kaca1530 kaca1530 komentáře u knih

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Silná knížka. Líbilo se mi, že nestraní ani jednomu národu. Ocenila jsem, že je vše vysvětleno na pozadí historických událostí, protože ne všichni máme v dějepise stoprocentní jistotu. Jediné, co bych vytkla je, že je to místy podle šablony - každá rodina se svým záporákem. V jednu chvíli se začaly osudy rodin tak podobat, až pro mě při větším množství postav nastal zmatek. Naštěstí se to pak zase rozmotalo.

06.09.2023 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Knížka má rozhodně spád a rychle se čte. Konec mě překvapil. Obvykle mám problém, že celkem rychle odhadnu, jak příběhy skončí a jaká je zápletka a tady jsem byla příjemně mimo.

04.09.2023 5 z 5

O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění O psech, zlodějích, strážníkovi i jiná vyprávění Jerome Klapka Jerome

Neurazí, ale ani neuvízne v paměti. Každopádně pořád na vyšší úrovni než současná literatura. Dala bych tak 3,5 hvězdičky.

31.08.2023 3 z 5

333 stran fňukání a obviňování všech okolo, které střídalo chvástání. Nebýt to audiokniha, možná bych ji nedočetla. Chápu, že mnozí herci jsou sebestřední, ale tady toho bylo asi moc. Bavilo mě pár komentářů k Přátelům, bohužel jich bylo fakt jen pár.

17.08.2023 2 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Tady už mi lezlo krkem arogantní chování hlavní postavy a taky vyvrcholení postrádající logické vysvětlení. Dopadení vraha je v podstatě zázrak a jeho motiv je tajemství. Snaha zaplést tam nakonec postavu z další knižní série vyplynula do prázdna stejně jako některé dějové linky.

31.07.2023 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Hodně přeceňovaná knížka s krásnou obálkou. Poměrně zdlouhavá. Když se tvůrce vrhne na tak složitý námět, je celkem jistota, že udělá chyby. A tady chyby byly. A mimochodem, nemyslím si, že je potřeba, aby všechny hlavní postavy byly queer. Skoro mi to přijde jako zneužití tématu pro PR a trendy.

28.07.2023 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Slabší než předchozí díly a zároveň se dost věcí opakuje. Mimochodem svědomitý vědec, který je schopen takových zanícených projevů na téma nebezpečnosti nákazy, by rozhodně neriskoval nákazu dalších, ať už blízkých nebo lidí na letišti a podobně, svojí přítomností, když se předtím nacházel v místě, které považuje za zdroj.

14.07.2023 3 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Neurazí, nenadchne. Nejspíš za týden nebudu vědět, o čem knížka byla, i tak místy povavila.

06.07.2023 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Bylo to trochu slabší než předchozí díl série. Hlavní hrdina kompletně změnil osobnost, zato policie zůstává skoro stejně tupá. Asi bych uvítala víc o vrahovi.

04.07.2023 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Koupila jsem ji jako audioknihu omylem, když jsem hledala českou Šelmu. Přesto mě nezklamala. Konečně zase něco svěže netradičního.

27.06.2023 4 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Na naše české poměry kvalitní a čtivá detektivka. Motiv a chování vraha mi přijde trochu překombinovaný.

23.06.2023 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

(SPOILER) Až do poslední hodiny poslechu jsem byla přesvědčená, že budu psát nízké hodnocení a označovat to za kopii Deseti malých černoušků, naštěstí jsem byla vedle. Čtivé jako vždy.

11.06.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Knížka, která nejspíš nebude jen tak zapomenutá. Možná i rozjitří pár ran. Škoda, že ti, kteří by si ji přečíst měli, si ji určitě nepřečtou. Téma pro mě celkem netradiční, vzhledem k tomu, že církve nevyhledávám, přesto lidsky podané. Je za tím obrovský kus práce a je to za tím vidět. Autorka má odvahu pustit se do témat, která nejsou úplně jednoduchá a umí rozdělit.

06.06.2023 5 z 5

Muž, který zemřel dvakrát Muž, který zemřel dvakrát Richard Osman

Krásná lehce detektivní pohádka. Budu se těšit, že od autora třeba vyjde něco dalšího, třeba i ve stejné sérii.

03.05.2023 5 z 5

Čtvrteční klub amatérských detektivů Čtvrteční klub amatérských detektivů Richard Osman

Kdybych psala, tak přesně takhle. Detektivka o něco vylepšená. S laskavým humorem. Bez tak moderních akčních scén a krváků. Domov důchodců, ve kterém by chtěl bydlet každý. Trošku zidealizovaný svět v tom, že většina postav jsou nadmíru sympatické a ty nesympatické jsou odstraněny brzo.

05.04.2023 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

(SPOILER) Ve výsledku je nejjednodušší řešení to logické. Takže se asi nedá říct, že by to bylo nějak překombinované. Přesto se mi zdá autorka lehce přeceňovaná a strkaná před jiné a někdy lepší. Ještě musím říct, že tam bylo hodně nesympatických postav, možná až moc.

30.03.2023 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nejsem si jistá, jestli se pustím do dalšího dílu. Literatura je to rozhodně kvalitní a otevírá kousek dějin, o kterém málokdo z nás věděl. Člověk musí obdivovat postavy knížky pro jejich nezdolnost a často neutuchající dřinu. Možná je to obdobím, kdy jsem se k příběhu dostala, ale sem tam mě celkem deprimoval a nedokázala jsem sdílet naději postav, změny přece jen bude líp.

22.03.2023 4 z 5

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

I přes témata téhle krimisérie, speciálně tohohle dílu, mám chuť jet stanovat na Island! Závěr mě tentokrát poměrně překvapil.

07.03.2023 4 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Pro mě možná nepatrně slabší díl než ty předchozí. Freya má trochu míň prostoru než jindy.

02.03.2023 4 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Po přečtení třetího dílu musím říct,že autorka píše podle stejné šablony. Složité téma, vrazi, které můžeme částečně pochopit a oběti, které je někdy těžké litovat. Do toho záměrné nápovědy autorky, díky kterým od začátku tušíte, odkud vítr vane. Přesto vás to nutí číst dál a to i kvůli opakujícím se postavám. Tentokrát mě překvapil lehce otevřený konec.

24.02.2023 4 z 5