JPBelmondo Online JPBelmondo komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Prvních pár kapitol je takové jednoduché, ponuré, základní info. Chytne Vás to zcela jistě až začne odpočítávání od 00:00:00. Knihovna a vše s tím spojené - možnosti, ideály, vzpomínky, filozofování. Skvělý nápad. Ale přiznejme si. Kolik z Vás by tohle skutečně chtělo zkusit prožít? Na první dobrou, by každý zareagoval okamžitě - no jasně, chci to! Ale myslím si, že skutečnost by byla jiná...nebo se mýlím?
(Nikdy se nestanu všemi lidmi, jimiž bych se chtěla stát, a neprožiji životy, jež bych chtěla prožít ...)

09.11.2022 3 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Kdyby to nenapsal Stančík - komentář by zněl asi takto: Celkem zajímavý kriminální příběh, odehrávající se na konci 19. století v Praze. Ale protože je to dílo Stančíkovo, tohle prostě v tomto případě neplatí. Naprostá smršť informací z jakéhokoliv oboru (historie, umění, hudby, architektury, gastronomie, techniky, lékařství, prostě na co si jen vzpomenete) ztělesněná v příběhu, který je tak detailně vykreslen, že na vás dýchá nejen atmosféra té doby, ale hlavně neskutečné češství. Prostě otvírání šuplíčků vědění, o kterých nemáte ani ponětí. Opulentní, geniální, fantas-histor-magorie. Nebo ne? Kdo ví ... ?

08.10.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Nečekala jsem, že mě knížka o "nějaké holce z bažiny" tak strašně pohltí. S přibývajícími stránkami a s postupně se odkrývajícím osudným příběhem, se mi Kya stále víc a víc vrývala nejen pod kůži, ale hlavně do srdce. Její život, absolutně splynutý s přírodou a hlavně její naprostá svoboda je dechberoucí. Neskutečně nádherný příběh, u které mi nejednou ukáply slzy. Jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla.

18.09.2022 5 z 5

Polibek smrti Polibek smrti Marcus Sedgwick

Po knize jsem sáhla náhodou v knihobudce, protože mě upoutal název (neměla jsem totiž svoje čtení a nechtěla jsem marnit čas). První díl neznám, ale kniha se četla celkem dobře, přečteno za dva dny. Nečekala jsem, že se bude jednat o historický příběh, ale své kouzlo to mělo. Myslím, že nadšeni by byli zejména milovníci italštiny a Benátek.

08.08.2022 3 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Páááni !!! Tak tohle bylo úžasné. Nečekala jsem, že se mi šestý díl série bude tak líbit. Samozřejmě - Enzo je sám o sobě sympaťák, jeho příběhy jsou vždycky zajímavé. Ať už ty rodinné nebo ty pracovní. Ale tady se to tak nějak hezky točí v kruhu starých dobrých známých, takže o to víc je ten zážitek umocněný. Prostě parádní čtení, pan May zkrátka umí. Těším se na další díl.
(....jo a z Charlotty mám "osypky")

14.07.2022 4 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Knížka je pro mě velké překvapení, nedokážu říct, která ze šesti povídek se mi líbila nejvíc, neboť se mi líbily všechny! Opravdu. A to se mi u povídkových knih stává málokdy. Skvělé, perfektní, prostě nemám už víc slov...

31.05.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Musím říct, že mě se kniha líbila více než Manželé odvedle. Sice tam bylo více postav, ale zapamatovat si je a zorientovat se, šlo. Kniha je velmi napínavá, čtivá, o pachateli stále pochybujete a měníte ho. Takže konec naprosto nečekaný !!! Mně se to líbilo moc.

27.04.2022 4 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Konečně česká kniha ze současnosti, která má hlavu a patu a zajímavý námět. Studentovo pátrání, v rámci diplomové práce na náboženské téma, se stočí zcela jiným směrem. Nejsympatičtější postava pro mě byla postava Heleny. Autorova prvotina je pro mě příjemné překvapení a líbila se mi.

29.03.2022 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tak jsem dočetla poslední díl série s Erikou a jak se říká: "To nejlepší nakonec" zde pro mě platí. Považovala jsem za nejlepší Temné hlubiny a Do posledního dechu, ale tohle to překonalo. Čtivé jako vždycky, mrazivé, žádná nuda. Když už si myslíte, že vraha víte nebo tušíte, šup, je to jinak. Závěr naprosto překvapivý, pro mě jednoznačně nejlepší z celé série.

27.02.2022 5 z 5

Skvělá známost Skvělá známost T. M. Logan

Přesně jak je psáno v anotaci knihy - "Podle ní je dokonalý, já vím, že je to lhář." Když je člověk zamilovaný, nechce slyšet žádná negativa. Nevidí, neslyší, je okouzlen. Zde je hlavním hrdinou otec, který jako jediný, pozná a vycítí, že není něco v pořádku. Dále nebudu děj prozrazovat, ale kniha se četla moc pěkně. Obzvlášť poslední čtvrtina. Stránky lítaly a v hlavě totální chaos. Určitě doporučuji k přečtení.

