Jak se bude jmenovat ?

Publikace seznamuje s původem a vývojem jmen u nás užívaných a s jazykovým výkladem matričních předpisů. Radí při výběru jména, zejména se zřetelem na volbu jmen původem cizích, a dává nahlédnout do podmíněnosti uvádění jmen vnašem kalendáři. Jádrem knihy je poměrně obsáhlý slovník jmen mužských a ženských, provázený příslušnými rejstříky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151161/jak-se-bude-jmenovat-151161.peg 4.920

Kniha Jak se bude jmenovat ?

MinaHawke
10.12.2020

Knížku mi půjčila kamarádka, abych se prý koukla jaký význam mají jména co jsme vybrali. Jak už je napsáno v předešlých komentářích, tak i tato kniha je hodně čtená. Některá jména jsou zajímavá a některé jsem v životě neslyšela. Raději ale zůstaneme u těch co jsme vybrali. Protože už vidím, jak na syna volám Čistoslave a na dceru Dulcineo. Ale je to zajímavé přečíst si o různých jménech.

JPBelmondo
26.08.2018

Knihu jsem sehnala v knihovně, když jsme vybírali jména pro děti. Skvělé čtení, spousta jmen, o kterých člověk nemá ani potuchy, že u nás existují či existovaly v časech dávných. Prosím, dávejte česká jména, jsou krásná !

nai.ivka
12.03.2018

Velmi ohmataná kniha, ze které pomalu lítají listy :) zrovna jsme v ní vyhledávali významy našich jmen při rodinné sešlosti a docela se dobře pobavili.