Vánoční skříňka

Vánoční skříňka https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95923/bmid_vanocni-skrinka-sNV-95923.jpg 4 64 20

Od svého prvního vydání okouzlila Vánoční truhlička již více než sedm milionů čtenářů a stala se tak vánoční klasikou, svátečním příběhem, oblíbeným dnes stejně jako byla ve své době Dickensova Vánoční koleda. Richard Paul Evans knihu původně napsal pouze jako soukromé vyznání lásky svým dvěma dcerám, Jenně a Allison. I když jim často říkával, jak je má rád, měl pocit, že ještě nemohou pochopit skutečnou hloubku jeho citu, přinejmenším do doby, než samy poznají radost z vlastních dětí. Při psaní Vánoční truhličky doufal, že snad jednou v budoucnu se do knihy začtou a poznají lásku, kterou k nim choval a chová.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež

Vydáno: , Plot

The Christmas Box , 1993

Luigi1
12.02.2023 5 z 5

Moc krásně napsané

Mánička178
01.01.2023 4 z 5

Milý a laskavý vánoční příběh... přesně pro chvilky, kdy se člověk chce zastavit a přemýšlet nad tím, co má v životě opravdu smysl... :)

SuperSojka
06.12.2020 4 z 5

Tohle je literární dar umět jednoduchými slovy nastolit příběh, napětí a očekávání pointy. Autor nedisponuje nějakým speciálním literárním stylem, prostě jen velmi sugestivně vypráví. Rodinné vánoční poselství zabalené do pěkné vánoční skříňky.

foxi_ii
04.06.2019 3 z 5

Když jsem četla knihu právě na Vánoce čekala jsem, že mě na ně ještě víc naladí, protože ten rok jsem zrovna žádnou vánoční atmošku nenasávala. A moc se tak nestalo.
Příběh je jinak velice milý a pěkně se čte.

BludickaJulie
15.01.2019 2 z 5

Čakala som síce trošku viac, ale kniha bola veľmi pekná s dojímavým príbehom na zamyslenie.

Denys
02.12.2018 3 z 5

V dnesni uspechane dobe se jedna o knihu, ktera vraci k tomu, co je v zivote dulezite.

Ivuska 11
29.10.2018 5 z 5

Krasny pribeh, stale aktualni, sahneme si do svedomi, zda obcas take nemenime diamanty za kameni.

JPBelmondo
28.09.2018 4 z 5

Útlá knížečka, která se čte velmi lehce, sebou nese velmi dojemný příběh s vánočním poselstvím především pro všechny rodiče. A zcela jistě mnohým z vás, ukápne nejedna slza ...

ondras666
07.08.2018 5 z 5

Lehké čtení na pár hodin. Kniha s rychlím dějem, ale silnou a hlubokou myšlenkou. Doporučoval bych všem workoholikům.

lucik2773
30.07.2018 5 z 5

Normálně jsem na konci brečela. Krátký příběh, ale byl emotivní.

zuzka894
23.05.2018 5 z 5

Oddechovka, přečtete za den, dva. Žádná zápletka, napětí, prostě jen pohoda a Vánoce.

Lily101
06.02.2018 2 z 5

Téma "Zastavme se a zamysleme se..neutíká nám čas mezi prsty?" mi připadá příliš ohrané a nikoli pracně originální. Příběh mě moc neoslovil, připadal mi nereálný, leč o Vánocích je vše možné, neb zázraky se mohou dít, takže to bych moc nepřikláněla k tíži textu, jen mu to dodává míru pohádkovosti.

Samaret
22.01.2018 3 z 5

Taková oddechová záležitost na odpoledne někdy před Štědrým dnem. Je z dílka cítit zaměření na sdělení autorově rodině, ale to mi nijak dojem nekazilo.

Mruskulka
11.01.2018 5 z 5

Moc krásný, dojemný příběh. Krásně je v něm vyobrazeno, jak je důležitá láska, hlavně ta rodičovská.

Dáma s hrnstjm
30.12.2017 4 z 5

Vánoční poselství pro všechny uspěchané rodiče... naprosto prvoplánově zpracované a naprosto to funguje :)

MartinaF
23.12.2017 4 z 5

Krásný příběh, trochu smutný, trochu dojemný. Ale možná by se z povídky mohl stát spíše román, aby pořádně chytl za srdce. V těch několika málo stránkách povídce chybělo to, abych se do postav pořádně vžila.

EmmaEmma
26.12.2016 2 z 5

Přesto že jsem knihu dychtivě četla právě o Vánocích, jejímu příběhu jsem bohužel neuvěřila, neoslovil mě.

SonaH
30.10.2016 5 z 5

Útlá knížka, lehké čtení, trochu kalkulované, presto dojemné. Pekny dárek zaneprázdnenym tatínkum malych holčiček pod stromeček.

simlenka
31.10.2015 3 z 5

Takovej typickej americkej cajdák o lásce, smrti a kouzlu Vánoc - hrozně krásný a dojemný to je, ale v podstatě jsem přesně tenhle typ příběhu čekala a trochu mě štve, jak je to všechno na jedno brdo... Slza neukápla, ale knedlík v krku jsem měla.

Laguna2006
13.08.2013 5 z 5

Krásný příběh, který se čte jedním dechem. Konec je smutný, ale i krásný.