Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna

Kniha obsahuje část pověstí, které se vztahují k Brnu a jeho nejbližšímu okolí.

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60145/brnenske-kolo-a-drak-povesti-z-brna-60145.jpg 467

Kniha Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna

martin č.

Spousta pověstí je "taková slohovka žáka třetí třídy", jak to nazvala manželka. Chaotická a bez pointy. Je třeba si ale uvědomit, že je to napsané pro děti (a našim se to také líbí). Z tohoto úhlu pohledu a jako soubor všech hlavních brněnských pověstí a jako Brňák to musím ocenit.

Hani77
16.11.2019

Několik pověstí se mi moc líbilo, ale celkově mě kniha moc nenadchla.

JPBelmondo
04.10.2018

Sesbírané pověsti a legendy z Brna a okolí. Kniha je vhodná i pro děti, je to lehké čteníčko.

Isew
16.09.2018

Hned první pověst vypráví o tom, že ne vždy se vyplatí sázku vyhrát. Sice můžete mít krátkodobý zisk, ale v dlouhodobém horizontu můžete o hodně přijít. Jako ze života. Žádnou z pověstí jsem neznala. V Brně jsem sice strávila asi půl roku, ale to je tak akorát dost na to, abych zjistila co je to šalina a švica. Na pověsti tenkrát nedošlo. A pověst o loupežnících v hospodě byla tedy dost drsná.

katy211
02.08.2018

Povinná četba pro Brňáky:-)

chybinspirace
05.07.2018

Velká škoda, že brněnské pověsti nejsou tak rozsáhlé, jako pověsti pražské. V této knize nalezne čtenář ty nejznámější.

leny.wood
27.03.2018

Od Brna jsem vzdálená skutečně hodně a jsem ráda, že jsem na tuto tenkou knížku narazila. Nevadí mi, že nevím, kde některá místa jsou, užila jsem si způsob vyprávění, které je určeno primárně pro děti a i jsem se zasmála.

Anne Leyyd
08.03.2018

Podobné knihy nelze hodnotit (z mého pohledu) jako typické beletristické dílo vzhledem k mnoha typům povídek, přičemž některé by se daly nazvat spíše prostým útržkem. Proto bych kladně ohodnotila spíše zpracování a snahu autorů zachytit pověsti Brna a přilehlého okolí. Co bych upravila, tak připojení mapek či obrázků daných míst, aby si i "nebrňáci" mohli udělat lepší představu o tom, k jakému místu se daná příhoda vztahuje. Věřím totiž, že obyvatelé Brna si z této knížky rozhodně odnesou více...

A vážně by bylo skvělé, kdyby i další města měla sesbírané své povídky a pověsti :-)