JPBelmondo Online JPBelmondo komentáře u knih

Tajemství noci Tajemství noci Dean Koontz

Další přečtená Koontzovka, kde je vše, co můžete od tohoto autora očekávat. Přesto je to lepší průměr.

08.06.2019 3 z 5

Hra na smrt Hra na smrt Asa Avdic

Velmi dobrý námět psychologické pasti, zkouška charakteru sedmi lidí, izolovaných od světa, se dobře čte. Rychlé zvraty v ději, napětí. Kniha mi vzdáleně něčím připomínala a evokovala Orwella a ani bych se nedivila, kdyby za pár let nebyla nepravděpodobná. Mně se tedy kniha líbila.

12.04.2019 3 z 5

Rituál Rituál Mo Hayder

Nejslabší od autorky? Tak to ani náhodou! Je pravda, že africké téma mě ze začátku nenadchlo, ale jak se to postupně rozvinulo! Napínavé, děsivé, šílené, nečekané zvraty a ten konec! No, uf... Od autorky je to má šestá přečtená kniha a řadím ji do nejlepší trojky, spolu s Ptáčníkem a Vlkem.

10.03.2019 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Po knize jsem sáhla v rámci čtenářské výzvy. Přečteno během hodiny, ale není to můj šálek kávy. Jak to napsat? Knížka je prostě divná...

28.02.2019 2 z 5

Dotyk Dotyk Mark Sennen

Na to, že je to prvotina, tak klobouk dolů! Akční, napínavé, čtivé, zkrátka skvělá detektivka. Těším se na další příběhy s inspektorkou Savageovou.

21.02.2019 4 z 5

Říjnová země Říjnová země Ray Bradbury (p)

Kniha je souborem vskutku výtečných povídek, strašidelných, tajemných, děsivých. Občas ťuknutých i humorem. Ale bude vás z nich i mrazit. Skvělé jsou např.: Kostra, Jezero, Muž shora, Kosa.

11.02.2019 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Ač útlá knížka, o to více plná svým obsahem. Krásný, poetický příběh s nádhernými postřehy a myšlenkami. V dětství ji přečteme a s přibývajícími lety stále více chápeme.

27.01.2019 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krysař a Agnes - kdo by neznal tento klasický příběh? Smutný, ale stojí za přečtení. A kromě toho, skvěle ukazuje lidi v jejich pravé podobě. Tupé stádo ovcí ...

27.01.2019 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Je neuvěřitelné, že autor knihu napsal v roce 1947 a zachytil v ní téměř dokonalý obraz budoucí totality. Kniha není rozhodně oddechové čtení, ani se nedá číst na jeden zátah. Pro mě byla velmi depresivní, musela jsem ji často odložit. Jsem ráda, že to mám za sebou, protože číst ji podruhé určitě nebudu.

20.01.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Říkala jsem si, co se vyklube z docela banálního příběhu neposlušné Miry, jaké následky to může přinést? Ale tohle jsem nečekala. S každou další stránkou se vám postupně rozvíjí neskutečně silný příběh, rozplétají se zdánlivě nesouvisející osudy jednotlivých postav, které odhalí tragickou rodinnou historii. Příběh Hany, která prošla neskutečným utrpením, a ze které holocaust učinil lidskou trosku, je strašný a slzám se těžko ubráníte. Přesto je kniha velmi čtivá, brilantně napsaná a naprosto vás pohltí. Prostě si to přečtěte !

18.01.2019 5 z 5

Talent na vraždu Talent na vraždu Andrew Wilson

Na základě faktů (uvedených na konci knihy) a všeho, čeho se autor dopátral v souvislosti se zmizením Agathy Christie, napsal tento příběh. Skutečnou pravdu se dnes už asi těžko dozvíme, a tak je na každém z nás, co si z příběhu vezmeme. A i když by bylo jistě ohromné zjistit, co se tehdy v oněch jedenácti dnech stalo, je možná lepší, že si toto tajemství paní A.CH. vzala sebou.