11.02.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Dle recenzí jsem se na knihu těšila. Ale vlastně jsem z ní smutná. Kapitoly jsou psané jak z pohledu matky, tak i dcery. A protože vám už od začátku přijde divné, že jedna z dcer je Baruna a druhá Katuška, tak se bojíte, co se z toho vyklube. Strach se vlastně tak trochu stupňuje s přibývajícími kapitolami, čekáte, zda to skončí dobře nebo špatně. Ač jsem starší generace (a je mi to proti srsti), nenapadá mě vlastně lepší vyjádření se, než jaké běžně používá dnešní mladá generace - "hustýýý"...

13.01.2022 4 z 5

Klaun si povídá s Bohem Klaun si povídá s Bohem Jiří Suchý

Naposloucháno jako audiokniha v podání samotného autora, což mnohem více umocňuje tento zážitek. Ať už jste věřící či ateisté, přicházející otázky kolem víry vás musejí vtáhnout do té vaší pravdy či pochybnosti (podle toho, na které straně stojíte). A i když se odpovědí nedočkáte (protože když začnete uvažovat selským rozumem, přichází stále více se stupňujících nejasností), neznamená to, že by to bylo čtení zbytečné. Ba naopak. Uvážíme-li autorův úctyhodný věk, i to, že na knize pracoval bezmála 15 let, o něčem to svědčí. Zvláště pak u člověka tak inteligentního, jehož vyjadřování se k čemukoliv, jeho úžasným "rukopisem" nejen v knihách, ale i textech, je klenotem českého jazyka. Pět hvězdiček nestačí.

09.01.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Dočten pátý díl ze série s Erikou Fosterovou, který se mi snad líbil zatím nejvíce. Parádní díl, poslední stránky jen lítaly, jak jsem je hltala. Opět velmi čtivé, napínavé až do konce.
Těším se na šestý díl.

02.01.2022 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Konečně se ke mně dostal první díl ze série s Erikou Fosterovou. I když se mi další díly líbily o něco více, bylo to čtivé a napínavé, konec jsem nečekala. Bryndza opět nezklamal, hurá na další díl.

29.11.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Vzhledem k tomu, že pamatuji dobu totalitního režimu, je dost hrozné si představit, že kdyby listopad 89 neskončil tak, jak skončil, pravděpodobně by se to hodně podobalo této knížce. Zničené životy rodičů, zmařené osudy jejich dětí. Naprostá bezmoc a poddání se, co jiného zbývá. Naposloucháno na Dvojce v podání I. Bareše, J. Strykové a S. Postlerové a musím říct, že jsem měla místy husí kůži a slzy na krajíčku.

26.11.2021 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Moje třetí knížka ze série s Erikou Fosterovou. Z celkem běžné zápletky (dá-li se to tak říci) naprosto nečekaně překvapivé rozuzlení. Parádní díl, zhltla jsem druhou půlku knihy za jedno odpoledne. I když smutné, přes to velmi čtivé, napínavé až do konce.

31.10.2021 4 z 5

Vraždící golem Vraždící golem Jan Bauer

Knížky pana Bauera mám ráda, základ je vždycky historicky podložen a strašně dobře se to čte. I když jsem zhruba v půlce už tušila, kdo bude pachatelem, nic to neubralo na poutavosti příběhu. Vše je krásně vylíčeno a popsáno, s dobovými detaily. Pěkné.

03.10.2021 4 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Naposloucháno jako audiokniha v podání J. Krampola, který ho daboval nejvíc.
Vyprávění tak splynulo s postavou a umocnilo tím zážitek. Vždycky mě fascinovalo, jak předválečná generace dokázala vyprávět zážitky, i ty z nejrannějšího dětství, s tak úžasnými detaily (myslím, že všichni, co pak zažili televizi, počítače a mobily, už to tak mít nebudou). Belmondo byl jednička a už nikdy nikdo takový nebude. Sympatický rošťák s okouzlujícím úsměvem, šarmem a nezapomenutelnými gesty, vtípky a výstupy, které zvládal vždycky sám. Zkrátka frajer a správnej chlap. Vive Bebel.

18.09.2021 3 z 5

Přečteno dávno za studentských let a poté ještě mnohokrát. Dýchne a pohltí vás prvorepubliková atmosféra, perfektní vykreslení postav, jednoduchost, inteligence, vtip, vytříbený jazyk. Zároveň cítíte absolutní klid v duši a ochranu člověka samotného. Nikdy se neomrzí, zkrátka nadčasově geniální .

13.09.2021 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Dočten 5.díl ze série Akta Enzo. Knížka se opět četla velmi dobře. Enzo Macleod je sympaťák, na kterého si lehce zvyknete. Opět skvěle vyřešený případ, k tomu spoustu vedlejších, ale přesto užitečných informací pro milovníky dobrého vína. Těším se na poslední díl a už teď vím, že mi bude Enzo chybět.

29.08.2021 3 z 5