Tajemné cesty parfémů

Elena ztratila všechnu naději a  v  lásku už nevěří. Pouze tehdy, když vytváří vůně, dokáže zahnat nejistotu. Pouze zahalená esencemi květů, dřeva a koření ví, jak se zbavit strachu. Elena byla odjakživa silná. Od toho dne, kdy ji ještě jako malou holčičku opustila matka, hledá cit a pohlazení. Život ji přivede do jedné z největších prodejen vůní v Paříži, kde se ještě nyní připravují parfémy podle starodávných receptur. Její výtvory si brzy získají věhlas. Má jedinečnou schopnost pochopit a zhmotnit touhy lidí: dokáže vytvořit tu správnou vůni k znovuzískání ztracené lásky, k překonání ostychu, k nalezení klidu. Dosud však nenašla tu správnou vůni k překonání své vlastní minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346584/big_tajemne-cesty-parfemu-qpZ-346584.jpg 3.426

Kniha Tajemné cesty parfémů

Pralinka1910

Zaujal mne pěkný obal knihy.
Obsah není špatný, forma se mi zda trosku horší. Některé myšlenky se zbytečně opakovaly. Rada jsem se dozvěděla více o výrobě parfémů. Čtení s vůní;)

medulinka
14.09.2020

Knihu jsem dostala jako dárek. Takové ženské čtení, trochu červená knihovna. Parfémy mám ráda, tak se mi líbilo prostředí parfumerie a výroby parfémů, to bylo zajímavé.

alzbeta4340
16.02.2020

Náhodně jsem tento román vybrala v knihovně, obálka tedy není nic moc, ale já mám slabost pro italské autory. A nezklamala jsem se. Jedná se o milý a čtivý příběh pro ženy z prostředí výroby parfémů. Pro mě je to celkem neznámá oblast a o to víc se mi kniha dobře četla.

Katerina.Gabrie
17.01.2020

Nevadilo mi, že je to dlouhé, ani mi to nepřišlo rozvláčné, dokonce jsem si to až do konce celkem užívala. Ale na konci se mi rozleželo přece jenom pár věcí:
- rychlost, s jakou se nakonec podařilo Notre Dame vyrobit - není to prostě věrohodné. Už jen to, že základem měl být jiný, který měl ležet 3 měsíce a neležel...
- celkově ten konec byl šitý horkou jehlou - tak nějak se to táhlo přes půl roku, aby se to vyřešilo ve dvou dnech?
- mám pocit, že autorka obecně zanedbala rešerše jiných věcí - strašně mě štvalo, jak se tam předstíralo, že těhotenství je vážná nemoc - hlavně naprosto nesmyslné "úryvky" z textů Edith Piaf - nevím teda, jestli to vzniklo překladem nebo je to i v originále, ale jsou tam opravdu nesmysly, doslova. V dnešní době Googlu snad není těžké najít originální text a zkopírovat ho? Ufff.
- hysterie z toho, že hrdinka na celé 2 dny odletěla "bez svolení a společného rozhodnutí", aby se ten, který jí to vyčítá, nakonec bez jejího vědomí zapsal jako otec? Ehm, to snad bez jejího svolení ani nejde - doufám teda.

Kdyby to bylo dotažené, řeknu, že je to dost kvalitní román, takhle je to hodně propracovaná červená knihovna - což je škoda. Jinak se mi totiž fakt moc líbilo, a samozřejmě mi celou dobu tanul na mysli onen slavný Süskind Parfém :)

Marplet
21.11.2019

Do ženského románu se mi vůbec nechtělo. Ústřední téma parfémy a špetka mysteriózní zápletky ho aspoň trochu ozvláštnily. Jinak je to pořád ženský román s celkem předvídatelným dějem. Přesto nelituji, že jsem se do něj pustila. Četl se dobře a hezky jsem si u něj odpočinula.

Dáduše
24.10.2019

Čekala jsem, od knihy více vůně, více popisů cesty k dokonalým parfémům, možná více napětí. I tak jsem se ale s Elenou hodně sblížila a její vnitřní život i ten vnější mě velice dojal a bavil. Milostná linka byla akorát, nikoliv přeslazená. Líbily se mi popisy vůní před každou kapitolou. nakonec docela příjemný, voňavý zážitek.

rebciatko
11.04.2019

...veľmi "voňavý" román, pri čítaní ktorého som ľutovala, že nie som voňavkarka a nemám talent svoje čuchové schopnosti využívať na 110 % ... :)
čo sa týka obsahu, dejová línia príbehu slabšia, ale oceňujem výber témy a neskutočne skvelé opisy vôní, esencií a výroby parfumov... :)

JEJJ
10.04.2019

Kniha byla celkem čtivá, ale nakonec jsem byla zklamaná. Čekala jsem, že tam bude víc popsaná cesta za dokonalým parfémem a to se nakonec vešlo na jednu stránku.