07.12.2018 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Krátké kapitolky, přesto výstižné, vtipné, inteligentní a plné emocí. Prostě pohled na život se všemi starostmi a radostmi očima obyčejné ženy ( ať už matky, manželky, dcery, sestry, přítelkyně). Oceňuji, že zpověď je velmi upřímná (občas jsem viděla i sebe, ale to skutečně pochopí jen matky) :-). Ale co z knížky jednoznačně cítím, je LÁSKA, zejména mateřská. A za to jí ze srdce děkuji. To se opravdu u hvězd jejího formátu jen tak nevidí. Jsem ráda, že je "normální". No a třešinkou na dortu jsou nádherné ilustrace a grafiky. Pro mě radost a spokojenost z knihy.

05.11.2018 3 z 5

Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna Oldřich Sirovátka

Sesbírané pověsti a legendy z Brna a okolí. Kniha je vhodná i pro děti, je to lehké čteníčko.

04.10.2018 3 z 5

Vánoční skříňka Vánoční skříňka Richard Paul Evans

Útlá knížečka, která se čte velmi lehce, sebou nese velmi dojemný příběh s vánočním poselstvím především pro všechny rodiče. A zcela jistě mnohým z vás, ukápne nejedna slza ...

28.09.2018 4 z 5

Kde údolí končí Kde údolí končí Johannes Urzidil

Jsem ráda, že jsem se díky knize Život je nádherný od Terezy Boučkové, dostala k tomuto spisovateli. Připravila bych se totiž o hodně. Skvělý popis soužití Čechů a Němců od dob Rakouska-Uherska, přes první republiku až do začátku německé okupace, výborně vyprávěno, detailně popsáno (např. povídka o Odkolkovi). Knížka je útlá, ale rozhodně ji nepřečtete obratem. Je v ní toho tolik, čím vás obohatí a přitom žádné zbytečné slovo navíc. Zkrátka nádhera.

25.09.2018 5 z 5

Tajemné cesty parfémů Tajemné cesty parfémů Cristina Caboni

Příběh hlavní hrdinky Eleny, její matky Suzanne, babičky Lucii i všech dalších předchůdkyň Rossiniových, které zasvětily svůj život parfémům, někdy na úkor svého rodinného štěstí, je krásně zpracován a velmi dobře se čte. Potěšení pro každou ženu, pro milovnice parfémů a vůní, dvojnásobné potěšení.

10.09.2018 4 z 5

Jak se bude jmenovat ? Jak se bude jmenovat ? Miloslava Knappová

Knihu jsem sehnala v knihovně, když jsme vybírali jména pro děti. Skvělé čtení, spousta jmen, o kterých člověk nemá ani potuchy, že u nás existují či existovaly v časech dávných. Prosím, dávejte česká jména, jsou krásná !

26.08.2018 5 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

(SPOILER) Četla jsem od autorky už více knih a myslela jsem, že po Ptáčníkovi už větší hrůza být nemůže. Ale může. Toto bylo ve své hrůznosti mnohem horší, některé scény se velmi těžce snášely. A i když to bylo velmi drsné, bylo to čtivé. A jsem ráda, že jsem se mimo jiné dozvěděla, že Cafferyho bratr žije a ráda bych věděla, jak to s ním nakonec dopadne. Tak snad se to v některé z dalších knížek dozvím.

25.07.2018 3 z 5

Něco víc Něco víc Patrick Ness

"Tohle si musíte přečíst" stojí na knize. S chutí jsem tedy po knize sáhla a tak jsem si to přečetla. No, nadšená tedy nejsem. Kniha má čtyři části; první, byť měla působit tajemně, se neskutečně vlekla; od druhé části, kdy se objevily konečně další postavy, to bylo trochu lepší, trochu se to rozjelo, mělo to trochu děj, ale to je asi tak všechno. Konec - jakýsi takýsi, žádný. Prostě nic moc.

09.07.2018 2 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Moc jsem se těšila na novinky v autorčině životě. A i když problémů se syny se asi nikdy nezbaví, k tomu se přidružily starosti s maminkou, přesto se mi kniha četla hezky. Vše napsáno bez příkras, pravdivě, emotivně. I s pohledem na naši společnost a dění v ní.
Mě tedy rozhodně nezklamala.

08.06.2018 4 z 5