čtivá a měla jsem ji přečtenou během jednoho dne. Zdálo se mi, že v tomto díle podobně jako v Komisařovi nebylo až tolik sexu a bylo to více napínavé, ale to mi ani v nejmenším nevadilo.
Za mě je tento díl z celé série nejlepší a jsem moc ráda, že jsem se k sérii konečně dostala.

Hodnocení 4,25*/5*

andreamrs
andreamrs
12.08.2022 5 z 5

Já celou trilogii naprosto miluju. Autorka úžasným způsobem propojila svět těch, kteří stojí na správné straně zákona, s lidmi z posvětí. Miluju ty vtipné a cynické mužské postavy a chytré, cílevědomé ženy. Podezřelý nebyl výjimkou! Pro bad boye a holky s prořízlou pusou mám prostě slabost. Tady se mi navíc moc líbila linka s jejich dítětem, i když to bylo náročnější čtení tak svět drog a všeho nelegálního mi přišel na stránkách až zajímavý.

Omlouvám se za tolik superlativů, ale z těch knih jsem naprosto nadšená. Proto si je tak šetřím a čtu je jednou za čas. Hrozně se mi líbí, jak autorka nevěnuje tolik pozornosti milostným vztahům nebo erotické lince, naopak její knihy jsou místy až dramatické a nesou vlastnosti hodně dobrého thrilleru. Pokud vás nebere klasická romantika, ale máte rádi něco peprnějšího, než klasické thrillery, tak je tohle pro vás must have!

Michelleee
Michelleee
27.07.2022 5 z 5

Nedokážu říct, který díl se mi líbil nejvíce. Daniela a Marii jsem si oblíbila. Střídání minulosti s přítomností bylo super!

Toledo
Toledo
07.07.2022 4 z 5

Z celé série hodnotím tento díl jako nejslabší, ale i tak za 4*.
Poprvé se tady střídá minulost a přítomnost a opět zde zasahují postavy z prvních dvou dílů, takže doporučuji číst postupně.
Jinak je dost podobné předchozím dílům, akorát se hlavní postavy znají již z minulosti.

Michaela1234
Michaela1234
10.06.2022 2 z 5

Tenhle díl, už byla celkem nuda. Všechny díly byli podobné a už jsem fakt čekala co přijde. Mě se to prostě moc nelíbilo. Mám ráda krimi, ale tohle mě celkem zklamalo.

MilackovaN
MilackovaN
27.05.2022 4 z 5

Za mě byl tento díl nejlepší z celé série. Líbil se mi vhled do minulosti vztahu Daniela a Marie, a jeho celkový vývoj v průběhu let.

Tereyciiik
Tereyciiik
24.04.2022 4 z 5

Podle mě, měli všechny tak nějak stejný dej, sice jiný zaporak, ale i tak. Ve všech knihách jsem měla ráda všechny postavy, krasně k sobě dohromady pasovali. Za mě byl zbytečně moc sprostý, ale takový asi tento žánr je. Každopádně touto sérii mi krásně utekla nemocenská.

katallinka
katallinka
15.04.2022 4 z 5

Rozhodně méně akční a napínavý díl, ale pro mě asi nejlepší. Skvěle to odsýpalo, dvě dějové linky byly obě stejně dobré a knize přidávaly na čtivosti. Daniela jsem si oblíbila už minulém díle a tady mě bavil ještě víc. Jen je mi moc líto, že tato série skončila.

tanecnica
tanecnica
20.03.2022 4 z 5

Podle mě nejlepší díl z celé série. Pro mě byl nejpřehlednější, co se týče postav, děj byl méně akční a proto pro mě více uvěřitelnější. Sfoukla jsem to fakt rychle a s nadšením, teď ale nevím, co číst dál. Tímhle jsem se dost namlsala. Asi zkusím i další knihy autorky...

Pája699
Pája699
10.03.2022 3 z 5

Příběh Daniela a Rýsky je krásné zakončení série. I když tento díl řadím jako nejslabší. Tento příběh mě zase tak nenadchnul, jako předešlé dva. Moje chyba je tedy ta, že jsem měla velké prodlevy od čtení v pořadí dílů. Proto mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách a věděla kdo je padouch a kdo klaďas :-) Styl a humor se mi od autorky líbí, proto určo sáhnu i po jiné knize.

tatjana1737
tatjana1737
03.03.2022 3 z 5

(SPOILER) ''' POZOR SPOILERY !!!

Trochu mne zklamal výběr ústředního hrdiny, čekala bych někoho z "těch kladných" typů Strzeleckého nebo Bartiho a ne Daniela, který se ve dvojce zrovna nevyznamenal. Předně musím ocenit, že děj je tentokrát vyprávěn nejen střídavě z pohledů Ryšky a Daniela, ale i střídavě v přítomnosti a s náhledy do minulosti. Krimi zápletka tentokrát byla hlubší a drsnější, ale pro mne možná právě pro to neuvěřitelnější, a tak hodnotím jako nejslabší díl série. Věřím ale, že i Podezřelý si své ctitelky najde, a je dost dobře možné, že kdybych nečetla předchozí knihy, bylo by moje hodnocení vyšší. Hlavní hrdiny pohromadě drží vlastně jen ten skvělý sex, jinak všechno hovoří proti tomu, aby byli spolu. Ono je to celé taková pohádka pro dospělé... Tedy, pohádka s hvězdičkou. Poněkud přes čáru mi přišel Kamilův skon, to na mne působilo jako vyloženě pro efekt a bylo zcela zbytečné. Sice mi to autorka v závěru trochu osvětlila tím, že Ryščin manžel byl vlastně cílem kvůli svému dědictví, ale i tak... A opět si musím povzdychnout, proč hlavní hrdina nemůže alespoň jednou mít nějakého důstojného soka v lásce, proč ten manžel vždycky musí být takový chcípáček, nula a ubožák?

Opět musím doporučit sžíravou recenzi Magdy Melicharové na iLiteratuře. Já sama bych asi mluvila víc zaobaleně, ta dáma mi ale promlouvá z duše :-). Kupříkladu to, že prokurátor a jeho parta si vlastně dělají, co chtějí. Porovnám-li třeba s Případy 1. oddělení, které reflektují naše reálie, tam hrdinové mnohem více ctí literu zákona...
Citace: Hrdinové dělají vše pro to, aby si je čtenář nemohl zamilovat, přesto Świst dokáže upoutat a občas i vykouzlit křivý úsměv na tváři.

I když autorka svoje knihy píše jako přes kopírák, je vidět, že se přece jen trochu vyvíjí. Z hlediska prodeje knih má našlápnuto vcelku slušně, takže věřím, že ze svého světa ještě hodně vytěží. Kupa vedlejších postav má potenciál, takže pokud Świst vymyslí dostatečně nosnou dějovou linku, třeba dojde i na jejich příběh plný sprostých slov, sexu bez zábran i bez obalu (nejednou i bez ochrany), slovních přestřelek a popkulturních odkazů. Sem tam nějaké to slovo z právní teorie, aby to působilo věrohodně, neuvěřitelná zápletka a krutopřísný padouch s vlastními mindráky... ale vlastně proč ne? :-)

koolsavage
koolsavage
23.02.2022 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale podle mě to byl nejslabší díl, třeba tím, že zápletka už byla trochu míň uvěřitelná, chování Ryšky někdy na pár facek. Ale tohle je takové srovnání mezi jednotlivými díly, obecně jsou knihy Pauliny Świst hodně velká zábava.