Je tohle láska?

Amber, Evie a Lottie jsou tři holky, které čelí všem problémům pomocí přátelství, feminismu a sýrových křupek. Už jsem normální?!? byl Eviin příběh. Tenhle dojemný a zábavný román vypráví o Amber a o tom, jak těžká, plná bolesti, ale i radosti může být láska. Její matka nikdy nebyla příliš ukázkový rodič, ani předtím než se odstěhovala do Ameriky, znovu se vdala a podle všeho prodělala hotovou transplantaci osobnosti. Ale Amber doufá, že společné léto by to mohlo změnit. A pak je tu Král plesu Kyle, kluk, po kterém touží všechny holky. Opravdu by mohl mít o Amber zájem? Evie a Lottie si to myslí. A pokud ano, je tohle láska? Poutavý román pro chytré holky, které znají cenu skutečného přátelství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373718/je-tohle-laska-xTf-373718.jpg 443

Klub odložených holek / Klub okašlaných holek 2.

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , #booklab

How Hard Can Love Be?, 2016

Kniha Je tohle láska?

Liduka

Kniha mě vůbec nebavila. Amber mi byla hrozně nesympatická a Kyle taky nebyl zrovna klukem roku. SPOILER: Obzvláště poté co řekl Amber, že se líbal s jinou holkou, protože se to od něj očekávalo. Jako co to je? Jak někdo někoho může líbat z takovéhleho důvodu. To kdyby mu řekli, aby skočil z útesu, tak jako skočí jo? Když by se to od něj očekávalo? No prostě charakter úplně na houby. Dalším mínusem byla délka knihy. V podstatě se tam nic nedělo až asi na posledních 150 stránkách, ale i to tomu moc nepomohlo. Štvali mě taky její rodiče svým chováním. To se proti ní snad všichni spikli, aby to bylo zajímavější. Za mě tedy kniha opravdu ne.

Annna333
21.10.2020

Nějací lidé si myslí, že kniha ukazuje amber jako ukňouranou puberťačku, která vše shazuje na svoji matku. Já osobně patřím do věkové skupiny 12-15 a knihy od autorky se mi velice zalíbily. Holly Bourne je velice nadaná spisovatelka, která se perfektně umí vžít do role teenagerky, která má svoje vlastní názory a vlastní dramata. Díky této trilogii jsem se začala zajímat o feminismus a rovnost pohlaví. Knihy od Holly Bourne jsou dost k zamyšlení a myslím, že jako YA kniha pro dívky jsou její knihy perfektní.

anet8843
02.07.2019

První díl mě mile překvapil, očekávala jsem další romantickou slaďárnu, ale dostalo se mi příjemného, zábavného i inteligentního zážitku. Neváhala jsem proto s druhým dílem. Přečteno za jeden den. Opravdu zábavný příběh, propojený s velmi těžkým tématem alkoholismu. Prázdninová romantika by mohla být klišé, ale tady se docela povedla. Za mě dobrá young adult záležitost.

sakyvanity
10.05.2019

Na druhou knihu Holly Bourne jsem se moc těšila, protože její prvotina "Už jsem normální?!" byla skvělá, příběh Evie trpící OCD mi hodně dal. Příběh Amber byl slabší, ale i zde nám autorka představila silné téma - alkoholismus. Děj byl velmi svižný a já se bavila. Místy mě chování Amber vytáčelo, ale na druhou stranu se dalo pochopit. Moc se mi líbily feministické vsuvky, přestože já sama žádná velká feministka nejsem (nebo alespoň ne aktivně). Doufám, že se v příběhu věnovanému Lottie dozvíme, jak to s Amber bylo dál, jelikož kniha neskončila úplně uzavřeně.
Takže za mě slabší než příběh Evie, ale i tak doporučuji a Holly Bourne mě baví čím dál tím víc.

petuzla5591
22.04.2019

Příběh o Amber mě opravdu hodně bavil. Užila jsem si ho a těším se na příběh o Lottie.

Adri777
09.02.2019

Kniha se mi líbí. Je sice dlouhá, ale rychle se mi četla. Jsem ráda, že Amber je feministka, sdílím s ní úplně stejné názory a nechyběly tam i romantické chvíle, které já na knížkách miluju.

Brambu
27.01.2019

A i pokračování se nese ve stejném duchu. Tentokráte strávíme léto s Amber, vysokou štíhlou zrzavou puberťačkou, která se nevzdává naděje na lepší vztah se svojí mámou a tak se vydává přes půl světa, aby jí mohla být nablízku. Inu, realita je však mnohem komplikovanější a Amber se s tím jen těžko smiřuje. Vše se ale změní, jakmile jí do života vstoupí láska... Jsem zvědavá, jakým příběhem nás autorka překvapí u Lottie.

TerezaMondeková
05.01.2019

Lituju, že jsem si knihu koupila. Kniha mě nebavila. Myslím, že další knihy od této autorky číst nebudu.
Hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická. V podstatě celou knihu jenom něco své matce vyčítala... "Prostě ty za to můžeš! Jenom ty a ty a ty!". Taky mi přišla strašně ukňouraná... prostě "Proč zrovna já? Proč drží za ruku mě? Proč líbá mě? Proč líbal ji?". Prostě dítě.
Hlavní hrdina... klasika. Nejkrásnější kluk, co miluje holky, co dělá jenom to, co se od něj čeká, nemá vlastní názor, líbá nějakou holku jenom proto, že se to od něj čeká. Král plesu, hvězda, kluk co si během několika týdnů, dní uvědomí, že miluje tu holku, která není oblíbená. To je prostě klasika, klišé, nuda... něco co se vidí často.