JPBelmondo Online JPBelmondo komentáře u knih

Merde po evropsku Merde po evropsku Stephen Clarke

Oddechové čtení, místy se zajímavými jazykovými postřehy. Což je velkým plusem zejména pro milovníky jazyků a menšin různých národů. Věčné soupeření Britů s Francouzi. Vylíčení nákladného byrokratického aparátu EU a schvalování někdy absurdních zákonů mě jenom utvrzuje v tom, že tento aparát se jednou zcela jistě zhroutí.

17.08.2021 3 z 5

Dvojtáta Dvojtáta Vojtěch Bernatský

Vojta se mi vždycky líbil - sympatický, vysmátý, nabitý optimismem, s ďolíčky ve tváři. Říkala jsem si, co bude v knížce a zda mě nezklame. Nezklamal. Už dlouho jsem se u knížky tak nenasmála, hlášky dcerušky stojí za to. Knížka je stejná jako on, pozitivní, veselá, Vojta je skvělý táta i manžel a to hlavní, co z knížky kromě toho všeho vyzařuje, je láska, láska a zase láska.
P.S. A na prvotině akademického malíře Matyáše Bernatského také vidím havrana na větvi :-)

30.07.2021 4 z 5

Chrám i tvrz Chrám i tvrz Pavel Eisner

Naposloucháno jako audiokniha v podání M. Horníčka. Bože, to je krása! To se ani popsat nedá! V jeho podání a přednesu je každé slovo klenotem. Knížka musí určitě zaujmout nejen patrioty. Vždyť ten náš jazyk je tak květnatý a nádherný. Tenhle poklad si musím zcela určitě pořídit do své knihovny. Pět hvězdiček nestačí.

27.07.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další knížka ze série s Erikou Fosterovou. Opět velmi čtivé, napínavé až do konce. Bryndza nezklamal, těším se na další díly.

25.07.2021 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po Haně a Tichý rocích konečně dočten Hotýlek. Sledujeme propletené osudy velkého rodu i jejich blízkých v různých časových dobách. O náhody tu není nouze. Opět skvěle propracováno, čtivé, zase se mi to líbilo.

24.07.2021 4 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Knížku jsem četla před mnoha a mnoha lety na gymnáziu a jako -náctileté se mi strašně líbila. Aby také ne, když hlavní protagonisté jsou mladí a zamilovaní. Mají své plány se zvelebením starého domu, těší se na společnou budoucnost a i když vše není tak růžové, jak si představovali, neházejí flintu do žita, ale snaží se všechno nějak řešit. Vztah se nehroutí, ale utužuje. Neřekla bych, že je to růžová knihovna. Pro mě to bylo velmi bystré a vtipné čtení. Myslím, že spousta dnešních vztahů jim nesahá ani po kotníky.

23.06.2021 4 z 5

Knížka je velice přehledně zpracovaná, dobře se v ní čte i orientuje. Navíc si do ní můžete i psát (cvičení, diktáty). Ukázkově a srozumitelně vysvětluje prakticky základní a nejčastější chyby, omyly i základy českého jazyka v běžném životě. Moc povedené.

15.05.2021 5 z 5

Kdysi Kdysi James Herbert

I když se knížka hemží všelijakými pohádkovými postavičkami (víly, skřítkové, trpaslíci, elfové), rozhodně to není čtení pro děti. Protkáno černou magií, sexem a rozsáhlými popisy (všeho). Četlo se mi strašně pomalu, vůbec to neubývalo, ale chtěla jsem to dočíst. Strašně zdlouhavé čtení.

15.05.2021 2 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Mysteriózní horor, který útočí na lidskou psychiku. Nikde žádná krev a přesto vás jímá čirá hrůza. Naposloucháno jako audiokniha v podání Norberta Lichého a NEMÁM SLOV ! Jeho chraplavě zastřený hlas perfektně podkresluje děsivá hudba, vše je tak načasováno, že vám naskakuje husí kůže. Prostě perfektní.

02.05.2021 4 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Už od dob filmů pro pamětníky, se mi vryla pod kůži. Ano, byla krásná, ale měla něco víc. Jsem ráda, že jsem se v ní nezklamala a že svou autobiografií jen potvrdila to, co jsem si o ní vždycky myslela - že žila naplno, byla inteligentní, vtipná, bystrá, měla obrovský nadhled. Ale hlavně - byla přímá, nebrala si žádné servítky (nikdy, před nikým). Vyprávění se krásně čte, je bohaté a košaté, jako byste jí slyšeli.

01.05.2021 5 z 5

Posedlost Posedlost Neil Cross

Co lze čekat, když je pachatel zvrácený a vyšinutý magor? Přesto se kniha četla téměř jedním dechem, zvlášť na konci, stránky jenom lítaly. Luther si to vyřídil po svém, což kvituji. Napínavé do poslední stránky.

27.02.2021 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Ano, je to Karika - moderní jazyk, tajemno a hrůza. Ale na Trhlinu to nemá. Navíc - ten konec. Za mě je to průměr.

11.02.2021 3 z 5

Člověk nula Člověk nula Anna Starobiněc

Naposledy jsem četla ruskou literaturu před mnoha lety na střední, a tak jsem byla zvědavá na současnou ruskou prózu. Z těšení nic není, kniha mě nijak nezaujala, nemohla jsem se začíst a ani námět mě nijak nezaujal. Bohužel.
(zlatej Tolstoj, Čechov a Gogol).

02.12.2020 2 z 5

Osamělí lovci Osamělí lovci Dean Koontz

Tato knížka je trochu jiná, než jsme od autora zvyklí očekávat. Je "normálnější", dá-li se to tak říct (i když v první krátké povídce se trošku tajemna mihne). Přesto se mi obě povídky líbily. [A malé poučení z druhé povídky? Nevyhazujte zbytečně peníze za psychiatra.]

18.11.2020 4 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

To je tak, když držíte palce, aby to dobře dopadlo a únosci byli potrestáni. A pak když se to stane, valíte oči. Napínavý thriller s nečekaným a velmi překvapivým koncem. Naposloucháno na Dvojce v četbě na pokračování a moc se mi to líbilo. Můj dojem zcela jistě umocnil naprosto perfektní a precizní přednes pana Jaroslava Plesla, před kterým smekám.

25.10.2020 4 z 5

O víle Voněnce O víle Voněnce Nela Boudová

Protože je mi Nela sympatická (a to nejen proto, že pochází kousek od nás), zajímalo mě, jaké budou její knížky. Tato vypráví o tom, co se stane, když si jedna ze tří motýlích vílích sestřiček poraní křídlo a druhá se vydá hledat vzácnou květinu, aby sestřičku zachránila. V příběhu se prolíná svět víl se světem lidí a je zasazen do současnosti. Mně se to líbilo. A pokud to zaujme i dnešní moderní děti natolik, že budou zvědavé na vzácnou orchidej, docela by mě zajímalo, kolik si jich ji půjde vyhledat na Google.

13.10.2020 3 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Tohle je moje první setkání s autorem a musím říct, že mě kniha rychle vtáhla do děje, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Bylo to napínavé, čtivé, těším se na ostatní díly. (A Niny mi bylo líto, protože ať to bylo jak to bylo, byla vlastně sama také obětí.)

11.10.2020 4 z 5

Naplněná proroctví Naplněná proroctví Jaromír Jindra

Knížka obsahuje 22 příběhů historických osobností z různých období (Alexandr Veliký, Libuše, Albrecht z Valdštejna, Rudolf II.), o kterých se dodnes mluví. Závěr každého příběhu je doplněn skutečnými fakty. Velmi pěkné, zajímavé a poučné čtení.

05.09.2020 3 z 5

Neobyčejné dědictví Neobyčejné dědictví Dean Koontz

Vcelku reálný příběh začíná narozením Jimmyho Tocka a tím, "co mu bylo dáno do vínku". Život se odvíjí s prvky běsů a psychopatů, jak je u autora zvykem. Dobře se to čte, ale byť patří Koontz k mým oblíbeným autorům, kniha je průměrná.

28.07.2020 3 z 5

Ruský týden Ruský týden František Ringo Čech

Útlá knížka z šestitýdenního turné z Ruska v době normalizace, ve které Ringo shrnul zážitky a postřehy do jednoho týdne. Kapelu tu máme takřka "na talíři", zážitky vtipné (např. s hodinkami), ale i absurdní (s novinami). Ti, kdo zažili bolševika, pochopí. Pro ostatní - země neznámá. Děkuji za vzpomínku na Schelingera a na dobu, kdy nejen bigbít, ale i ostatní hudba, stála za to.

13.06.2020 4 z 5